Starity

Alicia Keys eltiltotta a fiait a szexista Disney-meséktől

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. november 05. 18:20 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Alicia Keys fiai nem nézhetnek bizonyos Disney-meséket, mert az énekesnő szexistának találja őket.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. november 05. 18:24 #2
- törölt felhasználó -    
Kisgyerekként, amikor néztem, nem kifejezetten foglalkoztam azzal, hogy Hófehérke a hét törpére mos, főz, takarít, inkább az érdekelt, hogy mi lesz Hófehérkével, ha a gonosz királynő megtalálja. Ez a szexista gondolatok csak mostanság aggatják ezt rá mindenre..előre látom, hogy lassan már betiltani fogják a régi Disney-meséket, nehogy szexista hatással legyen egy kisgyerekre..nem azon fog gondolkozni, miközben nézi. Szerintem azt se tudják mit jelent a szó.
2016. november 05. 18:27 #3
- törölt felhasználó -    
Szeretem Aliciát, de ez túlzás. Miért kell mindenbe olyan dolgokat belemagyarázni, ami nincs is ott? Egyetértek Krumpligombóccal. Egy gyerek nem arra figyel fel, hogy "jajj ez a nő hét emberre mos, főz takarít". Ennyi erővel tényleg be lehetne tiltani az összes Disney mesét.
2016. november 05. 18:30 #4
Friday13
Friday13
visszatérő vendég
 
StátuszPéntek 13-a, a szerencse napom
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.29.
Hozzászólás: 290
Csatolások: 0
Azonosító: 245527
Offline offline
Ekkora hülyeséget ba*meg
2016. november 05. 18:30 #5
Lilisztar
Lilisztar
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.09.
Hozzászólás: 318
Csatolások: 0
Azonosító: 244672
Offline offline
Haaaat
Mar nem azért de en nem értek vele egyet
Amúgy meg amikor valaki kicsi akkor az ilyen dolgokat nem latja
Ráadásul szerintem a mostani Disney hercegnos filmek annyira nem jók mint regen
Mármint oke persze minden mostani kicsi imádja es ezzel nincs is bajom mert gyerek szemmel nagyon jók
De akkor is szerintem régebben jobbak voltak (most tini vagyok)
2016. november 05. 18:32 #6
- törölt felhasználó -    
A hét törpe meg a bányában dolgozik. pardon.gif Ne szórakozzunk, egy kisgyereknek eszébe sem fog jutni a hímsovinizmus, a szexizmus, meg a többi egy meséről. Őszintén szólva én ezerszer jobbnak tartom, ha a gyerekek klasszikus Disney meséken nőnek fel, mint ha egy mai mesét néznének. Egyébként ezzel az erővel a Pizsamás banánok c. mesébe meg bele lehet magyarázni azt, hogy azért hosszában csíkos a pizsamájuk, mert ők is csak az alakjukra tudnak gondolni, és nem akarják, hogy a keresztben csíkos kövérítse őket. Ugyan már. Ezek csak mesék.
2016. november 05. 18:33 #7
Azt hittem
Azt hittem
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.28.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 253514
Offline offline
Teljesem egyetértek vele! Én kifejezetten nem szerettem kiskoromban a Disneyt ahogy most sem! Nem is értem miért szeretik annyira! Apukám magyar meséket nézetett velem és a híres Hayao Miyazaki animéit! Nagyon örülök,hogy nem Disney volt a favorit!
2016. november 05. 18:36 #8
Kittyblack1
Kittyblack1
visszatérő vendég
 
Státuszaz éjjel soha nem érhet véget varázsolj nekünk valami szépet
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.28.
Hozzászólás: 134
Csatolások: 0
Azonosító: 243209
Offline offline
Úgy neveli a kisfiát ahogy ő akarja. Az én unokafivéreim sem nézték a Hamupipőkét vagy a többit hercegnős mesét, és nem is maradtak ki semmiből. Nézz helyette mást, igazság szerint én is mindent megtennék, hogy a gyermekeim megfelelő nevelést kapják, ha Alicia szerint ez a megfelelő.. Nincs joga senkinek beleszólni. Amúgy gyönyörűek a neveik ohmy.gif
2016. november 05. 18:40 #9
Ashbenson
Ashbenson
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.16.
Hozzászólás: 358
Csatolások: 0
Azonosító: 254819
Offline offline
Kittybalck1 egyetértek. wink.gif
2016. november 05. 18:49 #10
poppy19
poppy19
visszatérő vendég
 
Státuszgone with the wind
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.11.
Hozzászólás: 476
Csatolások: 4
Azonosító: 242580
Offline offline
Nem hiszem,hogy én el lettem rontva azzal, hogy Disney-t néztem,semmi ilyesmi nem jutott róla eszembe. De persze az ő dolga.
2016. november 05. 18:50 #11
BLulu88
BLulu88
Cikk író
 
StátuszTalk behind my back but when they see me it's respect though...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.30.
Hozzászólás: 2172
Csatolások: 0
Azonosító: 242008
Offline offline
Persze úgy nevelje a fiait ahogy azt az anyai kötelessége, érzései diktálják viszont! szerintem nem kéne ilyen dolgokat belemagyarázni a mesékbe mert őszintén szólva nincs értelme. Én ennyi évesen amúgy se azon gondolkoztam hogy ezek a mesék társadalmilag mennyire helyesek vagy nem egyszerűen csak néztem mert tetszett az adott szereplő, a zenék ennyi. A gyerekek nem ezen fognak gondolkozni rögtön ha meglátnak egy klasszikust. A másik meg az hogy egyszer ha nem most akkor majd később úgy is meg fogja nézni azokat a meséket az a gyerek mert általába minden gyerek azt szereti csinálni amit persze a szülő nem enged így szinte biztos vagyok abban hogy egyszer az életbe tuti találkozni fognak még ezekkel a mesékkel és bizony meg fogják nézni akár barát ajánlja akár csak kíváncsiságból. Az meg a másik hogy így egy tök jó dologtól fossza meg őket: a Disneyland. Ha elvinné őket oda mégis mit gondolnának a gyerekek kik azok a szereplők akik fel alá járkálnak ott? Nem értenék az egészet úgy ahogy van és így nem lenne élvezetes elmenni Disneylandbe. Nem elmenni Disneylandbe meg amúgy is baromság mert ha már ott laknak ahol van ilyen akkor azért illene oda ellátogatni és nem megfosztani a gyerekeit ettől mert lehet hogy tök jól szórakoznának. Szóval ez a dolog több sebből is vérzik de ha ő ezt vállalja akkor felőlem...
2016. november 05. 18:51 #12
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Édes Istenem. Van bennem némi lappangó feminizmus, tudok én is szónoklatokat tartani a témában, de szerintem mindennek van határa. Mert könyörgöm, ez csak egy mese! Persze, az ilyen kis dolgok is hozzájárulnak a gyerek világnézetének kialakulásához (ha nem is úgy, hogy elfilozofál a hímsovinizmuson és hasonló dolgokon), de erősen kétlem, hogy ez fogja meghatározni egy fiúnak a lányokhoz/nőkhöz való viszonyát a jövőben. Generációk nőnek fel ezeken a meséken, és ha valami defektje van az embernek, az nem a Disney hibája, hanem a szülőké, mert azoknak százszor akkora a hatása a gyerekre, mint annak amit a tévében lát - el tud vele beszélgetni, meg tudja neki mondani, mi a jó és mi a rossz, helyre tudja tenni, ha esetleg az egyik műsor rossz hatással lenne rá. Ha meg úgy gondolja, hogy a kölyök világnézetét a Disney fogja befolyásolni, akkor nézesse meg vele például a Mulan-t vagy a Pocahontast, ott aztán tényleg elég rendhagyó szerep jut a nőknek...
2016. november 05. 18:55 #13
- törölt felhasználó -    
Ő tudja, de szerintem ez már a "mindenbe belemagyarázunk mindent" típusú értelmetlen problémázgatás csak. Egy gyerek, amikor nézi, akkor a történettel foglalkozik és nem ilyen apróságokkal, nem is tudják, mit jelent az adott kifejezés. Rengetegen nőttek fel az igazi, rajzolt Disney meséken és nem lettek attól nőgyűlölőbbek semmivel. Nem néhány mesén fog ez múlni. Ennyi erővel meg az Andersen-es mesék közül sincs jó sok kedvező hatással a gyerekekre, mert az egyikben meg lecsapják minden férfinak a fejét, aki nem találja ki, mire gondol a hercegnő. Akkor az meg férfigyilkolásra buzdít? rohog.gif
Szerintem ennyi erővel mindegyik mesében lehet találni kivetnivalót. Sok magyar népmese meg akkor felszínességre neveli a nőket, mert rögtön a nyakába vetik magukat a jóképű kis királyfinak/ pásztor fiúnak, akit két perce sem ismernek, de megmentette őket valami sárkánytól. Meg belökik bennük a boszorkányt a sütőbe/levágják a fejét, akkor az is nőellenességet gerjeszt...
Szerintem a Disney mesék még mindig jobbak olyan szempontból, hogy nem buták a szereplők. A mai felkapott mesékben abból csinálnak viccet sokszor, hogy melyik szereplő okoskodóbb vagy agyatlanabb. Az mennyivel gyakorol jobb hatást? xD
2016. november 05. 19:07 #14
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gothic01 @ 2016.11.05. 18:55)
Ő tudja, de szerintem ez már a "mindenbe belemagyarázunk mindent" típusú értelmetlen problémázgatás csak. Egy gyerek, amikor nézi, akkor a történettel foglalkozik és nem ilyen apróságokkal, nem is tudják, mit jelent az adott kifejezés. Rengetegen nőttek fel az igazi, rajzolt Disney meséken és nem lettek attól nőgyűlölőbbek semmivel. Nem néhány mesén fog ez múlni. Ennyi erővel meg az Andersen-es mesék közül sincs jó sok kedvező hatással a gyerekekre, mert az egyikben meg lecsapják minden férfinak a fejét, aki nem találja ki, mire gondol a hercegnő. Akkor az meg férfigyilkolásra buzdít? rohog.gif 
Szerintem ennyi erővel mindegyik mesében lehet találni kivetnivalót. Sok magyar népmese meg akkor felszínességre neveli a nőket, mert rögtön a nyakába vetik magukat a jóképű kis királyfinak/ pásztor fiúnak, akit két perce sem ismernek, de megmentette őket valami sárkánytól. Meg belökik bennük a boszorkányt a sütőbe/levágják a fejét, akkor az is nőellenességet gerjeszt...
Szerintem a Disney mesék még mindig jobbak olyan szempontból, hogy nem buták a szereplők. A mai felkapott mesékben abból csinálnak viccet sokszor, hogy melyik szereplő okoskodóbb vagy agyatlanabb. Az mennyivel gyakorol jobb hatást? xD

Egyetértek veled! meghajolo.gif
2016. november 05. 19:18 #15
- törölt felhasználó -    
ez hülye... én értem, és tisztelem a feministákat, de azért ez túlzás. nem hiába gyerekfilmek, sztem többet érnek mint a mai mesék! a mai mesék nem tisztelnek meg semmit! rondán beszélnek, felismerhetetlen alakok szerepelnek a tv-ben. akkor most én vagyok a hülye vagy ő?
2016. november 05. 19:18 #16
- törölt felhasználó -    
Ezt a hülyeséget.
2016. november 05. 19:32 #17
- törölt felhasználó -    
Ekkora gyökérséget... úgy neveli a gyerekeit ahogy akarja,de ez már túlzás.
2016. november 05. 19:32 #18
Sütikexdd
Sütikexdd
visszatérő vendég
 
StátuszMerj elni meghalni barki tud
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.25.
Hozzászólás: 417
Csatolások: 0
Azonosító: 255101
Offline offline
Na jo de Magyarorszagon es Amerikaban is mas mas hogy nevelik a szulok a gyerekeiket es en az Amerikai neveltetesi modszert talalom megfelelonek mivel ott a gyerek minden "csodas" dologban hisz pl.: fogtunder, mikulas, husveti nyuszi stb....Mig velemenyem szerint Magyarorszagon a gyerekek 45% hisz ezekben a csodas dolgokban persze idobb utobb meg tudja hogy nem leteszik de megis jo hinni benne mig gyerek az ember ....Szerintem a Disney mesek jok (de csak azok mert ami azon a csatornan megy sztm csak el butitja a gyereket ..) de mindenki ugy neveli a sajat gyereket ahogy akarja sztm a Disney csatornan csak hulyesegek mennek inkabb es valamelyk resz nem is 4-5 evesnek valo mivel mar ez a korosztaly is nezzi ezt a csatornat ami caak elbutitja oket en velemenyem szerint smileeee.gif
2016. november 05. 19:42 #19
Récike2000
Récike2000
 
Státusz#FASHION #design #Wellhellove #ELNOK #rapshodyforyouandme
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.29.
Hozzászólás: 802
Csatolások: 8
Azonosító: 176748
Offline offline
Na konyorgom ne tulozzunk mar. Persze,feminista,tisztelem erte,ez jo dolog,de ha a gyerekei nem neznek meset mit neznek?Dokumentumfilmeket? Bocsasson meg de ez szerintem is belemagyarazas,nem kell mindenben a rosszat keresni. Egyaltalan nem arrol szol a mese,hogy het torpere foz,mos,takarit. Nem kellene ezekben a mesekben a rosszat keresni,hiszen szinte mind ezen nottunk fel,es ha mar bele akar kotni valamibe,nezzen fel a Disney csatornara,ahol megy a hulyeseg,a mar viccesnek es csaladi hangulatunak sem nevezheto kemes,iskolas meg a tobbi hulye sorozat. A mostaniakba mar bele lehet kotni,azok valoban gazak. A regi,EREDETI Disney mesek szerintem meg tanulsagosak is lehetnek,es egy gyerek nem azt fogja nezni,hogy mennyire rasszista,feminista,stb stb az az adott mese.
2016. november 05. 20:02 #20
lmarcso
lmarcso
új tag
 
StátuszWWE
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.01.
Hozzászólás: 84
Csatolások: 0
Azonosító: 260628
Offline offline
Ha úgy áll hozzá a dolgokhoz hogy abban a szexet lássa akkor banánt sem fog nekik adni??
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok