Starity

Alicia Keys eltiltotta a fiait a szexista Disney-meséktől

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. november 06. 07:11 #41
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Van benne valami, de akkor is sztem egy picit túlreagálja!
2016. november 06. 07:45 #42
TheTruthAboutLove
TheTruthAboutLove
folklore
 
Státuszgive me my dawns back
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 4209
Csatolások: 58
Azonosító: 203823
Offline offline
Olyan jó olvasni, hogy itt a kommentek között gyerekek mondják rá , hogy hülye, egy felnott nőre, csak mert sajat maga donti el, hogy mit engedd meg a gyerekeinek. Nem tett ezzel semmi rosszat . biggrin.gif
2016. november 06. 08:47 #43
- törölt felhasználó -    
Sztem jól tette.
2016. november 06. 10:00 #44
- törölt felhasználó -    
WTF?Én ezeken a meséken nőttem fel!Egy kicsit sem reagálj túl?Igaz van benne valami,de ez azért...Ilyenekre normál esetben nem gondol a gyerek hogy abban a kibaszott Aladdinban vagy bármelyik Disney mesében szexizmus lenne...
2016. november 06. 10:01 #45
- törölt felhasználó -    
Elég érdekes fantáziája van a nőnek.
2016. november 06. 10:48 #46
Selena Gomez Fan.2
Selena Gomez Fan.2
#EvilRegal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1983
Csatolások: 4
Azonosító: 200866
Offline offline
Teljes mértékben megértem Alicia-t. Bár szeretem a Disney meséket, én is utálom ezeket bennük.
2016. november 06. 12:07 #47
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gothic01 @ 2016.11.05. 18:55)
Ő tudja, de szerintem ez már a "mindenbe belemagyarázunk mindent" típusú értelmetlen problémázgatás csak. Egy gyerek, amikor nézi, akkor a történettel foglalkozik és nem ilyen apróságokkal, nem is tudják, mit jelent az adott kifejezés. Rengetegen nőttek fel az igazi, rajzolt Disney meséken és nem lettek attól nőgyűlölőbbek semmivel. Nem néhány mesén fog ez múlni. Ennyi erővel meg az Andersen-es mesék közül sincs jó sok kedvező hatással a gyerekekre, mert az egyikben meg lecsapják minden férfinak a fejét, aki nem találja ki, mire gondol a hercegnő. Akkor az meg férfigyilkolásra buzdít? rohog.gif 
Szerintem ennyi erővel mindegyik mesében lehet találni kivetnivalót. Sok magyar népmese meg akkor felszínességre neveli a nőket, mert rögtön a nyakába vetik magukat a jóképű kis királyfinak/ pásztor fiúnak, akit két perce sem ismernek, de megmentette őket valami sárkánytól. Meg belökik bennük a boszorkányt a sütőbe/levágják a fejét, akkor az is nőellenességet gerjeszt...
Szerintem a Disney mesék még mindig jobbak olyan szempontból, hogy nem buták a szereplők. A mai felkapott mesékben abból csinálnak viccet sokszor, hogy melyik szereplő okoskodóbb vagy agyatlanabb. Az mennyivel gyakorol jobb hatást? xD


Ahogy olvastam a kommentedet, eszembe jutott a Tom és Jerry: van olyan ismerősöm, aki nem hagyja a kisgyermekét nézni ezt a mesét, mert agresszív. Lehet van benne valami, de én még idősebb koromban se azt figyelem, hogy most Tom lecsapja az egeret vagy ráesik a zongora, és hogy mennyire agresszívek. Kisöcsém például imádja a Tom és Jerryt, és nem lett emiatt verekedős típus. biggrin.gif
2016. november 06. 12:19 #48
Bbb8
Bbb8
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.10.
Hozzászólás: 106
Csatolások: 0
Azonosító: 253080
Offline offline
Teljesen megértem, való igaz hogy kicsit mulatságosnak hangzik, de ha belegondolunk ez valóban így van. Lehetséges ha nem ezeket láttuk volna egész életünkben akkor most ez nemis lenne kérdés? Engem ez foglalkoztat.
2016. november 06. 12:26 #49
bsz.andrea
bsz.andrea
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.10.04.
Hozzászólás: 230
Csatolások: 0
Azonosító: 260145
Offline offline
Teljesen igaza van. Mennyivel jobb lenne egy olyan mese, amiben arról beszélnek, hogy milyen nehéz a házimunka és milyen nyomorult dolog bányában dolgozni...De most komolyan. Hófehérke és a 7 törpe is teszi a saját dolgát, szeretettel és boldogan, mert szeretik és segítik egymást. Még ha nehéz is a munka, ha olyanért dolgozol, akit szeretsz, akkor nem érzed akkora nyűgnek, meg tehernek, mert a másik jóléte megér neked ennyi fáradtságot. Ezen kívül a törpék menedéket adtak Hófehérkének, a végén szabadon elmehetett a hercegével, a gonosz vesztett, a jó győzött. Ebben mi a durva és szexista? Én inkább amiatt aggódnék, hogy ki akarják vágni Hófehérke szívét, a banya meg lezuhan egy mély szakadékba és agyon nyomja egy kő. Ha ehhez hozzáadjuk azt is, hogy a házimunka milyen nehéz, tök boldog kis mesét kapunk.smileeee.gif Hacsak a herceg nem veri szét Hófehérkét részegen.
2016. november 06. 12:39 #50
XxMentaxX
XxMentaxX
új tag
 
Státusz▿Music▿15yrs▿Musical.ly▿Adidas▿Tumblr▿Fodor Évi▿Byfriend K.D Bstfriend L.N▿♥ ♥ ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.01.
Hozzászólás: 9
Csatolások: 0
Azonosító: 260638
Offline offline
Csak ebben az a szomorú hogyha minél jobban eltiltja a gyerekeit ezektől akkor egyre jobban fognak lázadozni és nagyobb korukban olyanokat tesznek meg amiket nem kéne. De az anyuka sem gondol bele ezekbe! Egyszer úgyis megtudnak majd mindent, persze jó hogyha a gyerek egyre később nő fel de a logikának azért meg kéne maradnia. Ha mindentől eltiltják akkor magától fog utána keresni a rosszabbnál rosszabb dolgoknak, főleg amikor látja hogy a barátai már ezt látták meg azt kipróbálták akkor majd ő fogja magát késztetni arra hogy nézze meg és a végén megteszi.
2016. november 06. 12:46 #51
bsz.andrea
bsz.andrea
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.10.04.
Hozzászólás: 230
Csatolások: 0
Azonosító: 260145
Offline offline
Gothic01 Most olvastam végig a kommentedet, néhány helyen jót nevettem, nagyon jópofán fogalmazol és teljesen egyetértek veled. smileeee.gif
2016. november 06. 13:07 #52
szasza192
szasza192
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.08.
Hozzászólás: 486
Csatolások: 5385
Azonosító: 98219
Offline offline
Nem hogy örülne, hogy a fia ilyen "lányos" meséket szeretnének nézni.
Sokkal nagyobb hatása lenne az erkölcsi és morális fejlődésükre szerintem.
Tündérmesékbe belekötni nevetséges. Ráadásul úgy, hogy senki se ábrázolta buta nőként Hőfehérkét (hogy most a példánál maradjunk), vagy hogy akarata ellenére tette, amit tett. Hamupipőkét tényleg kényszerítették a munkára, de mivel azt nők tették, akkor azt vajon nézhetik a fiúk?!
Mindenesetre, én örülni fogok, ha lesznek fiaim és ilyen mesékre lesz igényük smileeee.gif
2016. november 06. 13:43 #53
AnnaZriinyi
AnnaZriinyi
underworld shooter♦
 
StátuszAbsque pugna non est victoria.«
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.19.
Hozzászólás: 1951
Csatolások: 16
Azonosító: 239228
Offline offline
Hát, nem tudom. Én ezeken a meséken nőttem/növök fel. Egy gyerek még nem azzal foglalkozik, hogy mi a szexista és mi nem. Sőt, nem is tudja, hogy az mit jelent. Szerintem a mesék segítenek a gyerekeknek felfogni vagy megérteni bizonyos dolgokat, nomeg segít nekik kifejezni az érzelmeiket. Meg ilyenkor kialakul a gyerekekben egy olyan világ, amibe a rossz napokon el tudnak bújni, ami szerintem náluk normális dolog. De úgy neveli Alicia a gyerekeit, ahogy akarja.
2016. november 06. 16:48 #54
- törölt felhasználó -    
Hát nem is tudom. Szerintem ezeket a meséket nem kell komolyan venni. Nem ettől lesz a gyerek olyan amilyen felnőttkorában.
2016. november 07. 13:39 #55
- törölt felhasználó -    
A klasszikus Disney mesékbe (pl. Hófehérke, Csipkerózsika, Hamupipőke) nyilván bele vannak "szőve" az akkori kor ideáljai. Ne várja senki, hogy egy 1937-ben készült mesében a női főszereplő majd az egyenlőséget, női szabadságot fogja képviselni. biggrin.gif Alicia azt nézet a gyerekeivel, amit akar, nyilván. Mellesleg nem kell minden Disney mese főhősnőjét megmenteni - ott van Mulan, Jázmin, Esmeralda, Jane... például.
2017. január 18. 15:00 #56
Dorinadd
Dorinadd
Always
 
StátuszR5 & Harry Potter & TVD & TO & PLL
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.07.
Hozzászólás: 1937
Csatolások: 0
Azonosító: 259598
Offline offline
Érdekes felfogás, de legalább a fiai később nem becsülik le a nőket.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok