Starity

Olvasol? II.

60 oldal 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. február 28. 22:04 #421
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2015.02.24. 16:09)
Úgy voltam vele, kicsit leülepedik a könyv és jöhet a folytatást. Most kezdtem neki Gayle Forman Csak egy év című könyvének, ami a Csak Egy Nap folytatása.

Meglepetésemre Willem sokkal jobb karakternek bizonyult, mint amire számítottam. A magam módján csodálatosan ki van fejtve ,ahogy meg tud küzdeni a démonjaival. Az ő és Allyson románca ritka sőt lehetetlen,de csodálatos dolog olvasni róla, és hinni benne.
2015. március 04. 08:51 #422
- törölt felhasználó -    
Darynda Jones - 7th Grave and No Body

Darynda engem függővé tett, még akkor is, ha akadnak bőven áthallások más történetekre, de ezt egy pillanatig sem bánom akkor, ha a stílus kifogástalannak minősül. Ha van valami, amit el lehet mondani erről a könyvről (az egész sorozatról), akkor az, hogy stílusilag remekbe van szabva.
Minden fejezet elején van egy innen-onnan szalajtott bölcsesség (lökhárítómatrica, pólófelirat), amiket egytől egyig imádtam, mert szellemesek, aranyosak, jól passzolnak a sztorihoz. A főhősnő, Charley továbbra is nagyon szimpatikus karakter, nem az a saját lelki nyomorában agonizáló fajta - legnagyobb megkönnyebbülésemre. E/1-ben íródott műről beszélünk, ami továbbra sem a kedvencem, de itt nem panaszkodtam egy pillanatig sem, mert végre egy olyan agyba szuszakolt be az írónő, amiben kifejezetten komfortosan elvoltam, sőt, amiben meglehetősen otthonosan is mozogtam. A gúny, a szarkazmus, a cinizmus mind jó barátaim, és mivel Charley ezeket az eszközöket pofátlanul rendszeresen használja is, karöltve a lezserséggel, így okom nincs ebbe a jellemzőbe belekötni. Hölgyikénk megállás nélkül sziporkázik, gyorsan tud reagálni az őt ért atrocitásokra, méghozzá intelligens humorral. Nincsenek önismereti kérdései, ilyen jellegű krízis nem gyötri - ami azért érdekesen pihentető, mert hát mégiscsak egy olyan nőről beszélünk aki látja az eltávozott lelkek szellemeit... De ez nem képez akadályt egy pillanatra sem... Charley gond nélkül diskurál akkor is a halottakkal, amikor ott vannak mellette az élők is.
Amit továbbra is sajnálok, az a főszereplők közötti románc, még mindig annyira gubószerű. Kénytelen vagyok várni májusig, hogy lesz, mint lesz. A "könyves kitalált" fickók' soha nem képezték az én világomat (pláne nem felnőttként), de anyám(!) nekem is kell egy Reyes Farrow. blush.gif
1 felhasználónak tetszik: awwparadise
2015. március 05. 14:45 #423
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
Nah hát a tegnap este (nagy nehezen) befejeztem a Hobbitot. smileeee.gif Elég nehezen ment, bár általában könnyen mennek az ilyen fajta regények, de ez más volt. A stílusa kicsit, hogy is mondjam, talán az volt az egyetlen ami nem annyira tetszett, mivel a történet az nagyon jó volt, teljesen bele éltem magam, csak a mód amiben meg volt írva az készített néha ki. Mivel nem olvastam még a Gyűrűk Urát (de megjegyzem nemsokára fogom) nem tudhattam J.R.R. Tolkien stílusáról, ami nem mondható valami könnyű és egyszerűnek. Bár a Hobbitban azért nem, de általában az a rengeteg leírás. Elismerésem azoknak akik eltudták olvasni a trilógiát, remélem lesz elég lélekjelenlétem, hogy nekem is sikerüljön. Amúgy ezek után a negatívumok után jöjjön a pozitívum is, nagyon tetszett a történet, a szereplők és körülbelül minden. Már láttam a filmeket (az igaz, hogy régen és nem igazán emlékszem), vagyis a Gyűrűk Urát, de nekem ez egy tökéletes elő könyv-könyv volt. lol. Jobb, hogy először a Hobbitot olvastam, majd ezek után a könyveket. Meg jött így a kedvem. biggrin.gif Azon kívül, hogy nagyon tetszett és sok hozzáfűzni valóm nem nagyon van, mert mégis egy kis mese, csekély 300 oldal az egész, egy kérdésem lenne. Hogyan csináltak ebből a rövidke könyvből 3 filmet????? Egyik filmet se láttam még és pont azért, mert jobbszeretem először a könyvet és utánna a filmet. Azért kíváncsi vagyok, nem sokára meg is nézem őket. smileeee.gif A könyv összességében 9/10. A következő áldozat a Narnia Krónikái első része. Angolul a változatosság kedvéért .biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Lady Suzy, Törpemókus
2015. március 06. 14:31 #424
- törölt felhasználó -    
Terveim szerint a mai napon fogom elkezdeni Jane Hawking könyvét, mely az Utazás a végtelenbe címet kapta. És melyből nem rég készült a Mindenség Elmélete című film.
5 felhasználónak tetszik: awwparadise, Cute girl 998, Barbus87, Lady Suzy, Törpemókus
2015. március 08. 12:08 #425
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Tegnap elkezdtem Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége című könyvét. Nem ezt vártam. Sokkal, de sokkal többet kapok ettől a könyvtől, mint amire én számítottam. Lenyűgöző, én legalábbis nagyon szeretem olvasni. Nemcsak a történelmi háté, hanem inkább a belé foglalt történet miatt. Nagyon olvasmányos könyv.
2015. március 08. 12:18 #426
Barbus87
Barbus87
The Script addict™
 
Státusz"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today." - James Dean
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.19.
Hozzászólás: 2988
Csatolások: 468
Azonosító: 131550
Offline offline
Idézet (NutellaHoney @ 2015.03.06. 14:31)
Terveim szerint a mai napon fogom elkezdeni Jane Hawking könyvét, mely az Utazás a végtelenbe címet kapta. És melyből nem rég készült a Mindenség Elmélete című film.


Én ma kezdem el, a film nagyon nagy hatással volt rám.
2015. március 08. 19:58 #427
- törölt felhasználó -    
Hürrem, Szulejmán ágyasa
Sosem szerettem a törit, a sorozatot sem nézem, de a könyv egészen leköt. smileeee.gif
2015. március 09. 11:31 #428
SmileyZ
SmileyZ
Happiest girl in the world ♥
 
StátuszHouse Of Wax ♥♥ Művész Úr ♥♥ Baywatch ♥♥ Sosem voltam még ennél boldogabb ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.12.
Hozzászólás: 8757
Csatolások: 33707
Azonosító: 122565
Offline offline
National Geographic Traveler: New York

Ennek a könyvsorozatnak nagyon sok része érdekel.A leginkább Los Angeles,az a könyv meg is van,aztán Párizs amihez még nem volt szerencsém,a 3. pedig ez. blush.gif Mivel az unokatesóm kölcsönadta így kitudtam olvasni. blush.gif Már el is felejtettem mennyire imádtam én anno New York-ot,de most az iránta való "rajongásom" visszatért. laugh.gif Annyi szép hely van benne amit elsőre nem is gondolnánk,hisz sokszor ha New York-ra gondolunk csak az a rengeteg ember és dugó jut eszünkbe,de van több negyede amit szívesen megnéznék,pár múzeumot és parkok is vannak benne amiket érdemes felfedezni. laugh.gif Alig várom,hogy még sokat eltudjak olvasni ezek közül a könyvek közül,bár ahogy láttam sajnos sok nem jelent meg Magyarországon,legalábbis én pl nem láttam a New Orleansról szólót. blush.gif
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Cute girl 998
2015. március 09. 16:36 #429
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Másfél hete olvastam ki D.Preston & L.Child könyvét, a Megtalált Ereklyét. Egy felüdülésnek számított a mai sok ponyva után. Igényesen meg volt írva, volt története és nem a vég nélküli nyáladzásról szólt. Mostanáig nem is igazán szerettem a krimi/horror sztorikat, de ez annyira lekötött, hogy még sûrû napirendbenbõl is ki tudot szakítani, aminek hála egy nap alatt ki is olvastam. Múlt héten kiloptam anyukám polcáról a második részét, Az Ereklyetartót, és most jelenleg is azt olvasom. Imádom a sztorit, a rejtélyeket, és fõképpen Pendergastot, a drága kis FBI-ost. rohog.gif

2015. március 09. 16:48 #430
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Jelenleg Dan Brown - Angyalok és démonok c. könyvét olvasom. A da-Vinci kódot valamiért nagyon szeretem, de azt valahogy többször olvastam, mint ezt, erre alig emlékszem pedig emlékszem anno már elolvastam, úgy 12 évesen. biggrin.gif Persze akkor nem kötött le ennyire, mint most, szerintem nem is igazán tudtam mit olvasok. Dan Brown írásait egyébként mindig nagyon érdekesnek találom, de kicsit nehezebben haladok velük, mint más kötetekkel mert ezelre szeretek nagyon odafigyelni, ami nem mindig könnyű. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: awwparadise, Cute girl 998, Törpemókus
2015. március 09. 20:31 #431
- törölt felhasználó -    
Újra Csillagainkban a hibát laugh.gif utána elkezdtem a Nagy Gatsbyt,kíváncsi leszek good.gif
3 felhasználónak tetszik: awwparadise, Cute girl 998, Törpemókus
2015. március 10. 17:52 #432
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2015.03.08. 12:08)
Tegnap elkezdtem Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége című könyvét. Nem ezt vártam. Sokkal, de sokkal többet kapok ettől a könyvtől, mint amire én számítottam. Lenyűgöző, én legalábbis nagyon szeretem olvasni. Nemcsak a történelmi háté, hanem inkább a belé foglalt történet miatt. Nagyon olvasmányos könyv.

És elég volt egyetlen hétvége hozzá. Megérte, remek volt. Még tegnap elkezdtem egy új könyvet, egy jó könyvet, most éppen ezt:
3 felhasználónak tetszik: House Of Wax, awwparadise, Törpemókus
2015. március 10. 18:59 #433
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2015.03.06. 14:31)
Terveim szerint a mai napon fogom elkezdeni Jane Hawking könyvét, mely az Utazás a végtelenbe címet kapta. És melyből nem rég készült a Mindenség Elmélete című film.

Meg kell mondjam egy kicsit mást vártam,de Jane Hawking tökéleteset alkotott. A vége már kifejezetten keserűre sikeredett,de egyben magába foglalta az évek gyönyörűségét is. Természetesen Stephen Hawking elismert tudós, és ALS betegsége ellenére 11 dimenzióban gondolkodott,de az első felesége talán valami ennél is többre volt képes. A kitartása a végsőkig feszült. Szinte mindent feláldozott, még is az ahogy a média és az olyanok kereszttüzébe került, akik csak a népszerű tudóst akartál látni, ellene voltak. Úgy gondolom,hogy Stephen nem lehet tökéletes jellem,senki sem az ,viszont helyenként én egy kicsit úgy érzem ,hogy szívtelen ohmy.gif volt a viselkedése egy olyan nővel szemben, aki annyi mindent tudott neki biztosítani. Jane megérdemelte már a boldogságát Jonathan oldalán. wub.gif Mindenesetre ezek után, kíváncsi vagyok a filmre, és arra is, hogy mit hoztak ki ebből a könyvől.
3 felhasználónak tetszik: awwparadise, Törpemókus, Cute girl 998
2015. március 10. 19:04 #434
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
Befejeztem a Narnia Krónikái első részét, Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrényt. Nagyon tetszett, eredetiben pedig imádok olvasni szóval ez még rá tett egy lapáttal. Már láttam régen a filmet, nem is egyszer, szóval a történet ismerése miatt nem okozott sem meglepetést, sem csalódást, de mindemellett egy kiválló könyv. Ha lesz rá lehetőségem akkor a többit is kiolvasom, mivel összesen hét van belőle (nahát a bűvös szám. laugh.gif ), de most jöjjön a Gyűrűk ura: A gyűrű szövetsége. Már nagyon régóta vártam erre a pillanatra, hogy elkezdhessem, és úgy érzem nem fogok csalódni benne. smileeee.gif
p.s. Cute girl 998: nagyon kíváncsi vagyok mit szólsz majd a Ne Bántsátok a feketerigót!-hoz biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Törpemókus, AFCfan, Cute girl 998
2015. március 14. 10:21 #435
- törölt felhasználó -    
Ma jött meg a Ha maradnék című könyv Gayle Formantól. Már nagyon kíváncsi vagyok, főleg, hogy mindenki erről áradozik laugh.gif
3 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Szandi0820, awwparadise
2015. március 14. 12:03 #436
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2015.03.10. 17:52)
És elég volt egyetlen hétvége hozzá. Megérte, remek volt. Még tegnap elkezdtem egy új könyvet, egy jó könyvet, most éppen ezt:

Ma reggel olvastam el a maradék körülbelül ötven oldalt. Kezdem megérteni, miért nyert el a könyv díjakat, miért van a listák legjobb helyein, mindent megérdemel. Fantasztikus könyv, számomra egész egyszerűen nem tudtam letenni. Megérte elolvasnom, úgy érzem, több lettem e könyv által. Ma könyvtárban jártam, sok könyvet hoztam. biggrin.gif Dan Brown: A Da Vinci-kód, Kosztolányi Dezső: Édes Anna, Leila Meacham: Rózsák, Katie Fforde: Francia kaland, Nicholas Sparks: Szerencsecsillag, Charles Dickens: Nehéz idők. Tartalmas könyvek.
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, awwparadise
2015. március 15. 13:17 #437
- törölt felhasználó -    
Pont tegnap kezdtem el egyik legkedvencebb magyar írónőm,Szabó Tünde-Balla Adrienn Dopping c. művét.nagyon kíváncsi vagyok rá,mivel az első Balla Adrienn könyvet egyenesen imádtam.
2015. március 16. 14:50 #438
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2015.03.14. 10:21)
Ma jött meg a Ha maradnék című könyv Gayle Formantól. Már nagyon kíváncsi vagyok, főleg, hogy mindenki erről áradozik laugh.gif

Könnyen olvasható, szép történet volt. Bevallom én nem sírtam rajta, bár sokan azt mondták ők igen. Érzékeny típus vagyok ,de a vége csak úgy le sem lett igazán zárva, csak vége. És nem tudtam hirtelen hova tenni a helyzetet. De Gayle szép történetet írt.
3 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Szandi0820, awwparadise
2015. március 16. 18:33 #439
bitchina
bitchina
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.25.
Hozzászólás: 2464
Csatolások: 13048
Azonosító: 210361
Offline offline
Már vagy egy hónapja, hogy megjött Gayle Forman - Csak egy nap című könyve, és eddig ott porosodott a polcomon, mert nem volt időm olvasni, de ma már hozzákezdtem, és eddig igazán tetszik. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: JadeB
2015. március 16. 21:13 #440
- törölt felhasználó -    
Idézet (riri17 @ 2015.03.09. 16:48)

Nemrég kaptam meg, és csak most kezdetem bele én is Dan Brown - Angyalok és démonok című kötetébe. Nagy reményekkel állok elé, de tudván hogy vaskos könyv, sajnos nem tudom milyen gyakran lesz időm belenézni a napokban, de mindenképp végigolvasom. blush.gif
2 felhasználónak tetszik: Christo, awwparadise
60 oldal 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!