Starity

Olvasol? II.

60 oldal 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. január 07. 21:15 #321
- törölt felhasználó -    
Éppen ma kezdtem bele Cassandra Clare: A Végzet Ereklyéi: Csontváros című könyvébe, igaz, online, és nem adja azt az élményt, amikor a kezemben foghatom, de így is csodálatos. Sokkal részletesebb, mint a film, és sok mindent megértettem belőle még így az eleje felé is, ami az adaptációjában kissé eltitkoltnak tűnt.
5 felhasználónak tetszik: awwparadise, Törpemókus, SmileyZ, Szandi0820, Nina 10
2015. január 07. 22:57 #322
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (sound of silence. @ 2015.01.07. 21:15)
Éppen ma kezdtem bele Cassandra Clare: A Végzet Ereklyéi: Csontváros című könyvébe, igaz, online, és nem adja azt az élményt, amikor a kezemben foghatom, de így is csodálatos. Sokkal részletesebb, mint a film, és sok mindent megértettem belőle még így az eleje felé is, ami az adaptációjában kissé eltitkoltnak tűnt.


A könyvekhez képest iszonyat elnagyolt és összecsapott lett az a film...kár érte, mert az alapanyag nagyszerű.
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, awwparadise
2015. január 08. 00:46 #323
Heidi98
Heidi98
 
Státusz'15, jan 6: Kelly Clarkson a nap sztárja # Norman Reedus's birthday. ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.11.20.
Hozzászólás: 779
Csatolások: 31
Azonosító: 236244
Offline offline
Jelenleg Suzanne Collins Az Éhezők Viadala-trilógia első kötetét olvasom, de karácsonyra megkaptam a második kötetet is, így lesz mit olvasnom, és majd még elugrok az Alexandrába megvenni az A Kiválasztottat. Így, hogy megkaptam a három TWD könyvet, jó sokáig le tudom magamat kötni itthon - kínomban csináltam még egy Starity-fiókot. laugh.gif
4 felhasználónak tetszik: Törpemókus, Cute girl 998, Nina 10, awwparadise
2015. január 08. 14:25 #324
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2015.01.07. 22:57)
A könyvekhez képest iszonyat elnagyolt és összecsapott lett az a film...kár érte, mert az alapanyag nagyszerű.

Osztom. Nekem alapjáraton tetszett a film, de olyan fontos részleteket hagytak ki belőle, amiből a még a könyvet nem olvasó egyén semmit sem tud értelmezni. Ez tette tönkre a filmet.
1 felhasználónak tetszik: Christo
2015. január 08. 17:22 #325
- törölt felhasználó -    
Nalini Singh - Szabadulás. Remélem olyan jó lesz, mint mondják, egyelőre semleges véleményen vagyok. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2015. január 08. 17:57 #326
- törölt felhasználó -    
Nemrég kezdtem bele Cassandra Clare - Az Angyal című kötetébe, és alig bírom letenni. Tessa sokkal szerethetőbb karakter, mint Clary és a két fiú (Jem & Will) is nagyon szimpatikus. Valamint a mai napon Veronica Roth - A lázadóját is elkezdtem olvasni. happy.gif
3 felhasználónak tetszik: Törpemókus, Christo, Nina 10
2015. január 08. 18:06 #327
- törölt felhasználó -    
Hosszú várakozás után végre volt időm elolvasni Stephen King Állattemető című könyvét, de be kell vallanom az ajánlások alapján többet vártam. A könyv remek és a története is nagyon tetszett, de mindenkitől olyan ajánlásokat kaptam, hogy hú ez milyen ijesztő, meg majd nem fogok tudni aludni éjszakánként, de semmi ilyesmiről nincs szó. Sajnos úgy tűnik engem még King sem tud megijeszteni. rohog.gif Ettől eltekintve én ajánlom, mert mint mondtam remek regény és talán másokat sikerül kellőképpen kiakasztania. wink.gif
2015. január 08. 18:17 #328
- törölt felhasználó -    
Jelenleg,REDMERSKI, J. A. Ének a szentjánosbogarakról című könyvét olvasom. Nem igazán nyerte el a tetszésemet,nem rossz a történet és a leírás sem csak számomra egy kicsit erőltetett. És nemigazán vagyok oda érte,hogy minden oldalon káromkodnak. Értem én,hogy 2015 vagy mi a fene,de azért ez még nekem is sok,hogy egy lány/nő így beszéljen.
2015. január 09. 20:01 #329
- törölt felhasználó -    
Darren Shan: Áldozat (Démonvilág sorozat, 4. rész)
Nagyon jó könyv, noha eleinte abszolút nem értettem, mi a lényege Bec sztorijának. Mármint, hogy Grubbs, Kernel és a többiek kalandjaihoz mi köze valaminek, ami nyilván egy teljesen másik időben játszódik. Ennek ellenére szinte faltam a könyvet, nagyszerű sztori, Bec nagyon szimpatikussá vált, és még a druida is az lett egy idő után.
Darren Shan: Fenevad (Démonvilág sorozat, 5. rész)
Az egyik legjobb könyv, amit eddig a sorozatból olvastam. Hihetetlen, hogy Grubbs így féken tudja tartani magában a fenevadat, és Juni újbóli felbukkanása is váratlan meglepetés volt. Loch halála lesújtott, de nem volt a kedvenc szereplőm. A barlang sztorija elég rejtélyes, és a lány arca is a kőben, viszont ez megmagyarázta, mi köze volt Bec sztorijának az egészhez. Juni árulása pedig egy teljesen váratlan fordulat volt, Shan ismét jól megcsinálta.
Darren Shan: Végítélet (Démonvilág sorozat, 6. rész)
Hihetetlen, ahogy Beranabus megmenti Grubbs-t, és Kernel ellenszenves viselkedése is. Mikor kiderült, hogy a démonok megnyitották az átjárót, és Grubbs észreveszi Dervish fejét az egyik ilyen szörny kezében - na, ott kerülgetett a sírás. Az érthetetlen volt számomra, hogy Bill-E miért nincs a halottak közt, de mikor kiderült, az még hihetetlenebb volt. Átéreztem az egész sztorit, konkrétan együtt sírtam, nevettem és bosszankodtam a szereplőkkel. Ahogy visszamentek az időben, ahogy fény derült Juni valódi kilétére, ahogy Dervish végzett vele, ahogy Bill-E meghalt, ahogy Bec újraéledt, és ahogy Vész herceg elmenekült... Mind egy remekül kidolgozott, átgondolt, fantasztikusan megírt könyv apró, lényegre törő mozzanatai. Imádtam.
1 felhasználónak tetszik: Rocket
2015. január 10. 14:36 #330
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Elolvastam Gillian Flynn Sötét helyek című regényét. Leszögezném az elején, Gillian Flynn egy zseni, maró a humora, a történetvezetés lehengerlő, és az utolsó betűig fogva tart. Zseniálisan van megírva, bár nem kicsit beteg történet, nem szeretném részletezni, legen elég annyi, hogy a Holtodiglan ehhez képest esti mese szintű. A Sötét helyek jóval mélyebben gyökerezik, jóval depresszívebb, durvább, de ugyanakkor nyomasztó is. Az egyik legjobb könyv, amit eddigi életem során olvastam, hátborzongató, gyomorforgató, de imádom. Mindenképpen megéri elolvasni, engem már így első olvasásra is teljes mértékben meggyőzött, fantasztikus. De éppen ezért, hogy elolvastam, ma már új könyv után néztem, és Henryk Sienkiewicz Quo vadis című regényére esett a választásom, ami szinten nagyon érdekfeszítő és lehengerlő regénynek ígérkezik, így a könyv ötödének elolvasása után.
2015. január 11. 09:44 #331
- törölt felhasználó -    
Egy pár napja fejeztem be, a Jane Eyre c. könyvet, és mivel nem vagyok egy mindenen sírós fajta, kicsit szégyenkezve vallom be, hogy két alkalom is volt, mikor sikerült megkönnyeznem. rohog.gif Azért is furcsa, mert a legutolsó könyv, amin sírtam az a Harry Potter utolsó része volt, mikor Voldemort meghalt (igen, ő a kedvencem, és még fiatal is voltam, úgyhogy nem kérek megjegyzéseket... rohog.gif ) Na mindegy, szóval nagyon tetszett a könyv, amin meg is lepődtem, mert más műfajú könyvekhez vagyok szokva.
Ezen fölbátorodva, most elkezdtem olvasni az Elfújta a szél c. könyvet. smileeee.gif
6 felhasználónak tetszik: Lil98, Törpemókus, AFCfan, Cute girl 998, awwparadise, JadeB
2015. január 11. 11:30 #332
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Jelenleg két fantasy regénybe kezdtem bele, az egyikük Tolkien híres trilógiájának elsõ kötete, a Gyûrû Szövetsége. A másik, George R. R. Martin tollából, a Tûz és Jég Dala sorozat harmadik része, a Kardok Vihara.

5 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Christo, Lil98, Törpemókus, awwparadise
2015. január 11. 12:33 #333
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
Harry Potter és a Titkok Kamrája.
Én nem tudom miért sokmindenkinek ez a legkevésbé szimpatikus része a könyvsorozatból. Most olvasom 3. alkalommal és úgyanúgy lenyűgöz, mint először. Bár sokkal jobban tetszene, ha nem lenne benne Lockhart, mert őszinte utálatot érzek iránta (sőt, top 3. legutáltabb HP szereplőim közt is ott van), de attól még csak imádni tudom a könyvet. Weasleyéket annyira szeretem és olyan jó, hogy végre először Harry úgy érzi, hogy egy családhoz tartozik, hogy őszintén megkönnyezem ezeket a részeket. És így harmadik olvasásra pedig arra is rájöttem ami eddig nem szúrt szemet nekem, hogy amikor a Kings Crossra indulnak akkor George és Fred is otthol felejtenek egy egy dolgot és vissza kell menjenek érte, ezen kívül pedig Ginny is MAJDNEM OTTHOL FELEJTI A NAPLÓJÁT. te jó ég! aki olvasta és látta az tudja miról van szó és mennyire fontos. wink.gif heart.gif
3 felhasználónak tetszik: Lil98, Cute girl 998, Christo
2015. január 11. 19:29 #334
- törölt felhasználó -    
Anya meglepett az If I Stay (Ha maradnék) c. könyvel,most ebbe kezdtem bele.
3 felhasználónak tetszik: Törpemókus, Cute girl 998, awwparadise
2015. január 11. 19:34 #335
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2015.01.07. 14:01)
Végre, hogy lementek a vizsga időszakok és van egy kis szabad időm,ma neki is ugrottam Veronica Roth A beavatott sorozat kiegészítő kötetéhez. Négyes.

Nagyon tetszett. Rengeteget meg lehetett tudni Tobias gondolataiból és nekem ez nagyon tetszett. Már négy napja csak Theo Jamessel álmodom, nagyából amióta olvasom a könyvet. Remélem attól, hogy befejeztem Theo nem lóg meg az álmaimból. laugh.gif A könyv tényleg nagyon tetszett ,vissza emlékezhettem pár kedvenc jelenetemre más szemszögből is. Veronica ismét nagyot alkotott.
2 felhasználónak tetszik: Törpemókus, Cute girl 998
2015. január 14. 17:28 #336
- törölt felhasználó -    
Nemrég fejeztem be az 'Anna és a francia csókot', valamint a 'A herceget'. Az előbbiben kellemesen csalódtam, sokkal rosszabbra számítottam, bár még így se mondanám a kedvencemnek. Viszont a 'A herceg' nagyon tetszett. Cassie a kedvenc íróm és a könyvei közül eddig a Pokoli szerkezetek trilógia a kedvencem, alig várom, hogy olvashassam a 'A hercegnőt'.
Ma pedig belekezdtem a 'Ha maradnék' című könyvbe, még eléggé az elején tartok de jónak tűnik smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Törpemókus, awwparadise
2015. január 14. 17:34 #337
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2015.01.11. 19:34)
Nagyon tetszett. Rengeteget meg lehetett tudni Tobias gondolataiból és nekem ez nagyon tetszett. Már négy napja csak Theo Jamessel álmodom, nagyából amióta olvasom a könyvet. Remélem attól, hogy befejeztem Theo nem lóg meg az álmaimból.  laugh.gif A könyv tényleg nagyon tetszett ,vissza emlékezhettem pár kedvenc jelenetemre más szemszögből is. Veronica ismét nagyot alkotott.

Én a tegnap felyeztem be a Négyest és én is imádtam.És nyugi,én egy hónapja láttam a Beavatottat,és azóta is Theoval álmodom.
2015. január 14. 17:46 #338
- törölt felhasználó -    
Idézet (sound of silence. @ 2015.01.08. 14:25)
Osztom. Nekem alapjáraton tetszett a film, de olyan fontos részleteket hagytak ki belőle, amiből a még a könyvet nem olvasó egyén semmit sem tud értelmezni. Ez tette tönkre a filmet.


Viszont maga a könyv is 500 oldal körül van,így szerintem maga az,hogy egy ilyen könyvet belepréseljenek egy filmbe,már elég "veszélyes".Főleg,hogy olyan amiben a sok kis részlet is fontos.Ezért tartom jó ötletnek a sorozatot,Sajnálom,hogy nem halad az ügy sehova.Én is nem rég olvastam ki a könyvet és imádtam.Amúgy azért,hogy ne legyen rossz érzésem a filmadaptációkkal kapcsolatban,én mindig külön filmként nézem,mintha nem is olvastam volna a könyvet.Természetesen után összehasonlítom meg hasonló,de az első benyomást ilyen szempontból nézem. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Christo
2015. január 14. 18:17 #339
- törölt felhasználó -    
Idézet (Enchanted @ 2015.01.14. 17:34)
Én a tegnap felyeztem be a Négyest és én is imádtam.És nyugi,én egy hónapja láttam a Beavatottat,és azóta is Theoval álmodom.

Nem lehet hibáztatni , Álom Pasi wub.gif
Ma megérkezett a Bane Krónikák utolsó négy része. Remélhetőleg holnap egy adagra mindent ki is végzem majd. Cassi mindig remekműveket alkot.
1 felhasználónak tetszik: awwparadise
2015. január 14. 22:55 #340
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Lucy Taylor @ 2015.01.14. 17:46)
Viszont maga a könyv is 500 oldal körül van,így szerintem maga az,hogy egy ilyen könyvet belepréseljenek egy filmbe,már elég "veszélyes".Főleg,hogy olyan amiben a sok kis részlet is fontos.Ezért tartom jó ötletnek a sorozatot,Sajnálom,hogy nem halad az ügy sehova.Én is nem rég olvastam ki a könyvet és imádtam.Amúgy azért,hogy ne legyen rossz érzésem a filmadaptációkkal kapcsolatban,én mindig külön filmként nézem,mintha nem is olvastam volna a könyvet.Természetesen után összehasonlítom meg hasonló,de az első benyomást ilyen szempontból nézem. smileeee.gif


A sorozat egyébként nem hülyeség, a The CW-n simán el is tudnám képzelni. Úgyis egy kaptafa az összes sorozatuk, kivéve a Supnat, meg talán a The 100.

De, hogy a témához is hozzászóljak, befejeztem James Freytől az Endgame - Toborzást. Fantasztikus könyv, a történet iszonyat érdekes témát boncolgat a fajunk eredetéről sci-fibe gyúrva. Elvileg film is lesz belőle, könyörgöm az Úrhoz, hogy ne csesszék el. Karácsonykor elolvastam Joe Hilltől a NOS4A2-t. A közel 1000 oldalával nem fogott ki rajtam, szinte faltam a könyvet, meg se kottyant. Egyszerűen nem lehetett letenni. biggrin.gif King fiacskája örökölte a tehetséget.
Olvastam még SW könyveket, a trilógiában csak a Csillagok háborújáig jutottam, mert vannak más könyvek, amik most jobban érdekelnek, de folyt. köv., és volt még a Maul - Vesztegzár. Az a helyzet, hogy Maul olyan badass, állat karakter, hogy simán elolvasok a főszereplésével egy könyvet, holott a sötét oldalt szolgálja.
Ma pedig kivégeztem Jeff Vandermeertől az Expedíciót. Bírtam a hangulatát, bár elég rövid volt. Jöhet majd a többi Déli Végek-könyv is, de most a Bajnok van soron, mert azt már nagyon vártam. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Törpemókus, Nina 10
60 oldal 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!