Starity

The Walking Dead (2010-)

44 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. március 12. 14:32 #61
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Miért nem lepődtem meg a tegnapi epizódon? dry.gif
2012. március 12. 23:31 #62
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.03.12. 14:32)
Miért nem lepődtem meg a tegnapi epizódon?  dry.gif

Nekem azért rendesen sikerült! 2 rész, 2 főszereplő? Pfff. Nem gondoltam volna, hogy Dale halála után megjátsszák ezt. Egyébként amellett, hogy a rész elég jó volt, picit furcsa volt a dinamikája. Az első 20 percnek mintha hiányzott volna az előzménye, ráadásul Carl sem volt túl meggyőző (bizton állíthatom, hogy őt nem fogom megkedvelni), aztán jött Lori és Shane. És ezt megint nem értettem. Lori tisztában volt vele, hogy Shane mennyire "őrült", de csak oda kellett neki böknie, hogy nem tudja, ki a gyerek apja. És igazából a Glenn/Maggie kapcsolatot sem értem, annak idején ha jól emlékszem pont Glenn akart összejönni Maggie-vel, most meg távol akar maradni? A fene tudja, de szerintem egy ilyen rideg világban az ember inkább próbálna közel kerülni valakihez, hogy ne érezze magát olyan nyomorultul.
A második felére viszont szavam nem lehet. Mikor Darylék felismerték a hullát, aztán a párbeszéd Rick és Shane között. Na az nagyon kemény volt. A befejezés viszont fura lett, Carlnak abszolút semmi keresni valója nem volt ott, én inkább Darylékre számítottam. Mindenesetre hiányozni fog (fura módon a két ellenpólust iktatták ki, így a társaság nagyon semmilyen lesz).
De ahogy elnéztem, az utolsó részben inkább az akción lesz a hangsúly, talán egy olyan befejezéssel, hogy otthagyják a farmot. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Grace Benning, tothbianka, miss_areo
2012. március 12. 23:49 #63
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.03.12. 23:31)
Nekem azért rendesen sikerült! 2 rész, 2 főszereplő? Pfff. Nem gondoltam volna, hogy Dale halála után megjátsszák ezt. Egyébként amellett, hogy a rész elég jó volt, picit furcsa volt a dinamikája. Az első 20 percnek mintha hiányzott volna az előzménye, ráadásul Carl sem volt túl meggyőző (bizton állíthatom, hogy őt nem fogom megkedvelni), aztán jött Lori és Shane. És ezt megint nem értettem. Lori tisztában volt vele, hogy Shane mennyire "őrült", de csak oda kellett neki böknie, hogy nem tudja, ki a gyerek apja. És igazából a Glenn/Maggie kapcsolatot sem értem, annak idején ha jól emlékszem pont Glenn akart összejönni Maggie-vel, most meg távol akar maradni?  A fene tudja, de szerintem egy ilyen rideg világban az ember inkább próbálna közel kerülni valakihez, hogy ne érezze magát olyan nyomorultul. 
A második felére viszont szavam nem lehet. Mikor Darylék felismerték a hullát, aztán a párbeszéd Rick és Shane között. Na az nagyon kemény volt. A befejezés viszont fura lett, Carlnak abszolút semmi keresni valója nem volt ott, én inkább Darylékre számítottam. Mindenesetre hiányozni fog (fura módon a két ellenpólust iktatták ki, így a társaság nagyon semmilyen lesz).
De ahogy elnéztem, az utolsó részben inkább az akción lesz a hangsúly, talán egy olyan befejezéssel, hogy otthagyják a farmot.  smileeee.gif


Nos, mivel tumblr-ön elterjedt a spoiler, képekkel együtt, így én már annyira nem lepődtem meg, pedig hidd el, szerettem volna. Ráadásul az van, hogy mindig az én kedvencem megy a levesbe, szóval ez ismét nem hagyott nekem lehetőséget a meglepődésre.
Dale után valóban fura volt, hogy így kiiktatták Shane-t, de hát ez már az elejétől fogva tervbe volt véve. Hiszen Shane-nek az eredeti történet alapján már az első évad végén meg kellett volna halnia. mellow.gif
Azt kell mondjam, bármekkora gyökérnek is tűnt Shane, mégiscsak igaza volt már megint. Rick egy tejbetök. omg.gif Ebben az epizódban ismét csak idegesített. Válságban a fia, erre minden fontosabb neki, mint Carl. Shane azt mondta Carlnak, amit mondania kellett, hogy megóvja a gyereket, aztán jött Rick és közölte vele, hogy minél gyorsabban fel kell nőnie, mert ez egy ilyen világ és nincs idő gyerekeskedni, mindannyian meg fognak halni. Na hallod. mellow.gif És még Shane volt a racionális tapló. mellow.gif
Lori egyébként szerintem azért ment oda bocsánatot kérni Shane-től, mert valahogy tudta, hogy közeleg a vége, és megpróbálta megmenteni ettől mindannyiukat. Nem kedvelem Lorit, de most nem tudtam rá rossz szemmel nézni. Szerintem szerette Shane-t és csak segíteni akart. Megbékíteni.
Carl megjelenése meg ott, ahol nem kellett volna...nos, valóban olyan volt, mintha valami ki lett volna vágva az epizódból. Csak annyit mutattak, hogy Carl áll az ablakban a távcsővel. Gondolom azért nem mutattak többet, hogy még nagyobb legyen a meglepi, amikor megjelenik. unsure.gif
A történetben valóban voltak buktatók, de a színészi játékkal abszolút elégedett voltam. Ezúttal Andrew Lincoln is meggyőzött, pedig eddig őt mindig elég gyengének láttam Jonhoz képest. Most ő is ott volt a szeren, bár Jont ismét nem tudta túlszárnyalni. Legalábbis számomra nem.
2 felhasználónak tetszik: otyg, tothbianka
2012. március 13. 00:04 #64
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Egyébként az utolsó párbeszéddel Rick és Shane között egy picit az utóbbit gyengítették (és ez szerintem írói hiba, ha már mennie kellett, akkor logikusabb lett volna, ha akkor teszi, amikor a gyereket először elvitték, és összeverekedtek). Gyorsan magyarázom is: Shane eddig sosem habozott, ha az előre elgondolt terveit meg kellett valósítani, erre pont most áll le beszélgetni a legnagyobb ellenlábasával? Egy ilyen felállású küzdelemben Ricknek nem lett volna esélye, mert Shane sokkal eltökéltebb volt, sokkal több ideje volt rá, hogy kitervelje az egészet; a múltkori bunyóban viszont nagyjából egálban voltak. (normális esetben egyébként nem nagyon szoktam semmi olyat megnézni, ami utalhat a következő részekre, ezért is sikerült most is meglepődnöm wink.gif )
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, tothbianka
2012. március 13. 08:19 #65
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.03.13. 00:04)
Egyébként az utolsó párbeszéddel Rick és Shane között egy picit az utóbbit gyengítették (és ez szerintem írói hiba, ha már mennie kellett, akkor logikusabb lett volna, ha akkor teszi, amikor a gyereket először elvitték, és összeverekedtek). Gyorsan magyarázom is: Shane eddig sosem habozott, ha az előre elgondolt terveit meg kellett valósítani, erre pont most áll le beszélgetni a legnagyobb ellenlábasával? Egy ilyen felállású küzdelemben Ricknek nem lett volna esélye, mert Shane sokkal eltökéltebb volt, sokkal több ideje volt rá, hogy kitervelje az egészet; a múltkori bunyóban viszont nagyjából egálban voltak. (normális esetben egyébként nem nagyon szoktam semmi olyat megnézni, ami utalhat a következő részekre, ezért is sikerült most is meglepődnöm  wink.gif )



Lehet, hogy igazad van Shane-t illetően, de női szívem van. Az a helyzet, hogy Shane habozása nekem is feltűnt, már akkor, mikor bement Randallhez a pajtába. De én ezt annak tudtam be végül, hogy nem akarta igazából megölni Ricket, inkább ő maga akart meghalni. Szóval a teóriám az, hogy Shane beteg volt, és tudta, hogy beteg. Az a jelenet a pajtában..., az pont olyan volt, mint Jim küzdelme a fertőzéssel az első évadban. És az, hogy megérezte a vér szagát. Szerintem Shane megfertőződött valahogy, ez az egész pedig arra ment ki, hogy úgymond kihozza Rickből az állatot. Tudod, hogy az volt a fixa ideája, hogy Rick képtelen megvédeni Carlt és Lorit, ami egyébként szerintem nem volt alaptalan. Azt hiszem csak annyit akart elérni, hogy Rick végre felébredjen abból az álomból, amibe ringatta magát. De mondom, lehet hogy csak nagyon női szívem van és megpróbálok hőst faragni belőle, viszont sokan egyetértenek még velem ez ügyben. rolleyes.gif De az is igaz, hogy ezek az egyetértők mind nők. rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, tothbianka
2012. március 13. 08:48 #66
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.03.13. 08:19)
Lehet, hogy igazad van Shane-t illetően, de női szívem van. Az a helyzet, hogy Shane habozása nekem is feltűnt, már akkor, mikor bement Randallhez a pajtába. De én ezt annak tudtam be végül, hogy nem akarta igazából megölni Ricket, inkább ő maga akart meghalni. Szóval a teóriám az, hogy Shane beteg volt, és tudta, hogy beteg. Az a jelenet a pajtában..., az pont olyan volt, mint Jim küzdelme a fertőzéssel az első évadban. És az, hogy megérezte a vér szagát. Szerintem Shane megfertőződött valahogy, ez az egész pedig arra ment ki, hogy úgymond kihozza Rickből az állatot. Tudod, hogy az volt a fixa ideája, hogy Rick képtelen megvédeni Carlt és Lorit, ami egyébként szerintem nem volt alaptalan. Azt hiszem csak annyit akart elérni, hogy Rick végre felébredjen abból az álomból, amibe ringatta magát. De mondom, lehet hogy csak nagyon női szívem van és megpróbálok hőst faragni belőle, viszont sokan egyetértenek még velem ez ügyben.  rolleyes.gif De az is igaz, hogy ezek az egyetértők mind nők.  rolleyes.gif



Bár lehet, én gondolom rosszul, de Shane inkább csak egy lehetőséget látott meg, mert azzal tisztában volt, hogy Rickkel nem maradhatnak egy helyen. Gondolatban szerintem már elindult a tanyáról, de a Lorival történt beszélgetés után megcsillant számára a remény (meg persze ehhez hozzájárult az is, hogy Carl hozzá ment először, elmesélni mi is történt a zombival és nem az apjához). Lori amennyire emlékszem sosem beszélt így Rickkel, ezért is tartom őt egy picit kétszínűnek (Lori nem annyira jó színésznő, hogy megjátsszon egy ilyen komoly érzést, ebből a beszélgetésből azért látszott, hogy titkolhatta ugyan, de érzett valamit Shane iránt, ami láthatólag több volt, mint amit a saját férje iránt érzett, és Shane, aki elég sokszor láttak őket együtt ezt gondolom észre is vette ). Azért nem gondolom, hogy meg akart volna halni, mert továbbra sem gondolta, hogy Rick képes megvédeni a családját (amit egyébként már inkább a sajátjának érzett - és ezt Rickkel is közölte (Jobb apja vagyok a fiadnak, mint te, vagy valami ilyesmi)). A végén a habozás részéről talán annak tudható be, hogy nem volt benne 100%-ig biztos, hogy Lori el fogja hinni mi történt a férjével. És ez lett a végzete.
2012. március 13. 08:59 #67
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.03.13. 08:48)
Bár lehet, én gondolom rosszul, de Shane inkább csak egy lehetőséget látott meg, mert azzal tisztában volt, hogy Rickkel nem maradhatnak egy helyen. Gondolatban szerintem már elindult a tanyáról, de a Lorival történt beszélgetés után megcsillant számára a remény (meg persze ehhez hozzájárult az is, hogy Carl hozzá ment először, elmesélni mi is történt a zombival és nem az apjához). Lori amennyire emlékszem sosem beszélt így Rickkel, ezért is tartom őt egy picit kétszínűnek (Lori nem annyira jó színésznő, hogy megjátsszon egy ilyen komoly érzést, ebből a beszélgetésből azért látszott, hogy titkolhatta ugyan, de érzett valamit Shane iránt, ami láthatólag több volt, mint amit a saját férje iránt érzett, és Shane, aki elég sokszor láttak őket együtt ezt gondolom észre is vette ). Azért nem gondolom, hogy meg akart volna halni, mert továbbra sem gondolta, hogy Rick képes megvédeni a családját (amit egyébként már inkább a sajátjának érzett - és ezt Rickkel is közölte (Jobb apja vagyok a fiadnak, mint te, vagy valami ilyesmi)). A végén a habozás részéről talán annak tudható be, hogy nem volt benne 100%-ig biztos, hogy Lori el fogja hinni mi történt a férjével. És ez lett a végzete.


Szóval szerinted Shane nem volt fertőzött? Több esélye is volt rá, hogy elkapja ezt a valamit, és szerintem el is kapta. Megvágta magát több alkalommal, miközben zombikat ölt, szóval. Önmagától szerintem se lett volna ilyen önfeláldozó, de ha beteg volt, amúgy is meghalt volna, tehát más választása nemigen maradt. mellow.gif
2012. március 13. 09:19 #68
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Amennyire én tudom, mindenki fertőzött a sorozatban (ezért is volt az, hogy Randall és Shane is harapás nélkül változott át). Vagyis mindenki, aki meghal, zombiként tér vissza, függetlenül attól, hogyan is végezte be. Szerintem Shane azért nem is gondolt ilyenre, mert ha azt nézzük a csapatból már többeknek is zombivá kellett volna alakulni, amennyi vér már rájuk fröccsent (vagy éppen sérültek, mint T-Dog). A másik dolog meg az, hogy ha őrült is lett volna (bár szerintem nem volt az), akkor sem akart volna így meghalni, mert az őrültek sajátossága, hogy a saját gondolataikat normálisnak tartják (a nem őrültséget pedig te is érzed gondolom, mert ha nem moralizálunk, mint Rick, akkor jól látható, hogy Rick rossz döntései már többször okozták majdnem a csoport végét, ezért az adott körülmények között inkább őt lehetne őrültnek nevezni)
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2012. március 13. 09:49 #69
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.03.13. 09:19)
Amennyire én tudom, mindenki fertőzött a sorozatban (ezért is volt az, hogy Randall és Shane is harapás nélkül változott át). Vagyis mindenki, aki meghal, zombiként tér vissza, függetlenül attól, hogyan is végezte be. Szerintem Shane azért nem is gondolt ilyenre, mert ha azt nézzük a csapatból már többeknek is zombivá kellett volna alakulni, amennyi vér már rájuk fröccsent (vagy éppen sérültek, mint T-Dog). A másik dolog meg az, hogy ha őrült is lett volna (bár szerintem nem volt az), akkor sem akart volna így meghalni, mert az őrültek sajátossága, hogy a saját gondolataikat normálisnak tartják (a nem őrültséget pedig te is érzed gondolom, mert ha nem moralizálunk, mint Rick, akkor jól látható, hogy Rick rossz döntései már többször okozták majdnem a csoport végét, ezért az adott körülmények között inkább őt lehetne őrültnek nevezni)


Mondom én, hogy a női szív sok mindenre képes. biggrin.gif Nekem tényleg úgy tűnt, hogy elkapta a fertőzést. Zavartan viselkedett és megérezte a vér szagát. Egyből erre asszociáltam. rolleyes.gif Meg hát szeretem Shane-t, nem akartam, hogy s*ggfejként haljon meg. pardon.gif
Azt viszont tudom, hogy mindenkiben benne van ez a valami, tehát, hogy mindegy, hogy mitől halnak meg a végén zombik lesznek. Ezt már tudtam az elején, Randall ezért változott át. De Shane-ben én még mindig nem vagyok biztos. Szerintem ő elkapta azt a lázat, vagy legalább is ezt szeretném hinni. Azt gondolom, hogy ezt a spekulálást már ránk bízzák a készítők, és nem fogják elmagyarázni később sem, hogy valójában mi történt.
2 felhasználónak tetszik: otyg, House Of Wax
2012. március 13. 10:07 #70
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Shane megítélése szerintem elég nehéz, lévén csak a jelenlegi világunk viselkedési normáihoz tudjuk hasonlítani, de abban a helyzetben, ahol ők vannak, szerintem annyira nem extrém. Mert a kettőjük közti vita nem arról szól, hogy ki húzza be a nőt a barlangba, hanem hogy ki védi meg őt? És Shane szerint Rick erre képtelen.

Bár nem tudom, hogy segít-e eldönteni a Shane fertőzöttségével kapcsolatos kérdést, de itt egy idézet a walking dead képregények megalkotójától, Robert Kirkmantől:

“…the rule is: WHATEVER it is that causes the zombies, is something everyone already has. If you stub your toe, get an infection and die … you turn into a zombie. UNLESS your brain is damaged. If someone shoots you in the head and you die …you’re dead. A zombie bite kills you because of infection, or blood loss … not because of the zombie “virus.”

Eszerint, olyan, hogy zombivírus nem is létezik, tehát nem is lehet elkapni, az átalakuláshoz halál szükséges csak (persze voltak azért esetek, amik ennek a szabálynak ellentmondani látszanak (pl az autópályán a sok hulla), de az alkotók erre is gondolom kitaláltak már valamit) smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. március 13. 10:56 #71
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Csak, hogy tisztázzuk:

Mindenki ferőzött, és aki meghal az zombiként tér vissza. RENGETEG utálás volt már erre, ti mire figyeltetek közben?
2012. március 13. 11:04 #72
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2012.03.13. 10:56)
Csak, hogy tisztázzuk:
Mindenki ferőzött, és aki meghal az zombiként tér vissza. RENGETEG utálás volt már erre, ti mire figyeltetek közben?

Mintha ezt már írtam volna fentebb wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. március 13. 11:43 #73
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Mint én is említettem, ezzel a ténnyel én is tisztában vagyok, hogy a történetben kicsit átértelmezték a feltámadást, tehát aki meghal, az később zombiként mindenképpen visszatér, függetlenül attól, hogy mitől halt meg. Mint ahogy azzal is tisztában vagyok, hogy a harapás megöl. Csupán az nem volt tisztázott számomra, hogy mindenképpen harapás kell ahhoz, hogy úgymond elkapd a lázat és belehalj, vagy elég ha bejut a véráramba mondjuk egy zombi vére, vagy nyála, vagy mit tudom én. mellow.gif Mert ha elegendő egy karcolás is, akkor megeshet, hogy Shane-t a láz kínozta, azért volt ilyen az utolsó epizódban. De mondom, csak filózok, kattogok. Remélem így már tiszta a gondolatmenetem.
1 felhasználónak tetszik: otyg
2012. március 13. 16:08 #74
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.03.13. 11:43)
De mondom, csak filózok, kattogok. Remélem így már tiszta a gondolatmenetem.


Nem, csak te minden áron mosod Shane kezeit, pedig nyilvánvalóan egy szociopata gyilkos volt. Lecternek szurkoltál a bárányok hallgatnakban?
2012. március 13. 17:42 #75
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (Solarian @ 2012.03.13. 16:08)
Nem, csak te minden áron mosod Shane kezeit, pedig nyilvánvalóan egy szociopata gyilkos volt. Lecternek szurkoltál a bárányok hallgatnakban?


Mosom kezeit? Mosom hát. Ezzel kezdtem a beszélgetést? Ezzel hát. Akkor hol a hiba? De azért mondanám, ez nem csak az én agyam szüleménye. másoknak is szeget ütött a fejébe a gondolat, olyanoknak is, akik ki nem állták Shane-t. Én mindenesetre korántsem látom akkora szörnyetegnek, mint egyesek. Meg még rajtam kívül nagyon sokan nem látták annak. Ha ezért beteges elme vagyok, tessék rámsütni. pardon.gif
Mindegy, a lényeg, hogy az ő karakterével már nem sok kezdenivaló van. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezután merre viszik majd a történetet. Akármilyen izgalmas volt Shane karaktere, végülis csak egy mellékszál volt. Lezárták a szerelmi háromszöget, most már rátérhetnek a lényegre, amire azért most már kezdek piszokul kíváncsi lenni. A vasárnapi epizódot szép nagy cliffhangerrel zárták, és még ennél is nagyobbat ígérnek az évad utolsó részére. Speciel most már ez az, ami érdekel. Fogok még jönni kattogni, ha lesz benne társam. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, House Of Wax
2012. március 13. 19:41 #76
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2012.03.13. 16:08)
Nem, csak te minden áron mosod Shane kezeit, pedig nyilvánvalóan egy szociopata gyilkos volt. Lecternek szurkoltál a bárányok hallgatnakban?

Azért ez is egy érdekes meglátás. Mert bár lehet, hogy rosszul emlékszem, de Shane közvetlenül nem ölt embert (igaz Otis halálában közrejátszott), míg Rick hidegvérrel megölt kettőt. És mindketten saját önös érdekük miatt tették. És javíts ki, ha tévednék, de a mai törvénykezés szerint nem nagyon van különbség a kettő között, ergo Rick sem jobb, max szimpatikusabb.
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, dave095
2012. március 13. 22:31 #77
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Rick önvédelemből ölt Shane pedig csak hősként akart tetszelegni, hogy "ő miatta van még Carl életben" miközben hidegvérrel megölt egy embert, pedig valószínűleg mindketten túlélhették volna.

Mellesleg nem tudom, ti melyik sorozatot nézitek, de Shane olyannyira nyilvánvalóan bekattant, hogy az már fáj. És vicces ahogyan egyesek mindenáron védelmezik, miközben ő simán elmetszené a torkotokat, ha csak csúnyán néznétek rá.

Már csak az idióta Loritól és a hülye kölyöktől kell megszabadulni és lesz egy idióta-mentes sorozat a tévében:)
2012. március 13. 22:45 #78
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (Solarian @ 2012.03.13. 22:31)
Rick önvédelemből ölt Shane pedig csak hősként akart tetszelegni, hogy "ő miatta van még Carl életben" miközben hidegvérrel megölt egy embert, pedig valószínűleg mindketten túlélhették volna.
Mellesleg nem tudom, ti melyik sorozatot nézitek, de Shane olyannyira nyilvánvalóan bekattant, hogy az már fáj. És vicces ahogyan egyesek mindenáron védelmezik, miközben ő simán elmetszené a torkotokat, ha csak csúnyán néznétek rá.
Már csak az idióta Loritól és a hülye kölyöktől kell megszabadulni és lesz egy idióta-mentes sorozat a tévében:)


Huhh, de meddő vitát folytatsz magaddal. blink.gif Vagy most éppen velem, de mindegy. Mi vicces neked azon, hogy másnak más a kedvenc? Fáj ez neked, vagy mi? Nem értem a pökhendi, lekezelő modort. Pont azt szeretünk, vagy nem szeretünk, akit akarunk. Igen, Shane totál kattant volt, de nem volt velejéig romlott és nem volt gyilkos sem. Azt tette, amit tennie kellett. Én is megtettem volna a gyerekemért. Ő ugyanis fiaként szerette Carlt, ez tény. Kattant volt, de nem volt rossz ember. Vagy ha mégis, legalább nem volt egyszerű, mint egy kapanyél. Lehetett szeretni, vagy utálni, egyesek meg szerették utálni. Szerintem az a vicces, hogy idejössz másokat lekezelni a véleményük miatt. De ez nem az a topik, ahol veszekedeni akartam. Én ide kattogni jöttem. blink.gif A sorozatról és nem rólad. blink.gif
1 felhasználónak tetszik: otyg
2012. március 13. 23:13 #79
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2012.03.13. 22:31)
Rick önvédelemből ölt Shane pedig csak hősként akart tetszelegni, hogy "ő miatta van még Carl életben" miközben hidegvérrel megölt egy embert, pedig valószínűleg mindketten túlélhették volna.
Mellesleg nem tudom, ti melyik sorozatot nézitek, de Shane olyannyira nyilvánvalóan bekattant, hogy az már fáj. És vicces ahogyan egyesek mindenáron védelmezik, miközben ő simán elmetszené a torkotokat, ha csak csúnyán néznétek rá.
Már csak az idióta Loritól és a hülye kölyöktől kell megszabadulni és lesz egy idióta-mentes sorozat a tévében:)


Racionális viselkedést várni egy olyan világban, ami alapból irracionális elég fura. De szerencsére itt vagy nekünk te, mint az igazság bajnoka, aki tudja minden helyzetben mi a helyes és mi a jó. De várj mégse, mert azt azért nem gondolom, hogy voltál már ilyen helyzetben, ha pedig nem voltál (és tudomásom szerint zombik nem léteznek, csak átvitt értelemben), akkor honnan is tudhatnád, hogy te hogyan viselkednél?
És ugyan nem tudom te melyik sorozatot nézted, de ha már ennyire szeretjük a valószínűséget akkor azt is feltételezhetjük (mert miért is ne?), hogyha Rick nem úgy viselkedik a kocsmában ahogy, akkor valószínű nem kell önvédelemből megölnie a két csókát. Mert nagyjából ez történt: 3 fószer fegyverrel vs 2 csóka fegyverrel. A 2 csóka érdeklődik mire a seriff agresszívan válaszol. Feszült hangulat, majd a végén a 2 csóka halott. Mármost ha épp nem Rickéket követte volna a sorozat,hanem a másik csoportot, akkor azért háborognál, mert ezt a két embert megölte? Vagy mi a szösz?
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. március 13. 23:54 #80
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.03.13. 23:13)
Racionális viselkedést várni egy olyan világban, ami alapból irracionális elég fura. De szerencsére itt vagy nekünk te, mint az igazság bajnoka, aki tudja minden helyzetben mi a helyes és mi a jó. De várj mégse, mert azt azért nem gondolom, hogy voltál már ilyen helyzetben, ha pedig nem voltál (és tudomásom szerint zombik nem léteznek, csak átvitt értelemben), akkor honnan is tudhatnád, hogy te hogyan viselkednél? 
  És ugyan nem tudom te melyik sorozatot nézted, de ha már ennyire szeretjük a valószínűséget akkor azt is feltételezhetjük (mert miért is ne?), hogyha Rick nem úgy viselkedik a kocsmában ahogy, akkor valószínű nem kell önvédelemből megölnie a két csókát. Mert nagyjából ez történt: 3 fószer fegyverrel vs 2 csóka fegyverrel. A 2 csóka érdeklődik mire a seriff agresszívan válaszol. Feszült hangulat, majd a végén a 2 csóka halott. Mármost ha épp nem Rickéket követte volna a sorozat,hanem a másik csoportot, akkor azért háborognál, mert ezt a két embert megölte? Vagy mi a szösz?


Na igen, pont arra mutatsz rá, amit igazából szeretek a sorozatban. Mégpedig azt, hogy senki sem fekete vagy fehér. Lehet a szereplőket utálni, vagy szeretni, de egyik sem csak jó, vagy csak rossz. Persze a legárnyaltabb és a legkérdésesebb karakter maga Shane volt, de a többiek is vegyes felvágottak, ha szabad így kifejeznem magam. Nem igazán lehet felettük ítélkezni, hiszen nem tudhatjuk, mi mit tennénk ebben a helyzetben. Ők csak emberek, akik valahogy próbálnak túlélni. Küzdenek és olykor hibáznak. Van, aki jó ember, de gyenge (Rick), van aki képtelen eldönteni mit akar (Lori), van, aki azt hiszi, hogy mindenkinek segítenie kell (Dale), van, aki a tettek embere és nem válogat az eszközökben (Shane), de mindannyian emberek jó és rossz tulajdonságokkal egyaránt megáldva. Én van, akiket kedvelek és van, akiket nem, de igazán elítélni egyiket sem tudom, de ezt már azt hiszem valamelyik korábbi hozzászólásomban elmondtam. Pont ettől jó a sorozat, hogy nem mindenki egyszerű, mint a kapanyél. Van olyan is, T-Dog és Carol túl sok vizet nem zavarnak, számomra speciel Glenn is közömbös, de van aki meg benne látja az érdekességet. Most röhögjem ki érte? Ítélkezni rohadt könnyű persze, de minek, amikor lehet színesen is látni és az érdekesebb?
4 felhasználónak tetszik: otyg, miss_areo, Adrianna, House Of Wax
44 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!