Starity

A fogalom, amit sokan tévesen használnak: antiszociális személyiségzavar

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. október 30. 14:23 #21
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó lett a cikk, és én nagyon szívesen olvasnék további ilyeneket is, például, amit utoljára megemlítettél, a szociális fóbiáról és a szorongásos zavarokról, mert ez is nagy divat lett manapság, de csak kevesen tudják, hogy miről is szól valójában, hiszen amellett, hogy az illető nem mer tömegbe és idegen emberek közé menni, még rengeteg más tünete is van.
2016. október 30. 15:26 #22
attahualpa
attahualpa
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 12
Csatolások: 0
Azonosító: 258318
Offline offline
Nagyon jó cikk lett!
2016. október 30. 15:28 #23
Selena Gomez Fan.2
Selena Gomez Fan.2
#EvilRegal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1983
Csatolások: 4
Azonosító: 200866
Offline offline
Továbbra is azt mondom magamra, hogy antiszociális vagyok. Jó itt nem a gyilkosságra gondolok vagy a lopásra, de ezek kivételével mindegyik igaz rám. És akkor mi van? A cikkért köszönet, legalább megtudtam az igazat wink.gif
2016. október 30. 15:30 #24
kaliforhnia
kaliforhnia
=
 
Státuszpeople go but how they left always stays.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.09.
Hozzászólás: 1624
Csatolások: 65
Azonosító: 255526
Offline offline
Nagyon jó cikk, szívesen olvasnék még ehhez hasonlóakat.
2016. október 30. 16:21 #25
Brigike0109
Brigike0109
visszatérő vendég
 
StátuszEverybody seems a world a little differently, When It's Dark Out.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.24.
Hozzászólás: 479
Csatolások: 0
Azonosító: 202486
Offline offline
nagyon jó cikk lett, de én csak nem nagyon szeretek emberek között lenni(itt azt értem, amikor egy helyen sok ember van) igazából én még kalusztrofóbiával is küszködök, de legalább most megtudtam az igazat smileeee.gif
2016. október 30. 16:56 #26
LJolt
LJolt
visszatérő vendég
 
StátuszIs it July yet? No? Well... damn.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.05.09.
Hozzászólás: 100
Csatolások: 0
Azonosító: 256217
Offline offline
Több ilyen cikk kellene ide.
2016. október 30. 17:05 #27
Jody
Jody
not quite my tempo
 
StátuszChester
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.23.
Hozzászólás: 2249
Csatolások: 352
Azonosító: 204319
Offline offline
Szeretek ilyen témában olvasni. Jó cikk. Kutatási célra is megfelelő ez az oldal, mivel 10-ből 7 tag echte antiszociális, szociopata, amit maguknak diagnosztizáltak.

Talán a legismertebb pszichopata volt Ted Bundy. Egy szimpatikus megjelenésű, intelligens férfi, aztán mégis villamosszékben végezte 42 évesen gyilkosságokért.
3 felhasználónak tetszik: Synapses, Beyla, Szandi0820
2016. október 30. 17:22 #28
- törölt felhasználó -    
nos, antiszociális vagyok. a baj, hogy nem zavar.
2016. október 30. 17:34 #29
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Jody @ 2016.10.30. 17:05)
Szeretek ilyen témában olvasni. Jó cikk. Kutatási célra is megfelelő ez az oldal, mivel 10-ből 7 tag echte antiszociális, szociopata, amit maguknak diagnosztizáltak.
Talán a legismertebb pszichopata volt Ted Bundy. Egy szimpatikus megjelenésű, intelligens férfi, aztán mégis villamosszékben végezte 42 évesen gyilkosságokért.

Amikor megírtam a cikket, nekem is először Ted Bundy ugrott be, csak nem akartam a kriminológia irányába elvinni. Aki pedig még a cikk ellenére is azt vallja magáról, hogy antiszociális személyiségzavarral küzd (ami nem egyenértékű a szociális fóbiával!), akkor azoknak javaslom, hogy azonnal kérjenek orvosi segítséget. Ám még mindig eléggé kételkedek azon fiatal tagok hozzászólásaiban, akik ide is előszeretettel irkálják, hogy ők biza antiszociálisak. unsure.gif Ez pedig jogosan veti fel a kérdést - elolvastátok figyelmesen a cikket?
3 felhasználónak tetszik: Jody, Szandi0820, Synapses
2016. október 30. 17:41 #30
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2016.10.30. 17:34)
Amikor megírtam a cikket, nekem is először Ted Bundy ugrott be, csak nem akartam a kriminológia irányába elvinni. Aki pedig még a cikk ellenére is azt vallja magáról, hogy antiszociális személyiségzavarral küzd (ami nem egyenértékű a szociális fóbiával!), akkor azoknak javaslom, hogy azonnal kérjenek orvosi segítséget. Ám még mindig eléggé kételkedek azon fiatal tagok hozzászólásaiban, akik ide is előszeretettel irkálják, hogy ők biza antiszociálisak. unsure.gif Ez pedig jogosan veti fel a kérdést - elolvastátok figyelmesen a cikket?

Vagy csak összekeverik azzal, hogy tinik. rohog.gif A legtöbb tini simán tud önző, felelőtlen, flegma és agresszív lenni anélkül, hogy antiszociális személyiségzavara lenne. rohog.gif
2016. október 30. 17:51 #31
- törölt felhasználó -    
azoknak, akik így is antiszociálisnak tartják magukat: ha jól tudom, 18 éves kor alatt nem sűrűn szokták ezt így konkrétan megállapítani, ha valaki ezeket a tüneteket mutatja, szimpla viselkedészavarként diagnosztizálják. ami pedig korántsem azt jelenti, hogy az illető pszichopata / szociopata, csak… kamasz.
(javítsatok ki, ha tévedek.)
2016. október 30. 18:16 #32
mikaelah
mikaelah
visszatérő vendég
 
Státuszi can't stop me
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.07.
Hozzászólás: 297
Csatolások: 0
Azonosító: 257820
Offline offline
Ez a cikk most nagyon tetszett. Mostanában annyira menő lett ez az egész, miközben szerintem aki igazán antiszociális / pszchihopata nem pont azt fogja kiírogatni a közösségi oldalakra, hogy ezzel menőnek tűnjön. A cikkbe nem került bele az aszociális / szociális fóbia, de rám például annak a tünetei javarészt igazak és valószínűleg azoknak, akik hasonlóan szoronganak a nyilvánosságtól / emberektől inkább ez lehet a baja.
2016. október 30. 18:25 #33
- törölt felhasználó -    
Bekaksantok, hogy a cikk megírása után is van még, aki antiszocnak diagnosztizálja magát. rohog.gif Tényleg az a baj, hogy a sok buta kislányt nem lehet meggyőzni arról, hogy ez bőven komolyabb dolog, mint amilyennek ők elképzelik. Hihetetlen, hogy manapság mennyien diagnosztizálják már SAJÁT MAGUKAT mindenféle pszichés zavarral... és sajnos emiatt bőven kevesebben veszik komolyan azokat, akik ténylegesen segítségre szorulnak.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Szandi0820
2016. október 30. 19:46 #34
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Örülök Beyla, hogy megírtad a cikket, nagyon jó, és tartalmas lett. thumbsup.gif
2016. október 30. 21:52 #35
HeyAlice
HeyAlice
visszatérő vendég
 
Státuszfeelin' blue
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.25.
Hozzászólás: 332
Csatolások: 0
Azonosító: 153816
Offline offline
Mondjuk én nem a szociális szorongást diagnosztizálnám így ismeretlenben, hanem az aszociálisságot. A szociális szorongás sokkal több annál, hogy "nem szeretsz emberek közelében lenni". Aki ezt átélte, tudja, hogy minden nap egy kínszenvedés, nem tudsz "normális felnőttként" funkcionálni, mert egy ismeretlen helyre való belépés maga a pokol, a gyomrod egy kis gombócba szorul mikor új emberekkel kell beszélned. Ez nem csak az emberekről szól, és nekem kifejezetten sértő, hogy így általánosít az író. Itt egy nagyon jó videó az aszociálisságról (ami valóban azt jelenti, hogy valaki nem szeret emberek között lenni és jobban kedveli a magányt), aki művelődni szeretne: https://www.youtube.com/watch?v=BGN8bP5uJvM
Illetve a videóban tisztázzák azt, amit a cikk írója szintén nem tett meg: nem minden antiszociális személyiségzavarral küzdő ember sorozatgyilkos, veszélyes a társadalmunkra. Sőt. Nagyon sok embernél áll fenn ez a mentális zavar, semmit nem jelent, nem kell tőlük jobban félnünk, mint bárki mástól.
1 felhasználónak tetszik: Christo
2016. október 30. 21:54 #36
HeyAlice
HeyAlice
visszatérő vendég
 
Státuszfeelin' blue
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.25.
Hozzászólás: 332
Csatolások: 0
Azonosító: 153816
Offline offline
És megjegyzem, nem kell itt "sürgősen orvosi segítséget kérni". Nem azt jelenti, hogy kedvem támad egy fejszét fogni és lemészárolni a családom, ha antiszociális személyiségzavarom van. Ezért nem szeretem, ha olyan ember ír tudományos töltetű cikket, aki nincs jelen az egészben, és nincsen valódi tudás az internetről összehalászott infók mögött, amiket bepötyög egy új cikk gyanánt.
2016. október 30. 22:05 #37
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (HeyAlice @ 2016.10.30. 21:54)
És megjegyzem, nem kell itt "sürgősen orvosi segítséget kérni". Nem azt jelenti, hogy kedvem támad egy fejszét fogni és lemészárolni a családom, ha antiszociális személyiségzavarom van. Ezért nem szeretem, ha olyan ember ír tudományos töltetű cikket, aki nincs jelen az egészben, és nincsen valódi tudás az internetről összehalászott infók mögött, amiket bepötyög egy új cikk gyanánt.

A cikkem Robert D. Hare - Kímélet nélkül és Hervey Cleckley - Az egészség álarca című nyomtatott szakirodalom alapján lett megírva. Természetesen több digitális forrásnak is utána néztem, illetve azokból is kényszerültem dolgozni, ugyanis a Starityn - mint nemrég megtudtam - nem fogadnak el nyomtatott forrást, mivel a hírmoderátorok nem tudnak utána nézni. Az orvosi segítség meg igen is kell, hiszen - ahogyan a cikkben is elhangzik - a betegség prognózisa annál jobb, minél hamarabb fedezik fel.
2016. október 30. 22:06 #38
menthol
menthol
killer queen
 
StátuszDet är de som går vilse som hittar de nya vägarna
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.16.
Hozzászólás: 5095
Csatolások: 183
Azonosító: 206342
Offline offline
Már több helyen hallottam, hogy valaki ezt mondja magára. Sajnos sokaknak fogalmuk sincs, hogy a félénk, visszahúzódó természetnek semmi köze nincs az az antiszociális viselkedéséhez.
2016. október 31. 08:49 #39
- törölt felhasználó -    
Tartalmas lett Beyla.
2016. október 31. 10:03 #40
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Idézet (HeyAlice @ 2016.10.30. 21:54)
Ezért nem szeretem, ha olyan ember ír tudományos töltetű cikket, aki nincs jelen az egészben, és nincsen valódi tudás az internetről összehalászott infók mögött, amiket bepötyög egy új cikk gyanánt.


Bárki ír ilyen cikket, az csakis felszínesen tájékoztató jellegű lehet. Valamiféle aprócska kalauz, de semmi több. Még az sem tudja, miről van szó igazán, aki esetleg jó pár szakirodalmi könyvet elolvasott a témában. Egyrészt azért, mert az emberek különböznek, a különböző személyiségi zavarok is másként jelentkeznek mindenkinél. Vannak egyértelmű jelek, definíciók, meghatározások, de két antiszociális személyiségzavarral küzdő ember sem lehet egyforma. Másrészt pedig, aki nem volt benne nyakig, annak akkor is felszínes lesz a tudása, ha ezer könyvet elolvasott. Azért nem rosszak az ilyen cikkek, valamiféle támpontot nyújthatnak, és bizonyos ködöket el tudnak oszlatni. Ennél többet az átlagembernek nem is kell tudnia. Ezt úgyis csak az érti igazán, akinek az életében volt vagy van egy-két ilyen zavarokkal küzdő ember. Az is tény, amit te mondasz, hogy attól, hogy valaki szociopata, még nem lesz feltétlenül gyilkos, vagy kifejezetten agresszív. Azt viszont már kétlem, hogy nem kell tartani tőlük. Kell, mert súlyos lelki sebeket okoznak a környezetükben élőknek, azoknak, akik törődnek velük. Ők nem tudják, mit tesznek, nem értik, mi velük a baj, azt se fogják fel, hogy baj van velük, viszont tökéletes hazudozók, még tökéletesebb manipulátorok és soha semmiért nem vállalnak felelősséget. Egy a lényeg, ha úgy érzed, hogy valakivel valami nem stimmel, mert folyamatosan bántalmaz lelkileg, netalán testileg, ne kezd el elemezgetni, meg megpróbálni diagnosztizálni. Felesleges. Sétálj el, amíg megteheted. Nem mindegy, hogy az illető milyen személyiség zavarban szenved, egyáltalán szenved-e valamilyen szociopátiában, vagy csak simán gyökér? Az a legjobb, ha szép csendben elsétálsz, mert többnyire más megoldás nincsen. Túl sokat elemezgetünk, meg magyarázgatunk, és sajnos kevésszer csapunk az asztalra, hogy elég. Manapság már az a menő, ha valaki más. Mindegy, hogyan, csak más legyen, azt lehet isteníteni. A normális ember már semmibe van nézve. Pedig az az ember, aki szép csendben neveli a gyermekeit, dolgozik, fenntartja magát, igyekszik békében élni, és többnyire megtartja magának a véleményét, lehet sokkal többel viszi előre a társadalmat, mint, az, aki önmagával sincs tisztában és ezért másokat szid állandóan, meg gyűlölködik, meg megmondja a tutit, mert hát ő milyen különleges. Frászt különleges, csak azt sem tudja merre van arccal, és ezt próbálja leplezni a nagy megmondásával, meg a polgárpukkasztó viselkedésével. Bármi is a helyzet, az ilyen zavaró, sértő viselkedésű, intoleráns, empátiára képtelen emberektől jobb békében elsétálni.
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!