Starity

Csernobil emlékére – 30 éve történt a végzetes katasztrófa

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. április 26. 08:32 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Ma van a csernobili atomkatasztrófa harmincadik évfordulója, ez alkalomból pedig egy fényképes összeállítással szeretnénk emlékezetetekbe idézni, micsoda csapást jelentett a tragédia.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. április 26. 09:46 #2
- törölt felhasználó -    
Csernobil tragédiája szörnyű volt! sad.gif Ráadásul a Szovjetek titkolóztak, csak a svéd észlelés után vallották be a balesetet... 1986-ban 3 éves voltam, és a kertben játszottam április 26-án... Nem tudom, hogy én milyen dózist kaptam a sugárzásból, de remélem szerencsém volt... Kihalt teljesen egy nagyváros, minden úgy maradt szinte, mint amikor bekövetkezett a katasztrófa... Több újság és könyv is foglalkozott a témával, lehet, hogy majd utánaolvasok! Mindenesetre ez a cikk és interjú nagyon klassz lett, méltó emléke a tragédiának! Remélem több ilyen atombaleset nem fog bekövetkezni...
2016. április 26. 10:52 #3
rocknroller
rocknroller
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.07.05.
Hozzászólás: 1787
Csatolások: 0
Azonosító: 17168
Offline offline
Lassan 30 éve Csernobilnak köszönhetem a bajaimat. A kormány állítólag elakarta hallgatni, hány betegebb gyerek született abban az évben nálunk.
2016. április 26. 13:05 #4
Orsiiika
Orsiiika
új tag
 
Státuszchoose me or lose me. i'm not a backup plan.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.27.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 252636
Offline offline
elmennek oda.
2016. április 26. 13:14 #5
Mileylove23
Mileylove23
 
StátuszI'm not perfect I'm a unicorn!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.02.
Hozzászólás: 675
Csatolások: 0
Azonosító: 255378
Offline offline
Ez egy nagyon érdekes cikk lett bámulatosak ezek a képek szívesen megnézném élőbe is
2016. április 26. 14:12 #6
kuci100
kuci100
 
Státusz"La vie est, ce qu'elle est"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.23.
Hozzászólás: 801
Csatolások: 0
Azonosító: 248788
Offline offline
Ez egy szörnyű tragédia.....ez a cikk nagyon meghatott, volt értelme. Hallottam már korábban erről az esetről, de köszönöm Jolie és Lexi, hogy részletes tájékoztatást adtatok erről az esetről és hogy ilyen szépen megemlékeztetek.
2016. április 26. 14:15 #7
Big time rusher
Big time rusher
visszatérő vendég
 
StátuszEverybody know the mormin' time is comin' Dont it make you wanna feel alright?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.14.
Hozzászólás: 137
Csatolások: 0
Azonosító: 209209
Offline offline
Szomorú, komoly és jó cikk lett!
2016. április 26. 14:26 #8
AriG.Fan
AriG.Fan
bãbÿgírł
 
StátuszPlay whit my hair not my feelings.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.25.
Hozzászólás: 2586
Csatolások: 377
Azonosító: 244176
Offline offline
Én erről a csernobili tragédiáról (nem hazudok nektek..) kb két hete hallottam, ugyanis fizikaórán úgy gondolta a drága tanárnénink, hogy nézzük meg...Esküszöm nekem az egész történet alatt borzongott a hátam, rettentően szomorú eset és hihetetlen.

Gratulálok a cikk íróinak!
2016. április 26. 14:29 #9
Dóra119
Dóra119
*Los Angeles*
 
StátuszRelax...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.28.
Hozzászólás: 2160
Csatolások: 17
Azonosító: 232436
Offline offline
Sajnálom azokat az embereket, akik ott éltek...
2016. április 26. 14:44 #10
I.Am.Not.A.Mundane
I.Am.Not.A.Mundane
új tag
 
Státuszyou find someone who's intrested
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.27.
Hozzászólás: 43
Csatolások: 0
Azonosító: 255178
Offline offline
Ez egy borzasztó tragédia. A mai világban, ahol tömegével gyártják a "földönkívüliinváziósmindenkimeghal" filmeket, elképesztő azt látni, hogy egy ekkora Világméretű tragédiát mi okozott. Az ember. Mindenki az ismeretlentől várja a halált és bele sem gondolunk, hogy ekkora pusztítást tudunk okozni.
Engem rendkívül megfogott. Szeretnék oda, majd egyszer, élőben is ellátogatni.
2016. április 26. 14:46 #11
- törölt felhasználó -    
Láttam erről egy műsort a National Geographics-on. Csernobilban még mindig lehetetlen élni, mert a sugárzás jóval a megengedett felett van, így, 30 évvel később is. Nem tudom, a Zónában hogy élhetnek, milyen körülmények között. De a képekben is látszik, az embereket kiszakították az életükből.
2016. április 26. 14:49 #12
- törölt felhasználó -    
Tényleg egy óriási nagy katasztrófa volt, nem bírom még a mai napig sem elhinni, hogy ez tényleg bekövetkezett, pedig sajnos muszáj lesz hinnem benne. Elképzelni sem merem mi volt harminc évvel ezelőtt ott, Csernobil városában. Kegyetlen időszak volt ott mindenkinek.
Még pár héttel/hónappal ezelőtt olvastam valahol, hogy az idősebb emberek, nem akartak elköltözni, vallomásuk szerint azért, mert itt születtek, itt vannak a rokonok és itt akarnak meghalni.

Nagyon "szép", tartalmas cikk lett. Minden elismerésem a cikk íróinak! Köszönjük!
2016. április 26. 15:04 #13
Pityang
Pityang
 
Státusz//10.27.//
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 755
Csatolások: 0
Azonosító: 243873
Offline offline
Szomorú baleset volt, hiszen nem csak hogy emberi mulasztás történt, de a reaktort nagy mérete és költségei miatt nem is látták el megfelelő burkolattal, tehát a robbanás után a radioaktív anyag könnyebben a légkörbe juthatott... Rossz belegondolni is hogy mennyire ijesztő lehetett szemtanúja lenni egy ilyen helyzetnek, mikor a lakosságot még csak nem is tájékoztatták rendesen azzal kapcsolatban hogy milyen veszélyekkel néznek szembe ha egy atomreaktor közelében élnek. Nem voltak tájékoztatva a radioaktív anyag veszélyességével sem, megfelelő felszerelés nélkül maradtak még a dolgozók is. Sőt mi több, a balesetet követően a mérőműszerekről azt hitték hogy elromlottak és nem tudták megmondani hogy mekkora a sugárzás mérete, ergo, fogalmuk sem volt róla hogy mekkora veszélynek tették ki a lakosságot!
Mindenesetre nem igazán értem hogy miért kellett egy várost megnyitni hogy a sok katasztrófaturista meg ott lófrálhasson. Egyedül az ilyen emberek miatt érzem egy kicsikét is jogosnak hogy turistáskodjanak, de a legtöbben csak pénzes turisták akik nem tudnak magukkal mit kezdeni. Lehet hogy egy részük még csak azt sem tudja melyik városban van éppen! Azon kívül hogy kreáltak maguknak egy turistalátványosságot, aminek minden bizonnyal borsos ára van, csak kiállítottak egy várost, amiben az az érdekes hogy sugárfertőzött minden és harminc éve lakatlan! sleep.gif
2016. április 26. 15:07 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet (rocknroller @ 2016.04.26. 10:52)
Lassan 30 éve Csernobilnak köszönhetem a bajaimat. A kormány állítólag elakarta hallgatni, hány betegebb gyerek született abban az évben nálunk.

A te helyedben én erre nem vennék mérget....sőt.

P.S. A cikket holnap ilyenkor szeretném kommentelni,mert valam azt súgja van benne egy-két pontatlanság. Épp addigra megnézem a Csernobil emlékére készített ukrán dokumentumfilmet.
2016. április 26. 16:02 #15
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett, tartalmas!
Mellesleg egy ilyen helyen szivesen ellaknák
2016. április 26. 16:45 #16
Wyrd
Wyrd
 
StátuszSing out loud we all die
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.06.12.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 42
Azonosító: 244797
Offline offline
Mindenesetre én azért biztos nem tennék ott túrákat, amíg az új védóburkolat el nem készül, márpedig ahogy kinéz, az se most lesz..
2016. április 26. 17:14 #17
Arvil fan
Arvil fan
Photographer
 
Státusz"Do something today that your future self will thank you for."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.29.
Hozzászólás: 1424
Csatolások: 38
Azonosító: 216037
Offline offline
Hát elég szörnyű eset volt én örülök hogy még nem éltem.
2016. április 26. 17:34 #18
Elza Foster
Elza Foster
visszatérő vendég
 
Státusz"Minden siker mögött 100 kudarc van"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.10.
Hozzászólás: 392
Csatolások: 0
Azonosító: 243663
Offline offline
Nahat. Egy ertelmes cikk Starityn?! Ilyen is regenvolt.
Egyebkent. Csodalatos es meghato kepek egy szornyu katasztrofarol
2016. április 26. 17:36 #19
Inori
Inori
visszatérő vendég
 
StátuszLéket kapott a létezésem hülye hajója.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.27.
Hozzászólás: 117
Csatolások: 0
Azonosító: 202686
Offline offline
Szörnyű volt ez a tragédia - és ami még hátborzongató, hogy az egész emberi mulasztás miatt történt, és elkerülhető lehetett volna... :'( Egyébiránt remekül sikerült a cikk, a képek hangulata hihetetlen volt.
Ps a nagynéném pajzsmirigyproblémái is ide köthetők...
2016. április 26. 18:52 #20
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Én hallottam pontosabb adatokat az elhunytak és a károsultak számáról, hatalmas számokról van szó, jobb bele sem gondolni.
Az pedig, hogy turistalátványosság legyen, nekem nem fekszik. Persze, rengeteg ember van, akit ez közelebbről is érintett, és mindenképpen meg szeretné nézni a helyszínt és a környező vidékeket, de nem, ez igazán hátborzongató. A kockázatokról nem is beszélve.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok