Starity

Kiakadt a Riverdale sztárja, elege lett a sorozatból

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2020. június 03. 14:36 #1
Four
Four
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.03.12.
Hozzászólás: 0
Csatolások: 0
Azonosító: 271791
Online online
A színésznő kifakadt, sorozatbeli szerepével kapcsolatban sok problémája van.
A teljes cikkhez kattints ide!
2020. június 03. 15:20 #2
Angel_Tzuyu
Angel_Tzuyu
visszatérő vendég
 
StátuszMusic has no barriers. - Namjoon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.04.01.
Hozzászólás: 423
Csatolások: 0
Azonosító: 276094
Offline offline
Nem nézem a sorozatot,de maga az egész sztori visszataszító,középiskolás szerepek,olyanoknak akik bőven túl vannak a 20as éveik felett,az egész szexista a fiatalokkal szemben.
1 felhasználónak tetszik: Noora
2020. június 03. 15:33 #3
Alexaaa09
Alexaaa09
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.03.
Hozzászólás: 1897
Csatolások: 0
Azonosító: 263421
Offline offline
Szerintem még ha egy évada lesz az csoda. Egyre több balhé van ezzel a sorozattal is.
2020. június 03. 15:37 #4
the banshee
the banshee
lexi howard enthusiast
 
Státuszfocus on the good
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.30.
Hozzászólás: 4554
Csatolások: 4469
Azonosító: 267596
Offline offline
sajnálom Vanessat, és teljes mértékben egyet értek vele:( a 2. évad óta ígérgetik, hogy megtudjuk a karaktere múltját, de őszintén nem igazán tudom mit vártunk, a Riverdale íróiról van szó.
amúgy szerintem egyértelmű, hogy a színészek nem szeretnének már szerepelni a sorozatban és elegük van, azért is ennyi a dráma. (szerintem jogosan)
2020. június 03. 15:38 #5
morwenriel
morwenriel
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.06.09.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 270043
Offline offline
Én elhiszem, hogy a jelen körülmények miatt sokan szeretnének hangot adni az igazságtalanságok ellen .... DE ne így tegyék. Mert ez kicsit visszataszító , ha a helyzeteket összehasonlítjuk. Inkább csendben kellene maradniuk. Ezt a kirohanását rohadtul nem értem, nincs is igaza. Az egyik legkedveltebb karakter a sorozatban, még ha csak mellék is...( legallábbis az instagram alapján)Attól függetlenül amúgy, hogy szerintem abban a sorozatban nincs már egy normális karakter, hanem szerintem mind sült bolond... ha csak azt nézzük,hogy kik voltak a "fő" gonoszok( mert amúgy szerintem mindegyik karakter az), akkor kb azt a következtetést kellene levonni belőle, hogy minden családos, fehér apuka egy elmebeteg gyilkos... na pont erre a sorira nem lehetne ráfogni, hogy a színes bőrű embereket annyira rossznak mutatná be, sőt.(!!!) Az egész sorozat viszont egy gányadék, és tök rossz képet közvetít a fiatalokról, felnőttekről, mindenről. Ha ezt mondta volna aláírom, de olyan problémát ragadott ki, ami nem is létezik. És szerintem amikor tényleges és sokkal nagyobb problémák vannak, az ilyen nyilatkozatok visszataszítóak egy kicsit. Szeretném, ha a feminizmusért, és a rasszizmusért is olyan emberek szólalnának fel, akiket komolyan lehet venni.. mert így ezek az eszmék is elfognak veszni.
2020. június 03. 16:34 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet (morwenriel @ 2020.06.03. 15:38)
Én elhiszem, hogy a jelen körülmények miatt sokan szeretnének hangot adni az igazságtalanságok ellen .... DE ne így tegyék. Mert ez kicsit visszataszító , ha a helyzeteket összehasonlítjuk. Inkább csendben kellene maradniuk. Ezt a kirohanását rohadtul nem értem, nincs is igaza. Az egyik legkedveltebb karakter a sorozatban, még ha csak mellék is...( legallábbis az instagram alapján)Attól függetlenül amúgy, hogy szerintem abban a sorozatban nincs már egy normális karakter, hanem szerintem mind sült bolond... ha csak azt nézzük,hogy kik voltak a "fő" gonoszok( mert amúgy szerintem mindegyik karakter az), akkor kb azt a következtetést kellene levonni belőle, hogy minden családos, fehér apuka egy elmebeteg gyilkos... na pont erre a sorira nem lehetne ráfogni, hogy a színes bőrű embereket annyira rossznak mutatná be, sőt.(!!!) Az egész sorozat viszont egy gányadék, és tök rossz képet közvetít a fiatalokról, felnőttekről, mindenről. Ha ezt mondta volna aláírom, de olyan problémát ragadott ki, ami nem is létezik. És szerintem amikor tényleges és sokkal nagyobb problémák vannak, az ilyen nyilatkozatok visszataszítóak egy kicsit. Szeretném, ha a feminizmusért, és a rasszizmusért is olyan emberek szólalnának fel, akiket komolyan lehet venni.. mert így ezek az eszmék is elfognak veszni.


Az egy dolog, hogy kedvelt karakter, de ettől még minden joga megvan arra, hogy felszólaljon a SAJÁT ügyében. Az, hogy mi történik a sorozat kulisszáiban, arról mi nem tudunk, de valószínűleg te is olvasod, hogy egyre több szereplő lép ki a sorozatból. Amit te írsz, annak a valósághoz, vagyis a mostani helyzethez jelen pillanatban semmi köze, mert attól, hogy a gonosz karakterek fehérek, attól ez nem jelenti azt, hogy a rendezők vagy bárki, akik a Riverdale sorozatban/nek dolgoznak ne lennének rasszisták. Persze ez csak az én véleményem.
1 felhasználónak tetszik: Kata159
2020. június 03. 17:13 #7
hellfire
hellfire
új tag
 
Státusz❖ pain; you break me down, you build me up, believer, believer ❖
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.04.
Hozzászólás: 5
Csatolások: 0
Azonosító: 264692
Offline offline
Idézet (Alexaaa09 @ 2020.06.03. 15:33)
Szerintem még ha egy évada lesz az csoda. Egyre több balhé van ezzel a sorozattal is.

Elvileg nem csak ötödik, de hatodik évadra is berendelte a CW, szóval még lesz két évada, ha minden igaz.
2020. június 03. 17:14 #8
morwenriel
morwenriel
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.06.09.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 270043
Offline offline
Nem tudok sokat mondani arról, hogy mi megy a háttérben. Szerintem úgy botrányos már az egész történet, ahogy van. És rengeteg jó sorozatot meg elkaszál a Netflix. Valószínűleg már a színészek is megunták,amit nem csodálok, mert egész jó színészek vannak benne, és kár hogy a tehetségük ide veszik el. De akkor is tartom magam ahhoz, amit írtam. Mert igenis arról is beszélt, hogy állandóan bűnözőknek vannak beállítva, ami szerintem nem igaz.... végre a filmeknek is el kellene érniük azt a szintet, hogy tényleg jó történet mutassanak be, jó karakterekkel.. mindegy milyen bőrszínű is legyen a személy, ne az határozza meg, hanem a jelleme.Ehelyett manapság nem lehet egy színes bőrű karakter gonosz, mert az már rasszizmus( de akkor kérdem én ez nem rasszizmus ?) mert akkor ennyi erővel, akárki lesz a gonosz, annak csak a bőrszíne számít... szóval, ha így nézzük ebből soha nem fogunk kiszállni..
2020. június 03. 18:45 #9
VadAlma
VadAlma
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.11.21.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 273830
Offline offline
Véletlenül pont most telt be nála a pohár. biggrin.gif
(Egyébként ügyes húzás, ha ezek után nem kap fizuemelést a Niagara se mossa le a produkcióról, hogy rasszista.)
2020. június 03. 19:25 #10
omasnez
omasnez
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.25.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 0
Azonosító: 255071
Offline offline
Nem ismerem a sorozatot (pontosabban a 2.évad 5.részéig adtam neki esélyt (túl sok időt is, de igazából ez most ebben a témában nem is számít)), de, ha amint mondjátok, hogy ő egy mellékszereplő, akkor nem is értem, hogy miért rója fel, hogy ő keres a legkevesebbet. Nyilvánvalóan nem fog a főszereplőkkel egyen fizetést kapni.(De biztosan az ő felháborodásának is lehet oka, amit mi, külső szemlélők nem tudhatunk.)
Egyébként azt megértem, hogy most szólalt fel, hiszen most több "hátszelet" és támogatást kap.
Viszont az szerintem nem igaz, hogy mindig mellékszereplők a fehér bőrűekhez képest. ( Khm. pl.: Vámpírunk a gyerekcsősz- amiben ő főszereplő volt a vámpír személyében, tehát még a címben is szerepelt.biggrin.gif )
2020. június 03. 19:46 #11
omasnez
omasnez
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.25.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 0
Azonosító: 255071
Offline offline
Egyébként pl ott van az Indul a riszában Zendaya, szintén főszereplő volt, aztán saját sorozata is lett, A zsenipalántákból China McClain - ahol ő volt a FŐfő szereplő a többi főszereplő között. A Comedy Centralon az Életem értelmei c. sorozat Damon Wayans-sal, amiben, ha jól emlékszem szinte csak sötét bőrűek voltak. De még lehetne sorolni. Nem is említve a filmeket. Rengeteg világhírű színesbőrű színész van. Csak a legnyilvánvalóbbak: Will Smith, Ice Cube, Chris Tucker, Kevin Hart, Cuba Gooding Jr, Eddie Murphy, Marlon Wayans, Terry Crews.
Nem mondom, hogy hazugság a diszkrimináció, de azért na..a fentebb említett színészekre nem mondanám, hogy mellékszereplők és egyoldalú karaktereket alakítanak.
2020. június 03. 20:36 #12
Jenny Lawliet
Jenny Lawliet
Shadowhunter
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.30.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 87
Azonosító: 130326
Offline offline
Nem értem a kifakadását, szerintem egyáltalán nincs igaza. Tisztában volt vele, hogy csak egy mellékszereplő lesz. Mellesleg sokan szeretik a Choni párost. Ki lehet lépni, ha nem tetszik, nem fog hiányozni, sose kedveltem, már a Disneys sorozatában sem.
2020. június 03. 20:54 #13
HermioneGiga
HermioneGiga
visszatérő vendég
 
StátuszJonathan Young
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.02.26.
Hozzászólás: 444
Csatolások: 18
Azonosító: 271712
Offline offline
whitemoon, egyetértek
2020. június 03. 21:24 #14
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státusz⋅˚₊‧ ୨୧ ‧₊˚ ⋅ i wanna tell you what's on my mind
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15745
Csatolások: 140781
Azonosító: 270554
Online online
Őszintén szólva, nem értem a kiakadását: mellékszereplőnek járó alacsony gázsival is többet keres, mint átlag ember, aki nézi a sorozatot. Ha tényleg rasszizmus, vagy hátrányos megkülönböztetés érte a forgatások során azért, mert fekete/nő/bármi más miatt, akkor megvan rá a mód, hogy panaszt tegyen. De azon siránkozni, hogy kevesebbet keres...epizódonként fizetik, népszerű sorozat állandó mellékszereplőjeként, had ne kelljen neki gyűjtést rendezni az őt ért igazságtalanság miatt... Nem gondolnám, hogy a fehér készítők rasszizmusa miatt keres ennyit: inkább azért, mert nem ő a sorozat húzóneve, ez ennyire egyszerű. Példának okáért az Agymenők három "fő" szereplője, Sheldon, Penny és Leonard epizódonként egy millió dollárt kaptak a munkájukért, míg a sokáig mellékszereplőnek számító karakternek, Howardnak és Rajnak "mindössze" 175.000 dolláros bért fizettek. Ehhez hozzátartozik az is, hogy nagyjából ugyanannyi időt töltöttek képernyőn, mint a többiek, nem volt kevesebb munkájuk, viszont egyértelműen nem ők voltak a húzónevek. Hét évadnak kellett lemennie ahhoz, hogy ez az összeg 500.000 dollárra, és további kettőnek ahhoz, hogy nekik is egy millió dollárra emelkedjen. A jelenlegi helyzetben most minden ilyen sérelem kétszeres figyelmet kap, ami nem baj, mert sok esetben jogos is. Viszont nem szabad senkinek se visszaélnie vele, és most egy picit azt érzem, hogy erről van szó. Az, hogy ő mennyit keres, jelenleg huszadrangú probléma a világban. Minden más sérelmét nyugodtan ossza meg, és szólaljon fel, mert a világ most még jobban figyel, nem fogják hagyni elveszni a problémáját és fog kapni segítséget. De ne azon sipákoljon, hogy kevesebbet keres, mint a többiek, amikor így is összeteheti a két kezét azzal a pénzzel, amit kaszál. (Szemléltetés: ha minden igaz, Cole, Lili, Camila és K.J.Apa epizódonként 40.000 dollárt, azaz megközelítőleg 12 millió Forintot keresnek. Ha ez a lány ennél szignifikánsan kevesebbet is kap, még az is olyan hatalmas mennyiség, EPIZÓDONKÉNT, amennyit sokan egész életükben nem látnak összesen egyszerre.)
Az meg, hogy felszínes és egysíkú a karaktere...könyörgöm, abban a sorozatban mindenki ilyen, nincs egy életszerű karakter se, aki nem rugaszkodott el teljesen a valóság talajától. rohog.gif Kettő és fél évadot bírtam megnézni belőle, a bokorembernél (vagy minélxd) kikapcsoltam. Azok a karakterek is teljesen kiürültek, akikben lett volna potenciál, és az, hogy mind neurotikusak és felfoghatatlanul impulzívak, nem teszi őket különlegessé vagy sokszínűvé. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Zsóka11, Pheebs
2020. június 03. 21:44 #15
Sasukefangirl
Sasukefangirl
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.19.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 266212
Offline offline
Harlow egyetértek! Amúgy meg, a sorozatban az ő karaktere egy banda tagja, amiben ugyanúgy vannak fehérek is, ergo a "veszélyes karaktereket" ugyanúgy eljátsza mindenki. Meg nyilván tudta milyen szerepre jelentkezett, ha túl rasszistának érezte, akkor miért vállalta el? De mint ahogy említettem, az erőszaktevőkhöz minden filmben/sorozatban ugyanúgy állítanak be fehéreket is, legalábbis nekem eddig nem úgy jött volna le, mintha minden bűnözőt, vagy akár csak az 50%-át fekete színész alakítaná.
2020. június 04. 11:09 #16
Alexaaa09
Alexaaa09
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.03.
Hozzászólás: 1897
Csatolások: 0
Azonosító: 263421
Offline offline
Szerintem ezért az oroszok, mexikóiak, japánok lézenghetnének. Ugyanis őket tényleg szinte mindig bűnözőként állítják be.
2020. június 04. 19:13 #17
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2013
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Elítélem a rasszizmus minden formáját de amikor ezt használja indoknak hogy a munkája miatt panaszkodjon az nem szép ahogy az sem hogy most minden celeb (Grant Gustin, Colton Haynes)folyamatosan hangoztatják szégyenlik hogy fehérek és a white privilegről beszélnek. Alaphangon ha fehér vagy rögtön rád sütik rasszista vagy és nem érdemelsz meg semmit amid van átestek a ló másik oldalára most már az van ha valaki nem azt kapja amit akar akkor rögtön a bőrszíne miatt vagy mert nő erre fogják
2020. június 04. 20:12 #18
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
Ha valóban ennyire kiakasztó számára, miért várt eddig, hogy kilépjen? A Riverdale (számomra érthetetlen módon) nagyon népszerű, és ha már ő állandó szereplője volt, inkább használja ki azt az ismertséget, amihez általa jutott, ahelyett, hogy nyafog. Sokan e-sorozatnak köszönhetően ismerték meg a nevét. Hozzáteszem: szerintem nem a bőrszíne miatt volt mellékszereplő. Ugyanmár, megannyi nagy sztár van, aki afroamerikaiként nagyot ment az iparban. Will Smith gyerekkorom nagy kedvence, a kilencvenes években már sorozat főszereplője, több film főszereplője volt (a Mátrix főszerepére őt kérték fel Keanu Reeves előtt, csak nemet mondott), és korántsem az egyedüli. Csomó olyan színesbőrű társa van, akik ügyeletes jók voltak. Vagy ha már nő, Halle Berry már akkor Oscart kapott, amikor ő még kisiskolás volt, vagy Whoopy Goldberg, amikor ő még talán meg sem volt. Vagy a már korábban említett Zendaya, aki eddig még nem jutott, de az Euphoria főszereplője volt, ami kb. világsiker lett.
2020. június 09. 15:30 #19
Isacor
Isacor
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.06.09.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 278087
Offline offline
Én meg teljesen ki vagyok akadva, hogy mennyire alulreprezentáltak a pirézek a sorozatban! Ez elfogadhatatlan!
2020. június 10. 12:22 #20
the banshee
the banshee
lexi howard enthusiast
 
Státuszfocus on the good
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.30.
Hozzászólás: 4554
Csatolások: 4469
Azonosító: 267596
Offline offline
valamiért visszatértem ehhez a cikkhez és nem tudom, úgy érzem muszáj kommentelnem. Vanessa nem lépett ki a sorozatból, szimplán leírta a véleményét. valószínűleg, ha tudna ő is (az összes több szereplővel együtt) kilépett volna már, de szerződés köti hozzá. szerintem nem minden filmre, színészre és karakterre értette, hogy a feketék mindig rosszak vagy egyoldalúak, hanem konkrétan a Riverdale szereplőkre. egy afroamerikai karakternek sincs normális sztorija (mondjuk ebben a sorozatban az a csoda ha bárkinek van), mellékszereplők, nem hallunk róluk hónapokig, de ha egy musicales epizód jön gyorsan elő hozzák Josiet, vagy Chuckot, ha nincs más "gonosz" karaktert ötletük előhozni. Tonit pedig tényleg kirakat karakternek tartják csak Cheryl mellett, aki egy epizódon belül kettőször meg sem szólal.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok