Starity

TV-képernyő magyar módra - Sárgakarika + Logó + Műsorajánló

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2004. október 23. 11:59 #1
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Amígy az igényes külföldi adók tökéletes képminőséggel alig feltünő áttetszó csatornalogóval és már igen sok helyen HDTV formában adnak nálunk siralmas a helyzet.
A 16:9 es kép széleit egyszerüen levágják és 4:3 as ként adják.
A kép széleit mindenféle színes rikító ikonok csúfítják.
Igaz cserébe olyan silány műsort adnak amit nem baj ha kihagy az ember.

Eddig a Viasat3 volt a legnormálisabb de sajnos ott is tapasztalható a dolog:
http://www.freeweb.hu/vicnets/viasat3_1th.jpg http://www.freeweb.hu/vicnets/viasat3_2th.jpg
2004. október 23. 12:17 #2
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Így néz ki amit nálunk vetítenek:
user posted image


és így az amit külföldön:
user posted image
2004. október 23. 15:18 #3
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
GYönyörűen a kép szélére van komponálva a gyertya, hogy lezárja a sort. Nálunk biztonság kedvéért nem is látszik. 110.gif
2004. október 23. 15:20 #4
PHILIP
PHILIP
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 1089
Csatolások: 193
Azonosító: 3
Offline offline
A sárga karikáról az ORTT tehet dry.gif
2004. október 23. 15:23 #5
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Már elkezdtem írni egy levelet a viasatnak.
Kíváncsi leszek mit válaszolnak.
(anno szó volt róla hogy külföldre költöznek, és onnan fognak tojni az ORTT fejére smile.gif )
2004. október 23. 16:17 #6
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Nagyon sürgősen kellene már valamit csinálni az ORTT-vel, mert már kezd egy kicsit tele lenni velük a hócipőm. reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif
Az hagyján, hogy kénytelen vagyok elviselni azokat a k**** karikákat, meg a műsor előtt azt a eszetlen, idióta szőveget, még vágjak is ehhez jó képet. dry.gif

Lassan már egy sportműsort, vagy a Híradót is karikázni fogják. Majdnem mint a cenzúra. Ne mondják már meg nekem, hogy mit nézhetek, és mit nem. mad.gif mad.gif
Ha nem vagyok még 12 éves, és anyuci vagy apuci mellettem ül egy adott műsor alatt, akkor nem azt fogom látni, mint ha egyedül nézném? blink.gif

Ha ma még csak 17 éves és 364 napos vagyok, tehát holnap lesz a 18. születésnapom, akkor holnap már teljes nyugalommal nézhetem majd mondjuk az X-Aktákat, vagy az Erotikus filmeket, eseteleg a horror filmeket? huh.gif huh.gif
És amitől még jobban b*sz az ideg az a flimek újra szinkronizálása. Minek?
Kedvenc példám erre az Utolsó cserkész című film egyik mondata.
Az eredeti igy hangzik: Fej, vagy gyomor? smile.gif
A reszinkron ilyen: Fej vagy has? Ezt miért? sad.gif

Ideje lenne ha észbe kapnának a Tisztelt Öltönyös-nyakkendős Urak, és Kosztümös Hölgyek. mad.gif mad.gif mad.gif

Ennyi. mellow.gif
2004. október 23. 18:38 #7
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Magyarországon nyoma sincs már az általános kultúrának. Egy nagy pöcegödör az egész.

Mellesleg: az EU-ban semmilyen szabály nincs arra, hogy ezt egyék a TVadással. Ostoba, semmihez sem értő emberek döntései miatt lettek félreértelmezve a sugárzásra vonatkozó EU szabályok.

Néhány példa: a korhatáros adást minden adón kötelező bejelenteni. Ez rendben van. SEMMILYEN TV-ADÓ NINCS KÖTELEZVE A SUGÁRZÁS IDŐTARTAMA ALATTI KORHATÁR-JEL FELTÜNTETÉSÉRE. Közszolgálati csatornák kötelesek a korhatárt adásidő közben is jelezni, legalább egyszer, láthatóan. DE CSAK A KÖZSZOLGÁLATIAK, és nem a teljes időtartama alatt. PAY-TV pedig AZT CSINÁL AMIT AKAR. Fizetős csatornára semmilyen ilyen szabály nem vonatkozik.

Kereskedelmi TV-adónak NEM KELL KORHATÁRJELET FELTÜNTETNI. Csak az adás kezdete elött bejelenteni. (Lásd a német adókat. Ők fura módon KÉPESEK értelmezni ez EU szabályait.)

A minőségről.

Amerikában már minden HDTVre készül. A legtöbb rendező és operatőr továbbra is 4:3-ra szerkeszti a képet. Az igényesebb show-k (Alias, Lost, CSI-sorozatok, Star Trek, satöbbi) kihasználják a szinte mozis formátumot, és ezeknél az egész képernyő ÉL. Ezeket minden adónak KUTYA KÖTELESSÉGE LENNE szélesen adni. De ezt még az egyébként igényes németek se nagyon teszik meg.

Ami még nagyon zavar, az a magyar szinkronrendezők tűrhetetlen és vérlázítóan idegesítő ostobasága, hogy egy narrátor-félével belemondatják a film címét és a magyar hangok névsorát a sorozatok főcímébe. KÖNYÖRGÖM SENKIT NEM ÉRDEKEL!!!!!! Elrontja a főcím hangulatát, ami teljesen szerves része egy epizódnak. Akit érdekel, hogy kinek ki a hangja, az utána tud járni, a cím meg ki van írva, el lehet olvasni. Akit meg TÉNYLEG érdekel, mint engem is, az hang alapján AZONNAL felismer MINDENKIT. Legalább egy olyan megoldást tessék csinálni, mint amit a "24" esetében tettek. Az szép, hogy minden szépen ki van írva, igényes meló is volt, csak épp teljesen felesleges, mert mindenki tojik rá. Csak az olvas stáb-dolgokat, akit valóban szakmailag érdekelnek ezek a dolgok, de az úgyis tudja, ki kicsoda, anélkül, hogy kiírnák.

Na, lenyugodtam. Felcsűrte az agyamat kissé a dolog....

ViC mester, neked meg örök hála, hogy ilyen okos dolgokat találsz ki erre a fórumra. NagyNagyNagy meghajolo.gif

110.gif
2004. október 24. 12:08 #8
csabais
csabais
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.22.
Hozzászólás: 5
Csatolások: 0
Azonosító: 532
Offline offline
Engem is kifejezetten zavar a logó, sőt még az a baromság hogy jön a xy gagyi és még 3 nap. Ezzel már 3 sarka foglalt a képernyőnek.
Kit érdekel? Akit meg érdekel az úgy is tudja.
Vagy ne legyenek reklámok a filmek közben, hanem menjen a film alatt valamelyik sarokban. Lehetőleg mind a 4 sarokban más reklám .
2004. október 24. 12:20 #9
FlowM@N
FlowM@N
Technical Expert
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 564
Csatolások: 72
Azonosító: 2
Offline offline
Idézet(Marha @ 2004, October 23. - 17:55)
Ami még nagyon zavar, az a magyar szinkronrendezők tűrhetetlen és vérlázítóan idegesítő ostobasága, hogy egy narrátor-félével belemondatják a film címét és a magyar hangok névsorát a sorozatok főcímébe. KÖNYÖRGÖM SENKIT NEM ÉRDEKEL!!!!!! Elrontja a főcím hangulatát, ami teljesen szerves része egy epizódnak. 110.gif
[right][/right]


Na igen, ez az amin még soha senki nem háborodott fel rajtam kívül. Azt hittem csak én vagyok olyan hülye, hogy szeretném meghallgatni a főcímzenét és esetleg a film címét az eredeti hangon. Az ugyancsak röhej hogy a film végét levágja a sok barom amikor ott is király számok szoktak menni, és tök jó a film levezetésének. A moziban is szereti az ember hallgatni a filmzenét amíg kitámolyog a moziból, otthon meg hallgathatom a következő retekklubb műsor reklámját. Kiskarika-nagykarika téma pedig már no comment, főleg amikor valami bazinagy valóságsokk reklám is kerül egyik oldalra. mad.gif mad.gif
2004. október 25. 04:53 #10
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Idézet(FlowM@N)
Na igen, ez az amin még soha senki nem háborodott fel rajtam kívül. Azt hittem csak én vagyok olyan hülye, hogy szeretném meghallgatni a főcímzenét és esetleg a film címét az eredeti hangon.


Hehe, na ez rendkívül LOL, mert eddig én hittem azt, hogy ez egyedül csak engem zavar... rohog.gif 110.gif
2004. október 25. 16:13 #11
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(Marha @ 2004, October 25. - 03:10)
Hehe, na ez rendkívül LOL, mert eddig én hittem azt, hogy ez egyedül csak engem zavar... rohog.gif 110.gif
[right][/right]


Szerintem mindenkit zavar valamilyen szinten, csak van akinek már/még fel sem tűnik. Olyanokra gondolok akik nem néznek külföldi adókat, vagy igen ritkán tudnak Tv elé ülni.
2004. október 25. 18:33 #12
stoned
stoned
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.11.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 115
Offline offline
Nekem többek között ezért lett elegem a tévéb?l, nem is nagyon nézek magyar adókat, mást is csak nagyon ritkán. Most már van elérhet? áron dvd, és ha nincs akkor inkább kiveszem a filmet egy videotékából és megúszom a sok **** reklámot, meg karikát, el****ott cenzúrát és a hitvány szinkronokat.

stoned

---Kicsit finomabban, drágám... mad.gif rohog.gif 110.gif---
2004. október 25. 18:43 #13
FlowM@N
FlowM@N
Technical Expert
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 564
Csatolások: 72
Azonosító: 2
Offline offline
Régebben egész jó szinkronokat csináltak, igaz nem 2-3 nap hanem 2 hónap alatt. Ma az a lényeg hogy minél olcsóbban, minél gyorsabban legyen alatta valami magyar vinnyogás, a minőséget meg lesz*rják.
2004. október 25. 18:48 #14
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
És ha véletlenül jók a szinkronhangok akkor elszúrják a térhangzást.

Max sorozatot nézek magyar adón és azok közül is 99% ban viasat3 at.
De mint a témakezdő hozzászólásokban írtam ott is zuhan a színvonal.
Ma írtam a viasatnak, de mivel elég paprikás hangulatom volt, nem küldtem el. Holnap finomítok rajta aztán mehet is. Mindenesetre ha válaszolnak kiteszem ide.
2004. október 25. 18:54 #15
- törölt felhasználó -    
Idézet(FlowM@N @ 2004, October 25. - 18:00)
Régebben egész jó szinkronokat csináltak, igaz nem 2-3 nap hanem 2 hónap alatt. Ma az a lényeg hogy minél olcsóbban, minél gyorsabban legyen alatta valami magyar vinnyogás, a minőséget meg leszarják.
[right][/right]


Teljes mértékben igazad van ... meghajolo.gif meghajolo.gif
DE vinnyogni csak én tudok... smile.gif
De ha már vinnyogunk akkor ott a Palik .... rohog.gif .. hogy ez a ......még mindig ott van az felháboritó reklamalo.gif reklamalo.gif de őt nem kell szinkronizálni... smile.gif
De én néha 1-2 mozifilmben találok még jó szinkront.....de a tvben nincs dry.gif csak a sok ####kasóóóó+ökör tvs játékok!! Ha ezekbő indulunk ki akkor a mostani szinkronok nekik készülnek.../hova jutottunk.... sad.gif dry.gif /
2004. október 25. 19:10 #16
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Épp a hétvégén néztem meg 5 Louis De Funes filmet. Na ott pl tuti volt a szinkron.
De az egyik elrettentő szinkron meg a Végképp eltörölni c film. Az valami iszonyat.
Akkor te vagy a gyilkos?! áááááá smile.gif
Az egyil legjobb vígjáték (agymenők) szinkronja elsőre fergeteges lett másodikra siralmas. Bár az említett utolsó cserkész is gázos lett másodikra, pedig "csak" a szöveget írták át mad.gif
2004. október 25. 19:13 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet(ViC @ 2004, October 25. - 18:27)
Épp a hétvégén néztem meg 5 Louis De Funes filmet. Na ott pl tuti volt a szinkron.

Na jó de azt nem lehet elrontani...mert valami csúcs a manus.. smile.gif
2004. október 25. 19:35 #18
saliven
saliven
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 4
Csatolások: 0
Azonosító: 212
Offline offline
És ahhoz mit szóltok, hogy a kereskedelmi adókon csak úgy, egy reklámblokk beiktatásával kivágnak egy teljes részletet a filmből?! Az iszonyatosan idegesítő.
Főleg akkor, ha már láttam előtte a filmet, és tudom, h itt kimaradt egy rész, mert pl. csúnyán beszélnek benne vagy egy álkapocs nélküli fej látható. mad.gif
2004. október 25. 19:48 #19
stoned
stoned
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.11.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 115
Offline offline
Ha már de Funes szóbakerült, szerintem az egyik legjobb filmje a Jákob rabbi kalandjai, na ezt a TV2-nek sikerült teljesen élvezhetetlenné tenni. Az hogy minden poént amiben a "zsidó" szó szerepelt kivágtak, megváltoztattak haza is vágta a filmet. Az hogy itt egy francia kispolgárról van szó és pont az benne a nevetséges hogy tele van el?ítéletekkel emiatt röhejes a szitu hogy rabbinak öltözve kell rohangásznia. Megnéztem kiváncsiságból, hát nagyon nevetni való így már nem maradt benne semmi. De ez csak egy dolog, ami még ennél is dühít?bb hogy minden olyan poént amit a ****fejek akik csinálták nem értettek egyszer?en átírtak. Pl.: "mamelukok" tanácskoznak Funes meg kint lapul és hallgatja: - A forradalom olyan mint a bicikli, ha nem megy el?re felborul! Erre Funes mintegy magának: - Eddie Merckx! (már hogy ? mondta) Az arab meg reflexb?l válaszol: - Nem Che Guevara! aztán persze észbekap hogy ki is beszélt ott. Na ebb?l semmi nem maradt. Mindezt azért vazze, mert valami bunkó, médiaszakot vagy a tököm tudja mit végzett médiapatkány nem tudja hogy ki volt Eddie Merckx, és ezért kivágja és behelyettesíti valami hülyeséggel ami ott abban helyzetben egyáltalán nem vicces. (Jelzem Eddie Merckx-r?l én sem tudok túl sokat jobbára csak annyit, hogy az egyik leghíresebb kerékpárosversenyz? volt, ma is árulják a nevével jelzett bringákat és asszem talán rajta kívül még három ember visel olyan nevet ami ckx-re végz?dik.)
Esetleg annak a tahó parasztnak aki az új szinkront -nevezzük már így, bár ez inkább trágya - , írta nem magából kellett volna kiindulni. Értem én hogy franciául egy szót sem beszél, azt is hogy a dolga annyi volt, hogy a régi szinkront meghallgassa és átírja az elvárásoknak megfelel?en, de itt közlöm hogy pl. apám, a ker. tévék abszolút célközönsége, aki nem épp a m?veltségével hódított és csak egyszer? iskolázatlan melós volt, anno ezt a poént el tudta magyarázni nekem, ugyanis tudta ki volt Che Guevara és Eddie Merckx.

Bocs ha túl er?teljesre sikeredett, max tegyétek ki a karikát. smile.gif

stoned
2004. október 25. 19:54 #20
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Szerencsére nem láttam a "javított" verziót. A TV2 de főleg a retekklub élenjár a cenzúrázásban. Bár nemrég a HBOn ami ugye fizetős mozicsatorna kisípoltak szavakat. Na ezt kapd ki smile.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!