Starity

Ezeket mindenképp tudnod kell a másságról

17 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. augusztus 30. 08:14 #241
Rocket
Rocket
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.07.
Hozzászólás: 644
Csatolások: 0
Azonosító: 223869
Offline offline
Az egyházról ne beszéljünk. Bennük én sem hiszek. De a Bibliát nem veszem egy kalap alá velük, és éppen ezért nem szeretem, ha sokan, akik egyáltalán nem is olvassák, azzal pedáloznak. Vannak belőle ismert részek, imák, de nem csak annyiból áll. Az egészet kéne ismerni, vagy legalább olvasni naponta, hogy valaki onnan vegyen elő valamit.
2014. augusztus 30. 08:38 #242
DylanSmith
DylanSmith
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.01.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 0
Azonosító: 202974
Offline offline
Én nem idézgettem, nem is példálózok vele, és nem is olvasom. Azt írtad Te sem hiszel az egyházban. Pedig az egyház arra használta a Bibliát és minden más tanítását, hogy elterjessze a kereszténységet, és megszilárdítsa a hatalmát. Nem akarok senkit se megtéríteni, én is hiszek vmit, meg mindenki más is. A cikk tartalmától eltérve már-már teológiai vita zajlik (mindenesetre az is megérne egy cikket), csak mert vannak akik egy könyvből vett idézet alapján ítélkeznek. Amiben még ellentmondások is vannak.
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, JBT1, janet7
2014. augusztus 30. 08:49 #243
Rocket
Rocket
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.07.
Hozzászólás: 644
Csatolások: 0
Azonosító: 223869
Offline offline
Ennél a résznél már nem is rólad beszéltem. biggrin.gif Neked csak egyetlen mondatodba kötöttem bele. Az egyház egyébként régebben pont, hogy nem azt tette, amit írtál, hanem az ellenkezőjét. Volt egy hosszú időszak, mialatt akinél Bibliát láttak, megölették. Erről egész könyvek íródtak. Nekem is éppenséggel az volt a bajom, hogy sokan csak ezeket az ellentmondásokat látják, és úgy itélik meg az egészet, amikor ahhoz inkább olvasni kéne, és akkor van esély rá, hogy meg is értik. De nem kötelezek senkit, én csak leírtam, hogy ez így nem volt éppen fair dolog.
2014. augusztus 30. 09:02 #244
DylanSmith
DylanSmith
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.01.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 0
Azonosító: 202974
Offline offline
Ezért mondtam, hogy az a téma is megérne egy ilyen terjedelmes cikket. "Volt egy hosszú időszak, mialatt akinél Bibliát láttak, megölették. Erről egész könyvek íródtak."
Mikor régebben? Vmikor elkellett terjeszteni a kereszténységet, és akkor bizony azt tették....
2014. augusztus 30. 09:07 #245
Rocket
Rocket
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.07.
Hozzászólás: 644
Csatolások: 0
Azonosító: 223869
Offline offline
Ha annyira nagyon érdekel ez a dolog, majd privátban megírom, amit olvastam erről. Ez már nagyon nem ide tartozik. laugh.gif
2014. augusztus 30. 09:39 #246
- törölt felhasználó -    
Hát ez egy nagyon érdekes cikk lett!
Nagyon elszomorító,hogy vannak olyan emberek akik nem fogadják el azokat az embereket akik saját nemeikhez vonzódnak..Szerintem ebben nincs semmi rossz dolog...és azok az emberek akik fel merik vállalni igazán tiszteletre méltóak!Ők is hús-vér emberek mint mi,és nem lehet nekik meg parancsolni,hogy heteroszexuálisak legyenek!
2014. augusztus 30. 09:57 #247
- törölt felhasználó -    
Nem vot semmi végigolvasni,de megérte,amikor egy híresség nyilatkozik a másságról,és szavakba öntik,hogy mindenki megérdemli,hogy kimutassa az érzéseit,olyankor mindig elvesztem a fonalat,akkor miért kell mindenkinek elítélnie?
2014. augusztus 30. 10:14 #248
DylanSmith
DylanSmith
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.01.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 0
Azonosító: 202974
Offline offline
Idézet (Rocket @ 2014.08.30. 09:07)
Ha annyira nagyon érdekel ez a dolog, majd privátban megírom, amit olvastam erről. Ez már nagyon nem ide tartozik. laugh.gif


Ok. Várom.
2014. augusztus 30. 11:37 #249
- törölt felhasználó -    
Nekem nincs semmi bajom azokkal, akik a saját nemükhöz vonzódnak, hiszen ők is emberek. De lassan elérkezünk odáig, hogy már a heteroszexuális személyeknek kell magyarázkodniuk...
2014. augusztus 30. 13:26 #250
Dorcy1999
Dorcy1999
But still, like dust, I'll rise.
 
StátuszI know my value
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.09.
Hozzászólás: 1686
Csatolások: 7
Azonosító: 216577
Offline offline
Jó cikk lett. Nem azt mondom, hogy elsiklik a tekintetem két nő vagy férfi mellett, akik egymás kezét fogják, de semmi okunk elítélni, mi több, félni tőlük.
2014. augusztus 30. 14:55 #251
Gemma21
Gemma21
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.22.
Hozzászólás: 1114
Csatolások: 0
Azonosító: 212314
Offline offline
Szerintem ez egy teljesen normális dolog. És minden tiszteletem azoknak akik fel merik vállalni, hogy nem a másik nemhez vonzódnak. Azért nem használtam a "leszbikus", a "homoszexuális" jelzőket mert szerintem nem kell felcímkézni mindenkit.
2014. augusztus 30. 15:12 #252
- törölt felhasználó -    
Nekem semmi bajom sincsen a melegekkel. Ők nem tehetnek róla, hogy azok, ezért nincs miért hibáztatni őket szerintem. A homofóbok, úgy vélem nem két ember szerelmét ellenzik, hisz mindenki azt szeret, akit akar, hanem a közösülés részét tartják természetellenesnek (holott nem is mindegyik pár él ezzel a lehetőséggel). Számukra ez nem megszokott, nem ezt szokták meg normálisnak. Azt gondolnak ők, amit akarnak, ezt is el kell fogadni. Persze az már nem helyes, ha a melegeket bántalmazzák és megsértik mivoltuk miatt. Ahogyan más miatt sem kéne bántani senkit, amiről nem tehet.
Nekem csak a feltűnősködéssel van problémám, ha valaki mindenáron és bármilyen témát megszakítva akarja közölni, hogy ő bizony homo-, bi-, heteroszexuális. Mert ez nem olyan dolog, hogy milyen zenét hallgat, hanem teljesen magánügy, amit én nem írnék ki az adatlapomra, mert az csak rám és a közeli hozzátartozóimra tartozik. Az más dolog, ha egy híresség vallomást tesz erről a média előtt, nekik minden lépésüket figyelik, alig lehet valami magánéletük. Nagy bátorság kell ahhoz is, hogy ezt valaki bevallja a családjának. De nem tartozik mindenkire.
Egy normális meleg emberről, ha ránézel, nem lehet megmondani, hogy az, a feltűnősködő (itt nem arra gondolok, hogy egy pár megfogja egymás kezét az utcán, hanem a melegfelvonulás legfeltűnőbb egyedeire) emberek miatt ítélik el a többieket is.
6 felhasználónak tetszik: An_d_a, Beyla, menthol, Szandi0820, Pöttömke, AFCfan
2014. augusztus 30. 15:56 #253
- törölt felhasználó -    
Nem hiszek a Bibliában, alapból a vallásban nem hiszek. Ja, és leszbikus vagyok. Én így szeretem magamat, így fogad el a környezetem, így tudok önmagam lenni. Felőlem írhat a Biblia akármit. Miért kéne, hogy egy könyv általános érvényességű legyen mind a hétmilliárd emberre? Hétmilliárd önálló lény, mindegyik saját történettel, személyiséggel, családdal, kultúrával, hittel... Miért kéne, hogy a Biblia mindenkire ugyanúgy érvényes legyen? Csak mert te meg még pár százezer ember hisz benne? Na és?! Neked ez a szentírás, te éld is eszerint az életed, de ne ítéld el azokat, akik másképp gondolkoznak. Én azt a "hitet" vallom, hogy mindenki szeresse magát és másokat olyannak, amilyenek. Most miért kéne utálni valakit azért, mert más véleményen van? Vagy mert más életstílusa van? Ugyan már, nem ezen múlik a világ dicsősége! Irigylem azokat az egyes embereket, akiknek az az egy dolguk van, hogy ítélkezzenek Pisti meg Józsi felett, mert szeretik egymást... Nem groteszk ez egy kicsit?!
10 felhasználónak tetszik: szenya, MadHatter, MarkHoffmanlives, Jolie_77, AFCfan, menthol, Fan-ily6889, Szandi0820, janet7, JBT1
2014. augusztus 30. 16:43 #254
Poppy Love
Poppy Love
visszatérő vendég
 
StátuszHúsz esztendőm hatalom, húsz esztendőm eladom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.08.
Hozzászólás: 199
Csatolások: 1
Azonosító: 201626
Offline offline
Azért ez a cikk elég alap, ezeket minden kultúrált ember tudja.
2014. augusztus 30. 18:55 #255
- törölt felhasználó -    
Ez jó volt! smileeee.gif
2014. augusztus 30. 19:09 #256
Lili5512
Lili5512
 
StátuszNothing............... :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 1057
Csatolások: 371
Azonosító: 185626
Offline offline
Nekem mindig természetes volt hogy elfogadom a meleg embereket, habár én nem vagyok homoszexuális de barátaim nagy része az biggrin.gif Ó és azt hiszem miattuk lettem yaoi fan biggrin.gif :3
2014. augusztus 30. 19:54 #257
Gyöngyös99
Gyöngyös99
új tag
 
StátuszCassandra Clare... you killed me, when you killed my lover!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.07.
Hozzászólás: 24
Csatolások: 0
Azonosító: 195550
Offline offline
Először is: nem vagyok meleg, de ha az lennék, akkor sem szégyellném.
Második: nem két test lesz szerelmes egymásba, hanem két lélek...
Harmadik: de úgy érzem, hogy ha van oka annak, ha valaki nem bírja őket elviselni. talán elkéne gondolkodnia magán...
Mindketten emberek, az ő dolguk smileeee.gif a lényeg, hogy boldogok legyenek
2014. augusztus 30. 20:07 #258
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12492
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (compromise @ 2014.08.29. 17:09)
Erős kifejezésnek tartom itt az elvárást. Szerintem senki nem vár el senkitől semmit, csupán azt akarják megértetni az emberekkel, hogy ők ugyanolyanok, mint te vagy én.


Itt van a másik kutya elásva szerintem. Nem ugyanolyanok, ahogy a cikk címében is írtad: 'mások'. Ez a legjobb szó véleményem szerint. Nem kell ide se a melegezés, se a b*zizás vagy bármi más. Persze nekik is, mint mindenkinek van két szemük, fülük, esznek, isznak, dolgoznak, szeretnek, de mágis 'mások'.
Ezt pedig szintén egy homoszexuális embertől hallottam. Egyszer segítettem egy haveromnak költöztetni valakit, bútorokat hoztunk el a Balaton melől, fel Budapestre. A fickó az ezo tv egyik műsorvezetője, jósa. Neki vittük a bútorait. Nem volt otthon, csak a párja, meg valami tanítványa várt rá, hogy hazaérjen. Bepakoltuk a cuccokat, vártuk mi is, hogy hazaérjen és kifizessen bennünket. Közben a haverom elkezdett dumálni velük erről a témáról, majd közben hazaért a fickó is. Ők használták beszélgetés közben, így, hogy 'mások'. Úgy fejezték ki magukat, hogy nem tudnak erre az 'állapotra' jobb szót, ez fejezi ki legjobban amit gondolnak vagy éreznek ezzel kapcsolatban. Én nem folytam bele, csak hallgattam, mert nem ismertem őket, a haverom viszont már többször dolgozott nekik, könnyebben dumált velük erről, de ez a rész megmaradt bennem. Szóval lehet lovagolni rajta, hogy ugyanolyan emberek, mint bárki más, ez nagyjából igaz is, de közben mégsem.

Véleményem szerint, akibe szorult egy kis ész, az megérti, ezért nem kellene naponta a közvélemény arcába tolni a témát. Aki meg eleve negatívan áll a kérdéshez és kimegy megdobálni a felvonulást, akkor sem fogja megérteni és elfogadni, ha az év 365 napján lenne felvonulás. Ezért írtam, hogy szélmalomharc és időpocsékolás.

50 éve amerikában még buszra sem szálhattál vagy csak leghátra ha néger voltál, mára ez megváltozott. Ugyanolyan jogaik lettek, mint bárki másnak. Ennek ellenére a mai napig jelenvan a fajgyülölet vagy a diszkrimináció, ahogy nálunk is magyarországon. Ez sosem fog megváltozni. Itt a legutóbbi példa rá, hogy még a rendőrök keze is viszket a ravaszon, ha egy feketebőrüvel kerülnek szembe. Lelőtték, pedig csak két üdítőt lopott és csak 18 éves volt. Nemhogy csökkenne az ilyen setek száma, hanem növekszik. Ebben a cikkben tárgyalt kérdés sem lesz másként. Ahogy írtam, amiben kicsit elbeszélünk egymás mellett, a többség elfogadja, megérti - nevezzük ahogy akarjuk - a dolgot. Amit én és sokan nem tudunk elfogadni, az az, hogy ez napi szinten az arcába van dörgölve az embernek. Itt pedig visszaértem első hozzászólásom tartalmához. A kevesebb néha több. Nem kellene ennyi kampány, felvonulás, hanem sokkal több beilleszkedés, nem kirivó provokatív viselkedés.

Én alapvetően két féle 'meleg' embert különböztetek meg, az egyik amelyik - hát nem találom a megfelelő szavakat - amelyik normálisan viselkedik, él és öltözködik. A másik meg az affektálós, nyávogós lányos viselkedéssel megáldott tipus. Nos, engem ez a második tipus tud bosszantani, mint férfiembert, nem tudom hová tenni, nem tudok vele mit kezdeni, zavar, ha tetszik: idegesít. Nem tudom ,hogy a többi pasi, hogy gondolkozik erről, de gondolom hasonlóan. És, érdekes módon, az első tipusba tartozók, mint az egyik haverom és ismerőseim, ugyanezt mondják a másik tipusról. Gyanítom ez a második tipus az, aki több attrocitásnak van kitéve. De valóban szükség van arra, hogy így viselkedjenek? Nekem kicsit szinpadiasnak, műnek tűnik, mikor egy pasi úgy gesztikulál, jár vagy mozog, mint egy nő.
Ezek már persze csak kérdések számomra is, ha valaki tud erre válaszolni, akkor érdekelne.
3 felhasználónak tetszik: An_d_a, Beyla, AFCfan
2014. augusztus 30. 20:09 #259
Lucky004
Lucky004
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.27.
Hozzászólás: 39
Csatolások: 0
Azonosító: 232349
Offline offline
Visszaolvastam a hozzászólásokat én egyszerűen nem értem, hogy miért keverjük bele ebbe a vallást. Nálunk sokkal okosabb emberek (senki ne vegye sértésnek) már nagyon-nagyon hosszú ideje vitatkoznak egymással és ezek a viták általában nem vezettek sehova (rosszabb esetbe pedig ártottak pl. vallási háborúk) és itt sem fognak, akik nem keresztények azok nem is leznek aki pedig az, az is marad. De ha már itt tartunk: Az vesse rá(juk a melegekre) az első követ aki maga bűntelen közülletek.

A kommentek közül talán egynek volt üzenete volt az amin sokáig gondolkodtam, a lényege az volt hogy túl jokat foglalkozunk a melegekkel és leszbikusokkal, pedig van rengetek más dolog ami talán fontosabb:pl. gyermekbántalmazás, testi illetve szellemi fogyatékosság, rokkant emberek, autizmus, amputált végtagú emberek, rákos gyerekek és felnőttek vagy akár a környezetvédelem a kihalásban lévő állatfajok, az ózonpajz, a globális felmelegedés, vagy éppen a ma is tartó szörnyű háborúk stb. Ha mindegyikre akár csak fele annyi energiát fektetnénk mint a melegek védelmére vagy ostorozására biztosan egy szebb és jobb világban élnénk.

Köszönöm ha végigolvastad legyen szép napod!
4 felhasználónak tetszik: An_d_a, AFCfan, Beyla, _ToTo_
2014. augusztus 30. 20:18 #260
- törölt felhasználó -    
Én nem ítélem el őket, nincs velük bajom, az egy más dolog, hogy mit gondolok a melegségről. Azonban az, hogy gyereket fogadnak örökbe szerintem kicsit túlzás. unsure.gif
17 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!