Starity

Nyelvvizsga tapasztalatok

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 17. 09:31 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.09.17. 08:33)
Valóban sokkal jobb lenne, ha anyanyelvi tanárok oktatnák a nyelvet... Akkor kénytelen lenne mindenki az adott nyelvet használni, akár kézzel-lábbal, és előbb utóbb ragadna is rá valami...


Ez sokat javítana a dolgokon az biztos. Csak úgy sem találnál olyan embert aki idejönne hozzánk angolt tanítani. Ennyi pénzért senki nem fog ezzel foglalkozni -teljesen érthető módon-
2010. szeptember 17. 09:35 #22
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Ami engem illet, 5-6 éve alapfok, 3-4 éve középfok, német nyelvből, mindkettő ITK Origó. Viszont csalódás volt. Amikor letettem a nyelvvizsgákat, arra gondoltam, van olyan tudás a kezemben, amellyel könnyű szerrel elboldogulok majd németül beszélő emberekkel. Az igazság az, hogy szenvedés volt. Kortól függetlenül, nem beszélik azt a fajta nyelvet, amiért én éveket szenvedtem az iskolapadban. Képbe jön a szleng, rövidítés stb. és fogalma sincs az embernek, miről beszélgetnek. Amikor megkérdeztem, hogy ismerik-e az úgynevezett Hochdeutsch-t, a válasz az volt, hogy igen, de nem használják, mert lényegében az irodalmi nyelvnek felel meg és egy átlagember ritkán van egyáltalán nem használja. Szóval, ha még egyszer fiatal lennék és szükségem lenne a nyelvre, biztos nem nyelvvizsgafelkészítők keretében tanulnám. Tudom, ma már vannak olyan képzések, amelyek épp a 'szleng nyelvre" épülnek és egy használható tudást adnak, de anno, nekem még nem volt választási lehetőségem, mert a papír megszerzéséhez, ezt kellett megtanulni.
Az angolt itthon kezdtem, a saját magam kedvére, de egy év "magántanulás" után, leszámítva a fránya igeidőket, használhatóbb tudásra tettem szert, mert van lehetőségem, ideértve az internetet is, olyan szövegkörnyezetet tanulmányozni, megismerni, amit mindenki használ. Biztosan nem mennék át egy estleges nyelvvizsgán, de így legalább megtudom értetni magam illetve az angol szövegek, honlapok többsége sem okoz gondot. Attól nagyon messze vagyok, hogy például egy gazdasági cikket lefordítsak, de esetemben nem is ez a cél. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2010. szeptember 17. 09:52 #23
- törölt felhasználó -    
Idézet (Josh_ @ 2010.09.17. 09:35)
Ami engem illet, 5-6 éve alapfok, 3-4 éve középfok, német nyelvből, mindkettő ITK Origó. Viszont csalódás volt. Amikor letettem a nyelvvizsgákat, arra gondoltam, van olyan tudás a kezemben, amellyel könnyű szerrel elboldogulok majd németül beszélő emberekkel. Az igazság az, hogy szenvedés volt. Kortól függetlenül, nem beszélik azt a fajta nyelvet, amiért én éveket szenvedtem az iskolapadban. Képbe jön a szleng, rövidítés stb. és fogalma sincs az embernek, miről beszélgetnek. Amikor megkérdeztem, hogy ismerik-e az úgynevezett Hochdeutsch-t, a válasz az volt, hogy igen, de nem használják, mert lényegében az irodalmi nyelvnek felel meg és egy átlagember ritkán van egyáltalán nem használja. Szóval, ha még egyszer fiatal lennék és szükségem lenne a nyelvre, biztos nem nyelvvizsgafelkészítők keretében tanulnám. Tudom, ma már vannak olyan képzések, amelyek épp a 'szleng nyelvre" épülnek és egy használható tudást adnak, de anno, nekem még nem volt választási lehetőségem, mert a papír megszerzéséhez, ezt kellett megtanulni. 
Az angolt itthon kezdtem, a saját magam kedvére, de egy év "magántanulás" után, leszámítva a fránya igeidőket, használhatóbb tudásra tettem szert, mert van lehetőségem, ideértve az internetet is, olyan szövegkörnyezetet tanulmányozni, megismerni, amit mindenki használ. Biztosan nem mennék át egy estleges nyelvvizsgán, de így legalább megtudom értetni magam illetve az angol szövegek, honlapok többsége sem okoz gondot. Attól nagyon messze vagyok, hogy például egy gazdasági cikket lefordítsak, de esetemben nem is ez a cél.  smileeee.gif


Mondasz valamit. Mindenki azt mondja hogy fontos a nyelvvizsga, igen az, fontos de nem mindig tükrözi azt a tudást ami mögötte van. Most felejtsük el hogy egy bizonyos város bizonyos piacán ennyiért meg annyiért vehetsz magadnak nyelvvizsgát ha akarsz és hogy vannak akik csalnak, csak azt vegyük figyelembe hogy a szint amit követelnek -szerintem- nevetséges. Megkövetelik, de minek? blink.gif Melyik angol fog neked 12 igeidőt használni? Egyik sem. Melyik német fogja használni az össze igeidőt? Egyik sem. Nem is értem mi a fenéért követelnek meg ilyen 'fontos' dolgokat ha még az anyanyelvű országban élők sem használják. Lehet nyelvvizsgád de tudhatsz annál sokkal többet is, az csak egy papír -ami JÓ hogyha van- de van olyan akinek nyelvvizsgája van és nem üti meg azt a szintet -nem csalásra gondolok-.
Állásinterjúkon is mindig kérdezik van-e nyelvvizsgám és láss csodát a mellettem ülőnek is volt, de mikor kérdeztek tőle egy egyszerű kérdést angolul nem tudott rá válaszolni dry.gif A tudás a lényeg ami mögötte van. De sok helyen ezt nem nézik. Ezért van az hogy a hivatalokban is sok olyan ember van, akinek nincs, vagy csak alap nyelvvizsgája van, de persze angolul meg sem tudnak mukkanni dry.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2010. szeptember 17. 10:24 #24
- törölt felhasználó -    
Nekem főleg spanyol nyelvből vannak tapasztalataim, és ennél az a legfőbb gond, hogy 50–60 évvel ezelőtt kiadott irodalmak alapján tanítják a nyelvet. Azóta rengeteg szót már nem is használnak, vagy már teljesen szabályos az, amikor akkor nem az volt. A nyelvtanban is sablonos, logikátlan magyarázatok vannak, ahelyett, hogy a tanulót próbálnák logikailag rávezetni arra, hogy miért mondanak valamit úgy, vagy miért éppen azt az igeidőt használják, amit használnak. Mert az értelmes magyarázat nem az, hogy "mert ezzel az időhatározóval ezt kell használni", ami nem mond semmit, hanem az igeidő valódi jelentését kellene megmagyarázni, mit fejez ki, milyen aspektust, stb., és rögtön megértené a tanuló.
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Josh_, kateblock
2010. szeptember 17. 10:40 #25
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2010.09.17. 09:52)
Megkövetelik, de minek?  blink.gif Melyik angol fog neked 12 igeidőt használni? Egyik sem. Melyik német fogja használni az össze igeidőt? Egyik sem. - Állásinterjúkon is mindig kérdezik van-e nyelvvizsgám és láss csodát a mellettem ülőnek is volt, de mikor kérdeztek tőle egy egyszerű kérdést angolul nem tudott rá válaszolni  dry.gif

Igen, erre céloztam. Nekem nem tisztem bírálni az oktatást, főként úgy, hogy csak németet tanultam iskolai keretek között, de az a közel 10 év, amelyet azzal töltöttem, hogy megtanuljak németül - általános iskola, középiskola, plusz 2-3 év - és hittem benne, hogy sikerülni is fog, elég nagy pofon volt szembesülni azzal, hogy csak nehezen tudom megértetni magam. Nem olyanra kell gondolni, hogy "mikor indul a vonat?" vagy "Magyarországról jöttem" mert az ment, de abban a pillanatban, amikor elkezdtek beszélni hozzám, olyan kifejezéseket használva, amiről még életemben nem hallottam, na akkor volt arcpirulás rendesen. Egy kis túlzással, gyakorlatilag azon a szinten beszéltem, mint egy 6-7 éves német iskolásgyerek. Persze, lehet fejlődni és kell is! akinek van ereje hozzá, de bennem elveszett a tűz és a lelkesedés a német nyelv iránt.
A papírról annyit, hogy aki jár itt-ott és hall dolgokat, az pontosan tudja, hogy ez is elintézhető. Ismerősök, kapcsolatok és az embernek mindjárt van nyelvvizsgája, amelynek köze sincs a tudáshoz. Ha nem csalásra gondolunk, akkor is ott van az a tény, hogy bizonyos intézmények siker - és pénzorientáltak, ami azt jelenti, átlökik a tanulókat, mert nekik így kényelmes, mindegy mennyit tud a gyerek.
2010. szeptember 17. 10:53 #26
- törölt felhasználó -    
Engem már többen próbáltak győzködni, hogy miért nem teszem le a spanyol felsőfokot. Hát ezért. Minek? Használni nem tudom a nyelvet, mert a munkámhoz nem kell; Magyarországon nem kiemelt nyelv, tehát még pénzt sem kapnék érte sokkal többet; másrészt én is úgy gondolom, hogy nem a papír a fontos, hanem az, hogy tudok az anyanyelvűekkel beszélgetni, fordítani, levelezni stb., és ők is megértenek engem. Kell ennél több?

Idézet (Josh_ @ 2010.09.17. 10:40)
Igen, erre céloztam. Nekem nem tisztem bírálni az oktatást, főként úgy, hogy csak németet tanultam iskolai keretek között, de az a közel 10 év, amelyet azzal töltöttem, hogy megtanuljak németül - általános iskola, középiskola, plusz 2-3 év - és hittem benne, hogy sikerülni is fog, elég nagy pofon volt szembesülni azzal, hogy csak nehezen tudom megértetni magam. Nem olyanra kell gondolni, hogy "mikor indul a vonat?" vagy "Magyarországról jöttem" mert az ment, de abban a pillanatban, amikor elkezdtek beszélni hozzám, olyan kifejezéseket használva, amiről még életemben nem hallottam, na akkor volt arcpirulás rendesen. Egy kis túlzással, gyakorlatilag azon a szinten beszéltem, mint egy 6-7 éves német iskolásgyerek. Persze, lehet fejlődni és kell is! akinek van ereje hozzá, de bennem elveszett a tűz és a lelkesedés a német nyelv iránt. 
A papírról annyit, hogy aki jár itt-ott és hall dolgokat, az pontosan tudja, hogy ez is elintézhető. Ismerősök, kapcsolatok és az embernek mindjárt van nyelvvizsgája, amelynek köze sincs a tudáshoz. Ha nem csalásra gondolunk, akkor is ott van az a tény, hogy bizonyos intézmények siker - és pénzorientáltak, ami azt jelenti, átlökik a tanulókat, mert nekik így kényelmes, mindegy mennyit tud a gyerek.
3 felhasználónak tetszik: kateblock, Sally Sparrow, szeri thalía
2010. szeptember 17. 11:10 #27
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 10:24)
Nekem főleg spanyol nyelvből vannak tapasztalataim, és ennél az a legfőbb gond, hogy 50–60 évvel ezelőtt kiadott irodalmak alapján tanítják a nyelvet.


Ejha, 50-60 év? Pedig szerintem egyre több ember tanulna spanyolt (is). Talán megérné (és ideje lenne) változtatni a rendszeren?
2010. szeptember 17. 11:12 #28
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 10:53)
Engem már többen próbáltak győzködni, hogy miért nem teszem le a spanyol felsőfokot. Hát ezért. Minek? Használni nem tudom a nyelvet, mert a munkámhoz nem kell; Magyarországon nem kiemelt nyelv, tehát még pénzt sem kapnék érte sokkal többet; másrészt én is úgy gondolom, hogy nem a papír a fontos, hanem az, hogy tudok az anyanyelvűekkel beszélgetni, fordítani, levelezni stb., és ők is megértenek engem. Kell ennél több?

Nem. Sokkal fontosabb, hogy szeretetből foglalkozz vele, azért mert téged érdekel, mint a papír. így megvan a lelkesedés ami kitartást ad. Ha valaki csak arra használ egy adott nyelvet, mert egy dalszöveget vagy a kedvencéről valamit leszeretne fordítani, már megvan az a plusz, amiért érdemes tanulnia. Valahol életszerűbb is, mint bugyuta párbeszédeken, képelemzéseken keresztül "ráerőszakolni" valakire egy nyelvet. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, El Mexicano
2010. szeptember 17. 11:16 #29
- törölt felhasználó -    
Idézet (kateblock @ 2010.09.17. 11:10)
Ejha, 50-60 év? Pedig szerintem egyre több ember tanulna spanyolt (is). Talán megérné (és ideje lenne) változtatni a rendszeren?


Eléggé viccesnek fog hangzani, de sajnos ez a valóság: egészen 2008-ig nem adtak ki új, hivatalos spanyol–magyar középszótárat (nagyszótár meg azóta sem létezik, az az érv pedig nagy baromság, hogy "mert a spanyolnak nincs akkora szókincse"); addig egy 1960-ban kiadott Gáldi László-féle szótár volt csak, tele hülyeségekkel; emlékszem még középiskolás koromból, amikor leveleztem spanyol tanulókkal, nem értették meg az abból kinézett szavakat. Viszont szerencsére 2008-ban megjelent az új akadémiai spanyol–magyar szótár, és rá van írva még az is, hogy a szavak jelentését és használatát az interneten ellenőrizték (!). Erre mondom azt, hogy igényes munka.
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, szeri thalía
2010. szeptember 17. 11:18 #30
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 10:53)
Magyarországon nem kiemelt nyelv, tehát még pénzt sem kapnék érte sokkal többet; másrészt én is úgy gondolom, hogy nem a papír a fontos, hanem az, hogy tudok az anyanyelvűekkel beszélgetni, fordítani, levelezni stb., és ők is megértenek engem. Kell ennél több?


Hmm, én azt hallottam, hogy ma Magyarországon az angol után a legnépszerűbb nyelv már nem a német, hanem a spanyol... Szóval szerintem idő kérdése, és kiemelt nyelv lesz. Persze ettől függetlenül teljesen igazad van. A papír nem számít, csak a tudás a fejedben. Ha meg úgy alakul, hogy egyszer kapnál érte nyelvpótlékot, hát csináld meg. Legalább Te jogosan fogsz több pénzt kapni. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: El Mexicano, Josh_
2010. szeptember 17. 11:19 #31
- törölt felhasználó -    
Idézet (Josh_ @ 2010.09.17. 11:12)
Nem. Sokkal fontosabb, hogy szeretetből foglalkozz vele, azért mert téged érdekel, mint a papír. így megvan a lelkesedés ami kitartást ad. Ha valaki csak arra használ egy adott nyelvet, mert egy dalszöveget vagy a kedvencéről valamit leszeretne fordítani, már megvan az a plusz, amiért érdemes tanulnia. Valahol életszerűbb is, mint bugyuta párbeszédeken, képelemzéseken keresztül "ráerőszakolni" valakire egy nyelvet. smileeee.gif


Pontosan erről van szó. Ráadásul az ember (bár más nem tudom, hogy van ezzel) inkább csinál valamit lelkesedéssel hobbiból, mint ha az kötelező lenne (ismervén magamat, lehet, hogy elmenne a kedvem tőle). Ezért különösen örülök, hogy nekem ez a kikapcsolódási formám a munka mellett/után (melynek semmi köze az érdeklődésemhez, szerencsére).
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, kateblock, Josh_, rheuska
2010. szeptember 17. 11:25 #32
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 11:19)
Pontosan erről van szó. Ráadásul az ember (bár más nem tudom, hogy van ezzel) inkább csinál valamit lelkesedéssel hobbiból, mint ha az kötelező lenne (ismervén magamat, lehet, hogy elmenne a kedvem tőle). Ezért különösen örülök, hogy nekem ez a kikapcsolódási formám a munka mellett/után (melynek semmi köze az érdeklődésemhez, szerencsére).


Ott a pont beer.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2010. szeptember 17. 14:25 #33
Marvin
Marvin
a paranoid android
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 05.07.11.
Hozzászólás: 1349
Csatolások: 30
Azonosító: 7472
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 08:23)
Ami a közszférát illeti (én is ott dolgozom), van benne igazság, amit mondasz. Pont ez a tipikus eset, amit már említettem, ahol a papír kell a pénz miatt. Ha most megszámolnám annak az arányát, hogy hány kollégám kapja a nyelvpótlékot valamilyen nyelvvizsga után, és közülük hányan beszélik valóban a nyelvet, akkor eléggé érdekes szám jönne ki.

ugye-ugye wink.gif …ha valahol, akkor ebben az országban igazán érzékelhető, hogy a közalkalmazottak szerepe túlértékelt és túlfizetett, persze értem én, hogy misztifikálni kell a feladatukat (akár intellektuálisan vagy bármilyen más módon), hiszen, ha konkrét számokra lebontjuk, hogy átlagban mennyi GDP-t termel egy közalkalmazott, kicsit kényelmetlen lenne a számukra a kapott eredmény: ami nulla. wink.gif …nemhogy az órabérüket nem termelik meg, de még a közintézmény villany és fűtés számláját sem, ahol állítólag „dolgoznak” wink.gif

Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 08:23)
Viszont az említett felmérés eredményét nem a magyar média találta ki, hanem tudomásom szerint egy európai szintű, nemzetközi felmérés volt. Ami pedig a briteket illeti, nyilván az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban, vagyis a fejlett nyugati országokban nincs szüksége az embereknek idegen nyelvet tanulni, mivel világnyelvet beszélnek, vagyis (sajnos) ki vannak szolgálva azáltal, hogy mások tanulják meg az ő nyelveiket, így még ők maguk is úgy érzik, hogy nincs szükségük más nyelvet megtanulni.

csakhogy az általad említett „felmérés” úgy szólt, hogy Európában a legrosszabb a hazai arány, amire én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmed, hogy ez ellentmondás wink.gif …mivel például a britek talán nem Európában vannak? wink.gif vagy akár az általad felsorolt országok bármelyike wink.gif

…mindenesetre én arra továbbra sem fogadnék, hogy az ilyen tipusú „felmérések” nem belső megrendelések wink.gif
2010. szeptember 19. 23:05 #34
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 08:23)

Ha jól emlékszem, ez abban az esetben van így, ha fordítóirodánál, foglalkozásszerűen (alkalmazottként) szeretne valaki dolgozni. Ha magánszemélyként, mint vállalkozó szeretnéd csinálni, külön megbízások alapján, akkor ahhoz nem kell a tolmácsszak, csak felsőfokú nyelvvizsga és fordítói szakengedély. Ezt nekem egy ismerősöm mesélte, aki fordító.


Huh, najó akkor ezt az elképzelést félreteszem még jó pár évig. laugh.gif

Idézet (Sally Sparrow @ 2010.09.17. 08:29)
Ha fordításból és nyelvtanból jó vagy, szerintem válaszd az Origót. Ott pont ez a kettő a lényeg. A nyelvtanra és a fordításokra koncentrál. Hátránya, hogy nem ad nemzetközi bizonyítványt. Ha olyat akarsz, akkor talán TELC... ECL-en nincs nyelvtan és fordítás sem, csak két olvasásértés és két levél.


Köszi beer.gif Utánanézek ennek a TELC-nek, semmiképp se akarok olyat, ami nem ad nemzetközit. rolleyes.gif
2010. szeptember 23. 13:58 #35
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Domcicc @ 2010.09.19. 23:05)
Huh, najó akkor ezt az elképzelést félreteszem még jó pár évig. laugh.gif 
Köszi beer.gif Utánanézek ennek a TELC-nek, semmiképp se akarok olyat, ami nem ad nemzetközit. rolleyes.gif


Na, sikerült már dönteni? smileeee.gif
2010. szeptember 25. 03:47 #36
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.09.23. 13:58)
Na, sikerült már dönteni?  smileeee.gif


Igen, végül az lesz, hogy rágyúrok az angolra, csak a kimaradt két évet pótolni kell, tehát nyelvtanból keveset, de biztos vesztettem, meg ha felsőfokúzni akarok, akkor bele kell húznom. Szóval nyelvtanfolyam, remélem még tavasz közepéig hozom a szintet, és akkor jöhet a TELC. wink.gif
2010. szeptember 25. 03:59 #37
rheuska
rheuska
-- anti-paparazzi ---
 
Státuszmy love for you is bigger on the inside <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.18.
Hozzászólás: 1748
Csatolások: 7732
Azonosító: 24717
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.17. 11:19)
Pontosan erről van szó. Ráadásul az ember (bár más nem tudom, hogy van ezzel) inkább csinál valamit lelkesedéssel hobbiból, mint ha az kötelező lenne (ismervén magamat, lehet, hogy elmenne a kedvem tőle). Ezért különösen örülök, hogy nekem ez a kikapcsolódási formám a munka mellett/után (melynek semmi köze az érdeklődésemhez, szerencsére).



Ez így is van. Mikor általános iskola negyedikben a legelső angolórán a tanár fél órás jóga gyakorlattal készített fel minket az órából fennmaradó tizenöt percre, és alig angoloztunk, már akkor elhatároztam, hogy csak azért is meg fogom tanulni az angolt. Egy negyedikes gyereket alapok nélkül nyelvre tanítani? Erre még a nővérem sem vállalkozott. Teljesen a nulláról indultam, az alapszókincsemet ciki, nem ciki a Buffy-ból szereztem, majd a Harry Potterrel próbálkoztam angolul, utóbbi első nekifutásra totális bukás volt, de mivel szerettem az angolt, nem tántorított el. Szóval a nyelv szeretete mindenekelőtt.
Továbbá olyan szempontból is jól jártam, hogy a sorozatokból megmaradtak a szlengek, a hétköznapi beszéd elemei, amik elég hasznosak tudnak, lenni. Az iskolákban az angolt tapasztalataim szerint még jobban félválról veszik a diákok és tanárok, mint a németet.

Nyelvvizsgáról, hogy ne legyen teljesen off a hozzászólás: állítólagos felsőfokú előkészítőre jártam tavaly, heti kétszer négy órában, extra intenzív, és... hát felsőfokú, szóval ennek megfelelően haladó csoport. Ehhez képest második, vagy harmadik alkalommal érzelmeket kellett gyűjtenünk a tanár utasítására, ő első körben felszólított egy kopaszodó úriembert, akinek semmi nem jutott eszébe. A mögötte ülő súgta neki, hogy "love", mire ő felkapta a fejét: "mi van a lábammal?" ennyit a felsőfokúról, ha már a közepet ilyen szinttel odaadták neki... xD
2010. szeptember 26. 12:57 #38
Kelsey
Kelsey
 
Státuszoffline.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.28.
Hozzászólás: 2808
Csatolások: 4078
Azonosító: 130190
Offline offline
Én a BME nyelvvizsgáján voltam...
Kedvesek voltak szóbelin, szétültem a lábam az írásbelin...és majdnem kevésnek bizonyult az egy nap készülési idő...

De végülis meglett a nyelvvizsgám!smileeee.gif

Ha jók vagytok angolból egy kicsit is, de azért készültök is rá egy kicsit, szerintem menni fog! Senki se izguljon a normálisnál többet! Csak nyugi...

és mosolyogjatok, mint aki nagyon tud!smileeee.gif
2010. szeptember 28. 13:20 #39
Kelsey
Kelsey
 
Státuszoffline.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.28.
Hozzászólás: 2808
Csatolások: 4078
Azonosító: 130190
Offline offline
Idézet (rheuska @ 2010.09.25. 03:59)
Ez így is van. Mikor általános iskola negyedikben a legelső angolórán a tanár fél órás jóga gyakorlattal készített fel minket az órából fennmaradó tizenöt percre, és alig angoloztunk, már akkor elhatároztam, hogy csak azért is meg fogom tanulni az angolt. Egy negyedikes gyereket alapok nélkül nyelvre tanítani? Erre még a nővérem sem vállalkozott. Teljesen a nulláról indultam, az alapszókincsemet ciki, nem ciki a Buffy-ból szereztem, majd a Harry Potterrel próbálkoztam angolul, utóbbi első nekifutásra totális bukás volt, de mivel szerettem az angolt, nem tántorított el. Szóval a nyelv szeretete mindenekelőtt.
Továbbá olyan szempontból is jól jártam, hogy a sorozatokból megmaradtak a szlengek, a hétköznapi beszéd elemei, amik elég hasznosak tudnak, lenni. Az iskolákban az angolt tapasztalataim szerint még jobban félválról veszik a diákok és tanárok, mint a németet.
Nyelvvizsgáról, hogy ne legyen teljesen off a hozzászólás: állítólagos felsőfokú előkészítőre jártam tavaly, heti kétszer négy órában, extra intenzív, és... hát felsőfokú, szóval ennek megfelelően haladó csoport. Ehhez képest második, vagy harmadik alkalommal érzelmeket kellett gyűjtenünk a tanár utasítására, ő első körben felszólított egy kopaszodó úriembert, akinek semmi nem jutott eszébe. A mögötte ülő súgta neki, hogy "love", mire ő felkapta a fejét: "mi van a lábammal?" ennyit a felsőfokúról, ha már a közepet ilyen szinttel odaadták neki... xD



Hát ezt a hozzászólást imádtam!
Vagyis a lábamban érzek valamit...biggrin.gif

_nevet.gif
2010. november 04. 13:19 #40
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Na, nekem végre sikerült a német írásbelim (is). Ötödjére. 4 sikertelen TELC után az 5. ECL próbálkozás elsőre meglett. Érdekes...

Úgyhogy nagyon ajánlom az ECL-t. Viszonylag korrektek és legalább nem olyan simligyanúsak, mint a konkurencia. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: El Mexicano
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!