Starity

TV-képernyő magyar módra - Sárgakarika + Logó + Műsorajánló

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2004. november 09. 21:31 #41
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Idézet(Csomby @ 2004, November 9. - 21:19)
És ha ez senki hibája a hozzászólásaitok alapján,akkor ki hibája?
[right][/right]


öööö valamit félreolvastál smile.gif Szerintem egyértelműen a tvadók vezetése a fő ludas az ORTT vel karöltve.

Tvt? nem nagyon nézek. max PPV-t
2004. november 11. 14:34 #42
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Idézet(ViC @ 2004, November 9. - 20:31)
Tvt? nem nagyon nézek. max PPV-t
[right][/right]


ORTT sux. Én se nézek TV-t pont azért, mert f*s. 110.gif
2005. február 21. 20:32 #43
Levlists
Levlists
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.02.17.
Hozzászólás: 347
Csatolások: 551
Azonosító: 3761
Offline offline
Én arra lennék kiváncsi, hogy magyar országon mikor lesz egy hdtv adó. smile.gif
2005. február 21. 20:38 #44
tironman
tironman
HQParadise.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 1908
Csatolások: 774
Azonosító: 5
Offline offline
Idézet(Levlists @ 2005, February 21. - 20:17)
Én arra lennék kiváncsi, hogy magyar országon mikor lesz egy hdtv adó. smile.gif
[right][/right]

soha.... dry.gif
2005. február 21. 20:50 #45
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Minek is. Balázskának így is nagy a feje hát még nagyobb felbontásban smile.gif
(mittom én milyen Balázs a Balázsshow Balázs smile.gif )
2005. február 21. 20:52 #46
tironman
tironman
HQParadise.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 1908
Csatolások: 774
Azonosító: 5
Offline offline
Idézet(ViC @ 2005, February 21. - 20:35)
Minek is. Balázskának így is nagy a feje hát még nagyobb felbontásban smile.gif
(mittom én milyen Balázs a Balázsshow Balázs smile.gif  )
[right][/right]

LOL! _nevet.gif
Sebestyén asszem... smile.gif
2005. február 21. 21:11 #47
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(ViC @ 2005, February 21. - 20:35)
Minek is. Balázskának így is nagy a feje hát még nagyobb felbontásban smile.gif
(mittom én milyen Balázs a Balázsshow Balázs smile.gif  )
[right][/right]


Vagy ha már itt tartunk, mit szólnátok HDTV felbontású Győzikéhez. laugh.gif laugh.gif

Viszont a TV2-es időjárás jelentést szívesen megnézném HDTV-ben laugh.gif tongue.gif
(na nem a Németh Lajosra gondoltam). rohog.gif _nevet.gif _nevet.gif rohog.gif
2005. február 21. 21:28 #48
Levlists
Levlists
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.02.17.
Hozzászólás: 347
Csatolások: 551
Azonosító: 3761
Offline offline
Én mondjuk HBO-ra gondoltam vagy valami hasonlóra. ohmy.gif)

Vagy akár olyan forma1-es csati ami fogható HDTV-vel magyarországon is, kameraváltásos opciók, stb.. smile.gif
2005. február 22. 07:47 #49
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
a HBO nál én egész örülnék ha végre felfognák hogy a FIZETŐS mozicsatornákra nem vonatkozik a karikázási kötelezettség sehol európában. smile.gif
De tényleg jó lenne némi minőségi adó. Tartalom és külalak terén.
2005. február 22. 08:12 #50
orlando
orlando
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.11.18.
Hozzászólás: 103
Csatolások: 148
Azonosító: 1497
Offline offline
No kérem alásan,én még nem nagyon irogattam forumokba de most ez a téma cool smile.gif

Mindazokból amiket leirtatok szerintem tökéletesen látszik hogy a két vezető csatorna (mindenki tudja melyik kettö) fosik az emberek fejére.
A müsorok szinvonala egy rakás fos,ahogy olvasgattam minőségileg se a legszuperebb (a gyertyás dolog az nekem is tetszett).

Amit a legdurvábbnak tartok hogy gyakorlatilag retardáltnak nézik az egész országot mert ilyen "müsorokkal" tömik az ember agyát mint Balázs show meg Mónyika show meg ehez hasonlo szinvonalas és értelmes dolgokkal.

A Győzikét meg ne hasonlitsuk már össze szeggény Ozzy-val mert az meg nagyon látszik hogy azt a müsort koppintották le.

A szinkronokrol meg annyit hogy szerintem vagy a minőség miatt vagy más álltalunk nem ismert okból smile.gif szinkronizálnak át egyes filmeket.

Itt elsősorban Kránitz Lajos bácsira gondolok aki átvette a Bujtor Pista szerepét a Bud Spencer filmekben! reklamalo.gif
2005. február 22. 12:07 #51
DaRat
DaRat
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 82
Csatolások: 10
Azonosító: 220
Offline offline
KL meg anno tv3-as idokben vette at Bujtor szerepet, a nyomozos sorozat masodik nekifutasaban, mar akkor is botranyos volt. De ez meg hagyan, az igazan nagy durvulasok ott vannak, mint pl (ahogy mar emlitve is volt) Marlboro Man, 48 orak, Beverly Hills-i zsaruk, stb.

Megvagott filmek: ez nem egy itthoni talalmany a ket "vezeto" csatorna okos embereinek a fejebol, sajnos ez egy vilagszerte bevett gyakorlat, letezik egy tv-re vagott szelid valtozat a filmekbol, pontosan a karikaban levo szam minimalizalasanak erdekeben. Persze aztan az, hogy egy ilyen baszomfitty orszag csatornaja mit csinal a mar elore kiherelt anyaggal.. haaat, nem nagyon erdekel senkit sem, az ilyen miatt visitani kint mar tobbe kerult, mint amit barhogy is visszahozhatnanak.. Ez van.
2005. február 22. 12:35 #52
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Idézet(ViC @ 2005, February 22. - 07:32)
a HBO nál én egész örülnék ha végre felfognák hogy a FIZETŐS mozicsatornákra nem vonatkozik a karikázási kötelezettség sehol európában. smile.gif
De tényleg jó lenne némi minőségi adó. Tartalom és külalak terén.
[right][/right]

Az HBO a legtöbb új premiert már 2.35:1-ben adja, ezért a karika nem a képben van hanem a fekete csíkban. Meg a sarokban a csatorna logo-ja is. Okos ötlet. (Changigng Lanes, Fear Dot Com, Star Trek Nemesis, Dreamcatcher, sorolhatnám... végre.) A karikázást meg kezdem megszokni. Ha végre észhez térnek a csatornák, és rájönnek, hogy semmi sem kötelezi őket erre, és végre leveszik, már rég késő lesz. Addigra már egyenesen hiányozni fog a kis szines bikkerbakker a sarokból. biggrin.gif biggrin.gif _nevet.gif 110.gif
2005. február 22. 12:36 #53
- törölt felhasználó -    
Következő műsorunkat csak buta nézőinknek ajánljuk!
2005. február 22. 13:43 #54
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Idézet(dorysboy @ 2005, February 22. - 12:21)
Következő műsorunkat csak buta nézőinknek ajánljuk!
[right][/right]

Helyesbítünk kedves nézőink:
A következő műsort nem ajánljuk senkinek. mi is csak azért vettük meg mert olcsó volt _nevet.gif

Mi se nézzük, ne nézze ön se! beer.gif
2005. február 22. 14:01 #55
Joe-ker
Joe-ker
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 1525
Azonosító: 175
Offline offline
Idézet(ViC @ 2005, February 22. - 13:28)
Helyesbítünk kedves nézőink:
A következő műsort nem ajánljuk senkinek. mi is csak azért vettük meg mert olcsó volt  _nevet.gif

Mi se nézzük, ne nézze ön se!  beer.gif
[right][/right]


Persze ez jó poén, de közel áll a valósághoz. Régebben persze én is lázadoztam, hogy miért ilyen szar a műsor, de nagy igazság, hogy nem kötelező tévét nézni. Igazából ha valamiért verhetnénk az asztalt, akkor az az lenne, hogy minden szolgáltató összecsomagolja a csatornákat, és így a két-három hasznos mellé kötelező jelleggel megkapjuk a sok szemetet is. Ha mondjuk már nálunk is megvalósítható lenne az egyéni igényeknek megfelelő választék, akkor már boldog lennék (pre-paid-ről már álmodni sem merek...)
Tény, hogy az emberek nagytöbbségének gyakorlatilag mindegy, mit néz, megeszi a selejtet is. És amíg ez nem változik, addig a tv-csatornák sem fognak normális műsorral szolgálni, még véletlenül sem, nehogy esetleg megjelenjen egy olyan igény, ami már üzeltileg nem kifizetődő...
Én speciel jól elvagyok azzal a heti 10-12 sorozattal, amit letöltögetek és megnézek, mellette persze mindig jön le néhány dvd-rip, az ínségesebb időkre... Nem kell nekem Halálbiztos diagnózist néznem, ha ott van a Tru Calling is, nem igaz? biggrin.gif
Az a néhány műsor meg, ami mégis érdekel a tv-ből, szépen felkúszik egy kazira, aztán a reklámokat, ajánlókat gondosan áttekerve megnéződik egy alkalmas időpontban smile.gif
2005. február 22. 14:09 #56
Joe-ker
Joe-ker
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 1525
Azonosító: 175
Offline offline
Idézet(orlando @ 2005, February 22. - 07:57)
No kérem alásan,én még nem nagyon irogattam forumokba de most ez a téma cool smile.gif

Mindazokból amiket leirtatok szerintem tökéletesen látszik hogy a két vezető csatorna (mindenki tudja melyik kettö) fosik az emberek fejére.
A müsorok szinvonala egy rakás fos,ahogy olvasgattam minőségileg se a legszuperebb (a gyertyás dolog az nekem is tetszett).

Amit a legdurvábbnak tartok hogy gyakorlatilag retardáltnak nézik az egész országot mert ilyen "müsorokkal" tömik az ember agyát mint Balázs show meg Mónyika show meg ehez hasonlo szinvonalas és értelmes dolgokkal.

A Győzikét meg ne hasonlitsuk már össze szeggény Ozzy-val mert az meg nagyon látszik hogy azt a müsort koppintották le.

A szinkronokrol meg annyit hogy szerintem vagy a minőség miatt vagy más álltalunk nem ismert okból smile.gif szinkronizálnak át egyes filmeket.

Itt elsősorban Kránitz Lajos bácsira gondolok aki átvette a Bujtor Pista szerepét a Bud Spencer filmekben!  reklamalo.gif
[right][/right]


Az átszinkronizálásnak semmi köze a minőséghez. Ne mondja nekem senki, hogy ha otthon, egy házilag vhs-ről digitalizált hangot a tehetséges júzer meg tud úgy tisztítani, hogy egy jó minőségű álsztereó kijöjjön belőle, akkor egy stúdióban, a több tízmilliós berendezésekkel, képzett hangtechnikusok nem tudják megcsinálni... Persze előfordul olyan, hogy a szinkronnak már lejárt a jogdíja, és azért kell új, de általában az a fő ok, hogy finomítani kell a szövegeken (pl. az Eddie Murphy filmek, mint ahogy Molli...DaRat biggrin.gif is említette). Mondjuk ebből adódnak vicces helyzetek, pl. amikor a ratyiklubon a Die Hard 3. előzetesében még Szakácsi Sándor hangján halljuk Jeremy Irons-t, a filmben viszont már Rátóti Zoltán... _nevet.gif
2005. február 22. 14:36 #57
Levlists
Levlists
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.02.17.
Hozzászólás: 347
Csatolások: 551
Azonosító: 3761
Offline offline
Amúgy azt nem értem, hogy a viasaton pl a Miami helyszínelőket miért nem tudják 16:9-ben adni, néha annyira ocsmányúl látszik hogy át van alakítva a kép.. Kilóg a fél ember stb stb. sad.gif Szerintem a legtöbb embert a műsorok nagy részénél nem zavarná a fekete csíkok... Max a nyugdíjasokat mert nem látják a tv-t, de azt ki nem szarja le, úgy se ők a célközönség. biggrin.gif biggrin.gif Meg amúgyis, azok nem néznek ilyen műsorokat, csak mónikát meg cassandrát, meg anyám kínját biggrin.gif
2005. február 22. 23:54 #58
- törölt felhasználó -    
A Viasatról szólva csak annyit, hogy ott láttam a kedvenc sorozatomat átszinkronizálva. Borzalmas. Ha még nem látta valaki nézze meg az x aktákat. Szégyen. reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif
2005. február 23. 00:18 #59
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Idézet(nagydarab @ 2005, February 22. - 23:39)
A Viasatról szólva csak annyit, hogy ott láttam a kedvenc sorozatomat átszinkronizálva. Borzalmas. Ha még nem látta valaki nézze meg az x aktákat. Szégyen. reklamalo.gif  reklamalo.gif  reklamalo.gif  reklamalo.gif
[right][/right]


Nem volt az átszinkronizálva... csak az 5. szezontól kezdve a Királyi Tévé nem vette meg... úgyhogy improvizálni kellett. Györgyi Anna peidig sokkal jobb Gillian Andersonnak mint Náray Erika.... magánvélemény, persze. Mindenesetre a Viasat is, meg az összes magyar bagázs rettenetesen rossz szinkronokat csinál mostanában, talán még az HBO a kivétel... de az se mindig.
110.gif
2005. február 23. 00:25 #60
- törölt felhasználó -    
Ez az! Nárai Erika. Amúgy nekem ő jobban tetszett. Meg a boci és pipiben is nagyon tetszett. (ha ő volt az.......)
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!