Starity

Könyves idézetek

14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. április 04. 11:35 #181
- törölt felhasználó -    
– Mi történt? Láttad előre a veszélyt, Zed?
– Ja, nyilván láttam. Arra gondoltam, hogy elviszem sétálni a barátnőmet, hátha kinyírja valaki közben. Persze, hogy nem láttam… ahogy te sem érezted meg.-Joss Stirling: Lélektársak – Sky
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24
2015. április 04. 11:36 #182
- törölt felhasználó -    
Azt fontolgattam, hogy rácsapom az ablakot, ez a Rómeó és Júlia jelenet kezdett elfajulni.-Joss Stirling: Lélektársak – Sky
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24
2015. április 04. 11:37 #183
- törölt felhasználó -    
Ha neki valami problémája van veled, akkor az az ő problémája, nem pedig a tiéd.-Joss Stirling: Lélektársak – Sky
1 felhasználónak tetszik: Cute girl 998
2015. április 04. 11:43 #184
- törölt felhasználó -    
Rám találtál a sötétben, megmentettél saját magamtól.-A. Meredith Walters: Find You in the Dark – Utánad a sötétbe
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Cute girl 998
2015. április 04. 14:42 #185
Ria1997
Ria1997
dollophead
 
Státusz"Most people call me Thomas. Well, except Newt—he calls me Tommy."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.17.
Hozzászólás: 1072
Csatolások: 0
Azonosító: 151247
Offline offline
“Sometimes when I have to do something I don't want to do, I pretend I'm a character from a book. It's easier to know what they would do.”
Cassandra Clare - Clockwork Angel
1 felhasználónak tetszik: Lili 24
2015. április 04. 14:56 #186
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
'All this time I've hated myself for it. I thought I'd given it up for nothing. But if I hadn't fallen, I wouldn't have met you.'
Hush, hush-Patch Cipriano
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24, Bessie
2015. április 04. 14:59 #187
- törölt felhasználó -    
"But I will say this: When the scientists of the future show up at my house with robot eyes and they tell me to try them on, I will tell the scientists to screw off, because I do not want to see a world without him." - John Green, The Fault In Our Stars
3 felhasználónak tetszik: Lili 24, ONE DIRECTION20, Dorina1024
2015. április 04. 15:00 #188
Earth Song
Earth Song
 
StátuszB2 vagyok muhahaaaaa
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.01.
Hozzászólás: 869
Csatolások: 0
Azonosító: 214568
Offline offline
"Scarlett, nekem sohasem volt türelmem ahhoz, hogy összeszedjem a törött darabokat, összerakosgassam és ragasszam őket, és azt mondjam, hogy a ragasztott éppen olyan jó, mint az ép volt. Ami eltört, eltört, és én szívesebben emlékezem vissza, milyen volt fénykorában, mint hogy egész életemben nézzem az összeragasztott törött részeket."

Margaret Mitchell- Elfújta a szél
7 felhasználónak tetszik: Minimanó94, awwparadise, Lady Suzy, Szandi0820, Cute girl 998, Bessie, sziv55
2015. április 11. 12:37 #189
- törölt felhasználó -    
Amikor lesétáltam a lépcsőn, hogy vacsorát főzzek, Maggie jutott az eszembe, alig három órával ezelőtt az ajtómban állt. Minden önuralmamra szükségem volt, hogy ne kapjam a karomba és csókoljam meg. Ott ácsorgott átázott,havas ruháiban, melyek alultáplált testéhez tapadtak ,és védtelen,kék szeméből könnyek patakzottak végig sápadt,beesett arcán, és azért könyörgött, hogy csókoljam meg. Bensőmben minden azt kiáltotta "Gyorsan, mielőtt meggondolja magát!" De nem tettem.
- Ja, kitüntetést érdemlek.
Azonban az utolsó dolog amire neki szüksége volt, az az én smárolásom volt, nem mintha rosszul csókolnék. Vagyis nem hiszem. Úgy értem,még senki nem panaszkodott. Mindenesetre nem erre volt szüksége. Egy menedék kellett neki a vihar elől,egy hely ,ahol biztonságban érezheti magát. és valaki megnyugtathatja,hogy senki sem szerethetetlen.

Sherry Gammon - Szerethetetlen
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2015. április 11. 12:57 #190
TianaBlack
TianaBlack
 
StátuszYou'll only win if you don't give up. Cause love is war and war is love.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.28.
Hozzászólás: 672
Csatolások: 36
Azonosító: 212599
Offline offline
"- Részemről vége, Travis - mondtam, mire összerándult, majd rémülten rám tekintett.
- Ne mondd ezt! [...]
-Vége Travis! Most menj haza!
A szemöldökét ráncolta. - Te vagy az otthonom."


Jamie McGuire - Gyönyörű sorscsapás
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24
2015. április 12. 14:21 #191
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
" Az ember harca a hatalom ellen annyi, mint az emlékezet harca a feledés ellen."
" A regény annak az emberi illúziónak a terméke, hogy meg tudjuk érteni egymást. De mit tudunk egymásról?
- Semmit - felelte Bibi. "
" Könyveket írunk, mert nem érdekeljük a gyerekeinket. Az anonim világhoz fordulunk, mert feleségünk bedugja a fülét, ha szólunk hozzá."
Milan Kundera: A nevetés és felejtés könyve
1 felhasználónak tetszik: Earth Song
2015. április 18. 14:27 #192
Lili 24
Lili 24
Magányos angyal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.19.
Hozzászólás: 1539
Csatolások: 78
Azonosító: 173792
Offline offline
J. R. R. Tolkien - A Gyűrűk úra

"Tűznél ülök, s elgondolom,
milyen lesz a világ,
ha jön a tél, amelynek én
nem látom már tavaszát."

"Féltem, hogy kínszenvedés vár rám a sötétben és ez nem tartott vissza. De ha a fény és az öröm veszélyét ismertem volna, soha el nem jövök. Ez a búcsú a legmélyebb seb, amit életemben elszenvedtem."

"Veszélyes dolog kilépni az ajtón, Frodó. Csak rálépsz az Útra, és ha nem tartod féken a lábadat, már el is sodródtál, ki tudja, hová."
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lady Suzy, Bessie
2015. április 22. 16:07 #193
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
" Ha véletlenszerűen kiválasztunk száz embert a telefonkönyvből, nem egy sztorit találunk, hanem száz sztorit, mert mindenkinek, minden egyes embernek megvan a maga sztorija. Minden hétköznapi embernek van egy nem hétköznapi története. Mindnyájan csinálunk lenyűgöző, kiemelkedő, bátor dolgokat, amikre büszkék lehetünk.
Ez az, amit nekünk észre kell vennünk, amiről nekünk kell írnunk. A névtelen hősökről, akik nem hiszik magukat hősöknek, mert egyszerűen csak teszik, amit tenniük kell."
Cecelia Ahern: Életed regénye
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Earth Song
2015. április 23. 17:13 #194
- törölt felhasználó -    
– Amit a legjobban szeretek Emóban, az az, hogy egyáltalán nem erőltetett. Bírom, ha festékes a ruhája, az arca, a keze, a bakancsa. Bírom, hogy elmegyünk kajálni, és bármit megeszik, sőt, szerintem azt se tudja, mi az a szénhidrát. Bírom, hogy mindig hangosan röhög, és nem érdekli, hogy mások mit gondolnak róla… Bírom, hogy fura ruhákat hord, hogy idétlenségeket néz, hogy magasról tesz a divatra, hogy minden rohadt „cuki” kép láttán visongani kezd, és állandóan meg kell ígérnem, hogy megszerzek neki valami kisállatot. Bírom, hogy nem nyafog a robogón, hogy bármilyen filmet megnéz, hogy tudok vele playstationözni, hogy lehet vele röhögni és hogy akármikor csinálhatom ezt, mert nem jajgat érte – mondta, aztán hirtelen odanyúlt Virághoz, és két kézzel összekócolta a haját. Virág tényleg nem kezdett el vinnyogni, csak hangosan nevetve hagyta, hogy Ricsi a fél karjával megragadva magához ölelje, majd folytatta. – Kit érdekel, ha ma elfelejtett fésülködni? Ez legyen a legnagyobb hibája – vonta meg a vállát. – Teszek rá. Nézd meg őket – biccentett Edináék irányába, akik hárman igyekeztek a suli felé, konkrétan a teljes őszi divatkatalógusba öltözve. – Belőlük van egymillió. Emóból meg egy.

Best. - Szent Johanna Gimi. <3
4 felhasználónak tetszik: Lili 24, Szandi0820, ONE DIRECTION20, Dorina1024
2015. április 27. 18:38 #195
Récy98
Récy98
 
StátuszWake me up when September ends
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 2574
Csatolások: 99
Azonosító: 175977
Offline offline
Hallom a sípoló lélegzetét és aztán meghallom a hangját is. Ez az első alkalom,hogy tényleg hallom is a hangját.
A nevemet mondja.
Gayle Forman- Ha maradnék
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24, Szandi0820
2015. május 22. 17:27 #196
Lili 24
Lili 24
Magányos angyal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.19.
Hozzászólás: 1539
Csatolások: 78
Azonosító: 173792
Offline offline
Leiner Laura - Szent Johanna Gimi -Kezdet

- A barátok nem azért vannak, hogy szépítsék a dolgokat és felvidítsanak? (...)
- Nem. A barátok azért vannak, hogy észhez térítsenek, ha hibázni készülsz.
1 felhasználónak tetszik: Dorina1024
2015. május 24. 20:06 #197
- törölt felhasználó -    
"A bibliai csapások sűritménye vagyok. Az ördöggel a sarkamban döbbenek rá, hogy én vagyok a megtestesült gonoszság. A könnyem maró sav, és a szeretteim tartják sáros glóriámat, miközben én szíven döföm őket. Jobb lenne, ha egyszerűen nem léteznék." - Benina: Bíborhajú - 1. A boszorka fénye.
1 felhasználónak tetszik: Lili 24
2015. május 30. 11:19 #198
Earth Song
Earth Song
 
StátuszB2 vagyok muhahaaaaa
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.01.
Hozzászólás: 869
Csatolások: 0
Azonosító: 214568
Offline offline
"-Istenem, Nicki miért viselkedsz te ilyen csodálatosan velem?
Azt kellett volna felelnie:
Mert megérdemled. Szeretlek.
De ő azt válaszolta:
-Mert sajnállak.
-Miért?
-Mert minden reggel fel kell ébredned, és muszáj annak lenned, aki vagy."

Gillian Flynn-Holtodiglan
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Lili 24, Szandi0820
2015. június 26. 14:50 #199
- törölt felhasználó -    
– Az Angyal hozott vissza.
– Mert azt kérted tőle. – Jace végigfuttatta az ujjait a lány arcán, mintha csak magát akarná megnyugtatni, hogy Clary valóságos. – A világon bármit megkaphattál volna, és engem választottál.
Clary a fiúra mosolygott. Mocskos volt és csupa vér, mégsem látott szebbet életében. – De én nem akarok semmi mást a világon.


Cassandra Clare - Üvegváros
2015. július 03. 09:14 #200
- törölt felhasználó -    


A családban az öregek – anyu, a nagynénik, Papa – életcélja a szép tárgyak felhalmozása. Az nyer, akinek a legtöbb cucca van, amikor meghal.
De mit nyer? Ezt szeretném tudni.

Nagyon kevés dolog van a világon, amin tudunk változtatni. Meg kell próbálni olyannak elfogadni a világot, amilyen.

A csönd védőburkot képez a fájdalom köré.


E. Lockhart - A hazudósok


– Nem kéne valakinek valami buzdítót mondania? – kérdezte Minho.(…)
– Hát hajrá – vágta rá Newt.
Minho bólintott, majd a csoport felé fordult.
– Legyetek óvatosak – mondta tárgyilagosan. – Ne haljatok meg.
Thomas elnevette volna magát, de a félelem ebben megakadályozta.
– Remek. Most már mindenki fel is lelkesült – mondta Newt, majd hátramutatott az Útvesztő irányába. – Ismeritek a tervet.

– Miért keltettél fel?
– Mi az, nem szeretsz az én hangomra ébredni?
– Nem kimondottan.

– Rendben, engedd ki ezt a hülye lányt.
– Nem vagyok hülye! – kiáltotta Teresa. A hangját majdnem teljesen elnyomták a vastag falak. – És idebenn minden szavatokat hallom, ti kretének!
Newt szeme elkerekedett.
– Tommy, igazán kedves kislányt sikerült összeszedned.


James Dashner - Az útvesztő

– Egészen biztos vagyok benne, hogy a pokolba kerültünk. Azt mindig is tudtam, hogy te, Minho ott fogod végezni, de rólam nem volt szó.

– Mi volt az a bökött dolog? – mormolta Minho.
[…]
-Varázstakony, ami megeszi az emberek fejét, rohadtul az volt.

[…] Kirázta a lepedőjét, aztán magára húzta, szorosan az arca köré tekerte és megkötötte az álla alatt, mint egy nénike a fejkendőjét. – Na, hogy nézek ki?
– Te vagy a legrondább bökött csaj, akit valaha láttam – válaszolta Minho. – Hálás köszönetet rebeghetsz az égieknek, hogy pasinak születtél.
– Köcce.

– Mennyire különbözik ez már azoktól a próbáktól, amiknek az Útvesztőben tettek ki minket? Ott csapdába ejtettek falakkal, de mindenünk megvolt a túléléshez. Most szabadon mozoghatunk, de semmi esélyünk a túlélésre, ha nem oda megyünk, ahová mondták. Nem úgy hívják ezt, hogy irónia, vagy valami ilyesmi?
– Valami ilyesmi – értett egyet Minho. – Te egy igazi filozófus csoda vagy.

Végül mindig a Kitörés győz. Az ember elveszíti a logikáját, a józan ítélőképességét, az együttérzés képességét. Az emberi mivoltát.

– Mi folyik itt? – tette fel a kérdést Newt, ide-oda kapkodva pillantását Thomas és Aris között. – Miért bámultok úgy egymásra, mintha épp most zúgtatok volna bele egymásba?

James Dashner - Tűzpróba

…Ki vele, hová kell mennem legközelebb? Kilőnek a kibökött Holdra, vagy mi? Vagy át kell úsznom az óceánt egy kisgatyában? -Mosolygott is a nagyobb hatás kedvéért.

– Nem találgathatjuk folyton, vajon mit akarhatnak. Néha azért csinálnak valamit, hogy én pont az ellenkezőjét tegyem annak, amiről azt hiszik, hogy én azt hiszem, hogy ők azt hiszik, hogy tenni fogom.
– He? – kérdezték mindhárman egyszerre teljesen összezavarodva.

James Dashner - Halálkúra
1 felhasználónak tetszik: Bessie
14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!