Starity

Szőrme és bőr — amiért a divatvilág szégyellhetné magát

7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. március 07. 19:36 #81
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (habibi @ 2014.03.07. 19:19)
Egy kérdés: ha az állatok egyenlőek az emberekkel (szinte minden kommentben elhangzik) akkor oké hogy a szőrmebundákról van cikk, de a pedofíliáról, családon belül erőszakról, rabszolgaságról, vagy annak már a modernebb változatairól (ahogyan most mondják:"csicskák"), vagy mondjuk Ukrajna és Oroszo. helyzetéről miért nincsen cikk? Tudom, ez egy bulvároldal, de ha már a szőrmebundákról és az állatvédésekről írtatok, akkor azért ezzel is kéne foglalkozni. A legtöbb kommentelő elolvassa ezt a cikket, tudomásul veszi, hogy oké van ilyen, szegény állatok, de utána ül tovább a se.gg*n, és nézi a butábbnál butább dolgokat, és amikor megkérdezik, ki Mo. miniszterelnöke köpni nyelni nem tud. 
Bocs, de nekem még ezek a dolgok még mindig fontosabbak, mint az állatok. Tudom, önző vagyok, pa.raszt, miattam hal ki az emberiség, tralala, már tudom, de úgy érzem, azért ezen egy kicsit el kéne gondolkozni.

Az a helyzet, hogy az oldal tagjainak a 90%-a 10-16 éves gyermeteg lelkű gyermekekből áll, de ezt szerintem te is megtapasztaltad már. Egyszerűen ezek a gyerekek nem elég érettek ahhoz, hogy egy komoly témájú cikket olvassanak és agyilag fel is fogjanak. Vagy nem olvassák el, mert túl hosszú, és tudod olvasni csak a stréberek szoktak, vagy elolvassák, fel sem fogják és leírnak két szót hozzászólásgyűjtés céljából. Nekem nemrég az egy szem cikkemet fikázta valaki. Sajnos nem heri sztájölsz szőrös here zacskójáról szól, hanem a vérszegénységről. Úgy gondoltam, hogy nem árt, ha esetleg a gyermekek is olvasnak róla egyaránt, hiszen nagyon sok betegség vezetőtünete (pláne a folyamatos vérzésnek!). Hát b*szod, úgy kifikázták páran, hogy én csak néztem, mint Rozi a moziban. Akartam írni a bárányhimlőről (mert hát azon a legtöbb gyerek átesik) vagy a kifejezett gyermekbetegségekről, hiszen ez lesz a munkám. De most azért dolgozzak a cikkekkel naphosszat, hogy elkezdjék fikázni? Nincs ennyi felesleges időm és energiám. Valóban felhívó szösszenetek kellenének az általad felsorolt brutális és komoly témákról (pluszban akár a tinédzserek devianciájáról).
2 felhasználónak tetszik: tothbianka, Szandi0820
2014. március 07. 19:38 #82
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (xBlondie @ 2014.03.06. 18:27)
A cikk nagyon fontos figyelemfelhívó célból íródott – aki csak egy csöppet is embernek érzi magát, és nem akar szükségtelen fájdalmat okozni az állatoknak, SOHA ne vásároljon olyan terméket, amely szőrméből/bőrből készült, és MESÉLJE EL a leírt kegyetlenségeket másoknak is, ezzel hatva az ő döntésükre! A szőrme és a bőr nem létszükségletek, főleg nem a XXI. században, rengeteg alternatívájuk van!


Köszönöm, hogy megírtad! meghajolo.gif
2014. március 07. 19:49 #83
Psyché
Psyché
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.08.
Hozzászólás: 930
Csatolások: 1
Azonosító: 203409
Offline offline
@Beyla:
A vérszegénységről szóló cikkedet én olvastam, jómagam is az vagyok, és tudom, most nem sokat számít, de szerintem nagyon jó lett! smileeee.gif
Igazad van, abban amit mondasz. Engem szimplán az zavar,hogy ilyenekkel vagyunk elfoglalva (jó, persze, kinek mi, van akinek ez a fontos) amikor tényleg hatszor rosszabb dolgok történnek a világban. Ráadásul olyan tudatlanok a mai fiatalok, hogy az valami kegyetlen - ahogyan írtad, ezt nem kell taglalnom, elég körbenézni itt.

Elég szomorú, hogy a tizenéveseket manapság a tinibálványok tudják csak lázba hozni. Nyilván nem politizálni kell ilyen korban, de könyörgöm, azért emberek: rendben van, hogy az állatok fontosak, de a kommentelők 80%-a olvasott már valaha valamit is a politikáról, a pedofíliáról, bármiről, ami nem mondjuk májlikáról, vagy a bíbör gyerekről szólt?

Na, szóval, megint szaporítom a szót, de igen, egyetértek veled.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. március 07. 20:30 #84
- törölt felhasználó -    
Teljes mértékben állatvédő vagyok, és ez, ami a cikkben állt szó szerint lesokkolt. Ez, hogy az emberek képesek ezt tenni az állatokkal csak a divat miatt...siralmas. Ezt már siman lehetne állatkínzásnak venni, és tudomásom szerint ezért BÖRTÖN jár, minimum 1 év (legalább is Magyarországon) minden esetre akik ezt teszik én is ezt tenném ezekkel a szívtelen emberekkel.
2014. március 07. 21:22 #85
pink girl 11
pink girl 11
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.01.
Hozzászólás: 523
Csatolások: 3
Azonosító: 216206
Offline offline
Oké!A hozzászólásaim csak tesztek voltak hogy ki mennyire tiszteli a mások véleményét.Én imádom az állatokat!Nekem ti olyanokat írogattok hogy legyek tisztelettel a mások véleményére.Nézzéte már meg miket írogattok nekem!Mert pont én nem vagyok normális?Könyörgöm!Mi baj a profilommal?Mert ilyen vélemények is voltak hogy milyen idióta profilom van meg ijesmik.Mielőtt akár kit szidnátok vagy le szólnátok nézzetek kicsit megatokba!Mintha ti annyira tökéletesek lennétek........Ugye?Lehet hogy kicsit....nagyíon idióta vagyok de csak annyira az agyamra mennek eze a be képzelt idióták akik ennyire nincsennek tekintettel másra.Akor ha nem tetszik a véleményem nem kell nézni!!!!!!!Ennnnyiiiiiiii!!!!!
2014. március 07. 21:32 #86
deaddreamer
deaddreamer
 
StátuszAz zene az én drogom, az egyetlen dolog ami elkábít...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.15.
Hozzászólás: 582
Csatolások: 84
Azonosító: 219343
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.03.07. 19:36)
Az a helyzet, hogy az oldal tagjainak a 90%-a 10-16 éves gyermeteg lelkű gyermekekből áll, de ezt szerintem te is megtapasztaltad már. Egyszerűen ezek a gyerekek nem elég érettek ahhoz, hogy egy komoly témájú cikket olvassanak és agyilag fel is fogjanak. Vagy nem olvassák el, mert túl hosszú, és tudod olvasni csak a stréberek szoktak, vagy elolvassák, fel sem fogják és leírnak két szót hozzászólásgyűjtés céljából. Nekem nemrég az egy szem cikkemet fikázta valaki. Sajnos nem heri sztájölsz szőrös here zacskójáról szól, hanem a vérszegénységről. Úgy gondoltam, hogy nem árt, ha esetleg a gyermekek is olvasnak róla egyaránt, hiszen nagyon sok betegség vezetőtünete (pláne a folyamatos vérzésnek!). Hát b*szod, úgy kifikázták páran, hogy én csak néztem, mint Rozi a moziban. Akartam írni a bárányhimlőről (mert hát azon a legtöbb gyerek átesik) vagy a kifejezett gyermekbetegségekről, hiszen ez lesz a munkám. De most azért dolgozzak a cikkekkel naphosszat, hogy elkezdjék fikázni? Nincs ennyi felesleges időm és energiám. Valóban felhívó szösszenetek kellenének az általad felsorolt brutális és komoly témákról (pluszban akár a tinédzserek devianciájáról).

Mondjuk az igaz,hogy ahogy írtad én is a gyermeteg lelkű gyermekek táborát erősitem ,de én személy szerint érdekesnek találtam a cikked a vérszegényséről. Talán azért mert valószinüleg én is az vagyok,de még nem jöt meg az eredmény.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. március 08. 13:59 #87
Vic00
Vic00
 
Státusz♪♫..én azt mondom, hogy Punnany, te azt mondod, hogy Massif...♫♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.14.
Hozzászólás: 652
Csatolások: 0
Azonosító: 211726
Offline offline
A szőr még oké, de a bőr az kicsit sok. Igen, tényleg elit, meg minden, és én is szívesebben viselek bőr cipőt, mert több szezont is kibír, de meg van az ára is. Tehát nem mindenki visel bőr dolgokat, ezért nem is gyártanak olyan sokat. A legtöbb meg marhabőr, és kevesebben esznek marhát, így kevesebb marha is hal meg, tehát a sajnálat küszöbén van.
2014. március 08. 17:07 #88
MissTiniStoessel
MissTiniStoessel
smoke & mirrors
 
Státusz"Your body is looking good tonight, I'm thinking we should cross the line..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.25.
Hozzászólás: 1562
Csatolások: 70
Azonosító: 219904
Offline offline
Azért néhány ember kicsit túl messzire ment. "Ember=Állat" ekkora hülyeséget még nem hallottam. Ha az emberek gondolkodása csupán csak egy állattal ér fel, az már régen rossz. Na az meg a másik, hogy egy ember ne legyen egyenlő egy állattal, számos okot tudnék most felhozni a fenti hasonlat ellen, de nem akarok, mert utána, az lesz, hogy okoskodok. És most nem azt mondom, hogy kínozzuk az állatokat, mert az annyira jó, mert abban igazatok van, hogy ők is érző lények, hogy joguk van élni, és én is erősen az állatkínzás ellen vagyok, de ez, hogy az ember egyenlő az állatokkal, kicsit túl sok. Szerintem okosabb vagy, mint egy pávián smileeee.gif
2014. március 08. 20:05 #89
bubor panni03
bubor panni03
új tag
 
StátuszI'm so happy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.30.
Hozzászólás: 73
Csatolások: 0
Azonosító: 217979
Offline offline
hát Ember=Állat ez igaz az állatok is élnek
2014. március 08. 21:46 #90
Shenny
Shenny
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.26.
Hozzászólás: 148
Csatolások: 0
Azonosító: 219974
Offline offline
Nekem azért vannak bőr cuccaim, mert tartósak, és kényelmesek smileeee.gif
2014. március 08. 22:09 #91
- törölt felhasználó -    
Idézet (pink girl 11 @ 2014.03.06. 21:03)
bohóc9 ..És akkor mi van ha meg hal pár állat?Csak állatok és kész!

Te meg csak egy tipikusan érzéketlen ember vagy, és kész.
2014. március 08. 22:57 #92
- törölt felhasználó -    
Az ilyen embereket kéne pár négyzetméteres helyekre bezárni, ott tartani őket két hétig, ha még élnek, elevenen megnyúzni őket, egy kicsit tűzön megpirítani, aztán lehajítani őket egy magas tömbházról. Lehet mondani, hogy szadista vagyok, de én legszívesebben ezt tenném az ilyen emberekkel...
2014. március 09. 00:07 #93
vikinguyen
vikinguyen
visszatérő vendég
 
StátuszBitch please, I'm a BELIEBER<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.31.
Hozzászólás: 349
Csatolások: 0
Azonosító: 199111
Offline offline
Jezusom szegeny allatok!!! Hogy lehet ilyet csinalni?! Gerinctelenek-,-
2014. március 09. 12:17 #94
Majomka03
Majomka03
pull the trigger
 
Státuszüres
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.17.
Hozzászólás: 1397
Csatolások: 0
Azonosító: 202119
Offline offline
pink girl 11 írta:
bohóc9 ..És akkor mi van ha meg hal pár állat?Csak állatok és kész!

Hogy tudsz ilyet mondani???És ha véletlenül valami bajod esik, és a barátaid azt mondjak: O ugyis csak egy ember! Szivtelen vagy. Nagyon!
2014. március 09. 12:24 #95
- törölt felhasználó -    
Idézet (pink girl 11 @ 2014.03.06. 21:00)
Sajnálom őket.De egy kabát többet ér mint egy állat!Allatból rengeteg van!Én csincsillából akarok maJD!
Ja és:fruzska141 a szőrmebundák nagyon is trendiek!És az nem árthat ha pár állatot meg ölnek!..mégis ki vanné észre?

Azt állítod, hogy egy érző szív kevesebbet ér, mint egy több százezres vacak, amit pár év múlva a kukába dobsz? Gondolom, ha olykor-olykor tévézel esténként, és netán a Híradóra vagy a Kékfényre sikerül kapcsolnod, és épp egy halálesetet hangoztatnak, remélem te is elszörnyedsz. De ennyire erővel erre is rávághatnánk, hogy : 'És? Rengeteg ember van még!'. Már megbocsáss, de ennél primitívebb felfogást életemben nem pipáltam még. Néha nem ártana átgondolnod a véleményed súlyát, és összevetni egy más szemlélettel, a ténnyel, hogy szerencsétlen állat is ugyanúgy lélegzik mint te. A középkorban jelentett feljebb lépést a társadalmi ranglétrán, hogy egy adott illetőnek szőrmebundája van. Ez is bizonyította az előkelőségüket. Mivel azt az időszakot 'sötétként' emlegetjük, amikor több száz éven át hanyatlás volt szinte világszerte az ókorhoz képest, igazán csodálkozom, hogy egy olyan borzalmas munkálatot, mint az állatnyúzást még mindig nem tiltották be teljes mértékben. Nem véletlenül veszélyeztetett az óriás panda és egyéb, gyönyörűbbnél-gyönyörűbb társa, amiket meseszép bundájukért képesek voltak ezredével irtani. Nem mellesleg nem igazán értem, mit keres egy sztárokról szóló oldalon ez a cikk. Jó, hogy egy The Beatles tag lánya nyilatkozott, de én úgy érzem, hogy a fórumozók nagy része képtelen felmérni ennek az egésznek a lényegét, és képes csak annyit megjegyezni, hogy 'szegény párák'.
5 felhasználónak tetszik: tothbianka, Bessie, Beyla, Jolie_77, Szandi0820
2014. március 09. 13:19 #96
G.Maja
G.Maja
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.16.
Hozzászólás: 316
Csatolások: 0
Azonosító: 216924
Offline offline
Teljesen egyet értek Livern.
pink girl 11 arra nem gondolsz hogy sok olyan ember van mint te megölnek egyet na és?
hová süllyedsz?
2014. március 09. 20:49 #97
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
csakhogy az ázsiaiak nemcsak a szőrök miatt ölik az állatokat, hanem a húsuk miatt is. bad.gif Borzasztó, hogy még ma is élnek olyan emberek, akik nem tudják megbecsülni az állatokat. Talán mert fiatalok, vagy mert soha nem volt neki egy se. Sajnálom őket, mert a legcsodásabb dologból maradnak ki. Ezek az állatok már rég köztünk élnek, nem így kéne velük bánni. sad.gif Szégyen, hogy egyes embereknek milyen felfogásuk van. Legrosszabb, hogy még dicsekednek is velük. Inkább maradnának csöndbe, akkor bölcsebbek lennének. mad.gif
Az ilyen állat gyilkosoknak csupán annyit kívánok: éljék ők is át az, amit ezek a szegény állatok, aztán dumáljanak a profitról vagy arról hogy ezek csak állatok.
És őszintén? Jobban tisztelem az állatokat, mint egy néhány embert.
2014. március 10. 07:08 #98
x Maite_Sandra x
x Maite_Sandra x
anxious kitty
 
StátuszHope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.10.
Hozzászólás: 3074
Csatolások: 76
Azonosító: 143003
Offline offline
Hát én azokat nyúzatnám le, akik ezt megcsinálják. Undorító.
2014. március 10. 07:58 #99
Geography.
Geography.
visszatérő vendég
 
StátuszI love Emily Deschanel to the moon and back.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.21.
Hozzászólás: 103
Csatolások: 0
Azonosító: 217156
Offline offline
Szegény állatok. Tiszta szégyen, hogy tud valaki ilyet csinálni. Undorítóak az ilyen emberek
2014. március 10. 18:37 #100
zrenaklaudia
zrenaklaudia
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.30.
Hozzászólás: 315
Csatolások: 4
Azonosító: 220214
Offline offline
Gusztustalan, nem tudok sok mindent írni csak ezt!
7 oldal 1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok