Starity

Olvasol? II.

60 oldal 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. november 06. 18:15 #201
Sunwell
Sunwell
 
Státusz„Cheater's just a fancy word for winner.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.28.
Hozzászólás: 880
Csatolások: 59
Azonosító: 186812
Offline offline
Alig várom, hogy hozzákezdjek. w00t.gif
1 felhasználónak tetszik: Alexis_0504
2014. november 07. 17:41 #202
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Becca Fitzpatrik – Crescendo.
A könyvet igazából már jó egy éve kezdtem el olvasni, de akkor valamiért az elején abbamaradt az olvasása. Talán azért mert az elsõ része, a Csitt, csitt nem igazán tetszett (egyszeri olvasmánynak jó volt, de nem szerettem bele). Plusz Nora is egy kicsit idegesítõnek hatott, valamint Foltot sem kedveltem meg különösebben. Tegnap este befejeztem James Dashner - Tûpróbáját, ezzel pedig egy ideig ki is fogytam a könyvekbõl, így került a kezembe Becca könyve. Adtam neki egy esélyt és elkezdtem ismét olvasni. Két fejezetet kivégeztem, de engem másodszorra sokkal jobban megnyert. Biztosan ki fogom olvasni, remélem nem lesz akkora csalódás mint a Csitt, csitt.
1 felhasználónak tetszik: Lil98
2014. november 07. 21:31 #203
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2014.11.04. 14:56)
Ma kezdtem el a Lauren Kate által írott Fallen folytatását, amit Torment címre kerszteltek azaz Kín. Már az első 26 oldal is lenyűgözött,de tudok majd összeszedet véleményt is írni róla , ha kiolvastam.

Végre sikerült befejeznem. Meg kell mondjam,a cím teljeséggel találó ,ha arról van szó mi játszódik le Luca szívében és fejében. Azt gondoltam Lauren nem fog olyan tipikus dolgokkal vesződni, hogy a főszereplő lányba két teljesen különböző beállítotságú srác is bele van esve,de hát tévedni emberi dolog. Miles karaktere aranyos meg minden,de teljességel nem kedvelem. Daniel az első perctől kezdve a kedvencem volt,és ez nem fog változni. Még mindig rengeteg fonalat ,hagyott fügőbben Lauren , és remélem ezeket minél hamarabb elvarja,de a befejezése valami megindító,zavaros és csodálatos volt.
1 felhasználónak tetszik: Lil98
2014. november 08. 09:59 #204
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Most Vass Virág - Krásznájá Moszkvá-t olvasom.
2014. november 08. 20:04 #205
- törölt felhasználó -    
A Fallen-Kitaszítva , valamint a Torment-Kín könyvek folytatását szereztem meg. Ezúttal Lauren Kate-Passion , Szenvedély című könyvét kezdtem el. Az , hogy Luca végigjárja az eddigi életeit remek abból a szempontból , hogy még mindig nem sokat tudni a multjáról, de remélem nem mindegyik lesz annyira egyhangú és reménytelen , hogy megpróbál beleavatkozni aztán végignézi a halálát. Még csak a 33-at oldalig jutottam,de remélem sokkal többet tartgotat,mint amit eddig olvastam.
2 felhasználónak tetszik: Fannycska999, Lil98
2014. november 08. 23:31 #206
szuperszőlő
szuperszőlő
puta
 
Státusz♛K
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.29.
Hozzászólás: 1300
Csatolások: 906
Azonosító: 179007
Offline offline
Jennifer L Armentrout - Ónix
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2014. november 09. 09:39 #207
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2014.11.03. 17:05)
Befejeztem az Akit elhagytált, és őszintén szólva sokkal többet kaptam tőle, mint vártam. Nem tudod majd letenni, mert annyira jól van megírva, a történet nagyon realisztikus és szerethető, nagyon szimpatikusak a főszereplők. A lényeg az, hogy az első világháború idején egy francia kisvárosból ellopnak egy olajfestményt (később kiderül, hogy valójában nem lopták el, hanem ajándékba adták egy német Kommandantnak) A kép a német kézről egy amerikai újságírónő otthonába kerül, azután az ő lányához, aki Spanyolországban ajándékozza Livnek és Davidnek a nászútjukon. Liv küzdelme jelenik meg a mű nagyobb részében a képért, amely a másik főszereplő, Sophie Léfevre portréja, és amit végül megtarthat. Nagyon szívhez szóló, csak ajánlani tudom, a háborús háttér csak még szerethetőbbé teszi a könyvet.
Aztán most, ma kezdtem bele Meg Cabot (aki nem ismeretlen számomra, mert nagyon sokat olvastam tőle régebben) Nicola és a vikomt c. könyvébe, amely a Történetek az igaz szerelemről sorozat része. Egyelőre jónak tűnik.


Reggel a végére értem Meg Cabot könyvének is, egy hétbe telt elolvasnom, hiszen mostanában sajnos nincs olyan sok időm olvasni. A Nicola és a vikomt különleges könyv, nincs túl sok ilyen, és ezt abszolút jó értelemben mondhatom róla. 1810-ben játszódik Londonban, a főszereplője Nicola, az elsőbálozó árva, aki nem restell percenként Scottot vagy Wordsworth-t idézni. Hatalmas tudással rendelkezik a romantikus költők terén, különleges elképzelései vannak a címadó igaz szerelemről. Kiszemel magának egy jóképű vikomtot, aki meg is kéri a kezét, viszont Nicola a mérhetetlen boldogságtól, hogy nemsokára vikomtessz válik belőle, csak jóval később ébred rá, hogy a lánykérés nem szerelemből történik. Az események ezek után bonyolódnak, azután mielőtt teljesen elveszítenéd a fonalat, bekövetkezik a várva várt happy end, és Nicola ráébred, hogy a szíve valaki másért dobog.
Nagyon humoros könyv, rendkívül érdekes, élmény volt olvasni rövidsége ellenére is. Csak ajánlani tudom, olvassatok Meg Cabotot bátran. smileeee.gif
Most az eposzi hosszúságú (814 oldalas) Divatdiktátorok c. könyvbe kezdtem bele, mely Tasmina Perry műve.
2014. november 10. 15:36 #208
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Éééééésssssss... MEGJÖTT! biggrin.gif Megérte végig csinálni a mai napot.
Cassandra Clare: Mennyei Tûz Városa
És mi lesz az elsõ dolgom vele? Természetesen elolvasom az utolsó mondatocskát. rolleyes.gif

1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2014. november 10. 20:54 #209
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Jane Austen - A mansfieldi kastély

Kicsit hosszú, főleg így suliidőben. Fogalmam sincs, mikor végzek vele, de nem baj, tetszik biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: SmileyZ, Alexis_0504
2014. november 10. 21:55 #210
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Nina 10 @ 2014.11.10. 15:36)

És mi lesz az elsõ dolgom vele? Természetesen elolvasom az utolsó mondatocskát. rolleyes.gif


Nah neeeh.. ez nálam főbenjáró bűn. Anyum is mindig ezt csinálja és megőőőrjít.
1 felhasználónak tetszik: joe_r
2014. november 14. 10:42 #211
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Jelenleg E. L. James - A szürke ötven árnyalatát olvasom. Barátnőim nagyon elakarnak menni megnézni majd a moziba, így fogalmam sincs hányadjára futok neki a könyvnek. Jópárszor elkezdtem, de nem folytattam, de azért képbe kell hogy legyek, szóval ha most se jön össze akkor valami összefoglalót elolvasok róla. Egy részig amúgy mindig eljutok, de utána számomra már nem igazán tetszik. unsure.gif [Amúgy az én fejembe Grey inkább Charlie, mintsem Jamie.....főleg a CK reklám után. *-*]

Plusz számolnisemeremhányadjára olvasom a Harry Potter és az azkabani fogoly-t. Nekem ez a legkedvencebb részem, szerintem ez volt az a könyv, ami után tényleg imádtam a Harry Potter könyveket, sőt, szeintem ezt olvastam el legelőször a részek közül. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Lil98
2014. november 14. 14:47 #212
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Hamarosan..... új könyvet veszek ki!Ötletek esetleg?
2014. november 16. 09:14 #213
- törölt felhasználó -    
Bernhard Schlink: A felolvasó
Muszájból olvastam el ezt a könyvet, nem is tetszett annyira. Illetve pontosítanék. Maga a könyv elég unalmasnak hat néhol, viszont vannak a sztoriban olyan fordulatok, amire abszolút nem számítottam. Mondjuk én személy szerint elég gáznak érzem Hanna és Michael kapcsolatát, és a későbbi Michael se nőtt a szívemhez. Hanna tette pedig... Mikor a könyv hátulját olvastam, nem arra számítottam, hogy Hanna náci volt. Én a zsidóra gondoltam egyből, ezért meglepett, hogy nem az. Viszont a legutolsó fejezetnél kirázott a hideg. Szóval összességében azt tudom mondani erre a könyvre, hogy bár nem a legmegkapóbb olvasmány, a csavaros részek nagyot dobnak rajta, és akit érdekel és megbotránkoztat a náci Németország, annak ajánlom.
2014. november 16. 10:20 #214
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Mint szokásosan, mostanában is faltam a könyveket. smileeee.gif Nem csak regényeket, de most csak ebből a műfajból ajánlanék párat, és csak azokat, amik igazán tetszettek is.

Braskó Csaba - Múzsa
Abszolút remekbeszabott. Olvasmányos. Érdekes. Sőt, az érdekes nem is megfelelő kifejezés, inkább gondolatébresztőnek mondanám. Nem is igazi regény ez, hanem útmutatás, kakaskukorékolás, felrázás szórakoztató formában. A kedvenceim közé került a polcomon, fogom még olvasni.

L.G. Gibbon - Skócia lánya
Nagyon rég óta szemezek vele. Még édesapám írta bele a nevét az első oldalra. Mindig ezt tette a könyveivel, úgy látom annak idején sokat olvasott. És még micsoda jó regényeket! Büszke vagyok az édesapámra, hogy ilyen könyvei vannak. Persze a felükre már nem emlékszik, de mind az övé, mindet olvasta. Aki ilyen könyveket olvas, az csakis okos és érzékeny és gondolkozó ember lehet. A Skócia lánya ugyan nem kerül a kedvenceim közé, de azért nem bántam meg, hogy átrágtam magam azon a majd' 800 oldalon. Olvastatta magát a történet. Hol elgondolkoztatott, hol elszomorított, hol őszintén megnevettetett. Szeretem az olyan történeteket, amelyek nem teljes egészében kitaláltak. Egy valós történelmi korban, egy valós problémában, valós élethelyzetekben, szoros ok okozati összefüggések sorozatában elhelyezi az író a szereplőit, és nem csak mesél és szórakoztat, hanem tanít is közben. Egy másik korról, egy másik világról, egy másik kultúráról.

John Fowles - A lepkegyűjtő
Azt nem mondanám, hogy megszerettem Mirandát olvasás közben, de mindenképpen fájdalmat okozott sorsának alakulása. Lehet, hogy hiú volt, kicsit ostobácska és túlsággal sznob, de még nagyon fiatal is volt, tehetséges és szép. Végig szurkoltam neki. Kifordított, kissé groteszk, nem hétköznapi szerelme G.P. iránt ijesztően ismerős volt számomra. Volt az én életemben is hasonló nem-is-szerelem, ami inkább a másik csodálásáról, folytonos önfigyelésről és önfejlesztésről szólt, ami nem volt szép és nem volt átlagos, de mégis a javamat szolgálta, úgyhogy ezért még inkább együtt tudtam érezni Mirandával a lelkem mélyén. Caliban pedig... talán még soha nem olvastam ilyen tökéletes jellemrajzát egy abszolút szociopata elmének. A minden mindegy, a görcsös akarása, a csőlátása, az igazi tárgy nélküli, lesarkosított, lapos gondolkozásmódja, a csavaros észjárása, a logikátlan logikája, a sodródása a történésekkel, a hazudozása legfőképpen önmagának - döbbenetes jellemrajz. Fowles egyértelműen tudott valamit a szociopatákról. Talán maga is ismert hasonló alakot, nem tudom. Mindenesetre a regény a letehetetlen kategóriába sorolandó, a kedvencek polcán végezte a Száll a kakukk fészkére és a Zabhegyező társaságában. Méltó társa ezeknek.
2014. november 17. 18:49 #215
Ewanon96
Ewanon96
visszatérő vendég
 
Státusz> szeretnék visszamenni a kifinomult, pestises kis századomba ~ Benedict ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.23.
Hozzászólás: 235
Csatolások: 84
Azonosító: 232071
Offline offline
Nemrégiben sikerült megvennem az Alexandrában a két The Walking Dead könyvet (Élőhalottak - A Woodburybe vezető út; Élőhalottak - A Kormányzó bukása I.), rögtön elolvastam mindkettőt, és azta nem jóját, imádtam. shout.gif
Plusz megvettem az Időfutár 4. részét, hál' istennek végre volt. yahoo.gif imádom azt a könyvet. Még mindig kedvenc szereplőm az az idióta Benedict. biggrin.gif
Köszönöm az íróknak a három könyvet. ok.gif
1 felhasználónak tetszik: Alexis_0504
2014. november 18. 09:52 #216
SmileyZ
SmileyZ
Happiest girl in the world ♥
 
StátuszHouse Of Wax ♥♥ Művész Úr ♥♥ Baywatch ♥♥ Sosem voltam még ennél boldogabb ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.12.
Hozzászólás: 8757
Csatolások: 33707
Azonosító: 122565
Offline offline
Idézet (Nina 10 @ 2014.11.10. 15:36)
Éééééésssssss... MEGJÖTT! biggrin.gif Megérte végig csinálni a mai napot. 
Cassandra Clare: Mennyei Tûz Városa
És mi lesz az elsõ dolgom vele? Természetesen elolvasom az utolsó mondatocskát. rolleyes.gif


Kijött az utolsó rész???Na ne!!!Ez kell nekem!!! w00t.gif Igaz még az 5.-et sem olvastam el,de megvan és Karácsonyig tuti elolvasom. rohog.gif

A Topichoz szólva:

Most végeztem Seth Grahame-Smith - Abraham Lincoln, a vámpírvadász című könyvével.A filmet imádtam,láttam 3D-ben a moziban is és azóta elakartam ezt olvasni.Tetszett,de a film közelébe sem ér.Újdonság volt számomra az ahogyan az író megírta ezt,de az időbeli leírásokkal nem voltam megelégedve.Néha annyi minden kimaradt,nekem ez zavaró volt. blush.gif Biztosan elfogom még olvasni majd egyszer,de a film akkor is jobb. blush.gif Azért érdekesnek tartom milyen volt Lincoln felesége a valóságban.Megértem,hogy az életét tönkretette az a sok halál,már alapból egyetlen gyermek elvesztése is olyan fájdalom lehet amin nem lehet túllépni,imádkozom,hogy ezt nekem sose kelljen megtudnom,de az,hogy nem ment sem Abe-nek,sem a másik két fiának a temetésére,nekem ez felfoghatatlan. blush.gif Akármennyire is le volt sújtva nekem ez megbocsáthatatlan.A férjéről beszélünk,a gyermekeiről beszélünk,nekem ez durva. blush.gif Amúgy sem mondhatnám,hogy annyira túlzottan szimpatikus volt,valami kis gond szerintem alapból volt vele. blush.gif Viszont amiatt mindenképpen elismerésem Seth felé ahogyan a kitalációt a valósággal összefűzte,tökéletesen eltalálta,megnyerő volt az egyensúly,emiatt is mondom,hogy tetszett a könyv. blush.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2014. november 18. 15:40 #217
- törölt felhasználó -    
Nagy nehezen de végre befejeztem a Lauren Kate álltal írt Passion - Végzet című könyvet. Be kell vallanom nekem a Fallen sorozatból eddig ez tűnik a leginkább gyenge láncszemnek. Az eleje , ahogy Luce csak újra meg újra járta az élteit nem különösebben fogott meg. Ahogy fokozatosan ráébred a Daniellel való szerelmének a súlyára , átkára és jelentésére már érdekesedett de ezek után én elég sokat várok a folytatástól.
1 felhasználónak tetszik: Lil98
2014. november 18. 19:28 #218
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Most éppen több szinten működöm. laugh.gif Még folyamatban van a Divatdiktátorok, amit imádok. Hasonlít Penny Vincenzi könyveire, Perry viszont valahogy kevésbé izgalmasan írja meg a könyveit, de az ő könyve érdekesebb, az apró részletek, kis morzsák a divat világáról kihagyhatatlanok. Másrészt, elolvastam (kemény 2 nap alatt, hű) az Árvácskát Móricz Zsigmondtól. Szépirodalom, mely megérint, érdemes egy pillantást vetni rá, szerintem. A jövőt illetően lassan el fogom olvasni a Jane Eyre-t, és Az arany embert (már piszkálják a fantáziámat, pótolnom kell a hiányukat). És, megérkezett a Napos oldal, amiről szerintem a későbbiekben ódákat fogok zengeni. tongue.gif
2014. november 20. 16:43 #219
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Idézet (SmileyZ @ 2014.11.18. 09:52)
Kijött az utolsó rész???Na ne!!!Ez kell nekem!!!  w00t.gif Igaz még az 5.-et sem olvastam el,de megvan és Karácsonyig tuti elolvasom.  rohog.gif 


Hivatalosan még nem jelent meg, csak december 5.-én fog. Viszont a könyvmolyképzõ oldalán már meg lehet vásárolni. Itt a felregisztrált tagok megrendelhetik, általában egy hónappal a kiadás elõtt ha a könyv beletartozik az elit team-be. Nagyából 3 nap alatt kiszállítják, ha érdekel itt megnézheted.
2014. november 20. 16:48 #220
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Egy középkori magyar regényt,Luxemburgi Zsigmond idejéből.Lényegében az ő feleségéről szól,aki a könyv elején még csak 12 éves,de már uralkodó.
60 oldal 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!