Starity

Könyves idézetek

14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. szeptember 20. 19:39 #261
- törölt felhasználó -    
Idézet
Az óceán felszíne kisimult, mintha megcsiszolták volna, és közvetlenül az előttük bíbor-fekete felhők szilárdnak tűnő serege nyúlt végig a keleti horizonton, egybefüggő, hegyekkel teli partvonalként. A bolyhos, szélzilálta felhőszéleket hátulról világította meg a felkelő nap fénye, méghozzá egészen mélyvörösen. A felhőfal belsején váratlanul villám cikázott keresztül, és egy pillanatra felvillantotta az egymásra tornyosuló felhők körvonalait. Messze, északon újabb felhősereg igyekezett kelet felé, hogy csatlakozzon a tömeghez, és hátsó nyúlványa egészen a taton túl ívelt. Csak a fejük fölött volt kristálytiszta az ég. - Naomi Novik: A ​jádeköves trón
2018. február 02. 15:40 #262
jolyne
jolyne
ジョースター ☆
 
Státuszこの世界は残酷だ、そしてとても美しい
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.09.27.
Hozzászólás: 22660
Csatolások: 283107
Azonosító: 267051
Offline offline
CASSANDRA CLARE: AZ ANGYAL
    – Ami a pokol hőmérsékletét illeti, Miss Gray – mondta –, hadd adjak egy baráti tanácsot! A jóképű ifjúnak, aki éppen egy rettenetes jövőtől igyekszik önt megmenteni, mindig igaza van. Még akkor is, ha piros sündisznók potyognak az égből.

    Will elmosolyodott. – Némelyik könyv itt nagyon veszélyes – magyarázta. – Óvatosan kell bánnunk velük.
    – Az embernek mindig óvatosan kell bánnia a könyvekkel, meg azzal, ami bennük van – bólintott Tessa. – A szavak képesek megváltoztatni bennünket.
CASSANDRA CLARE: CSONTVÁROS
    Te behívtad az ágyadba? - akarta tudni Simon, akit láthatóan megráztak a történtek.
    - Röhej, nem? - mondta Jace. - Be sem fértünk volna mind.
    - Nem hívtam be az ágyamba - csattant fel Clary. - Csak csókolóztunk.
    - Csak csókolóztunk? - Jace tettetett sértettséggel gúnyolta Claryt. -Hogy milyen gyorsan megtagadod a szerelmünket.

    Először olyan volt, mintha Jace egyáltalán nem is akarta volna megcsókolni: az ajkai keményen, szinte mereven érintették az övét. Aztán mégis mindkét karjával átölelte, és még közelebb húzta magához. Az ajkai puhábbak lettek. Clary érezte a fiú szívének gyors lüktetését, az alma édes ízét a száján. Beletúrt Jace hajába, amire azóta vágyott, hogy először megpillantotta. Az arany fürtök selymesen, lágyan tekeregtek az ujjai körül. A szíve kalapált, fülében a dübörögve áramló vér hangja olyan volt, mintha egy madár verdesett volna a szárnyaival...
STEPHEN KING: AZ
    Könyvet választani nem tréfadolog; alapos meggondolást igényel. A felnőtt annyit kölcsönözhet, amennyit csak akar, de a gyerek egyszerre csak hármat vihet el; és ha otthon kiderül, hogy valami dögunalmat szúrt ki, már késő.

    De gondolatait elsöpri a tökéletes édesség érzete, és alig hallja, hogy Bill a fülébe suttog:
    – Szeretlek, Bev, szeretlek, és mindig is szeretni foglak! – Újra és újra elismétli, és egyáltalán nem dadog.
    Magához szorítja, és egy pillanatig így maradnak, Bill sima arca az övéhez simul.
MICHELLE HODKIN: MARA DYER ESZMÉLÉSE
    – Nahát, nahát, Mara Dyer.
    Az ajkamba haraptam, és lesütöttem a szemem.
    – Mi van?
    – Nem hiszem el! – mondta Noah döbbenten.
    – Mit?!
    – Te féltékeny vagy. – Hallatszott a hangján, hogy mosolyog.
    – Nem is – hazudtam.
    – De igen. Megnyugtatnálak, hogy nincs mitől tartanod, de azt hiszem, ez eléggé bejön nekem.

    – Gonosz vagy.
    Válaszul elmosolyodott, és felemelte mutatóujját, hogy gyengéden megbökje orrom hegyét.
    – Te meg az enyém vagy – közölte, azzal elsétált.
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Zoeh
2018. március 03. 13:50 #263
jolyne
jolyne
ジョースター ☆
 
Státuszこの世界は残酷だ、そしてとても美しい
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.09.27.
Hozzászólás: 22660
Csatolások: 283107
Azonosító: 267051
Offline offline
CASSANDRA CLARE: ÉJFÉL KISASSZONY
    Ha szeretsz valakit, akkor a részeddé válik. Része mindannak, amit teszel. Benne van a levegőben, amit beszívsz, a vízben, amit megiszol, a vérben, ami az ereidben folyik. Az érintése örökké megmarad a bőrödön, a hangja örökké a füledben cseng, a szavai örökké a fejedben járnak. Ismered minden álmát, mert a rosszak a te szívedet is megsebzik, a szépek pedig téged is boldoggá tesznek. És nem tartod őt tökéletesnek, hanem ismered minden hibáját, tudod róla a teljes igazságot, felfedezed a legrejtettebb titkait, de mindez nem ijeszt el tőle; sőt ettől csak még jobban szereted őt, mert nem vágysz a tökéletességre. Csakis őt akarod.
1 felhasználónak tetszik: Zoeh
2018. november 25. 20:07 #264
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
"(…) húszévesen egész éjjel ihatsz és lumpolhatsz – reggel frissen ébredsz; harmincévesen egész éjjel ihatsz és lumpolhatsz – reggel úgy ébredsz, hogy érzed, egész éjjel ittál és lumpoltál; negyvenévesen végigalszod az éjszakát – és reggel úgy ébredsz, mint aki egész éjjel ivott és lumpolt."

Szergej Lukjanyenko: Világok őre (Kirill)
2018. november 26. 21:46 #265
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
"Nem tudom, hogy ezen a ponton emberek vagyunk-e még: azok, akik olyanok, mint a többség, akik a tévén, a filmeken, és most már az interneten nőttek fel. Ha elárulnak bennünket, tudjuk, mit kell mondanunk; ha egy családtagunk meghal, tudjuk, mit kell mondanunk. Ha a csődört, az észlényt, a hülyét akarjuk adni, tudjuk, mit kell mondanunk. Mindannyian ugyanabból a szamárfüles forgatókönyvből dolgozunk.
Nagyon nehéz korszak annak, aki személy akar lenni, semmi egyéb, csak valódi, létező személy, és nem személyiségjegyek gyűjteménye, amelyeket egy végtelen számú figurát tartalmazó automatából választottunk ki.
És ha mindannyian szerepet játszunk, nem létezhet lelki társunk sem, hiszen többé már lelkünk sincs."

Gillian Flynn: Holtodiglan
2 felhasználónak tetszik: Zoeh, Bessie
2018. december 06. 19:14 #266
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Karin Slaughter: Kegyetlen kötelékek

1. Az "örökké" sosem tart addig, mint az ember gondolná.

2. A múlton már úgysem változtathat senki, a jelen meg leggyakrabban túl zűrös, hogy érdemes lenne elmélkedni rajta. (...) Az idő mindent megold. A jövő hét, a jövő hónap, a jövő év. Csak fel kell venni a tempót, és előrenézni.

3. Nem születnek az emberek eleve rossznak. Csak az idő múlásával egyre inkább érvényesül a dominóeffektus. Véletlenül bántasz valakit, és megúszod. Aztán már szándékosan bántasz embereket, mégis melletted maradnak. Később rájössz, hogy minél többet bántod őket, annál jobban érzed tőle magad. Így aztán sorozatosan bántani kezded őket, ők pedig kitartanak. Az évek múlnak, te pedig meggyőzöd magadat arról, hogy a fájdalom, amit nekik okozol, teljesen rendjén való.
2018. december 14. 20:39 #267
Zoeh
Zoeh
wintering
 
Státuszi was fully awake and yet dreaming
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.11.22.
Hozzászólás: 6875
Csatolások: 3507
Azonosító: 271178
Offline offline
✰ Nora Sakavic: The Foxhole Court

It's not the world that's cruel," Neil said. "It's the people in it.

It’s about second chances, Neil. Second, third, fourth, whatever, as long as you get at least one more than what anyone else wanted to give you.

✰ Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

Életem alapvető problémája az volt, hogy az tulajdonképpen valaki másnak az elképzelésein alapult.

Néha az a legjobb, ha az igazat mondod. A többiek nem fognak hinni neked. És azután békén hagynak.

✰ Tahereh Mafi: Ne érints

Könyvek lapjai között töltöttem az életemet. Emberi kapcsolatok hiányában papírszereplőkkel létesítettem kapcsolatot. A leírt történetek által éltem meg szerelmeket és veszteségeket, képzettársításokban tapasztaltam meg a kamaszkort. Világom világok hálójával átszőtt háló; láb a lábhoz, csont az ínhoz, gondolatok és képek együvé szövődnek . Betűkből vagyok, mondatokból kreált karakter, kitalált történetek alakította képzelettöredék.

Kifogytam a szavakból. A zsebem tele van betűkkel, amiket nem tudok összerakni, és olyan kétségbeesetten akarok mondani valamit, hogy inkább semmit sem mondok.

✰ Marie Rutkoski: A nyertes csókja

Van egy alapvető különbség kettőnk között. Ha én meghalok, túléled. Ha te halsz meg, abba belepusztulok!
1 felhasználónak tetszik: Rap4ever8
2018. december 17. 15:12 #268
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
On Sai - Apa, ​randizhatok egy lovaggal?

"A magányosoknak egyetlen barát elvesztése a csillagok kihunyásával ér fel."
2019. január 12. 23:11 #269
Zoeh
Zoeh
wintering
 
Státuszi was fully awake and yet dreaming
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.11.22.
Hozzászólás: 6875
Csatolások: 3507
Azonosító: 271178
Offline offline
✰ Madeline Miller: Akhilleusz dala
– Nevezz meg egy hőst, aki boldog volt!
Fontolóra vettem a kérdést. Héraklész megőrült, és megölte a családját. Thészeusz elvesztette a menyasszonyát és az apját. Iaszón egykori felesége megölte a gyermekeit és az új feleségét. Bellerophontész megölte Khimairát, de egész életére nyomorék lett, amikor leesett Pégaszosz hátáról.
– Nem tudsz – mondta, majd felült, és előrehajolt.

✰ Marissa Meyer: Fairest
Illusions were dangerous, and being tricked into believing things that weren’t real was often the most dangerous thing of all.

"Maybe the princess could save herself."
"That sounds like a pretty good story too."

✰ Tess Sharpe: Far From You
But my heart isn't simple or straightforward. It's a complicated mess of wants and needs, boys and girls: soft, rough, and everything in between, an ever-shifting precipice from which to fall.

"I'll choose you. No matter how hard it is. No matter what people say. Every time, I'll choose you. It's up to you to choose me back."

But some marks, they don't fade. No matter what.
2019. január 21. 21:24 #270
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Belinda Alexandra: Dél ​ékköve

"Sehová sem kell mennem a világon, hogy boldog legyek. Csak az kell, hogy olyan közel legyek hozzád, hogy halljam a szívverésed."

"A gyűlölet és az előítélet ostobává teszi az embereket."

"Büszke vagyok arra, aki vagyok, és arra, amit csinálok. Mikor fehér emberrel találkozom, egyenesen a szemébe nézek, nem azért, hogy megfélemlítsem, hanem hogy azt mondhassam, hiszem, hogy maga jó ember, és én is az vagyok. Tisztelnünk kellene egymást. Hiszem, hogy minden fehér ember, akivel találkozom, úgy megy tovább, hogy egy kicsit már másként gondolkodik a színes bőrűekről amiatt, ahogyan én viselkedtem."

"Mikor az ember fiatal, van egy elképzelése arról, milyen lesz majd idősebb korában. Hogy többé nem érez majd félelmet, és mindig tudni fogja, hogyan cselekedjen helyesen. (...) Aztán annyi idős lesz, amennyi én vagyok most, és rájön, hogy néhány értékes leckétől eltekintve ugyanúgy fél, és továbbra is rengeteg hibát elkövet. Végül is, mindannyian emberek vagyunk."
2019. április 28. 10:36 #271
Zoeh
Zoeh
wintering
 
Státuszi was fully awake and yet dreaming
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.11.22.
Hozzászólás: 6875
Csatolások: 3507
Azonosító: 271178
Offline offline
✰ E. Lockhart: A hazudósok
Légy egy kicsit kedvesebb, mint amennyire feltétlenül szükséges.

✰ Leigh Bardugo: Shadow and Bone
The Darkling slumped back in his chair. “Fine,” he said with a weary shrug. “Make me your villain.”

“What is infinite? The universe and the greed of men.”

“I'm the Sun Summoner. It gets dark when I say it does.”
14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!