Starity

Olvasol? II.

60 oldal 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. augusztus 06. 12:20 #901
- törölt felhasználó -    
Idézet (Porkéz @ 2016.08.05. 10:31)
Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában
Bele lehet szeretni egy könyvbe? Mert én ebbe beleszerettem. Tegnap jött meg a rendelés, és elég sokáig agyaltam, hogy a három megrendelt könyv közül melyikkel kezdjem, végül erre esett a választásom. Mikor elkezdtem olvasni, a stílusa nem igazán tetszett, de aztán magával ragadott Ari és Dante személyisége. A szereplőket egytől-egyig imádtam, és a fél könyvet végigmosolyogtam a cuki történet miatt. A könyv másik felében pedig váltották egymást az érzelmeim. Volt bennem értetlenség, düh, együttérzés, megértés, néha még fájdalom is. Ennek ellenére az első szó, ami eszembe jut a könyvről, az az imádni való. Lenyűgöző volt, és örülök, hogy megvettem, mert most épp ez a legújabb szerelmem, kár, hogy vége.
Jelenleg pedig Juli Kagawa: A halhatatlanság szabályai című könyvét bújom, és eddig eléggé bejön. biggrin.gif

Hát, befejeztem A halhatatlanság szabályait. Mindössze egyetlen apró hozzáfűznivalóm van: kéééééééreeem a második részt! Azt hiszem, ezzel ki is fejeztem a véleményem.
2016. augusztus 08. 09:10 #902
- törölt felhasználó -    
Michelle Hodkin: Mara Dyer eszmélése
Szinte le sem bírtam tenni ezt a könyvet. Tegnap este tudatosult bennem, hogy aznap már nem tudom befejezni, és ez kissé kiakasztott, így mikor felkeltem, első dolgom volt folytatni az olvasását. Hát, most befejeztem, és a gondolat, ami motoszkál bennem, az az, hogy bár megrendeltem volna a második részét. Nagyon izgalmas, eseménydús könyv volt, és, bár az elején úgymond lelövik a poént, mégis kiszámíthatatlan volt az egész. Mara karaktere a történtek ellenére is a szívemhez nőtt, Noah személyében pedig az új könyves álompasimra leltem rá (de ez tök nem meglepő), a könyv mégis merőben eltér a megszokottaktól. Szinte hihetetlen, hogy ez Hodkin bemutatkozó regénye, mert olyan profizmussal van megírva, hogy arra egyszerűen szavak sincsenek. Lenyűgöző.
2016. augusztus 12. 15:33 #903
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Nicholas Sparks: Szerelmünk lapjai
A filmet már láttam kétszer, és már régóta el akarom olvasni a könyvet. Nagyon rövid regény, hangulata összeegyezhetetlen a filmével. Az igazat megvallva a film sokkal jobb, a könyv jóval borongósabb, rövidebb időszakot mutat be. Ezzel együtt nem volt rossz.
WM. Paul Young: Éva
Nagyon nagy elvárásaim voltak ezzel a könyvvel kapcsolatban, ezek szinte maradéktalanul be is teljesültek. Bonyolult, sokrétű, ahogyan az várható volt, de helyenként pontatlannak éreztem. Szépen megírt könyv, a fordítás is rendben volt. Volt olyan szál, amit szükségtelennek tartottam, és olyan is, ami nem volt annyira hangsúlyozva, mint kellett volna, szerintem. Még valami: 288 oldal, de a végére sűrűsödnek be az események, addig alig történik valami, egy kicsit hosszabb lehetett volna, hogy teljesen lezártnak lehessen érezni. A szerző szimpatikus, és nagy bátorság szerintem egy ilyen könyv megírása és kiadása. Érdemes elolvasni, mindezek mellett, nagyon érdekes. Friss, és régi történetet dolgoz fel. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, missdaisy
2016. augusztus 12. 16:24 #904
- törölt felhasználó -    
Amit nyáron eddig elolvastam:
Cassandra Clare: Csontváros
Cassandra Clare: Hamuváros
James Dashner: Útvesztő
James Dashner: Tűzpróba
James Dashner: Halálkúra
Veronica Roth: A beavatott
Veronica Roth: A lázadó
Kiera Cass: A korona

Amit el szeretnék még nyáron olvasni:
Cassandra Clare: Üvegváros
Sarah J. Maas: Üvegtrón
Matthew Quick: Forgive Me, Leonard Peacock
Többet is írnék, ha lenne még időm:D
1 felhasználónak tetszik: Elody
2016. augusztus 12. 22:47 #905
- törölt felhasználó -    
M. R. Carey - Kiéhezettek
Eddig nagyon tetszik, eléggé rákaptam most a posztapokaliptikus regényekre.
Előtte egy egészen más műfajban olvastam el Laurie Halse Anderson - Jégviráglányok c. könyvét.
Most van egy jó darabig olvasnivalóm, betakarítottam a névnapomig, a következő adagig. cool.gif
2 felhasználónak tetszik: Christo, Elody
2016. augusztus 17. 20:19 #906
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Virginia Woolf: Orlando
Most fejeztem be, és ha néhány szóban akarom összefoglalni: titokzatos, finom, ritka, gyönyörű, megdöbbentő és elgondolkodtató. Nagyon-nagyon szépen megírt és lefordított könyv, egy végtelenül finom, érzékeny mű, amilyennel már régen találkoztam. Évszázadokat, nemeket, életet ölel át, magyaráz meg, mesél el, lendületesen és kedvesen. Élvezetes volt az olvasása, mindenkinek tudom ajánlani, aki egy szabatos és szépséges könyvet akar olvasni. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Lady Suzy
2016. augusztus 22. 09:36 #907
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (Cute girl 998 @ 2016.08.17. 20:19)
Virginia Woolf: Orlando
Most fejeztem be, és ha néhány szóban akarom összefoglalni: titokzatos, finom, ritka, gyönyörű, megdöbbentő és elgondolkodtató. Nagyon-nagyon szépen megírt és lefordított könyv, egy végtelenül finom, érzékeny mű, amilyennel már régen találkoztam. Évszázadokat, nemeket, életet ölel át, magyaráz meg, mesél el, lendületesen és kedvesen. Élvezetes volt  az olvasása, mindenkinek tudom ajánlani, aki egy szabatos és szépséges könyvet akar olvasni.  smileeee.gif


Számomra a második legcsodálatosabb könyve, bár semmivel sem könnyebb olvasmány, mint a többi. 15 évesen Woolf-ot olvasni, és értelmes véleményt alkotni róla nem kis dolog. meghajolo.gif Ha tetszett, ajánlom neked a Mrs Dallowayt, illetve a Hullámokat, ja és a Világítótorony is megér egy misét. smileeee.gif
2016. augusztus 24. 14:32 #908
- törölt felhasználó -    
Idézet (Porkéz @ 2016.08.08. 09:10)
Michelle Hodkin: Mara Dyer eszmélése
Szinte le sem bírtam tenni ezt a könyvet. Tegnap este tudatosult bennem, hogy aznap már nem tudom befejezni, és ez kissé kiakasztott, így mikor felkeltem, első dolgom volt folytatni az olvasását. Hát, most befejeztem, és a gondolat, ami motoszkál bennem, az az, hogy bár megrendeltem volna a második részét. Nagyon izgalmas, eseménydús könyv volt, és, bár az elején úgymond lelövik a poént, mégis kiszámíthatatlan volt az egész. Mara karaktere a történtek ellenére is a szívemhez nőtt, Noah személyében pedig az új könyves álompasimra leltem rá (de ez tök nem meglepő), a könyv mégis merőben eltér a megszokottaktól. Szinte hihetetlen, hogy ez Hodkin bemutatkozó regénye, mert olyan profizmussal van megírva, hogy arra egyszerűen szavak sincsenek. Lenyűgöző.

Nos, végül mégis megvettem a sorozat második részét, mert egyszerűen muszáj volt. Most a tetkópénzem bánja. rohog.gif Szóval a Mara Dyer változását olvasom jelenleg, és azt kell mondjam, hű az első részhez, pont ugyanolyan izgalmas. Még nem jutottam el a végéig, de nagyon tetszik. Egyetlen olyan rész volt benne, ami nem tetszett, ez pedig Noah túlontúl szerelmes, "17 vagyok, de veled akarom leélni az életem" hozzáállása. Persze lehet, hogy én vagyok túl szkeptikus, de számomra ez kissé sok volt. Egyébként pedig még mindig le a kalappal Hodkin előtt, már csak azt nem tudom, mit fogok kezdeni magammal, míg a harmadik rész meg nem jelenik.
2016. augusztus 28. 19:34 #909
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Ben Myers - MUSE . Az Univerzum lüktetése

Igen, hát ez az együttes a szívem csücske és csak most tudtam meg, hogy van ilyen könyv róluk. Betekintést nyerhetünk egy fantasztikus banda karrierjének alakulásába, ráadásul egy olyan író szemszögéből, aki maga is nagy rajongó. Imádtam olvasni és többet megtudtam erről a három cinnamon rollról.

Peter V. Brett - Napháború (Démon-ciklus 3.)

Imádom ezeket a könyveket, de néha annyira terjengősek, hogy az nem igaz. Aztán lesz belőle egy 900 oldalas könyv, szal' értitek. biggrin.gif
Nekem ők olyanok, mint másoknak a Trónok harca. Kövezettek meg, de engem a GOT nem rántott be, ez viszont nagyon.
Démonharcok egy távoli jövőben élő civilizációban, egy erős főhős, akitől lehet olvadozni, a kelleténél több szexualitás biggrin.gif , tehát megvan minden.

Stephen King - A mágus

King egyik inkább fantasy, mint horror kategóriába eső könyve. A történet nem volt túlzsúfolt, viszont a karakterek nagyon jók voltak, főleg a gonosz mágus.

Danielle Paige - Dorothynak meg kell halnia

A történet számomra nagyon eredetinek tűnt és jól is indult, de utána olyan tipikus tiniregény lett belőle, hogy egyre kevésbé kötött le. A vörös pöttyös könyveket általában ezért is kerülöm el, például ezt a könyvet inkább ott tudtam volna elképzelni, mint a Gabo kínálatában, nem igazán illett oda.

Madeleine Roux - Asylum (Bolyongó lélek)
Fú, nagyon tetszett ez a könyv. Teljes bizonytalanságban tart végig, próbálhattam én kitalálni, hogy mi sül ki belőle, nem jött össze. biggrin.gif
A benne lévő illusztrációk is fokozták az olvasás élményét, alig tudtam letenni. Nagyon várom a folytatást és még egyszer köszi Gureka10-nek, hogy felhívta rá a figyelmet. wink.gif
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Gureka10
2016. augusztus 31. 14:22 #910
- törölt felhasználó -    
Darren Shan: Zom-B
Ma jött meg, de már végeztem, és imádtam.
Azt kell mondjam, a zombis történetek sosem vonzottak (nos, talán az Eleven testek kivételével), de lévén, Darren Shan könyvről van szó, úgy indultam neki a Zom-B könyveknek, hogy nem lehet rossz. Valóban nem is az. Darren remekül írta meg az egészet – szokás szerint –, azonban most az egyszer egy karaktert sem zártam a szívembe – gyanítom, ez szándékos volt. Némely szereplő kifejezetten idegesített is, akárcsak a kedves B, de talán pont ettől volt ez az egész jó. Olyan mély gondolatok vannak benne, amik abszolút nem zombis könyvekbe valók, és mégis passzoltak ide. A végén a csavarnál pedig két percig ültem magamba roskadva, hogy akkor most mi a frász van. Azt hiszem, neki is állok a második résznek...
1 felhasználónak tetszik: Christo
2016. augusztus 31. 18:00 #911
- törölt felhasználó -    
Idézet (Porkéz @ 2016.08.31. 14:22)
Darren Shan: Zom-B
Ma jött meg, de már végeztem, és imádtam.
Azt kell mondjam, a zombis történetek sosem vonzottak (nos, talán az Eleven testek kivételével), de lévén, Darren Shan könyvről van szó, úgy indultam neki a Zom-B könyveknek, hogy nem lehet rossz. Valóban nem is az. Darren remekül írta meg az egészet – szokás szerint –, azonban most az egyszer egy karaktert sem zártam a szívembe – gyanítom, ez szándékos volt. Némely szereplő kifejezetten idegesített is, akárcsak a kedves B, de talán pont ettől volt ez az egész jó. Olyan mély gondolatok vannak benne, amik abszolút nem zombis könyvekbe valók, és mégis passzoltak ide. A végén a csavarnál pedig két percig ültem magamba roskadva, hogy akkor most mi a frász van. Azt hiszem, neki is állok a második résznek...

Célszerűbb lett volna megvárni, míg elolvasom mindhárom magyarul megjelent részt, és akkor kommentálni, de most már mindegy.
(Spoiler várható)
Szóval sikeresen befejeztem a Zom-B második részét, az Alvilágot is, és azt kell mondanom, kezdek megbarátkozni B karakterével. Az újonnan felbukkant Mark is a szívemhez nőtt, és most épp megint utálom Darren-t, amiért itt is megölte az egyik legaranyosabb szereplőjét, ahogy a többi könyvsorozatában tette. Tuti, hogy ha elolvasom a harmadik részt is, mély letargiába fogok esni, és követelni fogom az összes többit.
2016. augusztus 31. 21:46 #912
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Werenger @ 2016.08.12. 22:47)
M. R. Carey - Kiéhezettek
Eddig nagyon tetszik, eléggé rákaptam most a posztapokaliptikus regényekre.
Előtte egy egészen más műfajban olvastam el Laurie Halse Anderson - Jégviráglányok c. könyvét. 
Most van egy jó darabig olvasnivalóm, betakarítottam a névnapomig, a következő adagig.  cool.gif


Anyáss, nem is tudtam, hogy ez a könyv megegyezik a The Girl With All The Gifts című most megjelenő, általam nagyon várt filmmel! Mindenképp sort kerítek erre.

Idézet (Porkéz @ 2016.08.31. 14:22)
Darren Shan: Zom-B
Ma jött meg, de már végeztem, és imádtam.
Azt kell mondjam, a zombis történetek sosem vonzottak (nos, talán az Eleven testek kivételével), de lévén, Darren Shan könyvről van szó, úgy indultam neki a Zom-B könyveknek, hogy nem lehet rossz. Valóban nem is az. Darren remekül írta meg az egészet – szokás szerint –, azonban most az egyszer egy karaktert sem zártam a szívembe – gyanítom, ez szándékos volt. Némely szereplő kifejezetten idegesített is, akárcsak a kedves B, de talán pont ettől volt ez az egész jó. Olyan mély gondolatok vannak benne, amik abszolút nem zombis könyvekbe valók, és mégis passzoltak ide. A végén a csavarnál pedig két percig ültem magamba roskadva, hogy akkor most mi a frász van. Azt hiszem, neki is állok a második résznek...


Régóta tervben van ez is. Csak elég sok része van, azért hanyagolom mindig.
2016. szeptember 01. 10:16 #913
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2016.08.31. 21:46)

Régóta tervben van ez is. Csak elég sok része van, azért hanyagolom mindig.

Az a pech, hogy magyarul még nem jelent meg, csak az első három része. Épp most végeztem a harmadikkal is, de olyan függővége van, hogy most épp magamba vagyok roskadva, és átkozom Darren-t. rohog.gif Egyébként nagyon jó sztori, és mindegyik könyv 200 oldal környékén van, szóval nem olyan hosszú, viszont mindenképp megéri. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Christo
2016. szeptember 01. 11:46 #914
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Igen ^^.

Tavaly karácsonyra megvettem a Trónok harca sorozat első 2 kötetét, amit májusig simán ki is végeztem, majd gyorsan megvettem a másik 3 kötetét is. Most tartok a Varjak lakomájánál, és egyszerűen fenomenális ez a könyv blush.gif A sorozatot is imádom, de a könyv sokkal jobban tetszik blush.gif
2016. szeptember 28. 23:19 #915
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Arwen Elys Dayton - Seeker (Klánok háborúja 1.)
Nagyon tetszett, mert izgalmas a sztori, szimpatikus a főhősnő és Shinobut pedig egyenesen imádom. De könyörgöm, miért kell szerelmi háromszög?? Jó, nem olyan erős, de azért nah...
http://www.kephost.com/images/2016/09/28/tumblr_n2r56kcbJG1s50jp4o4_250.gif


M. R. Carey - Kiéhezettek

De jó volt ez a könyv, basszus! Gondolom a film a felét se fogja visszaadni, de Gemma Arterton miatt meglessük majd. Főleg a vége tetszett, teljesen más megközelítése volt az eddig ismert zombis sztorik befejezésének.

Adam Sternbergh - Shovel Ready! / Akkor hajrá!

Anyám, kinek az ötlete volt, hogy ebben a könyvben nem jelölik kötőjellel a párbeszédeket?! Elképesztő, hogy mennyire zavaró, nem tudom, hogy az eredeti is ilyen volt-e, de ha igen, remélem nem lesz divat. Egyébként a könyv egy eléggé különc, elvont, kissé depis darab, egy csipetnyi fekete humorral fűszerezve. És nem egy csavar volt benne, amire nem is számítottam!

J. L. Armentrout - Obszidián (Luxen 1.), Ónix (Luxen 2.), Opál (Luxen 3.)

Áh, nah jó, szóval én kerülöm az ilyen könyveket, szerintem általában iszonyat nyálasak a főhősnők és magasröptű gondolataik, pölö: húhaazelőbbmajdnemmeghaltamdemilyenszeximárezapasi és hasonló szösszenetek. Ezt a sorozatot úgy ajánlották nekem, hogy a csávó benne iszonyat pöts, ami poén, valamint jó kis földönkívüli harc dúl a háttérben. Igazából azzal a részével nincs is baj, mert izgalmas, Daemonon szakadok néha, olyan szenya beszólásai vannak, a csajszinak is vannak jó tulajdonságai és röhögős visszavágásai, de néha a NYÁLTENGER előtör és olyankor csak a szememet tudom forgatni. Nah, a lényeg, hogy egyelőre ennyi elég volt, viszont sokkal jobban működne nálam ez a történet Daemon szemszögéből. A könyvek végén vannak is részletek ilyen formában, de nekem így kéne megírni az egészet és akkor imádnám. biggrin.gif Így csak lefekvés előtt, szódával elmegy.

Jeanne Ryan - Nerve / Idegpálya

Ilyen magyar címet... Tetszett a könyv, jók voltak benne a próbák és Vee is szimpi lett. A végére sikerült egy izgalmas befejezést keríteni belőle, viszont én el tudnék képzelni egy folytatást és el is olvasnám. biggrin.gif A film előzetesét elnézve nem sok köze van ehhez, viszont ettől függetlenül, lehet jó.

2 felhasználónak tetszik: missdaisy, Genevieve
2016. október 02. 09:22 #916
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Claire Contreras - Üvegszív
Nagyon szerettem ezt a könyvet, a sztori kicsit átlagos volt, de nekem ezzel semmi bajom mert a kivitelezés szerintem remek lett heart.gif

Jamie McGuire - Véletlen Szerelem
Ezzel sajnos voltak gondjaim, elég összecsapottnak hatott a könyv, valahogy a történet sem jött át, igazából egynek elment, de számomra nem lett maradandó élmény blush.gif

Calia Read - Szétcsúszva
Fordulatos könyv volt, sokszor nem igazán tudtam, hogy most mi is van. Persze azért egy idő után lehetett sejteni a dolgokat, de ennek ellenére engem meglepett a vége, jó volt, izgalmas könyv blush.gif

Tracy Brogan - Egy Kis Őrültség
A könyv első felét le se bírtam tenni, órákon át csak olvastam, aztán valahogy picit megakadt a történet. Ennek ellenére egyszer nagyon megérte elolvasni mert jó kis könyv laugh.gif
2016. október 02. 15:14 #917
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Idézet (Christo @ 2016.08.28. 19:34)

[b]Madeleine Roux - Asylum (Bolyongó lélek)

Fú, nagyon tetszett ez a könyv. Teljes bizonytalanságban tart végig, próbálhattam én kitalálni, hogy mi sül ki belőle, nem jött össze. biggrin.gif
A benne lévő illusztrációk is fokozták az olvasás élményét, alig tudtam letenni. Nagyon várom a folytatást és még egyszer köszi Gureka10-nek, hogy felhívta rá a figyelmet. wink.gif

Örülök neki, hogy a könyv elnyerte a tetszésedet. Akkor legalább nem egyedül várom a folytatását. laugh.gif
Btw ma megrendeltem az Idegpálya c. film könyves változatát és aww már alig várom, hogy holnap meghozza a futárbácsi, és elkezdjem olvasni. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Christo
2016. október 08. 11:38 #918
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Igent megint én haha.
Nerve/Idegpálya (2016)
Nagy nehezen megérkezett a várva várt könyvem, így már az nap bele is kezdtem az olvasásába. Hát, egy picit csalódott voltam a könyvvel kapcsolatban. Először a filmet néztem meg (nem tudtam, hogy lehet kapni könyves változatban) és el kell hogy mondjam.. semmi sem hasonlít a két változat között, csak a nevek. Semmi más. Ami egy picit illúzió romboló is volt. A könyv sokkal durvább, mint a film, de most, hogy végigolvastam egyértelmű vélemény keletkezett bennem: most, életemben először, a film jobban tetszett, mint a könyv. Valahogy sokkal jobbra, érdekesebbre, és romantikusabbra sikerült, amolyan tényleg álomfilm féle. A könyv merőben nem ilyen. Persze, élvezet volt olvasni, a történet is nagyon jó volt, csak.. nem a filmhez passzoló. Így annyira nem fogott meg a könyv. De attól még 10/10 mert örök kedvencem marad ez a történet. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Christo
2016. október 08. 20:20 #919
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Gureka10 @ 2016.10.08. 11:38)
Igent megint én haha. 
Nerve/Idegpálya (2016)
Nagy nehezen megérkezett a várva várt könyvem, így már az nap bele is kezdtem az olvasásába. Hát, egy picit csalódott voltam a könyvvel kapcsolatban. Először a filmet néztem meg (nem tudtam, hogy lehet kapni könyves változatban) és el kell hogy mondjam.. semmi sem hasonlít a két változat között, csak a nevek. Semmi más. Ami egy picit illúzió romboló is volt. A könyv sokkal durvább, mint a film, de most, hogy végigolvastam egyértelmű vélemény keletkezett bennem: most, életemben először, a film jobban tetszett, mint a könyv. Valahogy sokkal jobbra, érdekesebbre, és romantikusabbra sikerült, amolyan tényleg álomfilm féle. A könyv merőben nem ilyen. Persze, élvezet volt olvasni, a történet is nagyon jó volt, csak.. nem a filmhez passzoló. Így annyira nem fogott meg a könyv. De attól még 10/10 mert örök kedvencem marad ez a történet. wub.gif


Nekem pont emiatt az a stratégiám, hogy előbb a könyv, aztán a film. Előfordul, hogy a fordított verzióval jár jobban az ember, de nekem 90%-ban bejön ez a technika. smileeee.gif
2016. október 08. 20:41 #920
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Idézet (Christo @ 2016.10.08. 20:20)
Nekem pont emiatt az a stratégiám, hogy előbb a könyv, aztán a film. Előfordul, hogy a fordított verzióval jár jobban az ember, de nekem 90%-ban bejön ez a technika. smileeee.gif

Általában én is ennél a praktikánál vagyok, mert alapesetben a könyvet jobban szeretem, mint a filmet, de valahogy most a könyves történet annyira nem nyerte el a tetszésem. De teljesen megérte megvenni, mert így még eggyel szaporodott a gyűjteményem. wub.gif
Már csak az Asylum 2. részének kellene már megjelennie magyarul. Most újra elkezdtem és aww egyszerűen imádom még mindig. wub.gif
60 oldal 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!