Starity

Olvasol? II.

60 oldal 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. november 04. 23:12 #761
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
King Hosszú menetelése az egyik legdepisebb könyv, amit olvastam, számomra kicsit nehezen emészthető volt. Meg igazából az is zavart, hogy nem kaptam magyarázatokat.
Ernest Cline egy zseni, amiért megírta a Ready Player One-t. Én nem a '80-as években születtem, de mindig mondogatom, hogy bárcsak... Iszonyat szórakoztató ez a könyv, persze csak annak, aki érti a popkultúrális utalásokat és ismeri a '80-as éveket. (Spielberg 2017-re ígér egy filmet belőle!)
Nemrég pedig Az útvesztő előzménytrilógiájának első kötetét fejeztem be, a Halálparancsot. Nem volt olyan letehetetlen, mint Dashner többi könyve, de azért érdekes volt megtudni, hogy mi történt Thomasék előtt.
3 felhasználónak tetszik: missdaisy, Pocok2001, joe_r
2015. november 06. 22:20 #762
- törölt felhasználó -    
Pont most fejeztem be: Agatha Christie - Macska a galambok között. Bevallom, nagy elvárásokkal kezdtem neki a könyvnek, mert az írónőtől ezelőtt a Tíz kicsi négert olvastam, ami annyira jó volt, hogy úgy gondoltam, egyik regény sem überelheti. Meg is lepődtem, hogy mégis mennyire élveztem. Fantasztikus volt minden, a leányiskola hangulata, a szereplők, a halálesetek. A gyilkos persze megint egy olyan személy volt, akire nem jöttem volna rá. Szerintem én vagyok túl félős, de este azért nehezebben ment az elalvás olvasás után. laugh.gif Az egyik kedvenc könyvem lett.
1 felhasználónak tetszik: awwparadise
2015. november 14. 12:17 #763
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Tegnap a WestEnd-ben jártam, a Libriben, és két könyvvel sikerült hazatérnem: mind a kettőt már nagyon régóta keresem, és végre megvannak. Dragomán György: Máglya és Sylvia Plath: Az üvegbura. Már alig várom, hogy olvassam őket. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: awwparadise
2015. november 14. 23:39 #764
- törölt felhasználó -    
igen, Malala Juszufzai: Én vagyok Malala
2015. november 14. 23:45 #765
Jody
Jody
not quite my tempo
 
StátuszChester
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.23.
Hozzászólás: 2249
Csatolások: 352
Azonosító: 204319
Offline offline
David Lagercrantz: Ami nem öl meg
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. november 15. 18:49 #766
- törölt felhasználó -    
nemrég fejeztem be a Mennyei tűz városát happy.gif méltó befejezése volt a könyvsorozatnak, nagyon tetszett. külön örülök neki, hogy egy kedvencem sem vesztette életét:D
jelenleg pedig az Éjkoronát olvasom Sarah J. Maas tollából smileeee.gif az előző részét, az Üvegtrónt imádtam, úgyhogy ehhez is nagy reményeket fűzök.
2 felhasználónak tetszik: Cintii, missdaisy
2015. november 18. 16:22 #767
- törölt felhasználó -    
Nemrég fejeztem be a Beszterce ostromát irodalomórára, és rögtön bele is kezdtem Joseph R. Garber: Forgószél c. regényébe. Nos, nem igazán hasonlít az ifjúsági könyvekre, amiket általában olvasok, apukám vette ki könyvtárból, viszont a fülszöveg megfogott, úgyhogy kénytelenek leszünk osztozni rajta. biggrin.gif
2015. november 20. 09:25 #768
- törölt felhasználó -    
Kresley Cole - Dead of Winter (The Arcana Chronicles #3)

Then: (Poison Princess, Endless Knight)
http://i290.photobucket.com/albums/ll269/hellojackgoodbyeson/gif/004caq38.gif
Now:
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20141216055651/degrassi/images/f/f5/26807-Emma-Stone-eh-gif-EcP5.gif

Mégis, hogy a bánatba érhet véget ilyen függővéggel egy könyv? mad.gif (collecting dust....)
2015. november 21. 19:53 #769
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Tóth Krisztina - Akvárium

Erőteljesen társadalom kritikus és elborzasztóan reális Rákosi-rendszerbeli magyar valóságot ábrázoló mű, ha vidám könyvet akarsz olvasni, nem ezt javasolnám, bár van egyfajta ferde humora, de az ritkán vicces a szó értelmében, hiszem nincs lehetőség azt mondani, hogy mindez sosem történt meg. Rendkívül érdekes és nyomasztó könyv, feltétlenül elolvasásra ajánlom, nem árt ezzel szembesülni. Jobb tudni mire számíthatsz.
2015. november 22. 17:55 #770
- törölt felhasználó -    
Laini Taylor: Csókra várva
Elszörnyedve olvastam a molyon alkotott véleményeket. Elképzelni se tudtam, hogy ez a csodálatos nő ilyen rossz könyvet írt volna. Életemben először tegnap a könyvesboltban kétszer is meggondoltam, hogy megvegyem-e, de végül hazavittem. És... Te! Jó! Isten! Ez a könyv hihetetlenül jó volt! Egyáltalán nem csalódtam Laini-ben, most is hozta a szokásos formáját: három olyan nagyszerű világot alkotott meg, amit még én is erősen megirigyelek. A könyv olvasása közben nem egyszer megjegyeztem magamban, hogy hogy a fészkes fenébe lehet valakinek ennyire élénk fantáziája? Csodálatos volt olyan lényekről olvasni, amikről kevés könyv szól. Még mindig oda meg vissza vagyok az írásstílusáért, és még mindig a -számomra eddig ismert - legtehetségesebb írónőnek tartom őt. Imádtam minden sorát! És persze a rajzok... azokról csak annyit, hogy egész nap el tudnám nézni ezeket a csodálatos rajzokat. Le a kalappal, Jim Di Bartolo! Vagy én vagyok ennyire elfogult, vagy egyszerűen sokan nem értékelik azt, amikor valaki a nem megszokott stílusban és formában írja le a sztorit, reálisan de mégsem, és azt, hogy most épp nem egy vámpírokról szóló nyáltömeget fognak a kezükben.
2015. november 24. 15:48 #771
- törölt felhasználó -    
Joss Stirling - Storm és Stone
Másodszorra olvasva sem rossz, de olvastam már jobb könyveket. Még eléggé az elején járok, és igazából az egész tök jó, de tudom hogy a vége rémes. Tetszik hogy a csajt cseszegetik a suliban és így alig vannak barátai, és az sem rossz hogy végén összejön Kierannal, de ez annyira kiszámítható. Persze a végén van akció meg minden, de az annyira sablonos (sopiler) hogy Ravent beveszik FDÜ-be... De ezt még el is tudnám nézni, mert ezektől függetlenül egyik kedvencem a könyv, de a borítójára ránézek és hánynom kell.... Lehet hogy én vagyok így, de az hogy Rómeót és Júliát rárakták, pedig a csaj afroamaerikai, szerintem elég khm.... szar ötlet... Megnéztem több borító változatot, de azok még rosszabbak... Szóval jó könyv, egyik kedvenc, de vannak hibái.... Ha egy fordulatos könyvet akarsz ne ezt olvasd, ez csak romantikusnak jó... Végül egy kép a borítóról:

http://d.gr-assets.com/books/1379402096l/17522283.jpg

Nektek tetszik?
2015. december 01. 17:57 #772
Barbus87
Barbus87
The Script addict™
 
Státusz"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today." - James Dean
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.19.
Hozzászólás: 2988
Csatolások: 468
Azonosító: 131550
Offline offline
Most kaptam Gayle Forman - Itt jártam című könyvét, 2 és fél napig se tartott kb annyira faltam, nagyon jó könyv. Vetekszik a Ha maradnék-kal smileeee.gif Komoly témáról szól ez is, izgalmas és érzelmes smileeee.gif
http://kepfeltoltes.hu/151201/covers_324464_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2015. december 01. 18:19 #773
- törölt felhasználó -    
Becca Prior: A tanítvány
Vigyázz, a vélemény spoiler-t tartalmaz!
Mikor belekezdtem, fel voltam készülve arra, hogy ez egy erotikus meleg regény, de arra nem számítottam, hogy az egész csak erről fog szólni. Azt hittem, egy édes meleg szerelemről olvasok majd, ehelyett azon gondolkoztam, vajon miért gondolja azt az író, hogy a szexuális vágy és a szerelem egy és ugyanaz. Ugyanis a két főszereplő, Lewis és Harry nagyjából annyit tudnak egymásról, mint én az álnéven író lányról, akinek a kezei közül került ki a könyv... Semmit. Csak annyit, hogy Lewis szerint Harry ilyen meg olyan szép és izgató és stb. És, hogy Harry dettó ugyanígy érez Lewis-ról. Na, ez nem szerelem. Persze az eleje egész kis aranyos a könyvnek, de az, amikor kb. 100 oldal alatt 20x verik ki maguknak a másikra gondolva, az gáz. Én befogadó vagyok szerintem eléggé, de az ebben a könyvben fellelhető szexuális dolgok egyszerűen még az én szememben is túl soknak tűntek. Egyszerűen sok volt, hogy a könyv háromnegyede erről szól. Na és a másik... 135 oldalt kellett várni a két srác első csókjáig, aztán egyik pillanatról a másikra megtörtént minden más. Na, nálam ez nem jön be. Őszintén szólva kíváncsi vagyok a második részre is, hátha ki lesz belőle hozva valami, ami az elsőben nem történt meg, de erre sajnos nem sok esélyt látok.
Számomra ez a könyv kb. olyan, mint a Szürke ötven árnyalatának a melegek részére készített változata.
2015. december 01. 18:27 #774
Csillámpóni_
Csillámpóni_
 
StátuszRitkán használom, szóval sry ha nem válaszolok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.29.
Hozzászólás: 715
Csatolások: 2
Azonosító: 225146
Offline offline
Én most olvastam ki Molly McAdams-tól a Talking Chances (Kétesélyes Szerelem)-et, és aahhh olyan jó wub.gif
Érdemes elolvasni, letehetetlen heart.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2015. december 01. 18:43 #775
Barbus87
Barbus87
The Script addict™
 
Státusz"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today." - James Dean
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.19.
Hozzászólás: 2988
Csatolások: 468
Azonosító: 131550
Offline offline
Jelenleg Shannon Hale-től olvasom az Austenland-et, eddig tetszik smileeee.gif
http://kepfeltoltes.hu/151201/covers_297049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. december 02. 20:03 #776
- törölt felhasználó -    
Kelly Creagh: Soha már
Érdekes könyv volt. Az elején észrevettem, hogy végre találtam egy olyan könyvet hosszú idő után, aminél kényszerítenem kell magamat arra, hogy letegyem. Nagyon tetszett a könyv stílusa, főleg, hogy ebben az álmok nagy szerepet kaptak. Mivel nagyon érdekel ez a téma, így örültem ennek a vonalnak. Isobel végig szimpatikus volt, de nem leszek álszent, mielőtt még belekezdtem én is azt hittem, hogy egy buta szőke pompomlány, semmi több. De szerencsére nagyon megváltozott a véleményem. De ez a név... Isobel... ritkán találni ennél szebb nevet. Varen végig közömbös volt, nem tudtam vele azonosulni, egyenlőre nem tartom őt se szimpatikusnak, se antipatikusnak. Két kedvenc szereplőm Danny illetve Gwen volt. Danny-n végig sírtam a röhögéstől, borzasztóan megkedveltem azt a kissrácot. Gwen meg szerintem elbűvölő volt. Minden egyes pontját imádtam a könyvnek, bármennyire is volt a vége picit unalmas. De azért nagyon érdekel a folytatása. laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Cintii
2015. december 05. 14:14 #777
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Nick Cutter: Mélység
UNALOM a köbön. Nem ajánlom senkinek, kidobott pénzt volt. Egy jó kis horrort vártam, erre folyton aludtam be rajta. Még a végén se derült ki semmi.
Sarah Lotz: A Hármak
Brutál jól néz ki a könyv, gondolom ezért is volt borsosabb az ára. Érdekes a felépítése, mert a könyvön belül egy könyvet olvasol, ami úgymond egy fiktív szerző által készített interjúk tömkelege egy katasztrófáról, ami aztán felkavarja a vizet az egész világon. Sajnos a vége után is bizonytalanságban hagy az írónő, amit én utálok. biggrin.gif
2015. december 12. 10:22 #778
- törölt felhasználó -    
Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés
Kötelező volt kiolvasni, de meglepődtem, hogy mennyire tetszett.
2015. december 12. 10:28 #779
- törölt felhasználó -    
Még nem, mert karácsonyra várom a Bábelt.
(Leiner Laura)
2015. december 20. 13:44 #780
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Jelenleg Julie Kawagatól a Vaskirály olvasom. Igazából rég elszeretném olvasni, annak ellenére, hogy nem szeretem a fantasyt, de a majdnem első 100 oldal elég gördülékenyen ment, egyelőre jó olvasni. smileeee.gif
60 oldal 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!