Starity

Milyen filmet láttál legutóbb? II.

710 oldal 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. december 26. 20:22 #13821
rammievengeance
rammievengeance
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.09.
Hozzászólás: 2007
Csatolások: 5022
Azonosító: 227324
Offline offline
The Prestige / Tökéletes trükk (2006)
Igaz, hogy már nagyon az elején leesett, hogy mi lesz a nagy csavar, de még így sem hagyott alább a figyelmem egyetlen percre sem. Elképesztően jó film, csak ajánlani tudom annak, aki esetleg még nem látta volna.
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2016. december 28. 12:13 #13822
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6379
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
A tenger szívében

Nagyon kis kellemes filmecske volt, végig izgultam magam rajta. biggrin.gif Igazából nem vagyok egy nagy hajószakértő, fogalmam sincs, mennyire volt szakmailag korrekt a film, de nálam semmi nem hibádzott. Kivéve a bálnás sztori, amit elég nehezen hisz el az ember lánya. Pláne, ha olyan tengerészek memoárját használta fel az író, akik évekig nem léptek szárazföldre. Eléggé össze-vissza hallucinálhatták már magukat szegények, olyan kevés inger érte őket. A lényeg, a sztori eléggé fel van nagyítva, duplán is, de érdekes volt, ha félretette az ember a realitását. Még a nagy kritikus, két lábbal a földön álló apumnak is tetszett. A színészek jól össze vannak válogatva, a zene gyönyörű, és a képi világ is megfelelő.
10/8

Zootopia


Éles váltás, de már régóta meg akartam nézni. Az Aranyhaj óta a legjobb mese. Évek óta nem láttam igényes mesét, a Frozen sem nyűgözött le, egyszer láttam össz-vissz, és nincs meg még a legapróbb késztetés sem, hogy újranézzem a közel s távoli jövőben. Ezt viszont azóta már 6x láttam, unokahúgaimmal is, na! tongue.gif
Zseniális mese! Remekül kidolgozott karakterek, és nem csak az animációra gondolok, hanem a személyiségre, jellemfejlődésre. Nem csak dísznek vannak a szereplők! Persze a sztereotipikus karakterek azért itt fellelhetőek, például a fánkot majszoló duci, lassú gepárd rendőr, vicces is, és ironikus is. biggrin.gif Humoros, tanulságos, aranyos, izgalmas!
10/10
5 felhasználónak tetszik: Arcee23, Beyla, Lindsay019, Lilah McMurphy, SmileyZ
2016. december 28. 12:24 #13823
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
Komfortos mennyország
Imádom. Pár évvel ezelőtt láttam először, aztán a napokban eszembe jutott, hogy meg kéne nézni még egyszer. smileeee.gif Nagyon aranyos film, emellett gyönyörű is, egy-egy jelenetet kivéve, amikor az emberi kegyetlenség kerül a központba. Szerintem oktató jellegű is, mivel bebizonyítja, hogy nem lehet bízni akárkiben.
Én nagyon szeretem, ajánlom mindenkinek
10/10
2016. december 28. 18:50 #13824
Callieh
Callieh
♡ mrs.bieber ♡
 
Státuszlove yourself
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 16.09.29.
Hozzászólás: 5205
Csatolások: 3522
Azonosító: 260016
Offline offline
Démon Rádió
Nekem mondjuk így alapból a történet tetszett, de nem volt annyira horror kategóriájú film, de azért tényleg tetszett, mert minden olyan jól volt megfogalmazva, szóval 10/10 laugh.gif
2016. december 31. 14:48 #13825
- törölt felhasználó -    
Zsivány Egyes – Egy Star Wars-történet (Rogue One)
Nagyon-nagyon régóta szerettem volna megnézni ezt a filmet, s végre az év utolsó napján sor került rá. Szerintem zseniális egy film, jobb volt, mint amire számítottam, bevallom nekem egy kicsit jobban is tetszett, mint Az ébredő Erő. Már alig várom, hogy újra megnézzem!
10/10 wub.gif
2016. december 31. 18:24 #13826
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Démonok között 2 (The Conjuring 2)
Az ismerőseim mind azt mondták, hogy nem érdemes megnézni, mert nagyon félelmetes, ők nem aludtak semmit se a film után. Hát a drukk nagyobb volt bennem, az 100. A film története lapos volt, a cselekmények kikövetkeztethetőek. A démon maga egész jó volt, nagyon tetszett, de azért kicsit több ijesztgetést vártam tőle. Az egész filmben talán max 20 perc volt az izgalom, az összes többi csak a rizsázásról szólt.
Nekem annyira nem jött be, nagyon illúzió romboló volt, pedig a promo képek, és a thriller nagyon jó volt.
10/5
2016. december 31. 22:45 #13827
- törölt felhasználó -    
(500) Days of Summer / 500 nap nyár
egyáltalán nem szeretem a romantikus filmeket, nem is tudom, mi vett rá arra, hogy megnézzem, de örülök, hogy megtörtént. gondoltam szórakozásnak jó lesz, nem vártam sokat tőle, de egy gyönyörű, elgondolkodtató, humoros, hangulatos alkotás. a szereplők egytől egyig zseniálisak, a színészek is nagyszerűek, a zenéket imádtam, minden egyes szám tökéletesen illik az adott jelenethez, megéri figyelni a szövegükre. tetszettek a képi megoldások, a történetvezetés módja, a helyszínek, meg úgy nagyjából minden. ha akarnék, sem találnék benne hibát. nem egy semmitmondó nyálas film, hanem igenis van mondanivalója, dolgok, amiket közvetít, dolgok, amikre ráébreszt, és igaz volt. és azért na, Joseph Gordon-Levitt nagyon jól néz ki. hivatalosan is az egyik új kedvencemmé vált a film, biztos, hogy még többször meg fogom nézni. smileeee.gif ajánlom mindenkinek, főleg azoknak, akik szerelmi gondokkal küzdenek, vagy csak elakadtak valahol az életben.
10/10* most megyek, és végighallgatom a soundtracket, mert wow.
4 felhasználónak tetszik: Fannycska999, Christo, Alison Lerman, Lilah McMurphy
2017. január 01. 01:32 #13828
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Inferno
Öhm, ha nem olvastam volna a könyvet, ez a film akkor se lett volna jó. A könyvben van két csavar, melyek után az ember csak hápog. Nah, hát a filmben egyet használtak csak fel, azt is kilométerekről lehetett látni. De miért? A könyv lényegét, a 'legdurvább' részét egyszerűen semmibe vették és csináltak egy sablonos befejezést. Csak ez van az agyamban a film megnézése után, hogy Ábelt idézzem: DE MIÉRT? Nevetséges. Ez egy nagyon jó akció-thriller lehetett volna, de mindenképp egy hálivúdi jakuzziba kellett belefojtani az egészet. Gratula.
10/3, mert a zene és a cinematography ( a látvány nem megfelelő szó ide) állat volt.
https://68.media.tumblr.com/f51ffb3b7df2f9b5c42aace77ae6b221/tumblr_oee880oPKd1uqyagpo1_250.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2017. január 01. 10:00 #13829
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Démon arca (Incarnate)
Apum ötlete volt e film megnézése, bár szerinte ez felért egy altatóval, mintsem egy ijesztgetős horrorral.
A kezdés nagyon tetszett, ha nem ez lett volna, valószínűleg az első 20 percben kikapcsoltam volna a filmet. Az alaptörténet tetszett, és annak kifejtése is, de a végén már annyi csavar volt benne, hogy elvesztettem a fonalat, így kénytelen voltam leállítani a filmet, hogy rájöjjek, miről is van szó. A hangeffektek nagyon jók lettek, nagyon szép, minőségi munkát tártak a szemünk elé, kár, hogy ez inkább volt drámai, mintsem horrori.
Egy-két helyen nagyon jókat lehetett volna ijesztgetni, de nem tették, de ettől még nem volt annyira lapos a film.
Nekem tetszett, de nem horrorként.
10/7
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2017. január 01. 12:26 #13830
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Vaksötét (Don't Breathe)
Első gondolatom volt reggel, hogy miután este elaludtam a Démonok között első részén (nem fogott meg annyira, de lehet hogy csak azért, mert hajnal 2 volt) gondoltam megnézem ezt.
Alaptörténet itt is jó volt, és a film végéig ki is tartott. Nem volt annyira izgalmas, mint számítottam, és egyáltalán nem volt horror, de a sztori tetszett, jól kifejtett volt, nem voltak hiányos szálak, értelmes, összefüggő történet volt. A cselekménye fele nagyon kikövetkeztethető volt, az egy picit illúzió romboló volt benne, de a csavarok kicsit érdekessé tették a filmet. A képi minőség nagy piros pontot érdemel, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ne legyen unalmas a film. A hangeffekt is oké volt, az is tetszett.
A film szerintem egész jól sikerült, de mennyivel jobb lett volna, ha a szereplők nem ennyire bénák, hanem kicsit találékonyabbak.
10/8
2 felhasználónak tetszik: ienski., House Of Wax
2017. január 02. 02:18 #13831
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
The Secret Life of Pets / A kis kedvencek titkos élete

Nagyon cukker mese, macskatartóként (és imádóként) nyilván Chloe a kedvencem, de Max is aranyos volt. Egyébként tényleg tisztára jól elkapták a különböző állatok szokásait, nagyon szórakoztató volt nézni és most nem csak olyan elcsépelt poénokra gondolok, hogy a kutyák a klotyóból isznak.
10/8

Max Steel
Hát, ennek a filmnek aztán nem hajtották meg a hypeszekerét, pedig az Universal forgalmazza, mégsem hallottam vagy olvastam, hogy ebből a rajzfilmből lesz egy élőszereplős dolog. Mindegy, egész nézhető a cucc, a dialógusok nem annyira naivak és gázosak, némelyiken még nevettem is és van benne pár jó akciójelenet. Olyan egyszernézős. Nekem.
10/5
2017. január 02. 19:49 #13832
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Assassin's Creed

Na jó. Ez a film valami borzalmas volt. Vagyis nem azt mondom, hogy annyira rossz, hogy nem lehet megnézni, de iszonyatosan gyenge volt... számomra. Imádtam a Spanyol inkvizíciós jeleneteket, szerintem ezek a jelenetek voltak a pillérek a filmben. Azonban nagyon sok nyögve nyelős jelenet volt, ami a jelenben játszódott. Sok mindent nem tudtunk meg a környezetről, amelybe Michael Fassbender karaktere csöppent. Annyi biztos, hogy rákapcsolták egy xp-re, ami drogos állapotba kerítette, és hirtelen 1492-ben találtuk magunkat... néhány percre. A karaktereket, akikkel együtt dolgozott a végén, kb. összesen 3 percet láttuk a vásznon, és egyből tudtuk, ki kicsoda. Persze. Felszínes ismertetés: pipa. Aztán a jelen túl sok volt számomra, én jobban kedveltem a múltbéli szálat, amelyben az öltözék annyira nagyon kidolgozott, és eredeti volt, hogy már már megkönnyeztem, amikor először láttam meg őket... aztán a vége: összecsapott... meg van a megoldás, aztán BUMM! ott vannak az Assassin-ok és véget vetnek az őrületnek, majd dolguk évgeztével a Holdfényben sütkéreznek a nyári hűs estén egy tetőn.

Szóval lényegében tetszett, de annyira gyenge volt, hogy nem nézném meg most egy darabig újra...

10/3
1 felhasználónak tetszik: silenc
2017. január 02. 21:16 #13833
silenc
silenc
#ALLFOR916
 
StátuszJust Saiyan.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.11.
Hozzászólás: 3549
Csatolások: 7784
Azonosító: 143058
Offline offline
Rég jártam itt. No, de íme az elmúlt jó pár hónap termése. biggrin.gif

Warcraft: A kezdetek/Warcraft (2016)

Értem én, hogy próbálták olyanra csinálni/vágni a filmet, hogy akik nem játszottak a WoW-val, illetve nem ismerik a történetet azok is értsék, de ennek ellenére "in medias res" volt. Anno játszottam a játékkal, így nem volt ismeretlen a történet, de ez picit fura volt. Ezt, a gagyi szinkront meg a (történet-filmbeli) kis eltéréseket leszámítva, szerintem jó volt és jól megelevenítették a Warcraft világát és nagyon látványos is volt (a CGI-t csak dicsérni tudom). Mondjuk a blood elfek furán néztek ki.. Kicsikét úgy éreztem, mintha csak úgy hamar összecsapták volna őket.. Tudom, hogy nem rajtuk volt a hangsúly, de akkor is. Tény, hogy nem életem filmje, de nálam nem tartozik a rossz kategóriába. Ha lesz folytatás, akkor tuti, hogy megnézem.


Saul fia (2015)

Meg lehet kövezni, de nekem nem jött be. Elhiszem, hogy van benne valami, amit én nem látok.


Mélytengeri pokol/Deepwater Horizon (2016)

Olyan sokan dicsérik ezt a filmet és tényleg látszik, hogy nem kevés munka van benne és próbálták realisztikusra csinálni, de ennek ellenére nekem annyira nem jött át/be.


A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége/The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) | bővített verzió

heart.gif


Egy gésa emlékiratai/Memoirs of a Geisha (2005)

Már többször láttam. Vannak benne hibák, de ennek ellenére meg van a maga kis varázsa. Amúgy szívesen elolvasnám könyvben, talán beruházok rá valamikor a közeljövőben.


Zsivány Egyes - Egy Star Wars történet/Rogue One: A Star Wars Story (2016)

Látványosnak látványos, de nekem unalmas volt. A szereplők többsége irritált (a főszereplő csaj nagyon idegesített + mindig úgy értettem, hogy Jimnek hívják rohog.gif), de Jebelt és Orsont imádtam. Nem tudom, hogy spoilernek számít-e a következő mondatom, de inkább kiírom: *SPOILER* Darth Vader nagyon badass volt a végén - az király volt, de a szinkronhangja no komment. *SPOILER VÉGE*


D, a vámpírvadász - Vérszomj/Vampire Hunter D: Bloodlust (2000)

A történet nem egy nagy was ist das, de a rajzolás, a karakterek, az animáció egyszerűen zseniális + a zene is tökéletes és a hangulata is jó volt. Összességében jó volt, tetszett.


Szövetségesek/Allied (2016)

Nincsenek benne nagy túlzások és fordulatok, egész hihetőre sikeredett. Nem volt rossz film, sőt egész élvezhető - Marion Cotillard játéka nagyon tetszett.
1 felhasználónak tetszik: Angel
2017. január 05. 15:41 #13834
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Kiadatás (Rendition - 2007)

Érdekes, ám mégis csak elgondolkodtató alkotás. A film története nem nagy was ist, viszont sokkal inkább a vallatásra, valamint a kínzásra teszik a hangsúlyt. Ebből a szempontból nekem a Nincs határ (Unthinkable) c. film sokkal jobban tetszett. Itt ugyan mutogatják azt, hogy szerencsétlen fószert agyon kínozzák, de arról már nem is ejtenek szót, hogy hogyan és milyen módszerekkel. Végül is - talán - nem is ez a film üzenete, hanem maga a terrorizmus. Megmutatják a nézőknek azt, hogy nem minden arab terrorista, és ez képezi a film legfontosabb üzenetét, illetve kérdését - megalapozott gyanú esetén is indokolt lehet megkínozni egy feltehetőleg ártatlan embert, csak azért, mert muszlim? Nagyon érdekes erkölcsi kérdést boncolgat. Most én is azt mondom, hogy valószínűleg nem helyes, de, ha valamelyik szerettünkről, közeli hozzátartózónkról lenne szó, gondolkodás nélkül a másik testébe vezetnék a 220-at, nem is foglalkozván azzal, hogy ártatlan vagy sem. Nagyon tetszett a csavar a legvégén, sőt mi több, az utolsó tíz percben került minden egyes mozaik darab a helyére. Mint ahogyan említettem, nem ütött nagyot a sztori, mégis élvezhető volt. Omar Metwally-t most láttam először, és tény ami tény, pokoli jó színész. Nagyon jól hozta Anwart, sőt mi több a hátán vitte az egész filmet. Amit nagyon sajnáltam, azaz, hogy Jake Gyllenhaal hanyagolva volt az egész produkcióban. Ő ennél sokkal jobb, de a karaktere nem engedte kiszabadulni belőle a színészi vénát. Napjaink egyik legjobb színésze, mégis elsz*rták a lehetőségét egy ennyire semmilyen karakterrel. Számomra teljesen díszpinty hatást keltett. Jó pasi, legeltettem is rajta szemeimet, de ennyiben ki is fújt. Nagyon sajnálom, hiszen abszolút hitelesen mutatott egy CIA tiszt szerepében. Meryl Streepből kaphattunk volna többet is, míg ezzel szemben Reese Witherspoon is kellemesen alakított.

10/7 - Jó volt, tetszett, de tény, hogy a maga műfajában (akár a terrorizmust, akár a kínvallatást nézzük) vannak sokkal jobb alkotások is. Ettől függetlenül ágyra ítélve, betegen, kellemes szórakozást nyújtott.
2017. január 06. 20:59 #13835
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6379
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
Hacksaw Ridge - A Fegyvertelen katona

Jaj. Hihetetlenül jó, és hihetetlenül nem is egyszerre. tongue.gif
Mel Gibsonért oda és vissza vagyok. Mint ember, nem tűnhet túl szimpatikusnak, valóban lehet kivetnivalókat találni abban, hogy éli az életét, rengeteg botránya van, de ez engem hidegen hagy. Egy nagyszerű színész, és zseniális rendező! Elképesztő mennyire komolyan veszi a filmjeit, olyan nyersek és igaziak, hogy csak pislogok.
Az alapsztori itt is zseniális, csodálattal olvastam Desmondról, és örülök, hogy igykeztek tartani magukat ahhoz, hogy egyfajta bizonyságot tegyenek Isten csodáiról, nem pedig embereket magasztaljanak. Merthogy a film célja is ez volt. Azon forgattam a szemem viszont, amikor minden második poén a hitével volt összefüggésben, már akkor is, amikor elfogadták őt, és bízni kezdtek benne. Mintha csak vicc lenne az egész.
A film teljes egészében lekötött, bár inkább a csatajelenetek egész hangulata nyűgözött le.
Andrew Garfield egyszerűen csak annyira cuki. Hihetetlen jól formálta meg a karakterét, megmosolyogtatott minden jelenetével. A film felépítése egy bizonyos pontig remek volt, a romantikától kezdve a tökéletesen beirdalt poénokig, a sztereotip karakterekig.
A csatajelenetek hihetetlen izgik voltak, olyan gyorsan forgott le az egész, annyira megrázó volt, és annyira hiteles, hogy azon kaptam magam a moziban, hogy tátva volt a szám. biggrin.gif Az undi fogalmát a film képi világa számomra nem merítette ki, a 21. században élünk, szerintem az emberek annyi sok sz*rságot néznek, hogy nem ez fogja kiverni a biztosítékot, mikor egy a néhai, a testétől elszakított emberke fejét, mely több napja aszalódik a harcmezőn, kukacok falatozzák. tongue.gif
Luke Bracey, irtózatosan helyes, alig tudtam reális szemmel nézni a filmet, annyira le vett a lábamról a karaktere. Semmi flanc, csak a rosszfiús, kezdetben mogorva, majd hatalmas jellemfejlődésen átesett karakterrel akarnak hatni a gyengébbik nemre. Sikerült. Gyenge vagyok. De azért jó színész is na! tongue.gif
Viszont, amitől hányingerem van már, az Amerika istenítése.
A Pearl Harbor szerű : "Amerika szenvedett, de talpra állt " meg ehhez hasonló monológoktól már a falat tudom kaparni. Ez csak egy sz*ros csata volt az amúgy is fölösleges háború utolsó pár hónapjáról, ahol is egy végül győztesen kijött ország szenvedéseiről beszélnek. Valahogy nem tud meghatni, amikor magukat sajnáltatják az amcsik, holott más európai országok civil áldozatainak száma többször annyi volt, mint az ő katonai veszteségük. tongue.gif Egyetlen egy japán katona nem jutott beszéd szerephez a filmben, ezzel is csak még jobban azt erősítették a nézőben, hogy igen, ők a rosszfiúk. Mi, amerikaiak vagyunk a jók! dry.gif
Persze, minden élet értékes, nem azt mondom, csak ennyi erővel mi is készíthetnénk egy filmet a Mohácsi csatáról, (ami nem a Szulejmán) az senkit nem érdekelne. tongue.gif
De ha eltekintünk ettől, és úgy nézed a filmet, hogy ők is emberek, akik félnek, akiknek családjuk van, és nem a hollywoodi sablonarcukat mutatják, két, 'kinyírom az összes Japcsit két szippantás között a cigimből' jelenet között, hanem az alázatot, és tisztelet, hihetetlen megindító. Amikor látod a szemükben a félelmet, és a kétségbeesést, mintha a helyükben lennél.
Sablonos, és hollywoodi. Bizonyos tekintetben elvarázsolt, bizonyos szemponból irtó mérges vagyok Mel Gibsonra. De megértjük, hogy elég nagyot bakizott, és több éve kiesett a pixisből, és most, 10 év után szeretne ezzel a "behódoló" filmjével visszakerülni a piedesztálra. Persze ez nem teszi semmissé a zseniális rendezést és operatőri munkát, és a mennyei filmzenét, a kedvenc zeneszerző testvérpárom fiatalabbik tagjától. meghajolo.gif
Csatajelenet 10/10
Történet 10/6
Karakterek 10/5 Félmeztelen, egyenruhás pasik 10/10 tongue.gif haha
Összességében 10/7
2017. január 06. 22:44 #13836
- törölt felhasználó -    
Idézet (Alison Lerman @ 2017.01.06. 20:59)
[b] Persze ez nem teszi semmissé a zseniális rendezést és operatőri munkát, és a mennyei filmzenét]


Én nagyon remélem hogy Gibson következő filmje megint valami nagyszabású történelmi film lesz nagy csatákkal. Mit tudom én középkori vagy ókori vagy akár a Brit és Francia gyarmatosítási háborúkról is készíthetne valamit de egy westernt is megnéznék tőle. Amikor még nem utálták ki hollywoodból éppen Boudicáról a Kelta királynőről készülő filmjét kezdte volna forgatni de abból végül nem lett semmi sajnos.nahh azt is megnézném éppen! Eszméletlen hogy ez a fazon még ma is 2017-ban képes újat mutatni akcióban és olyan erőszakos jeleneteket csinálni egy popcorn moziban amit más nem mer. meghajolo.gif Én bevallom a film egyes jeleneteinél sokszor felssziszentem mert itt ha valakit el talált egy lövedék vagy egy repesz az bizony szakadt darabokra. w00t.gif Meg az se ártana ha kicsit hanyagolná már ezt a keresztényes témákat de azért egy Keresztes lovagos filmet is megnéznék tőle! biggrin.gif Tény hogy történetet nem mindig tud jól mesélni Gibson de a csatákhoz meg az akciókhoz piszkosúl ért! meghajolo.gif És nagyon remélem hogy Hollywood hagyja még őt rendezni egyszer kétszer. Nekem is tetszett és élveztem is a Fegyvertelen katonát de szerintem sem a legjobb filmje Gibsonnak! smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Alison Lerman
2017. január 07. 23:22 #13837
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Anna Karenina (2012)
Érdekes volt ez a színpadi díszletes ötlet. Az elején valahogy erőltetettnek tűnt, de végül is különlegessé tette a filmet, tetszett. Viszont egészében véve szerintem nem volt az igazi, legalábbis én az 1997-es verziót sokkal jobban szerettem; ez leginkább a színészek számlájára írható. Az újabb verzióban Anna sokkal libásabbnak tűnt nekem (nem Keira Knightley hibája, őt attól még bírom), és a többiek sem győztek meg. Kivéve a hölgy férjét alakító Jude Law, ő kifejezetten a szívemhez nőtt Kareninként.
10/7
https://68.media.tumblr.com/ac9805d3012843299169ac5cafbe2bd5/tumblr_mix8atvtgO1qf286vo4_r1_500.gif


Nagy hal (2003)
Kb három éve néztem meg ezt a filmet a nyolcadikos nagy Tim Burton mániám hevében. Akkoriban az összes munkája közül ezt szerettem meg legkevésbé - voltak momentumai, amik tetszettek, de egyébként túl hosszúnak és kicsit unalmasnak találtam. Most, újranézve már nem értem, hogy miért nem imádtam már elsőre. Csodálatos mese ez elejétől végéig, rengeteg fantáziával, szépen elmesélve, és nagyszerű színészekkel. Most biztos nem fogok három évet várni azzal, hogy újra megnézzem.
10/10*
https://68.media.tumblr.com/c21555402de18ecac0b7b6c2ff446f31/tumblr_nshbotJTZp1smyuzqo1_500.gif
3 felhasználónak tetszik: Alison Lerman, Szandi0820, House Of Wax
2017. január 10. 15:22 #13838
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Az utolsó műszak (End of Watch - 2012)

Olykor azért eljátszok a gondolattal, hogy milyen lenne az életem, ha valami ilyesmivel foglalkoznék. Napról napra élnék, hiszen nem tudhatom, hogy mikor kapok golyót. Talán, ha bátrabb lennék, akkor ezzel foglalkoznék, ám egyelőre a képernyőn élem át ezen munka előnyeit, hátrányait. Valóban az elmúlt jó néhány évtized egyik legkiemelkedőbb bűnügyi drámája ez a film. Kifejezetten tetszett a kézikamerás megoldás, sőt mi több, olyan hatást keltett, mintha egy dokumentumfilmet néznék, hiába is fiktív az egész úgy ahogyan van. Éltünk kint az USA-ban, és a szüleim elmondása szerint, kint tényleg szolgálnak és védenek a rendőrök, ellenben azzal, amit a rendőrség kis hazánkban csinál. Iszonyú kemény lehet ezt a melót csinálni, főleg, hogyha ténylegesen vár valaki haza. Egyik nap még büntető parkolócédulákat osztogatsz, a másik nap pedig belekeveredsz egy bandaháborúba. Taylor és Zavala pedig így járt. A történet igazából nem nagy was ist, mégis képesek voltak oly érdekfeszítőn megcsinálni az egész filmet, hogy az utolsó képkockáig a szereplőkkel izgultam. Ki hal meg? Ki éli túl? Vagy esetleg mindketten? Teljes mértékben magával ragadott, és úgy éreztem, mintha harmadikként az események közepébe csöppentem volna. Amivel - talán - gondom volt, az a forgatókönyv. A film elején (ugyanis a végére már felfele tendált a színvonal) valami borzasztóak voltak a párbeszédek. Aki ismer engem, az tudja nagyon jól, hogy nincs problémám a káromkodással, olykor én magam is szoktam (csúnya szokás, tudom), de az ötvenedik bémegnél már engem is kezdett zavarni ez az egész. Persze, nem egy magasröptű kosztümösfilmről van szó, mégis túlzásnak, sőt mi több erőltetettnek éreztem, hogy az összes badass ezért volt badass. Nem jött át. A film alapvetően is a két rendőrre reflektált, így a negatív karakterek kidolgozottsága is - sajnos - egyenlő a harmatos libaf*ssal. Jó lett volna, ha legalább egy bandatagot (mondjuk a vezérüket, vagy azt a kapa fogú nőt huh.gif ) megfelelő karakterrajzzal látják el. Mindenesetre Jake Gyllenhaal briliánsan hozta Taylor karakterét, kellemes volt végig nézni, hogy egy kemény zsaruból hogyan lesz a végére családapa. Michael Pena is abszolút kihozta azt, amit ki lehetett hozni a karakteréből, mégis úgy gondolom, hogy nem volt kiemelkedő alakítás a részéről. Memphisként az Orvlövészben Wahlberg mellett sokkal jobb volt szerintem. Pluszban utána olvastam a film előkészületeinek, és meglepve olvastam, hogy Jake konkrétan bele is kóstolt a hétköznapi rendőrök életébe azért, hogy minél hitelesebben alakíthassa Taylort. Wow, a legtöbb színész sokszor magasról lesz*rja a karakterét, és olykor csak a sok-sok pénzt látja benne. A film hangulata hullámzó - van, hogy iszonyú nyomasztó, és van, hogy egy sima akciófilmnek gondolod a lövöldözős jelenetek okán. Egy biztos, erős film, erős mondanivalóval és kiváló színészi játékokkal.

10/8 - Nem mondom azt, hogy lefekvés előtt megnézném, de effetíve jól szórakoztam alatta. A bűnügyi drámák műfajában abszolút kiemelkedő alkotás. Nehezen emészthető, de tetszett.

A lány története (Girl in the Book - 2015)

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Ritkán nézek ilyen jellegű drámákat, viszont az, hogy a mű az írásról szól és, hogy Emily VanCamp a főszereplő, tudtam, hogy meg kell néznem. De az a nagy kérdés, hogy megérte? Nem tudom. Egy részről nagyon-nagyon tetszett az, ahogyan megjelenítették Alice írói válságát. Valóban vannak az író életében olyan napok, hetek, akár évek, amikor nem jön az ihlet és képtelen az írásra. Viszont a karakterek többsége kész rémálom volt. Emily zseniális színésznő, amit lehetett kihozott Alice karakteréből, így nem az ő számlájára róható az, hogy Alice egy sz*r ember. Értem én, hogy magányos volt, életét mindig is a könyvek és az írás töltötte ki, de kifogás arra, hogy miért is lett belőle 29 éves korára egy nagy r*banc? huh.gif Komolyan, a másfél óra alatt vagy öt pasival összefeküdt, és az egészet arra fogta, hogy sz*r az élete meg problémák vannak a munkahelyén. Mi van? Ez még nem jogosít fel senkit sem arra, hogy megcsalja a párját, és én ezen nagyon felháborodtam. Rendben van, nem úgy jöttek össze a dolgok az életében, ahogyan tervezte, de mintha várta volna a szájába a sült galambot. Semmit nem tett azért, hogy előrébb mozduljon, csupán csak egész végig sajnálta magát. Abszolút nem volt hiteles karakter, szerethető meg még annyira sem. Pluszban azt had jegyezzem meg, hogy ez a film egy sztereotípiát mutat be arról, hogy "állítólag" milyen is egy író. Az egész hamis kép. A legtöbb írónak (ha csak nem ő George RR Martin vagy Rowling) van főállása (mondjuk itt is van Alice-nek, ez igaz), és olykor örülnek annak, ha lefekvés előtt tudnak fél órát pötyögni. Én ugyanis ez a kategória vagyok. Rengeteget dolgozok, és most már szeretnék feljebb lépni az írást illetően, így mostanában néhány szabad órácskát olykor a regényemen való ügyködésemmel foglalkozom. Kell, mert nincsen rá időm, nem úgy, mint Alice-nek, aki még író tanfolyamra is beiratkozott, hátha megjön az ihlet. Szóval az írók többsége abszolút nem besavanyodott könyvmoly, hanem dolgozó, családos emberek, akik szeretnek elvonulni a sarokba írni kikapcsolódás gyanánt. Na, akkor ott volt Milan... pff, attól a f*szitól rosszul voltam. Nekem volt már kellemetlen nézni azt, ahogyan molesztálta a 15 éves Alice-t, aztán mindezt beleírta a bestsellerré vált könyvébe. Legszívesebben a képernyőn keresztül pofán vertem volna. Roppant irritáló karakter volt - se nem vonzó, se nem intelligens, csak egy vén f*sz, aki beindult egy kislányra, aki persze mire viszonozta volna, rádöbbent, hogy Milan csak meg akarta dugni őt, aztán le is tagadta, hogy valaha történt köztük ilyesmi. Az egész filmben Sadie karaktere volt a legreálisabb és a legésszerűbb, a többi pedig még az első kettőnél is rosszabb. A film üzenete nem lett volna rossz, de alaposan eltolták a kivitelezést. Ettől függetlenül Emilyt imádtam minden jelenetben, kiemelkedő alakítás volt a részéről, még úgy is, hogy az általa megformált karakterrel egyáltalán nem szimpatizáltam.

10/5 - Gyenge volt sajnos, azaz igazság. Láttam már ennél sokkal rosszabb filmet is, ám azt kell mondjam, hogy abszolút csalódás volt. Kicsit többet vártam, amikor elolvastam a film ismertetőjét.
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, SmileyZ
2017. január 14. 18:09 #13839
- törölt felhasználó -    
Ben-Hur (2016)

http://www.kephost.com/images/2017/01/14/Ben-Hur-2016.jpg

Nagyon vártam ezt a filmet, annak ellenére, hogy tudtam meg sem fogja közelíteni az 1959-es változatot.
Így utólag bevallom rosszabbra számítottam. Az első kb. 1 órával semmi bajom, sőt az 59-es alkotáshoz képest szerintem remek érzékkel lettek a kicsit vontatottabb részek tömörítve illetve kivágva. Viszont a film második fele kétségbeejtően el lett ferdítve, szóval rontva sad.gif Nem is értem mi vitte rá a készítőket arra, hogy így összecsapják, elbagatelizálják a történet legjobb részeit. Oké, mivel amerikai feldolgozás, ezért a szirupos befejezés tulajdonképpen borítékolható volt, de amit műveltek az pofára ejtő volt ohmy.gif Épp lemegy a túlságosan is középpontba állított verseny, majd ünneplés, Jézus elfogása és snitt már a kereszten is van, gyorsan kigyógyul a család a leprából, majd Judah sír egy sort és már el is érkeztünk a számomra legkiábrándítóbb jelenethez, mikor a levágott lábú Messalával összeborulnak és elfeledve a sok egymásnak okozott bánatot és kínt együtt, gyermek módjára lovagolnak a pusztában _nevet.gif Hát mi ez, ha nem a teljes meggyalázása a történetnek?!
A szereplőket inkább hagyjuk, mert nem szeretném senki kedvencét lehúzni, de maradjunk annyiban, hogy nem voltak a helyzet illetve az átélés/színészet magaslatán. Olvastam 1-2 kritikát és sokan szidták a rasztahajú Morgan Freemant, nálam viszont ő mentette meg az amúgy B-kategóriás színészi felhozatalt. Nekem kimondottan szimpibb volt a karaktere, mint az 59-es változatbani karaván főnöknek.
A végével komoly problémáim vannak, nekem ez a végkifejlet nem jön be. Az összecsapott utolsó fél óra is sokat ront az élményen, ebben az esetben a 2 óra játékidő kevésnek bizonyult. A tengeri csatajelenet viszont tetszetősre sikeredett. 10/5
2017. január 14. 20:01 #13840
- törölt felhasználó -    
Idézet (Glorita @ 2017.01.14. 18:09)
A tengeri csatajelenet viszont tetszetősre sikeredett. [b]10/5


Ezt a filmet szerintem ezért csinálták meg! rolleyes.gif Az összes trailer meg promo erről a f'kin jelenetről szólt!!! 110.gif és ők már pedig megmutatják hogy micsoda tengeri csatajeleneteket tudnak forgatni CGI-vel meg minden anyám kínnyával. rolleyes.gif De hááá a Ben-Hur többről szól mint egy tengeri hadakozásról meg hogy hip-hop jézust feldobjuk egy keresztre. Én amúgy alapjában véve kedvelem a két színészt akik a főszereplőket alakítják de egek most ezt a két "nyámnyila" fazont oda állítjuk a 192cm magas Charlton Heston mellé és szóval....nahh neee _nevet.gif Heston is így nevetett volna! rohog.gif Nekem abszolút kedvenc színészem Charlton Heston a Ben-Hur pedig alap film számomra ezért sem fogom megnézni ezt az újragondolást. És nem azért mert már eleve negatívan állok hozzá egyszerűen az 59-es film még ma is ugyanolyan élmény nekem mint amikor először megnéztem. Idén is megnéztem karácsonykor ez már egy bevett szokás nálam! Szóval egyszerűen nem érzem szükségét annak hogy igényelt volna ez a film egy remake-t!Egy tengeri csata miatt kár volt erőltetni ezt a dolgot olyat lehetett látni a 300 második részében is. Remélem majd jön valami elmebeteg aztán újraforgatják a Quo Vadis-t is csak azért hogy ott meg CGI lángokkal égessék el Rómát vagy nemtom! rolleyes.gif de egy szó mint száz a te véleményedből is azt látom hogy nem kell nekem ezt a filmet megnéznem és szerencsére akkorát bukott ez a film világszerte hogy azt öröm volt nézni! thumbsup.gif
710 oldal 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!