Starity

Könyves idézetek

14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. december 28. 16:16 #161
- törölt felhasználó -    
"… az emberek időnként hibáznak, de megérdemlik az esélyt, hogy jóvátehessék."-Lauren Barnholdt: Titkok és exek éjszakája


"Csak mert jó eséllyel hamarosan meghalok, még nem jelenti azt, hogy közben nem akarok kinézni valahogy."-Lauren Barnholdt: Titkok és exek éjszakája
1 felhasználónak tetszik: Minimanó94
2014. december 28. 16:23 #162
- törölt felhasználó -    
"Az életünk időből áll. A napjainkat órákban mérjük, a fizetésünket ezeknek az óráknak az alapján kapjuk, a tudásunk az évek során nő. Gyorsan bepréselünk egy kis kávészünetet a zsúfolt napunkba. Visszarohanunk az asztalunkhoz, figyeljük az órát, az életünket találkákhoz igazítjuk. Mégis, az idő végül elfogy, és az ember szíve legmélyén azon gondolkodik, hogy vajon a lehető legjobban használta-e ki azokat a másodperceket, perceket, órákat, napokat, heteket, hónapokat, éveket és évtizedeket?"-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

"A házasságunk nem egy tündérmese, nem hint rám rózsaszirmokat, és hétvégenként nem repít el Párizsba, de ha levágatom a hajam, észre veszi. Ha felöltözöm, hogy elmenjek valahová, megdicséri a ruhámat. Ha sírok, letörli a könnyeimet. És mikor magányos vagyok, szeretettel vesz körül. Ugyan kinek kell Párizs, ha megölelik helyette?"-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

"Nincs időm megölni magam; az idegösszeropanásom teljesen lefoglal."-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

"Az ember futhat, olyan gyorsan és olyan messzire, ahogy csak tud, de az igazság az, hogy bárhová fut, önmaga elől úgysem menekülhet."-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

"Rájöttem, hogy az otthon nem egy hely, hanem egy érzés."-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

"A lelki társak mindig tudják, hogy találjanak egymásra."-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

"Azt hiszem, erről szól az élet. Az emberek jönnek és mennek."-Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér
5 felhasználónak tetszik: An_d_a, Minimanó94, Cute girl 998, Lili 24, Rocket
2015. január 02. 23:18 #163
Récy98
Récy98
 
StátuszWake me up when September ends
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 2574
Csatolások: 99
Azonosító: 175977
Offline offline
"Az élet egy tomboló káosz és épp ez a szép benne"
Gayle Forman- Ha maradnék
4 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Szandi0820, Lili 24, Misuzu86
2015. január 05. 05:17 #164
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
"-Elárulok neked egy nagy titkot fiatal barátom! - Kellan elém lépett és kissé előredőlt. Démonfekete szeme jókedvűen hunyorgott - A szerencsésebb férfiak életében egy szerencsés napon megjelenik az a nő, akinek kedvéért a csuklónkat önként tesszük béklyóba. Ennek a nőnek egyetlen könnycseppjéért gyilkolunk, egyetlen mosolyáért bohócot csinálunk magunkból, és ha arra vágyik, marionetté válunk ... egy életre."
Kellan Black / Benina: Bíborhajú 4 - Milán könyve

Kendare szürke szeme ismerősen ismerősen megvillant.
- Ha neked is olyan nagy hatalmad van, mint ahogy mutatod, mi szükséged oylasvalaki segítségére, aki még soha nem gyakorolta a mágiát? - Arcán újabb és újabb érzelmek suhantak át. Hisztérikusan felnevetett és hevesen gesztikulált kitörése közben. - Uramisten! Hiszen én nem is hiszek ebben a Harry Potter-es baromságban! valószínűleg idegösszeomlásom van, és éppen a gumiszobában teszik rám a kényszerzubbonyt. Anya, ne engedd a lobotómiát, kérlek!"
Kendare / Benina: Bíborhajú 4 - Milán könyve

"Levetettem magam a kanapéra és intettem, hogy folytassák csak nyugodtan. nemléphetünk tovább, míg Csipkerózsikát fel nem ébresztik a tudatlanság álmából."
Milan / Benina: Bíborhajú 4 - Milán könyve
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Szandi0820, Lili 24
2015. január 05. 21:28 #165
rammievengeance
rammievengeance
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.09.
Hozzászólás: 2007
Csatolások: 5022
Azonosító: 227324
Offline offline
A szegények folyton azon szomorkodnak, hogy szegények, tűnődött el egyszer Adam, és a végén kiderül, a gazdagok meg azon szomorkodnak, hogy gazdagok.
Mire Ronan azt felelte, Hé, én gazdag vagyok, és nem zavar. - Maggie Stiefvater, The Raven Boys
5 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Szandi0820, Bessie, Lili 24, An_d_a
2015. január 10. 17:31 #166
- törölt felhasználó -    
- Négyes a nevem - felelem. - Ha még egyszer Szerencsétlennek szólítasz velem gyűlik meg a bajod.
Forgatja és meresztgeti a szemét ,de tudom ,hogy sikerült megértetnem vele, amit akartam. Új nevem van, ami azt jelenti új emberré válhatok. Olyasvalakivé aki nem fogja eltűrni ,hogy mindentudó Műveltek sértegessék. Olyan emberré aki képes visszavágni nekik.
Aki végre felveszi a harcot.
Négyes.

Veronica Roth - Négyes
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24
2015. január 12. 18:59 #167
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8752
Csatolások: 214810
Azonosító: 59785
Offline offline
Jessica Sorensen: Callie, Kayden és a véletlen wub.gif

"Életünk során elég egyetlen véletlen, hogy összehozzon minket, és a szívünk egy pillanatra egyszerre dobbanjon."

"Elképesztő, hogy az ember csupa olyasmit jegyez meg örök életre, amit a legszívesebben elfelejtene, viszont mindaz, amit kétségbeesetten meg akar őrizni, elillan, akár homokszemcse a szélben."

"Írás közben nincs ítélkezés, se szégyen, csakis szabadság. Amint a toll a papírhoz ér, egy pillanatra szabad vagyok."

"Csak azért, mert a világ tele van rossz dolgokkal, nekem még nem kell hagynom, hogy ez elszomorítson."
2015. február 06. 12:18 #168
- törölt felhasználó -    
– Majd én veled maradok – szólt morcosan Will, és levetette magát a karosszékbe, amit Tessa éppen most szabadított fel. – Angyalian tudok őrködni.
– Azért nem vagy túl meggyőző. És ráadásul közel sem vagy annyira csinos, mint Tessa – mondta Jem, és lehunyt szemmel a párnának dőlt.
– Milyen goromba vagy! Akik eddig rám néztek, azt állítják, olyan élményben volt részük, mintha egyenesen a napba néztek volna.
Jem továbbra sem nyitotta ki a szemét. – Ha úgy értették, hogy megfájdult a fejük, akkor igazat beszéltek. / Cassandra Clare: Pokoli szerkezetek - Az angyal

Alec Jace felé bökött a mutatóujjával. – Ha szinte kihaltak – mondta dühtől remegő hangon –, akkor NEM HALTAK KI ELÉGGÉ.
– Értem – bólintott Jace. – Szólok, hogy cseréljék ki a bejegyzést a démonológiai tankönyvben „szinte kihaltról" arra, hogy „Alec szerint nem haltak ki eléggé.Ő úgy szereti, ha a szörnyek nagyon, nagyon kihalnak." Akkor elégedett leszel? / Cassandra Clare: Hamuváros
4 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Szandi0820, Lili 24, An_d_a
2015. február 08. 11:21 #169
Lili 24
Lili 24
Magányos angyal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.19.
Hozzászólás: 1539
Csatolások: 78
Azonosító: 173792
Offline offline
J. R. R. Tolkien ~ A hobbit


"Aki keres, majdnem biztosan talál, csak nem éppen mindig azt, aminek a keresésére indult"

"Ha többen volnánk, akik aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ."

"Az út örökre megy tovább,
felhők alatt és hold alatt,
de bármily messze tért, a láb
végül hazafelé halad.
S a szem, mely lángot és csatát
látott kőtermek mélyiben,
a régi, ismert mezőkön át
füvön, fán, dombon elpihen"
4 felhasználónak tetszik: awwparadise, cat32, Lady Suzy, Éowyn
2015. február 08. 11:25 #170
Lili 24
Lili 24
Magányos angyal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.19.
Hozzászólás: 1539
Csatolások: 78
Azonosító: 173792
Offline offline
David Nicholls ~ Egy nap

"Azt gondolod, hát jó, idétlenül futok, és ilyen hülye nagy fejem van, meg vastag a combom, és senkinek nem tetszem, de legalább meg tudom nevettetni a többieket. És ez annyira jó érzés, megnevettetni másokat, hogy talán egy kicsit túlságosan is erre alapozol mindent. Valahogy azt gondolod, hogy ha nem vagy vicces, akkor nem vagy... senki sem."

""Úgy éld minden napodat, mintha az volna az utolsó" - ezt szokták tanácsolni, de őszintén, kinek van erre energiája? Mi van, ha esik az eső, vagy ha az embernek kicsit nyomott a hangulata? Az egész valójában teljesen kivitelezhetetlen. Sokkal jobb, ha egyszerűen csak megpróbálsz jó, bátor és vakmerő lenni, és nyomot hagyni magad után a világban. Nem kell teljesen megváltoztatni a világot, csak azt a kicsit, ami körülötted van. Mondjuk változtasd meg az emberek életét a művészettel! Becsüld meg a barátaidat, maradj hű az elveidhez, élj szenvedélyesen, élj teljes és jó életet. Tapasztalj új dolgokat. Szeress és szeressenek viszont, ha lehetőséged van rá."
2015. február 08. 12:35 #171
- törölt felhasználó -    
– Be vagy lőve. – Mert senki épeszű ember nem talált volna engem vonzónak. Különösen, ha az az ember látta a hírhedt sebhelyeimet.
– Még nem, de arra készülök. Jössz te is?
Nem kellett megerőltetnem az agyamat a válaszhoz.
– Nem. Kedvelem az agysejtjeimet. Igazán jól jönnek, mikor… á, nem is tudom… gondolkozom.
A vásott vigyorgásától elmosolyodtam. Nem a tettetett mosolyommal, hanem az igazival.
– Nagyon vicces. – Egy villámgyors mozdulattal két kezét a téglafalra nyomta, a testével foglyul ejtett. Felém hajolt, és a szívem olyan sebességbe kapcsolt, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik. Forró lehelete csiklandozta a nyakamat, megolvasztotta fagyott bőrömet. Félrebillentett fejjel vártam, hogy tömör, meleg teste az enyémhez érjen. Megint láttam a szemét, éhség sugárzott felém belőle.
– Hallottam egy szóbeszédet.
– Mit? – Alig tudtam kinyögni a kérdést.
– Ma van a születésnapod.
Rémülten, hogy a beszéd megtöri a varázslatot, megnyaltam hirtelen kiszáradt ajkamat és bólintottam.
– Boldog születésnapot! – Noah ajka közeledett az enyémhez, az az édes pézsmaillat elborította az érzékeimet. Szinte már megízleltem az ajkait, amikor váratlanul hátralépett, és nagyot sóhajtott. A hideg levegő úgy megcsapott, hogy visszatértem a józanok földjére. Noah elhúzta kezét az arca előtt, aztán a fák felé indult. – Csá nemsokára, Echo Emerson.
– Várj! – Kezdtem lehámozni magamról a dzsekijét. – Ezt itt felejtetted.
– Tartsd meg – mondta anélkül, hogy visszanézett volna. – Majd hétfőn visszaadod. Amikor megbeszéljük a korrepetálást.
És Noah Hutchins – a nőcsábász drogos és dzsekikölcsönző megmentő – eltűnt az árnyékokban.

Katei McGarry - Feszülő húr
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24, unbroken_reka
2015. március 04. 21:09 #172
- törölt felhasználó -    
Sajnos az ostobaság additív, az értelem nem az. Az ostobaság kedveli a tömeget, az értelem egyedül tör utat magának. Az erőszak és a durvaság nemcsak additív, hanem hajlamos rá, hogy egyesüljön és szorosan összefonódjék; így olyan ereje van, ami messze nincs arányban valódi súlyával.
Szentgyörgyi Albert-Az őrült majom
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Szandi0820
2015. március 04. 21:18 #173
cat32
cat32
»hunter«
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.24.
Hozzászólás: 1727
Csatolások: 153
Azonosító: 240731
Offline offline
Idézet (Lili 24 @ 2015.02.08. 11:21)
J. R. R. Tolkien ~ A hobbit
"Aki keres, majdnem biztosan talál, csak nem éppen mindig azt, aminek a keresésére indult"
"Ha többen volnánk, akik aranykincsnél jobban becsülik az ételt, a vidámságot és a dalt, vígabb hely lenne a világ."
"Az út örökre megy tovább, 
felhők alatt és hold alatt, 
de bármily messze tért, a láb
végül hazafelé halad. 
S a szem, mely lángot és csatát
látott kőtermek mélyiben, 
a régi, ismert mezőkön át
füvön, fán, dombon elpihen"

de jók smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Lili 24, Éowyn
2015. március 05. 17:22 #174
- törölt felhasználó -    
"Nem tudom, hogyha egyszer meghalok, fogok-e emlékezni bármire is az életemből. Ha logikusan szemlélem a dolgot, valószínűleg nem. Úgy gondolom, hogy a halál után lenni olyasmi érzés lehet, mint a születés előtt. Ami, ha úgy vesszük, a nagy-nagy semmi."
Gayle Forman-Ha maradnék
2 felhasználónak tetszik: Lili 24, Szandi0820
2015. március 26. 21:19 #175
- törölt felhasználó -    
Kíváncsi halak gyűltek körénk – egy csoport barracuda néhány marlinnal kiegészülve.
– Nincs itt semmi látnivaló! – hessentettem el őket.
Szívesen maradtak volna még, hiszen nem mindennap látják Poszeidón fiát egy lánnyal összeborulni. Szerintem legalább egy hétig ezen csámcsogott a pletykás vízinép. / Rick Riordan: A szörnyek tengere

Miután elment, letérdeltem Annabeth mellé, és megérintettem a homlokát. Még mindig forró volt.
– Aranyos vagy, amikor aggódsz – suttogta. – Teljesen összehúzod a szemöldököd. / Rick Riordan: Az utolsó olimposzi

– Gondolja – folytatta rögtön Maxon –, hogy attól még szólíthatnám „kedvesemnek”?
– Eszébe ne jusson – súgtam vissza.
– Azért én nem adom fel. Nem az a fajta vagyok. / Kiera Cass: A párválasztó
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2015. április 02. 18:54 #176
- törölt felhasználó -    
Laini Taylor - Füst és csont leánya (ez a könyv művészet!):
"– Egyszer egy ember azt mondta – válaszolta Izil –, „ne harcolj szörnyekkel, másként belőled is szörny lesz, és ha beletekintesz a mélybe, a mély beléd tekint”. Nietzsche, tudod."

"– A lelked dalol a lelkemnek. A lelkem a tied, mindig is az lesz, bármelyik világban. Mindegy, mi történik… – A hangja megtört, levegőt kellett vennie. – Szükségem van rá, hogy emlékezz: szeretlek."

"A remény nagy erő. Talán nincs benne valóságos varázs, de ha tudod, hogy mit remélsz a legjobban, és ez fényként világít benned, képes vagy megvalósítani. Majdnem olyan, mint a mágia."

"– Vannak nálad kisebb lelkek? – vágott vissza Karou.
– Hé! Lehet, hogy a testem kicsi, de a lelkem nagy. Ezért hordok magas talpú cipőt. Hogy felérjek a lelkem csúcsáig.
"
2015. április 04. 11:26 #177
- törölt felhasználó -    
A mi hitünk szerint, ha valamelyikünk meghal, a lényege adja az univerzum egyik csillagának a fényét. Lehet, hogy hülyeség ilyesmiben hinni, de ha felnézek az égre, szeretem azt gondolni, hogy a csillagok ott a mi szüleink. Egy pedig Dawson.-Jennifer L. Armentrout: Obszidián
2 felhasználónak tetszik: nikolett1999, Lili 24
2015. április 04. 11:26 #178
- törölt felhasználó -    
Ha bárki azt mondja nekem, hogy egyik szombat délután majd egy szobában találom magam fél tucat földönkívülivel, azt válaszolom, hogy álljon le a szerrel.-
Jennifer L. Armentrout: Obszidián
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, nikolett1999, Lili 24
2015. április 04. 11:30 #179
- törölt felhasználó -    
– Lazíts, cica, vagy muszáj lesz szereznem neked egy pamutgombolyagot, hogy azzal játssz!-Jennifer L. Armentrout: Opál
4 felhasználónak tetszik: Minimanó94, nikolett1999, Lili 24, Bessie
2015. április 04. 11:31 #180
- törölt felhasználó -    
Inkább fejjel megyek a falnak, mint hogy az egész hátralévő életemben azon töprengjek, mi lehetett volna.-Jennifer L. Armentrout: Ónix
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, nikolett1999, Lili 24
14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!