Starity

Mi a véleményetek az S.O.P.A mozgalmáról?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 25. 21:38 #61
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
És most olvasom, hogy már az FBI is nyomoz. Programot szeretnének készíteni, ami figyeli a közösségi portálokat (twitter, facebook stb), hogy többet megtudjanak az illegális letöltőkről rolleyes.gif
2012. január 25. 21:55 #62
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.01.25. 21:38)
És most olvasom, hogy már az FBI is nyomoz. Programot szeretnének készíteni, ami figyeli a közösségi portálokat (twitter, facebook stb), hogy többet megtudjanak az illegális letöltőkről  rolleyes.gif

blink.gif És ezt hogy óhajtják nyomon követni? Lesz aki belinkelgeti vagy kiírja, hogy én ezt meg ezt töltöttem le? Ahhoz meg kimegy a rendőrség házkutatásra? think.gif omg.gif
2012. január 25. 22:05 #63
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.01.25. 21:55)
blink.gif És ezt hogy óhajtják nyomon követni? Lesz aki belinkelgeti vagy kiírja, hogy én ezt meg ezt töltöttem le? Ahhoz meg kimegy a rendőrség házkutatásra? think.gif omg.gif


Igazából .. nem hinném, hogy erre mennének. Ésszerűbbnek tűnik a torrent oldalak közösségi portáljaira és feliratkészítők twittereire rákattanni, mert ma máshonnan nem, ott biztosan lehetne infót szerezni. De ez csak az én elgondolásom. rolleyes.gif
2012. január 25. 22:41 #64
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Lehet az adott oldalak linkjeit fogja keresni. És ha valaki darabokban írja le a linket? biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. január 25. 22:55 #65
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2012.01.25. 21:55)
blink.gif És ezt hogy óhajtják nyomon követni? Lesz aki belinkelgeti vagy kiírja, hogy én ezt meg ezt töltöttem le? Ahhoz meg kimegy a rendőrség házkutatásra? think.gif omg.gif

Pl. torrentek Facebook-oldalainak feliratkozói, és akik véletlenszerűen kiírják, melyik premierfilmet nézik az ágyból.. Bár kétlem, hogy egy ennyire átfogó programot tudnának készíteni, ami kiszűri postok alapján a dolgokat. Meg most komolyan, több száz millió ember életét akarják nyomon követni? Tartóztassák le az egész Facebook-társadalmat, mert szerintem az oldal 70%-a biztosan illegális tartalmat tölt le. mad.gif

Egyébként én azért is szoktam rá a letöltésre, mert a DVD-kre van, hogy több mint félévet kell várni, a mozinkat bezárták, a városiban is két hónapos a csúszás, és a havi filmek átlaga konkrétan 4 (tehát hetente bemutatnak több tucat movie-t, és akkor kikapjuk a két hónappal ezelőtti siker- (vagy épp nem) filmeket. Ha pedig a nagyvárosban akarok premierfilmet nézni, akkor költhetek több mint háromezret, ötöt, ha a párommal megyünk. És ez csak egy film. Ha az el_aszott társadalom miatt sittre vágnak, büszkén vonulok be cool.gif
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Bessie, DaveChris, saii
2012. január 25. 23:13 #66
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2012.01.25. 22:55)
Pl. torrentek Facebook-oldalainak feliratkozói, és akik véletlenszerűen kiírják, melyik premierfilmet nézik az ágyból.. Bár kétlem, hogy egy ennyire átfogó programot tudnának készíteni, ami kiszűri postok alapján a dolgokat. Meg most komolyan, több száz millió ember életét akarják nyomon követni? Tartóztassák le az egész Facebook-társadalmat, mert szerintem az oldal 70%-a biztosan illegális tartalmat tölt le.  mad.gif


A program még nem készült el de én amúgy sem igazán tartok attól, hogy van félni valónk. Hiába a hatalom, kérlek szépen, minden embert nem fognak ellenőrizni és ahhoz nincs is joguk. Nem mintha ebben a világban számítana, hogy kinek mihez van joga. Hiába jelenik meg egy film Április 1-én, és írod ki az arckönyvedre Szeptemberben, hogy megnézted... Ebből még nem következik, hogy letöltötted illegálisan. Te meg is vehetted azt a DVD-t külföldön vagy megrendelhetted még a megjelenés előtt, ami általában hetekkel a film tévében vagy a moziban való megjelenés után elérhetővé válik a neten.
Ez egy nem megerősített infó, igaznak tűnik és elképzelem, hogy tényleg így van, de még semmi sem biztos. Attól függetlenül, hogy minket hibáztatnak, ők nagyon is jól tudják, hogy nem miattunk tart ott a film és zeneipar ahol tart, ha ebből lesz is valami, nem hinném, hogy minket lesnének. Ha egy kis mázlink van, kiválasztanak valami hülye cicababát, hogy szóljon, ha illegális letöltésre utaló szavakat talál valakinek a csiripelésében és azt sem tudja, hogy M.o. mi fán terem. rohog.gif Hátha azt hiszi, hogy az bolygónév vagy egy képzeletbeli birdalom egy amatőr videójátékban _nevet.gif _nevet.gif

Itt üt egyébként vissza a közösségi oldalak felhasználó adatainak titkosítása funkcionált túl jól. Most lesz majd Úristen mit tegyek hajtépés (ha lesz) azoknak, akik ilyesmi dolgokat írkáltak ki és majd mindenki sorra törli a profilokat, mert azt hiszi, hogy azt nem lehet visszakövetni a törlés után ... rolleyes.gif
Ooops think.gif

Idézet (Courtneyy @ 2012.01.25. 22:55)
Ha az el_aszott társadalom miatt sittre vágnak, büszkén vonulok be  cool.gif


Azt mondják manapság jobb bent, mint kint. Nem fizetsz semmilyen adót, enni kapsz, ha meg nem, a rokonod hoz, leérettségizhetsz, írhatsz könyvet, van könyvtár, tévé, kórházi ügyelet rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: saii
2012. január 25. 23:39 #67
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Másik kérdés hogy mit kezdenek a lebuktatott letöltőkkel? Börtönbe csukják őket? Hamar megtelnének börtönök! rohog.gif
Nálunk egyébként nem számít bűncselekémnyek az úgynevezett saját célra való letöltés! Ilyenkor mi van? think.gif
Azt tudom Amerikában a letöltést is elég szigorúan veszik, pár hónapja nagy diadalt arattak jogvédők ugyanis bírósági úton kényszerítettek egy amerikai torrent oldalt hogy adja ki azoknak az ip címet akik letöltötték az oldalról A bombák földjént és a Feláldozhatókat, hogy beazonosíthassák őket, és beperelhesse őket a filmforgalmazó. Hogy per vége mi lett, arról nem találtam információt, de kíváncsi lennék rá!
Egyébként szerintem is azzal, hogy bezáratják a megauploadhoz hasonló oldalakat csak beköszönt torrentoldalak aranykora, és mindenki torrentezni fog, még akkor is ha az egyszerűbb emberek számára is kissé bonyolult! rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, saii
2012. január 25. 23:45 #68
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (DaveChris @ 2012.01.25. 23:39)

Nálunk egyébként nem számít bűncselekémnyek az úgynevezett saját célra való letöltés! Ilyenkor mi van? think.gif


Majd életbe léptetnek egy törvényt, hogy ez mindenkire vonatkozik, aki él és mozog rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: DaveChris
2012. január 25. 23:58 #69
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.01.25. 23:45)
Majd életbe léptetnek egy törvényt, hogy ez mindenkire vonatkozik, aki él és mozog  rohog.gif


Igen lehetséges biggrin.gif, de ez tényleg érdekes helyzet, ha én idehaza letöltök egy filmet és ezzel magyar törvények szerint nem követek el bűncselekményt. rohog.gif Persze az nálunk is bűncselekmény, ha mások számára elérhetőve teszed, magyarul feltöltöd valahova, ha meg ebből még anyagi hasznod is származik akkor le is csuknak.
Majd kitalálják, hogy ha amerikai vagy amerkai filmforgalmazó álltal terjesztett filmet töltesz le, az terror cselekmény és letartóztathat az FBI!
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. január 26. 08:24 #70
- törölt felhasználó -    
ITT van egy ACTA (SOPA utódja) elleni mozgalom, tessék aláírni rohog.gif Mellesleg csak 200-re gyűjtenek (egyelőre?), szóval azzal nem hiszem, hogy sokra mennek.
1 felhasználónak tetszik: DaveChris
2012. január 26. 08:29 #71
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (DaveChris @ 2012.01.25. 23:58)

Majd kitalálják, hogy ha amerikai vagy amerkai filmforgalmazó álltal terjesztett filmet töltesz le, az terror cselekmény és letartóztathat az FBI!


rohog.gif rohog.gif rohog.gif
Eh. Akkor majd azért nem fognak illegálisan amerikai filmeket letölteni rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: DaveChris
2012. január 26. 08:35 #72
- törölt felhasználó -    
Idézet (DaveChris @ 2012.01.25. 23:58)

Majd kitalálják, hogy ha amerikai vagy amerkai filmforgalmazó álltal terjesztett filmet töltesz le, az terror cselekmény és letartóztathat az FBI!

Körülbelül...
Egyébként szerintem a világnak vannak nagyobb problémái is, mint a kalózkodás, szerintem nem ártana az egymás elleni erőszakkal is foglalkozni, kifizetődőbb lenne, mint ez. 110.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, DaveChris, saii
2012. január 26. 08:39 #73
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2012.01.26. 08:35)
Körülbelül... 
Egyébként szerintem a világnak vannak nagyobb problémái is, mint a kalózkodás, szerintem nem ártana az egymás elleni erőszakkal is foglalkozni, kifizetődőbb lenne, mint ez.  110.gif


Ennél sokkal nagyob problémák is léteznek, ebben egyetértek, de itt már dollár milliárdokról van szó, azt pedig egy kormány nem nézheti jó szemmel, hogy valakik keresztbe tesznek a stúdióknak és meg is gazdagodnak belőle. Itt már nem is annyira a jogvédelmen van a hangsúly, hanem az illegális pénzhez jutáshoz, szerintem már ez verzérli inkább őket. rolleyes.gif
Kemény box menet lesz az biztos.
1 felhasználónak tetszik: DaveChris
2012. január 26. 09:20 #74
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.01.26. 08:39)
Ennél sokkal nagyob problémák is léteznek, ebben egyetértek, de itt már dollár milliárdokról van szó, azt pedig egy kormány nem nézheti jó szemmel, hogy valakik keresztbe tesznek a stúdióknak és meg is gazdagodnak belőle. Itt már nem is annyira a jogvédelmen van a hangsúly, hanem az illegális pénzhez jutáshoz, szerintem már ez verzérli inkább őket.  rolleyes.gif 
Kemény box menet lesz az biztos.

Jaj szegény stúdiók! De sajnálom őket! ohmy.gif Hogy lehetnek olyan szemetek az emberek, hogy kilopják a pénzt az ő zsebükből! nahát! rohog.gif _nevet.gif
Szvsz: vagy az fájt, hogy ez nem az ő ötletük volt? Ha lenne egy kis eszük ők is kalózkodnának. Nyitnának egy hasonló oldalt, és megint dőlne hozzájuk a pénz. rohog.gif _nevet.gif
3 felhasználónak tetszik: ophely88, DaveChris, saii
2012. január 26. 12:58 #75
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.01.26. 09:20)
Ha lenne egy kis eszük ők is kalózkodnának. Nyitnának egy hasonló oldalt, és megint dőlne hozzájuk a pénz. rohog.gif  _nevet.gif


Én azért kíváncsi lennék arra, hogy ez a sok nyakkendős barom, akiknek nincs ennél jobb dolga, megvette-e az összes albumot, filmet és TV sorozatot (amit hallgat és néz ő és/vagy a családja meg rokonai) a boltból vagy rendelte meg online. rohog.gif rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: DaveChris, Bessie, saii
2012. január 27. 20:06 #76
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
http://www.guardian.co.uk/technology/2012/jan/27/acta-protests-eu-states-sign-treaty
2012. január 27. 20:18 #77
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Idézet
Őszintén szólva engem csak bosszant, hogy nem nézhetem végig a kedvenc sorozatomat, mert sajnos csak a megavideo-n lehetett megnézni... Habár ezt viszonylag meg is értem: a nagy cégek, celebek, énekesek és színészek rengeteg pénzt veszítenek. Az emberek nem hülyék: inkább letöltik az internetről ingyen, minthogy megvásárolják. Az a dolog viszont, hogy a közösségi oldalakat is meg akarják szüntetni, már butaság lenne. Én őszintén szólva az interneten kizárólag közösségi oldalakon "mászkálok", valamint filmeket nézek, már ha nem a házi feladatomat próbálom megcsinálni az internet segítségével. Valljuk be, ezzel nem csak én vagyok így. Közösségi oldalak és online filmek nélkül őszintén szólva, nem igazán érdekelne az internet.

leírtad amit én akartam. thumbsup.gif
2012. január 28. 10:34 #78
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.01.27. 20:06)


Az igen ohmy.gif Mondjuk, ez még 'kis' tüntetésnek felel meg. És ez még csak a kezdet.
2012. január 30. 11:48 #79
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Ajánlom mindenki figyelmébe a GameStar mai vonatkozó cikkét a témában!
Érdekes olvasni olyan véleményt, amit nagyon hasonló szavakkal én is leírtam már itt is. Legalább tudom, hogy többen is vannak, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én.

http://www.gamestar.hu/sopa-pipa-acta-bunozo-a-fel-vilag.html
4 felhasználónak tetszik: ophely88, Bessie, DaveChris, saii
2012. február 01. 15:41 #80
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
http://www.sg.hu/cikkek/87413/celt_tevesztett_a_szerzoi_jogok_vedelmere_keszult_acta rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: Grace Benning, joe_r, saii
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!