Starity

Leáldozott a romantikus filmek és sorozatok ideje

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 03. 20:00 #21
TheDanush
TheDanush
ღ ℓοωе ღ
 
Státuszdid you feel us? where are you now?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.16.
Hozzászólás: 7418
Csatolások: 5288
Azonosító: 175833
Offline offline
Hát a régebbi romantikus filmeket/sorozatokat jobban szerettem! Ott van például a csacska angyal, ez a sorozat tényleg jó volt. heart.gif
2013. január 03. 20:03 #22
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Szerintem részben Hollywood saját maga cseszte el a műfajt, azzal, hogy egybeolvasztotta más olyan műfajokkal (horror, fantasy, thriller, scifi, akció) aminek semmi köze sem kéne, hogy legyen hozza.
Aki fantasyt akar nézni, azt szitkozódik a sok romantikus elem miatt, aki meg romantikusat, az nem tudja hová tenni a vápírokat és hasonló oda nem illő dolgokat.
Külön finom egy jó vörös bor vagy egy whiskey, de összeöntve ihatatlan.

Amúgy a jelenség nem újkeletű, minden műfaj átesett ezen, hogy aztán néhány év vagy évtizedes kihagyás után újult erővel megújulva (és alkotokkal) térjenek vissza a vásznakra. A 70's évek végére már alig készült western, mig korábban százával készültek ilyen alkotások, majd a 90's években újra felszökkent rájuk a kereslet és jó pár míves alkotást kitermelt magából az az évtized. (Nincs bocsánat, Tombstone stb.) A Gladiátorral és a Karib tenger kalózaival visszatért a kalózos, kosztümös és kalandfilmek (szandálos rohog.gif) sora is, amelyre korábban csak megfáradt kisérletek voltak és most az egyik legnépszerűbb műfaj.
Tavaly még az is bebizonyosodott, hogy lehet szöveg nélkül is sikeres és jó filmet készíteni.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. január 03. 20:04 #23
FeketeCseresznye
FeketeCseresznye
that's gay
 
StátuszSaving people, hunting things
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.13.
Hozzászólás: 1372
Csatolások: 17
Azonosító: 140689
Offline offline
Én sosem voltam oda az ilyen filmekért, max ha közben van elég poén, de akkor sem a romantika miatt nézem, hanem hogy röhögjek biggrin.gif
2013. január 03. 20:07 #24
Vivyy22
Vivyy22
~کŧụьь๑гŋ~
 
Státusz~ Carry on my wayward son... ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.23.
Hozzászólás: 2028
Csatolások: 143
Azonosító: 169884
Offline offline
Én nem nagyon szeretem a romantikus filmeket,de a Bridget Jones naplóját nagyon bírom.
2013. január 03. 20:08 #25
- törölt felhasználó -    
nagyon jó cikk. én szeretem a romantikus-vígjátékokat, hiába ugyanaz a sztori.(jóképű pasi, szép csaj-->összejönnek-->összevesznek
-->kibékülnek-->vége). és a fantázia filmeket nem igazán szeretem :-/
2013. január 03. 20:09 #26
- törölt felhasználó -    
Szerintem az ilyen stílusú filmek manapság semmi újat nem tudnak felmutatni. A történetek kiszámíthatóak és vontatottak, a karakterek nem annyira szerethetők, mint régebben ráadásul sokszor a színészi játék is csapni valónak bizonyul. Persze vannak még ebben a műfajban is jó filmek, úgyhogy nem azt mondom, hogy leáldoztak volna az ilyesfajta filmek csillagai, de tény, hogy manapság egyre gagyibb filmeket gyártanak.
A romantikus sorozatokat, viszont kedvelem. Például az egyik legnagyobb kedvencem a Pletykafészek. Imádom, mert a karakterek, bár nem tökéletesek, sőt inkább a hibáikat emelik ki a készítők még is szerethetőek. A történet sosem unalmas, mindig pörög. Pluszba pedig ezzel a sorozattal rengeteg tehetséges fiatal színész is befutott. smileeee.gifsmileeee.gif
2013. január 03. 20:10 #27
animegirl14
animegirl14
visszatérő vendég
 
StátuszNormal People Scare Me!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.20.
Hozzászólás: 108
Csatolások: 0
Azonosító: 151402
Offline offline
én igenis szeretek sírni, nem vagyok depressziós, csak néha olyan nagy megkönnyebbülésként hat rám egy-egy kiadós sírás
egyébként az eltúlzott, túlerőltetett sírós jelenetek szerintem nagyon cikik, de például a romantikus-drámákat nagyon szeretem, ilyen a Titanic is, amit akárhányszor megnézhetek, akkor is síroka végén
a romantikus-vígjátékokról nem igazán szeretnék nyilatkozni, de vannak kellemes meglepetések, például a Barátság extrákkal
2013. január 03. 20:12 #28
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2013.01.03. 20:03)

Aki fantasyt akar nézni, azt szitkozódik a sok romantikus elem miatt, aki meg romantikusat, az nem tudja hová tenni a vápírokat és hasonló oda nem illő dolgokat.
Külön finom egy jó vörös bor vagy egy whiskey, de összeöntve ihatatlan.


Az én vakbelem röhög mikor megy moziba a sok kis brokkoli 'romantikázni' a Twilight vagy Hunger Games c. filmmel.

Annyira összekeveredett már néhány műfaj hogy nem is csoda a nézettség csökkenése. Az mindenesetre érdekes hogy Gerard Butler és Jessica Alba sem elég nagy név ahhoz hogy jó pénzt hozzon nekik a konyhára. Ép ész azt diktálná hogy sok sipítozós fangörlnek biztosan tetszene egy olyan film, amiben Channing Tatum vagy Bradley Cooper a szerető megcsalt férj vagy lovagias udvarló de nem. Ez már nagyon a vége mindennek ha már nem éri meg nagy sztárokat suvasztani romcomokba ..
2013. január 03. 20:13 #29
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2013.01.03. 20:03)
Szerintem részben Hollywood saját maga cseszte el a műfajt, azzal, hogy egybeolvasztotta más olyan műfajokkal (horror, fantasy, thriller, scifi, akció) aminek semmi köze sem kéne, hogy legyen hozza.
Aki fantasyt akar nézni, azt szitkozódik a sok romantikus elem miatt, aki meg romantikusat, az nem tudja hová tenni a vápírokat és hasonló oda nem illő dolgokat.
Külön finom egy jó vörös bor vagy egy whiskey, de összeöntve ihatatlan.

Ezzel nem teljesen értek egyet. Biztos velem van a baj, de én csak azokat a filmeket tudom megnézni, amikben igen is történik más valami is, nem csak másfél órán keresztül folyik a nyál. A Tolvajok városa egy ilyen film volt. A főszál a romantika volt, de mégis a körítése egy bűnügyi krimi volt. Egyszerűen élveztem a filmet és, a könyvet meg egyenesen faltam. Én például írok évek óta komolyabban, és a történeteim többsége ötvözi az akcióregények/kémregények/romantikus regények egyvelegét. Próbálkoztam csak romantikus tartalmú írásokkal, de azokra senki sem volt vevő. Amikor jöttek a mindenféle összeesküvések és mondjuk az egyik főszereplő a CIA-nak dolgozott, akkor érdekes módon elkezdtek érdeklődni az olvasók a sztori iránt.

Mostanában nem igazán adtam a fejemet romantikus filmek megnézésére, de például a Kedves Johnttól borsózik a hátam. Párom akarta mindenáron megnézni, én meg úgy voltam vele, hogy oké. De annyira über sz*r volt, hogy még sírni sem tudtam a végén. A Titanicon legalább bőgtem, amikor láttam, de ezek a mai romantikus filmnek titulált ízék annyi érzelmet sem tartalmaznak, hogy legalább egy-két könnycseppet elmorzsoljak. Az igazi tiszta romantikus filmeken én speciel bealszok, unalmasnak és időpazarlásnak tartom. Valaki itt írta, hogy kell ilyen, oké, rendben, de én például a páromtól megkapom azt a romantikát, amire szükségem van. Nem kell több belőle, mert még kicsit sem szórakoztat. Persze, erre mondják azt, hogy kinek a pap, kinek a papné, de hát amúgy is mindig a fiús dolgokat szerettem - autó és fegyverrajongó vagyok, szóval mondhatni nem vagyok egy hétköznapi csaj.
2013. január 03. 20:18 #30
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3345
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Sosem voltam oda a romantika/komédia beállítottságú ember.Mindig is a dráma/thriller/horror volt amit igazán értékeltem,Meg esetleg egy két fantasy/sci-fi hébe-hóba.
_ToTo_-val egyetértek abban,hogy ha még ezenfelül mixelik is a dolgokat,akkor általábamn valami zagyva/bugyuta dolog jön ki többedjére sad.gif
2013. január 03. 20:20 #31
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2013.01.03. 20:12)
Ép ész azt diktálná hogy sok sipítozós fangörlnek biztosan tetszene egy olyan film, amiben Channing Tatum vagy Bradley Cooper a szerető megcsalt férj vagy lovagias udvarló de nem.


A 'fangörlök' hiába vannak oda értük, nem ők a fizetőképes közönség. A fizetőképesek meg nem a fangörlök kedvenceire kiványcsiak.

Hülye példa, de mivel ma olvastam az újságban, ez jutott eszembe. Fluor mozifilmjére 187!!! jegy kelt el, míg a mizújára 15 milliószor kattintottak a jutubin (állítólag) akkor hol itt az eladhatóság és a valódi érték? pardon.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. január 03. 20:20 #32
ormi4
ormi4
új tag
    Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 11.07.03.
Hozzászólás: 15
Csatolások: 0
Azonosító: 154510
Offline offline
egy kicsit azért hiányozni fognak
2013. január 03. 20:23 #33
AryaXD
AryaXD
 
Státuszどの ひと でも ゆめ が あります。わたし の ゆめ を あなた に あげます。♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.02.
Hozzászólás: 709
Csatolások: 9
Azonosító: 146499
Offline offline
Én ezt nem hiszem el.

Szerintem egyszerűen túl sok romantikus filmet mutattak be az utóbbi 1-2 évtizedben és a rendezők/forgatókönyvírók ezen generációjának ihlettára kifulladt. Rengeteg nagyszerű alkotás született, de mivel mellettük milliószámra teremnek az ócska poénokkal teletömött, celebek arcával eladott filmek, az arány romlik. Ezért tűnhet úgy, hogy csökken az érdeklődés.
2013. január 03. 20:27 #34
LaciR
LaciR
♫RL♫
 
StátuszÁtmentem a vizsgán!
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.12.30.
Hozzászólás: 982
Csatolások: 58
Azonosító: 192821
Offline offline
mostanában rengeteg szerelmes sorozat megy a tévében, eléggé orulo hogy végre lesz más is
2013. január 03. 20:36 #35
IFan
IFan
visszatérő vendég
 
StátuszJapán!!!és KOREA!!IMÁDLAK TITEKET!!! :))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.09.
Hozzászólás: 103
Csatolások: 0
Azonosító: 160283
Offline offline
nem a mostanában kiadott romantikus filmben van igazi érték aki tényleg látni akar egy igazi romantika/komédia filmet nézzen a régebbiek közül..ma már sajna a romantikát belevegyítik a szappanoperába ...aminek nem nagyon örülök..
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. január 03. 20:51 #36
Bérces Dániel
Bérces Dániel
Seth Rollins
 
StátuszLegjobban...örökké
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.12.
Hozzászólás: 3239
Csatolások: 120
Azonosító: 180109
Offline offline
Engem nem nagyon érdekel!
2013. január 03. 20:57 #37
esszti
esszti
persona non grata
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.15.
Hozzászólás: 1350
Csatolások: 0
Azonosító: 177910
Offline offline
Utóbbi időben, tényleg érezni lehetett, hogy egyre csökken az érdeklődés a romantikus filmek iránt, így ez számomra nem meglepő. Amúgy remek cikk lett.smileeee.gif
2013. január 03. 20:58 #38
evaa99
evaa99
 
StátuszThere's a whisper in the dark, as a new life comes to be...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 512
Csatolások: 40
Azonosító: 171196
Offline offline
Nekem az Igazából szerelem volt a kedvencem. Karácsonyi, romantikus... szerintem tök jó. biggrin.gif
#Viní♥♥
2013. január 03. 21:14 #39
Fanni0325
Fanni0325
Miss Anonymus
 
StátuszA hit segít, hogy mindent más színben láss...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.05.
Hozzászólás: 1695
Csatolások: 7
Azonosító: 138041
Offline offline
Én az igazat meg vallva nem igazán rajongok a romantikus filmekért, főleg a csöpögős love story-kért nem. Bár van néhány tényleg nagyon jó romantikus komédia film, de az eléggé ritka.
2013. január 03. 21:24 #40
Potyidanon
Potyidanon
 
Státusz"Az elméd mindig legyen nyitott,de ne annyira,hogy kiessen az agyad!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.16.
Hozzászólás: 524
Csatolások: 0
Azonosító: 153097
Offline offline
én szeretek sírni. de a mai romantikus filmek egyszerűen rosszak. ez van. nem lehet rajta se nevetni, se sírni, csak szenvedni, és könyörögni, hogy "jajj, istenem, hova húzzák, jöjjenek már össze!". lehet a közönségben keresni a hibát, de vajon nem a rendezőkkel, producerekkel van a gond? érdekes, hogy nálam a 95-ös Büszkeség és balítélet még mindig örök, sírni és nevetni is tudok rajta, néha egyszerre is, és minden egyes alkalommal izgulok, hogy össze jönnek-e.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!