Starity

TV-képernyő magyar módra - Sárgakarika + Logó + Műsorajánló

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2004. október 25. 19:55 #21
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Én arra is tudok példát, mikor reklámblokk közbeiktatása nélkül vág ki egyes részeket a filmből a csatorna. dry.gif

Ilyen pölö, a néhány hónapja a rötölö klubbon vetített Szikla című film.
Ott kivágták azt a részt, amikor ellopják rakétákat, de az egyik leesik, kigurul belőle a zöld kis golyóbis, eltörik, és a pali aki benn ragadt a raktárban csúnyán meghal. Meg még jó néhány jelenetet sikerült elsikkasztani a filmből. Mindezt azért kellett mert "csak" a 12-es karika volt kinn. mad.gif reklamalo.gif

A magyar szinkronokról meg az a véleményem, hogy ahol minőségi munkára törekednek az egyedülálló, élvezetes biggrin.gif. Viszont ahol csak egy összedobott reszinkron van, attól a falnak tudnék menni. mad.gif mad.gif mad.gif

Louis De Funes meg a francia szinészek legjobbika meghajolo.gif, szerintem. Csak kár, hogy már meghalt. sad.gif
2004. október 25. 20:06 #22
- törölt felhasználó -    
Idézet(stoned @ 2004, October 25. - 19:05)
De ez csak egy dolog, ami még ennél is dühít?bb hogy minden olyan poént amit a faszfejek akik csinálták nem értettek egyszer?en átírtak. Pl.: "mamelukok" tanácskoznak Funes meg kint lapul és hallgatja: - A forradalom olyan mint a bicikli, ha nem megy el?re felborul! Erre Funes mintegy magának: - Eddie Merckx! (már hogy ? mondta) Az arab meg reflexb?l válaszol: - Nem Che Guevara! aztán persze észbekap hogy ki is beszélt ott. Na ebb?l semmi nem maradt.


Bocs ezt a verziót nem láttam .. smile.gif
de ha ez kimaradt akkor az egész semmit sem ér.... reklamalo.gif reklamalo.gif

meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
NAGYON NAGY GRAT A BALF....K.. reklamalo.gif
2004. október 25. 20:08 #23
stoned
stoned
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.11.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 115
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2004, October 25. - 18:12)
Ilyen pölö, a néhány hónapja a rötölö klubbon vetített Szikla cím? film.
Ott kivágták azt a részt, amikor ellopják rakétákat, de az egyik leesik, kigurul bel?le a zöld kis golyóbis, eltörik, és a pali aki benn ragadt a raktárban csúnyán meghal.
[right][/right]


Ja ezt én is láttam. Igazából kett?s a dolog, mert egyrészt az ORTT sokszor olyan dolgokért kötözködik amiért nem kéne, másrészt viszont a kereskedelmieket sem kell félteni. Magyarázza el nekem valaki, hogy a Die Hard 3-ban azt a poént hogy "Te vagy az els? n? Holley óta aki gatyában látott - Le vagyok ny?gözve- Hát ? is így volt vele..." miért kellett kivágni az RTL-en? Mert vicces volt? Az hogy ha Palik közvetíti a Forma 1-et lavórt kell tennem a tévé alá az belefér? Az nem kivágandó? Marsi fókuszbeli szereplése, vagy Máté Kriszta barom m?sorai azok beleférnek?
Szerintem az hogy bemondják az elején, hogy ami most következik az csak feln?tteknek való éppen elég. Akik le****ják hogy mit néz a 8 éves gyerekük azok így is le****ják nem?
Nemrég olvastam egy amerikai médiacézár gondoatát, miszerint ha nem nézzük meg a reklámot a film közben az olyan mintha lopnánk a boltban. Nem mintha ezzel egyetértenék, de akkor azt minek nevezzük hogy hosszú évek várakozása után leülök megnézni a Harley Davidson és Marlboro Man-t, amib?l mellesleg káromkodni tanultam gyerekkorom végén smile.gif és mindkét f?h?s úgy beszél benne mint a Vágási Feri aki mikor a Szomszédokban ráejtették a szekrényt a lábára azt kiáltotta: a macska rúgja meg!
2004. október 25. 20:18 #24
stoned
stoned
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.11.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 115
Offline offline
Idézet(gizmó @ 2004, October 25. - 18:23)
Bocs ezt a verziót nem láttam .. smile.gif
de ha ez kimaradt akkor az egész semmit sem ér.... reklamalo.gif  reklamalo.gif

meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif
meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif
NAGYON NAGY GRAT A  BALF....K.. reklamalo.gif
[right][/right]

Na most képzeld el, hogy az elején ugye belebotlanak az esküv?be ahol a menysszony fekete a v?legény meg fehér, emlékszel? Na onnantól kezdve aki nem látta az eredetit, egy szót sem ért, mert a rend?rnek nem azt mondja hogy "látta ezt? Micsodát? A menyasszony fekete a v?legény meg fehér? Na és? hanem valami olyasmit, hogy a menyasszony magasabb. Ezután ugye már a kocsiban Salamonnal sem ezt beszélik meg, tehát qrvára nem jön ki a poén hogy "...és katolikus mint az úristen és mindenki. Na nem mindenki, én például zsidó vagyok. Nem mondja, de más nem a családból? De igen, és Jákob bácsi aki most érkezik Ney Yorkból Rabbi. De ? nem ######". Ez az egész nincs is benne, el sem hangzik az a szó hogy ###### Vagy hogy: egy belga, a balga! Ide jön kipufogni. Ezt vajon miért kellett kivenni? Na nem folytatom, de nagyjából az egész film ilyen lett, úgyhogy én is csak gratulálni tudok.

stoned
2004. október 25. 20:22 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet(stoned @ 2004, October 25. - 19:35)
Na most képzeld el, hogy az elején ugye belebotlanak az esküv?be ahol a menysszony fekete a v?legény meg fehér, emlékszel? Na onnantól kezdve aki nem látta az eredetit, egy szót sem ért, mert a rend?rnek nem azt mondja hogy "látta ezt? Micsodát? A menyasszony fekete a v?legény meg fehér? Na és? hanem valami olyasmit, hogy a menyasszony magasabb. Ezután ugye már a kocsiban Salamonnal sem ezt beszélik meg, tehát qrvára nem jön ki a poén hogy "...és katolikus mint az úristen és mindenki. Na nem mindenki, én például zsidó vagyok. Nem mondja, de más nem a családból? De igen, és Jákob bácsi aki most érkezik Ney Yorkból Rabbi. De ? nem ######". Ez az egész nincs is benne, el sem hangzik az a szó hogy ###### Vagy hogy: egy belga, a balga! Ide jön kipufogni. Ezt vajon miért kellett kivenni? Na nem folytatom, de nagyjából az egész film ilyen lett, úgyhogy én is csak gratulálni tudok.

stoned
[right][/right]


Akkor már értem a mai "fiatalok" miért néznek ostobán rám amikor mesélem a lényeget a filmekből... unsure.gif ohmy.gif
Igy a film valóban SZÁNALMAS.... sad.gif reklamalo.gif
2004. október 25. 20:31 #26
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(stoned @ 2004, October 25. - 18:05)
(Jelzem Eddie Merckx-r?l én sem tudok túl sokat jobbára csak annyit, hogy az egyik leghíresebb kerékpárosversenyz? volt, ma is árulják a nevével jelzett bringákat és asszem talán rajta kívül még három ember visel olyan nevet ami ckx-re végz?dik.)
[right][/right]


Nos három ilyen embert én is ismerek akiknek ckx-re végződik a nevük:

Axel Merckx - a Lotto-Domo kerékpárcsapat tagja.
Jackie Ickx - Egykori Forma1-es versenyző, hatszoros Le Mans győztes.
Vanina Ickx - Jackie Ickx lánya, célba ért a Paris-Dakaron, Ferrari Challenge győztes, Spa-i 24 órás verseny győztese.

Eddie Merckxről pedig csak ennyit: http://www.eddymerckx.be
Innen mindent meg lehet tudni a sikereiről.
2004. október 25. 20:36 #27
- törölt felhasználó -    
Idézet(joe_r @ 2004, October 25. - 19:48)
Axel Merckx - a Lotto-Domo kerékpárcsapat tagja.

MÉG JÓ HOGY A FIA IS MERCKX...... dry.gif smile.gif /a kis kannibál/
2004. október 28. 20:38 #28
LIVE
LIVE
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 19
Csatolások: 17
Azonosító: 86
Offline offline
Idézet(ViC @ 2004, October 23. - 14:23)
Már elkezdtem írni egy levelet a viasatnak.
Kíváncsi leszek mit válaszolnak.
(anno szó volt róla hogy külföldre költöznek, és onnan fognak tojni az ORTT fejére smile.gif )
[right][/right]



Kedves ViC

Mint médiában dolgozó egyén meg kell védenem a TV csatornákat! (részben)
Sajnos a képernyőre kerülő, (kötlezett) objektumok az ORTT-s néni gyermekei.
Gongolok itt elsősorban a karikára, a műsorok elötti korhatár spot-ra-is
Az pedig, hogy a képek le vannak vágva szintén nem az ő saruk.
Egyszerűen ez az ország nem áll készen a digitális műsorsugárzásra!
Csak most kezdünk átálni, és csak mostanában pontosabban jövőre kezdődnek a tesztadások!
A csatornák adástartalmával kapcsolatosan pedig:......
.......na az, az ő saruk!
2004. október 28. 20:45 #29
LIVE
LIVE
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 19
Csatolások: 17
Azonosító: 86
Offline offline
Idézet(FlowM@N @ 2004, October 25. - 17:43)
a minőséget meg lesz*rják.
[right][/right]


Ezt azért nem gondoltad komolyan ugye?
srácok ébredjetek már fel lécives és ne beszéljetek hülyeségeket olyan dolgokról amiről nem is tudtok!
Engem meg ez idegesít, hogy annyi baromságot írtok, közben fingotok sincs mi miért van így! Rengeteg minden van úgy, ahogy mert csak így lehet!
Vegyetek már visszakicsit, ha gondotok van lehet fordulni az ORTT panaszbizottsághoz, bár ott meg úgyis lesz*rják, hogy mit cincogtok össze!
2004. október 28. 20:46 #30
LIVE
LIVE
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 19
Csatolások: 17
Azonosító: 86
Offline offline
Idézet(ViC @ 2004, October 25. - 17:48)
És ha véletlenül jók a szinkronhangok akkor elszúrják a térhangzást.

Mindenesetre ha válaszolnak kiteszem ide.
[right][/right]


Nem fognak.......
2004. október 28. 20:48 #31
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Az EREDETI képformátum megtartásának semmi köze a digitális adáshoz.
A korhatárkarikák elhagyásának egyik lehetősége a külföldről történő feladás ( a viasat3 a legutolsó hírek szerint többek között e miatt épp költözőben van)
A színvonaltalan adások reklámozása egy másik műsor kárára saját gondolat és teljesen felháborító.
A csatornalogó igénytelen megjelenítése sem az ortt gittegylet műve. Semmitérő banda de azt el kell ismerni, hogy ha nem lennének akkor az RTLklub és TV2 páros alig alig szakítaná meg a reklámokat egy kis műsorral.

Sehol sem írja elő semmiféle ORTT határozat, hogy ki kell fütyülni a kutyakakit vagy át kell szinkronizálni kutyagumira. A filmek megvágását sem írja elő semmi.

Nálunk ha elindul a digitális műsorszórás csakis azt fogod észrevenni hogy KÜLÖN KELL majd minden szemétért fizetni. Ennyi Nem a minőségre fognak törekedni.

Amúgy van már digitális műsorszórás pl az UPC DIRECT ahol szépen megfigyelhető, hogy csakis a digitális adás HÁTRÁNYAIT élvezheted.

Az ország évek óta várja a minőségi műsorsugárzást. Mi készen vagyunk, csak a média még lehúz 1-2 bőrt rólunk.
2004. október 28. 20:49 #32
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Idézet(LIVE @ 2004, October 28. - 18:38)
Mint médiában dolgozó egyén (...)
Egyszerűen ez az ország nem áll készen a digitális műsorsugárzásra!
Csak most kezdünk átálni, és csak mostanában pontosabban jövőre kezdődnek a tesztadások!
A csatornák adástartalmával kapcsolatosan pedig:......
.......na az, az ő saruk!
[right][/right]



Nos, az hogy nem vagyunk technikailag felkészítve a digi HD broadcastra, az tény. Jelenleg szerintem senkinek nincs HDTVje nálunk, mert 1: Nyugat-Európában se nagyon kapni, nem hogy nálunk, 2: mivel nincs még HD adás, minek vanne bárki?... De mint média-területen dolgozó, tudhatod, hogy PAL szabványra 1.78:1ben is át lehet írni a digitális, 1920x1080-as felbontású MPEG2 jelet. Csak csík lesz alul -felül. Van is olyan sorozat, ami így megy: a West Wing, és az ER az ertéjjeeeeklubbon, a Star Trek Enterprise első szezonja szintén 16/9ben ment a V3-on, (mert Rick Berman és Brannon Braga a terjesztési jogokhoz hozzáfűzte, hogy másképp nem adható, okosan...) ezért érdemes lenne ebből rutint csinálni. Pár év múlva úgyis már csak 16/9 lesz, semmi más, a 4/3 ideje lejárt. Ideje megkezdeni az átállást, jó előre.
110.gif
2004. október 28. 20:56 #33
LIVE
LIVE
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.10.
Hozzászólás: 19
Csatolások: 17
Azonosító: 86
Offline offline
Idézet(Marha @ 2004, October 28. - 19:49)
De mint média-területen dolgozó, tudhatod, hogy PAL szabványra 1.78:1ben is át lehet írni a digitális, 1920x1080-as felbontású MPEG2 jelet. [right][/right]


Szerinted majd szán erre valaki időt?......
......Nem gondolod?
Az ídő pénz! Ez pedig csak felesleges pénkidobás lenne!
Tény, hogy meg lehet csinálni, de nem fogják!
......sajna ez van.
2004. október 29. 00:36 #34
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Na akkor most magad alatt vágod a fát. Persze hogy nem szánnak rá időt, meg pénzt. Ergo: sz*rnak a minőségre. Akkor ez most hogy van? Az, hogy az átírásnál 16/9-es formátumot, vagy 4/3-ast választasz, sem a konvertálási időt, sem pedig a költségeket nem befolyásolja. Mit is dolgozol Te a média területén? mad.gif 110.gif
2004. október 29. 12:22 #35
oxid
oxid
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.28.
Hozzászólás: 103
Csatolások: 0
Azonosító: 762
Offline offline
Idézet(Marha @ 2004, October 23. - 14:18)
GYönyörűen a kép szélére van komponálva a gyertya, hogy lezárja a sort. Nálunk biztonság kedvéért nem is látszik. 110.gif
[right][/right]


Ez a dolog amit mondtál a gyertyával kapcsolatba engem annyira meghatott, hogy nagyon. Persze röhögtem rajta keményen de tényleg jó, végülis, épp a filmek művészi megvalósításának apró építőköveit fedik el a nézőktől ezáltal, akiknek - valjuk be, hogy nagyrészüknek - ez elég is. Engem pölö az zavar nagyon, hogy nincs Magyarországon valami nyilvántartás v. hasonló vezetve, hogy melyik szinkronszínéz melyik szereplő hangját képezte, így *****ra zavaró, hogy megszokom egy színész hangját egy sorozatba és utána jön egy mozifilm és már más hangot hallok. brrrr mad.gif
2004. október 30. 14:46 #36
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(oxid @ 2004, October 29. - 11:22)
Engem pölö az zavar nagyon, hogy megszokom egy színész hangját egy sorozatba és utána jön egy mozifilm és már más hangot hallok. brrrr mad.gif
[right][/right]


Ebben taáln igazad lehet.
Vannak olyan szinkronyszinészek, akik egy adott szinész magyar hangjának vannak teremtve..
Ilyenek pl: Bud Spencer - Bujtor István
Bruce Willis - Dörner György

Szerintem. rohog.gif
2004. október 31. 16:39 #37
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Ez a cikk nagyon ottvan smile.gif

Tévéadás fájlcserélő hálózaton?

Mark Pesce, aki az Ausztrál Filmes, Televíziós és Rádiós Iskolában Interaktív média címmel tart kurzust, a fájlcserélő hálózatokat, elsősorban a BitTorrentet használná televíziós rendszerek létrehozására. Pesce F*ck Big Media: Rolling Your Own Network (B*ssza meg a nagymédia: Saját hálózat üzemeltetése) címmel írta meg elképzeléseit, az írást többek között a P2pnet is közölte.

A magát anarcho-szindikalistának valló Pesce szerint a mára kialakult helyzetben a központosított média korlátozza leginkább az emberek szólásszabadságát, és az állami szervek nem tesznek ez ellen semmit. A frekvenciakincs szűkössége miatt az országok államilag szabályozzák a frekvenciák elosztását. De emiatt a frekvenciák értéke is nagy, és hatalmas díjakért lehet csak azokat megszerezni. Így nincs közösségi hozzáférés az erőforrásokhoz, írja a kutató.

Ha a jól informált közvélemény a demokrácia előfeltétele, be kell látni azt is, hogy a közös frekvenciák magántulajdonba adása veszélyezteti a szabad információáramlást, állítja Pesce. Mivel ez a közeljövőben nem valószínű, hogy megváltozik, ezért szerinte újabb területeket kell keresni a közbeszédnek.

Rugalmas tévé

#alt#
Mark Pesce
És mi más lehetne ez a terep, mint az internet? A szélessáv hatása idén júniusra már egészen kézzelfoghatóvá vált: felmérések szerint a videóletöltések mennyisége már meghaladta az audiótartalmak letöltését is. Úgy tűnik, a BBC ezt a tendenciát korán felismerte, és ki akarja aknázni: már teszteli Flexible TV ("rugalmas tv") nevű alkalmazását, mellyel az Egyesült Királyságban tartózkodó nézők egy hétre előre és vissza válogathatnak a csatorna műsoraiból, letölthetik azokat, és bármikor megnézhetik. Bár még csak egy ezerfős tesztről van szó, az alkalmazás élesben is elindulhat még az idén.

Bár az ötlet régi, eddig még senki sem valósította meg. Nagy különbség ugyanis a hagyományos és az internetes sugárzás (netcasting) között, hogy hagyományos módszerekkel ugyanannyiba kerül a sugárzás, attól függetlenül, hogy tizen nézik a műsort vagy tízmillióan. A netcasting esetében ez nem mindegy: bárki ki tud szolgálni tíz nézőt, de tízmillió kiszolgálásához már milliószor akkora infrasruktúra kell.

Pontosabban csak kellett. A BBC ugyanis úgy tervezte meg a Flexible TV szoftvert, hogy egy p2p-hálózat csomópontjaként üzemeljen. Mindenki hozzáfér a mások által letöltött műsorokhoz is, így a felhasználók gyakorlatilag egymástól töltenek, a BBC-nek elég egyetlen kópiát kidobni a hálózatra. A rendszer ráadásul feldarabolja a műsorokat, így nem egyetlen embertől töltődik le az egész fájl, hanem egyszerre sokaktól, kevésbé terhelve így a felhasználókat. A rendszer külön előnye, hogy minél népszerűbb egy műsor, annál több másolat van belőle a rendszerben, és így annál egyszerűbb a letöltése is.

Áthidalta

A BBC így egyszerűen áthidalta a netcasting említett problémáját. A rendszer hatékonyabb is, hiszen több műsor is közvetíthető egyidőben, és ha a hálózatban egy csomópont elromlik, attól az még üzemképes marad. Ez egy az egyben a BitTorent-hálózatok működési elve. A BitTorent kiküszöböli a többi p2p-hálózatban gyakran tapasztalható problémát is, azt, hogy sokan csak letöltenek, és nem osztanak meg fájlokat. Ebben a rendszerben ugyanis a letöltési sebesség attól függ, hogy ki mennyit oszt meg.

A digitális televízióadásokat gond nélkül merevlemezre lehet rögzíteni, azután ezeket p2p-hálózatokon lehet terjeszteni. Pesce például a Maffiózók ötödik szériáját rögzítette így, és cikkében fel is teszi a kérdést: ki várna arra, hogy leadja kedvenc műsorát a tévé, ha bármikor ugyanolyan minőségben letöltheti a netről?

Jelenleg egyébként átlagosan négy óra telik el a Maffiózók legújabb epizódjának HBO-s bemutatása és Bittotrenten megjelenése között, ez körülbelül annyi idő, amennyi a nagy MPEG-fájl kisebb DivX-be konvertálásához kell.

Élő lesz

Pesce szerint a tévéknek egy évtizeden belül nem lesznek előre rögzített műsoraik. A tévé élő lesz, ahogy a kezdetekben volt, így főleg sportmérkőzéseket, híreket és élőben közvetítendő eseményeket fog adni (utóbbiak Pesce szerint elsősorban a terrortámadások és a nyereményjátékok). A hirdetők nem fognak elpártolni a tévétől, hiszen az emberek továbbra is nézni fogják, de a csatornák azt már nem fogják megmondani, mit nézhetnek az emberek és mikor. "Ezek az idők már most elmúltak, a szerzői jogsértés apró bűne árán" - teszi hozzá.

A kutató úgy véli, ezzel a folyamattal a kábeltelevízió sem tud majd lépést tartani, hiába kínálnak a szolgáltatók ötszáz csatornát, akkor lesznek versenyképesek az interneten hozzáférhető végtelen számű műsorral.

Aszteroida

A szakember anarcho-szindikalista lelki szeme előtt persze azonnal a központosítatlan BitTorrent-tévé képe sejlik fel. Pesce szerint már csak egy olyan eszközre lenne szükség, ami a publikálást egy mozdulattal megoldhatvá tenné, és egy olyan másik eszközre, ami a Google-hez hasonlóan képes keresni a műsorok között. "Így megszűnik a hamis különbségtétel az előállító és a fogyasztó között" - írja.

A hatalmas mennyiségű műsor között nem lesz olyan nehéz válogatni, mint gondoljuk, hiszen már most is ezt tesszük nap mint nap, írja. Ebben természetes filtereink - társadalmi kapcsolataink - vannak segítségünkre. Mindenki segít majd másoknak megtalálni a releváns információkat, a közösségek így egyfajta "média-szuperorganizmussá válnak", ami képes hatalmas mennyiségű információt elfogyasztani és megemészteni.

"A világ ismét változik, ami tíz éve megtörtént a nyomtatott sajtóval, az most megtörténik a televízióval, És a televíziónak sokkal nagyobb a hatása, mint a nyomtatásnak. [...] Bűnözőknek fognak hívni titeket, forradalmároknak, tolvajoknak és szabotőröknek. És igazuk lesz. De basszák meg. Bassza meg a nagymédia. Ti vagytok az aszteroida, ami most tör be a légkörbe, és eltörli a föld színéről ezeket a kibaszott dinoszauruszokat" - fejezi be írását a kutató.
2004. november 01. 12:50 #38
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2004, October 30. - 14:46)
Ebben taáln igazad lehet.
Vannak olyan szinkronyszinészek, akik egy adott szinész magyar hangjának vannak teremtve..
Ilyenek pl: Bud Spencer - Bujtor István
                Bruce Willis - Dörner György

Szerintem.   rohog.gif
[right][/right]


meg ilyen:
Jennifer Aniston - Kökényesi Ági
Catherine Bell - Tóth Auguszta
2004. november 01. 13:19 #39
Marha
Marha
Kwisatz Haderach
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 3381
Csatolások: 21993
Azonosító: 6
Offline offline
Ez a szinkronosdi tök jó... De vannak ellenpéldák is... Például amikor valamiért az ötödik szezontól (The X-Files) Gillian Andersont átvette Györgyi Anna Náray Erikától, akkor derült ki, hogy mennyivel jobb... Bár ez az én marhaságomat is igazolta, mert én angolul láttam először, és én eleve Annára osztottam volna _nevet.gif

Mellesleg néha vannak üdítő színfoltok: mind a CSI, mind a CSI:Miami magyar változata átlagon felülire sikerült. A magyar szöveg néha kicsit sántít, de egyébként senkit nem tudnék "lecserélni" a magyar hangok közül. Kőszegi Ákos különösen kiváló, mint Lt. Caine... a térhanzás is nagyon jó, PLII-vel DVD-közeli élmény, az én vasamon legalábbis...szal azt még magyarul is élvezem. cow.gif
2004. november 09. 21:19 #40
- törölt felhasználó -    
És az miért van,h.a piroskarikás 18as filmekből is kivágnak dolgokat???
És az új dvdborítókon miért a sárga karika a leghangsúlyosabb ésnem a film címe?
És ha ez senki hibája a hozzászólásaitok alapján,akkor ki hibája?
És miért rövidevv a kedvenc filmem 10 perccel,holott10évesen kívülről tudtam a szövegét,és nem lett belőlem tömeggyilkos?
És minek nézünk tvt,ha minden szar? mellow.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!