Starity

The Walking Dead (2010-)

44 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. március 14. 16:34 #81
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
A converse mindenkire gondol. Még a Walking dead fanokra is! biggrin.gif Nagyon király ez a cipő, az utcán biztos megfordulnának utána páran laugh.gif (a kép mérete meg nem hq, de itt most nem is ez a lényeg)
8 felhasználónak tetszik: goldman, Grace Benning, dave095, tothbianka, miss_areo, AliceGlam, Marina Salvatore, House Of Wax
2012. március 14. 16:42 #82
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
Idézet (otyg @ 2012.03.14. 16:34)
A converse mindenkire gondol. Még a Walking dead fanokra is!  biggrin.gif  Nagyon király ez a cipő, az utcán biztos megfordulnának utána páran  laugh.gif  (a kép mérete meg nem hq, de itt most nem is ez a lényeg)

Wow. Tényleg király cipő, bár én nem vagyok Walking Dead-fan, és sportcipőt se nagyon hordok, de ez nagyon látványos. thumbsup.gif
2012. március 14. 16:56 #83
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Racionális vagy irracionális világ, teljesen irreleváns. A gyilkosság az gyilkosság, az önvédelem az önvédelem.
2012. március 14. 19:12 #84
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2012.03.14. 16:56)
Racionális vagy irracionális világ, teljesen irreleváns. A gyilkosság az gyilkosság, az önvédelem az önvédelem.


Azt hiszem, hogy egy dologban fogunk csak egyetérteni, abban hogy nem fogunk egyetérteni. Mert a sorozatba igen is kellett Shane figurája, aki lehet, hogy nem szimpatikus, de nagyban hozzájárult ahhoz, hogy továbbra is érdekes maradjon az évad. Te úgysem azt nézed, hogy őt mi motiválta, neked csak egy pszichopata marad, akinek mennie kellett. A sorozatok történelmében jópár olyan karakter volt már, akik köznapi értelemben véve nem normálisak, az ember mégis velük szimpatizál. Ott volt Jockey a Dallasból; vagy a közelmúltból Walter White (Breaking bad), akinek annak ellenére szurkolt az ember, hogy ölt, metamfetamint főzött; vagy ott van Dexter, aki sorozatgyilkos létére elég népszerű, mégis a többség azért szurkol, hogy ne kapják el. Ettől rosszak/idióták leszünk? Nem, egyáltalán, mert az ember tud különbséget tenni a valóság és a fikció között. A fiktív történetekben pont az a szép, hogy nem kell földhözragadt módon gondolkodni, mert egy a normális életben nem szimpatikus szereplő sokkal többet hozzá tud adni az egészhez, mint a nagy átlagot képviselő. Shane is pont ilyen volt, és csak gondold végig mennyire unalmas lett volna nélküle a sorozat. Mert lehet, hogy nem volt angyal, de ő mindig a nagyobb jót tartotta szem előtt. Persze ezt nem kell észrevenned, ha nem akarod, a végeredményen már úgysem változtat semmit. wink.gif
5 felhasználónak tetszik: Grace Benning, saii, dave095, miss_areo, House Of Wax
2012. március 14. 20:10 #85
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Saját vélemény és némi pszichológiai tanulmánnyal a hátam mögött mondhatom, hogy Shane szociopata biztos nem volt. Erős érzelmek fűzték a Grimes családhoz, őszinte, valós érzelmek. Pszichopata sem volt, mert az vesse rá az első követ, aki ebben a felfordulásban képes volna megőrizni a régi világ morálját és a józan eszét. Azon kívül pedig még mindig Shane volt az, aki a legjobban alkalmazkodott a kialakult helyzethez. Nem tudok olyat mondani, amikor végül is ne lett volna igaza. Nem jól adta elő, de igaza volt. Rickkel kapcsolatban is. Ami meg Ricket illeti, ő se jobb Shane-nél, ha már a gyilkosságot boncolgatjuk. pardon.gif Sőt, még Shane-t meg tudtam érteni, addig Ricket egyre kevésbé vagyok képes. pardon.gif Mi gondolom azért kedveljük, mert - mint ahogy otyg is mondta - színt vitt a sorozatba. Nélküle halál unalmas lett volna, mert valljuk be, zombiölésre támaszkodva nem lehet életben tartani egy sorozatot sem. Ezennel a Shane vitát részemről lezártam. Főleg mert parttalannak és értelmetlennek tartom. Nem is értem miért kell elmagyaráznom, miért szeretek egy sorozatkaraktert. Ahogy azt sem értem, hogy mi köze Shane-hez Hannibal Lecternek. blink.gif A két figura pszichológiai és pszichiátriai vonatkozásban is totál különbözik, és ha ezzel nem vagy tisztában, tényleg nincs miről jóízűt vitázni.
4 felhasználónak tetszik: otyg, saii, dave095, House Of Wax
2012. március 18. 12:07 #86
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12094
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
Idézet (funny18 @ 2012.03.08. 12:55)
2×12 - Better Angels stills HQ
7 felhasználónak tetszik: dave095, otyg, Grace Benning, nightfever, tothbianka, Marina Salvatore, House Of Wax
2012. március 18. 12:12 #87
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12094
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
2x13 - Beside the Dying Fire stills HQ
7 felhasználónak tetszik: dave095, Grace Benning, otyg, nightfever, tothbianka, Marina Salvatore, House Of Wax
2012. március 19. 15:27 #88
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Mit mondjak? Brutális lett az évadzáró. Persze néhány részben azért a készítők inkább a szórakoztató jelleg mellett döntöttek a reálisabb helyett, de így elsőre jó volt ez. Már csak az az egy baj, hogy szeptember nagyon soká lesz. rolleyes.gif
2012. március 19. 15:41 #89
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
Tényleg remek rész volt. Szép évadzárás.

Viszont akárhányszor azt hiszem, hogy Lori nem lehet ennél hülyébb, fogja magát és rátesz egy lapáttal. Esküszöm, ekkora elbaszott kretén a világon nincs.

Éljen a Ricktátor!
2012. március 19. 17:30 #90
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2012.03.19. 15:41)
Tényleg remek rész volt. Szép évadzárás.
Viszont akárhányszor azt hiszem, hogy Lori nem lehet ennél hülyébb, fogja magát és rátesz egy lapáttal. Esküszöm, ekkora elbaszott kretén a világon nincs.
Éljen a Ricktátor!

Ezzel most egyet kell értsek, Lori viselkedése elég fura (eddig abban a hiszemben voltam, hogy Sarah Wayne Callies jó színésznő, de itt most nem voltam erről meggyőződve. Maga a karakter sem szimpatikus, de ebben az is benne lehet, hogy nem a megfelelő színésznő játssza.) Nem sajnáltam volna, ha ott marad a farmon, de vele együtt mehetett volna T-Dog és Carol is.
2 felhasználónak tetszik: dave095, House Of Wax
2012. március 19. 19:02 #91
dave095
dave095
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 7187
Csatolások: 83847
Azonosító: 114760
Offline offline
Kicseszett jó lett az évadzáró! Már nagyon hiányoltam az izgalmakat. thumbsup.gif Egyébként csak engem idegesít Carol? A végén is, hogy tömte már Daryl fejét a hülyeségivel. omg.gif Igazán megzabálhatnák, nekem aztán nem hiányozna. Lorival karöltve. Ilyen egy böszme nőt, bazze. 110.gif
4 felhasználónak tetszik: otyg, Grace Benning, miss_areo, Adrianna
2012. március 19. 20:18 #92
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (dave095 @ 2012.03.19. 19:02)
Kicseszett jó lett az évadzáró! Már nagyon hiányoltam az izgalmakat.  thumbsup.gif Egyébként csak engem idegesít Carol?  A végén is, hogy tömte már Daryl fejét a hülyeségivel. omg.gif Igazán megzabálhatnák, nekem aztán nem hiányozna.


Érdekes is volt őt így elővenni a végére (T-Dog kispajtásával egyetemben), egész évadban alig szólal meg, végig olyan volt, mint akinek gatyájába mászott a barna medve, de itt, amikor minden összeomlani látszik hőzöng. Andreáért is szépen kiállt, pedig neki köszönhette, hogy életben maradt. Carol, most te vagy a leggyengébb lánszem. Viszlát! (... lett volna egy ideálisabb befejezés, de nem így történt). Egyébként másnak is feltünt, hogy Lorinál mikor borult ki a bili? Mekkora ökör volt már (azzal kevesebb baja volt, hogy Rick megölte Shane-t, mint azzal, hogy a fia lőtte le ZombiShanet? Mi lett volna, ha esetleg vigyáz a kölökre? omg.gif )
3 felhasználónak tetszik: dave095, Grace Benning, miss_areo
2012. március 19. 21:53 #93
dave095
dave095
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 7187
Csatolások: 83847
Azonosító: 114760
Offline offline
Egy kis spoiler, bocs :-D

Most olvastam, hogy Danai Gurira színésznőt köszönthetjük Michonne, a titokzatos, fegyveres nőci szerepében, aki megmentette - legalábbis egyelőre még úgy tűnik - Andreát a finálé vége felé. smileeee.gif De messze van még szeptember. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. március 20. 07:49 #94
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Ejha, ez egy ütős évadzáró volt, bár azt kell mondjam, egyes szereplők egyre agyamentebbek. mellow.gif Nekem sokakkal ellentétben Carollal nincs bajom, bár nem is zavar sok vizet. Darylt bírom, viszont nem tudom megérteni miért követi Ricket, mikor ő ezerszer jobb ember, mint Rick. Ha már a kedvenc közellenségem szóba került, ő se egészen komplett. Persze most már tényleg kinyílt a csipája és odacsap, ha kell, de valahogy ez megint csak ellenszenvessé teszi a számomra. Bizonyára bosszúálló vagyok, de remélem, hogy megszenvedi még Shane meggyilkolását. blink.gif Andreáért kellőképpen aggódtam, és nagyon örülök, hogy őt nem nyiffantották ki így évad végére. Bár azért elég sablonos volt a megoldás, hogy a két felesleges alig szereplő szereplőt tették el láb alól, hogy a következő évadban már ne legyenek útban.
Lori továbbra is logikátlan, és szerintem Sarah Wayne Callies minden, csak nem megfelelően képzett színésznő. Nincs sok bajom Lorival, de abszolút semmi értelme a dolgainak. Valóban azért akadt ki, mert Carl ölte meg ZombiShane-t, ami valljuk be, tényleg kicsit morbid. Megfordult a fejemben, hogy már Carl is Shane gyereke, de erre sohasem volt utalás és tudjuk, hogy előtte nem volt viszonyuk, szóval elvetettem a dolgot. Pedig mekkorát röhögtem volna kedvenc tejbetökömön. rohog.gif De így nem értem miért akadt ki Lori ennyire és remélem, hogy a következő évadban valamikor választ kapunk erre is.
Ismét remek cliffhangerrel zártak, és Shane távozása ide vagy oda, maradok a sorozatnál és szeptemberben én is a képernyő elé ülök megint.
3 felhasználónak tetszik: dave095, otyg, House Of Wax
2012. március 20. 15:54 #95
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.03.20. 07:49)
Sarah Wayne Callies minden, csak nem megfelelően képzett színésznő. Nincs sok bajom Lorival, de abszolút semmi értelme a dolgainak. Valóban azért akadt ki, mert Carl ölte meg ZombiShane-t, ami valljuk be, tényleg kicsit morbid. Megfordult a fejemben, hogy már Carl is Shane gyereke, de erre sohasem volt utalás és tudjuk, hogy előtte nem volt viszonyuk, szóval elvetettem a dolgot. Pedig mekkorát röhögtem volna kedvenc tejbetökömön. rohog.gif  De így nem értem miért akadt ki Lori ennyire és remélem, hogy a következő évadban valamikor választ kapunk erre is. 

Nem tudom forgatókönyv szerint ez a jelenet hogy volt, de én arra gondolnék, hogy amikor Rick elmondta mi történt folyamatosan kellett volna a hangulatának változni, de ehelyett egyszer csak paff, bedühödött. Nem győzött meg az alakítása, pedig Sarah Wayne Callies-t amúgy bírtam eddig. (része volt benne, hogy belekezdtem a sorozatba).
A vándorló zombik támadása amúgy inkább szórakoztató volt, mint komoly, helyenként átment egy rosszabb B kategóriás akciófilmbe. biggrin.gif Mert azért valahol mégiscsak vicces, hogy a mozgó járműből (pontosabban járművekből) olyan pontossággal szórták a fejlövéseket, amiken egy profi is sírva fakadt volna. Hershel papa meg kellemes emlékeket idézett fel bennem fotelshooter koromból, kb én is ennyit törődtem a fegyver újratöltésével laugh.gif És jó volt végre látni, hogy Glenn visszatér régi önmagához.
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, miss_areo
2012. március 20. 20:37 #96
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Idézet (otyg @ 2012.03.20. 15:54)
Nem tudom forgatókönyv szerint ez a jelenet hogy volt, de én arra gondolnék, hogy amikor Rick elmondta mi történt folyamatosan kellett volna a hangulatának változni, de ehelyett egyszer csak paff, bedühödött. Nem győzött meg az alakítása, pedig Sarah Wayne Callies-t amúgy bírtam eddig. (része volt benne, hogy belekezdtem a sorozatba). 
A vándorló zombik támadása amúgy inkább szórakoztató volt, mint komoly, helyenként átment egy rosszabb B kategóriás akciófilmbe.  biggrin.gif  Mert azért valahol mégiscsak vicces, hogy a mozgó járműből (pontosabban járművekből) olyan pontossággal szórták a fejlövéseket, amiken egy profi is sírva fakadt volna. Hershel papa meg kellemes emlékeket idézett fel bennem fotelshooter koromból, kb én is ennyit törődtem a fegyver újratöltésével  laugh.gif És jó volt végre látni, hogy Glenn visszatér régi önmagához.


Na igen, az azért röhejes volt, hogy Glenn úgy szedte le a zombikat a száguldó kocsiból, mint egy vérprofi. _nevet.gif Még oda is vetette Maggie-nek, hogy kerülje a buckákat. Nos, akkor felröhögtem egy picikét. rolleyes.gif
Hershel kemény csávó, ez már most látszik, kíváncsi vagyok meddig húzza a következő évadban. Arra is kíváncsi vagyok, hogy Beth-szel akarnak-e valamit kezdeni a jövőben. Ha már életben maradt, lehetne neki lényegesebb szerepet is adni. Bár egy Andrea másolatra nincsen szükségünk.
Nagyon remélem, hogy a sorozat megmarad igényesnek, noha valóban elmennek néha a nevetségesen hihetetlen megoldások felé, ami kicsit visszavet az értékéből, azért még mindig jó ez és lehet, hogy visszatalálnak a régi hanghoz a következőkben. Még most jó annyira, hogy továbbra is követni akarjam. Állítólag Merle is visszatér, úgyhogy igazán van mit várnom. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, House Of Wax
2012. március 29. 19:38 #97
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12094
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
Idézet (funny18 @ 2012.03.18. 12:12)
2x13 - Beside the Dying Fire stills HQ
8 felhasználónak tetszik: otyg, Grace Benning, dave095, Mirjána, nightfever, tothbianka, Marina Salvatore, House Of Wax
2012. április 01. 13:57 #98
- törölt felhasználó -    
nem rossz a második évad még egy rész van hátra belőle nekem. még mindig szórakoztat annak ellenére hogy kicsit leragadt a sorozat a Farm ahol élünk történet szálon. de még mindig kíváncsi vagyok hőseink sorsának a további fejezeteire. vannak hibái a sorozatnak de ezzel együtt remek darab ez! meghajolo.gif

viszont egy dolog mellett nem tudok elmenni szó nélkül nem tudom ki hogy van vele de a kis srác karaktere vagyis Carl engem már annyira idegesít hogy már a falat kaparom kínomban miatta.
hááá valami nagy fordulattal kiírhatnák a sorozatból nagyon nem bánnám nagyon idegesítő a karakter és az őt játszó színész kölök is! rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, miss_areo
2012. április 01. 14:15 #99
Mirjána
Mirjána
fantaszta
 
StátuszBarátgyűjtők és szavazgatók kíméljenek!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.29.
Hozzászólás: 1045
Csatolások: 4303
Azonosító: 35778
Offline offline
Most találtam smileeee.gif
7 felhasználónak tetszik: Grace Benning, nightfever, tothbianka, miss_areo, Marina Salvatore, alexahemingway, House Of Wax
2012. április 01. 17:16 #100
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2012.04.01. 13:57)

viszont egy dolog mellett nem tudok elmenni szó nélkül nem tudom ki hogy van vele de a kis srác karaktere vagyis Carl engem már annyira idegesít hogy már a falat kaparom kínomban miatta.
hááá valami nagy fordulattal kiírhatnák a sorozatból nagyon nem bánnám nagyon idegesítő a karakter és az őt játszó színész kölök is! rolleyes.gif


Az évad végeztével egy kis hiányérzetem támadt, úgyhogy beszereztem a sorozat alapjául szolgáló képregényeket, és bár eddig még a farmig nem jutottam el, de az nagyon látszik, hogy mind a történet, mind pedig a karakterek szintjén erős az eltérés. Valahol azt hiszem már Grace említette, hogy Shane karakterére halál várt, mert a képregényekben jóval korábban távozott, de a mód ahogy ezt tette, nagyon hasonlított a sorozatéra. A főszereplők ugyan azok voltak, az elkövető is, az egyetlen különbség az volt, hogy Shane még élt (és hozzá kell tegyem, Shane karaktere a sorozatban egész más volt, a képregényben csak az őrültséget kapta jellemül - így ott nem is hiányzik annyira). Lehet, hogy műfaji sajátosság is, de a képregényben sokkal kevesebb a picsogás, a töltelék karakter, és még Carl is normálisnak tűnik (eddig). Úgyhogy ha valakinek tetszett a sorozat, akkor nyugodtan vágjon bele a forrásába is, elég kellemes kikapcsolódás. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
44 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!