Starity

Olvasol? II.

60 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. október 16. 15:53 #161
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Tegnap végre megjöttek a könyveim, kettõt el is kezdtem, az egyik James Dashner: Az útvesztõ. Eddig a 23. oldalig jutottam, de engem teljesen lenyûgözött, amint végeztem a könyvvel, a filmet is feltétlenül megnézem. Érezm, hogy új kedvenc van láthatáron! happy.gif
A másik pedig Matthew Quick: Napos oldal. Ebbõl még csak a 9. oldalig jutottam, az a pár oldal eléggé tetszett, az õszi szünetben ha lesz idõm ki is olvasom.
5 felhasználónak tetszik: Récy98, Minimanó94, elin., Törpemókus, Cute girl 998
2014. október 16. 19:08 #162
elin.
elin.
visszatérő vendég
 
Státuszblackbird singing in the dead of night take these broken wings and learn to fly.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.15.
Hozzászólás: 238
Csatolások: 19
Azonosító: 211858
Offline offline
William S. Burroughs – Meztelen Ebéd ( Mostanában nem igazán volt időm olvasni...A Ne bántsátok a feketerigót! pedig számomra nagy csalódás volt. unsure.gif )
2014. október 16. 20:51 #163
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8753
Csatolások: 214891
Azonosító: 59785
Offline offline
Jelenleg Bengt Danielsson Lázadás a Bounty hajón című könyvét olvasom. Valamint Nora Robertstől a Smaragd nyakék legendáját, amelyben már a második történetnél vagyok, így szerintem azt hamar be is fejezem. smileeee.gif
2014. október 17. 11:19 #164
- törölt felhasználó -    
John Green: Csillagainkban a hiba
Igazából nem akartam elolvasni ezt a könyvet, de muszáj volt, mert könyvklubban ezt kaptuk ezúttal...
Oké, nem rossz könyv, tényleg. A történet szép és aranyos, néha megható, máshol vicces, de John Green ... Ő is tipikusan abba a kategóriába tartozik, hogy tök átlagos az írói tudása. Bár állítólag angolul jobb. A mondatok megfogalmazása teljesen átlagos, és tök jó, hogy vannak benne olyan szavak, amiket még én se ismertem, de miután rákos tinikről írt könyvet, evidens, hogy nem fogunk minden szót ismerni. Ahogy az is, hogy ennek utána kell nézni. Szóval átlagos megfogalmazású mondatok felspékelve néhány idegen szóval, és kevés az összetett mondat. Ami engem nagyon idegesített, az az, hogy vannak benne baromi rövid mondatok, és nem is kevés. Ami még bosszantó volt, az a sok "ja", amivel Hazel és Gus egymásnak reagálgattak. Értem én, hogy tinikről szól a könyv, de létezik más helyeslő szó is. Viszont, hogy ne csak leszóljam a könyvet, vannak benne szép, már-már filozofikus elemek, de kicsit hihetetlen, hogy egy 16 éves lány és egy 17 éves fiú ilyenekről beszélgessenek. Vagy, hogy egyáltalán olyan gondolataik legyenek, mint Hazel részéről a "nem akarok közel engedni magamhoz senkit, mert bármikor meghalhatok"-féle 'gránát vagyok' érzés. Jó, én is ismerek olyan embereket, akik sokat gondolkoznak, és tényleg nagyon érdekes dolgokon, szépen leszűrik a lényeget is, és okosakat mondanak, de nekem ez még így is abszurd volt. A történet viszont tényleg szép, Gus személyisége nagyon tetszett, ha találkoznék egy ilyen emberrel, biztos, hogy szimpatikus lenne. Az egész vége viszont... Tudtam, hogy (vigyázat: spoiler) Gus meghal, de én meghatóbb, megérintőbb jelenetként képzeltem el, nem így. "Augustus Waters nyolc nappal az előtemetése után halt meg"... Ennyi? Komolyan? Többre számítottam. A másik dolog, ami még lehúzta a könyvet, a legvége volt. Gondoltam, ha már Gus halála és az utána következő napok ilyen semmilyenre sikerültek, a vége ütni fog. Csattanni, vagy valami. De nem. Egy rohadt levél. Ennyi van a végén. Egy hülye levél, amit Gus írt Van Houten-nek, semmi több. Ezzel záródik az egész. Sokkal izgibbnek tűnt a Green által kitalált író, Van Houten szintén kitalált könyve, a Mennyei megbántás. Annak a vége valahogy sokkal több gondolatot ébreszt az emberben, és sokkal több kérdés merül fel. De ez... Eléggé lehúzta az amúgy jó sztorit, és ezt sajnálom, mert a történettel semmi bajom nem volt, mint olvashattátok. Egy tízes skálán tőlem ez a könyv egy ötöst kap.
4 felhasználónak tetszik: Nina 10, Cute girl 998, Törpemókus, iannina
2014. október 18. 16:08 #165
- törölt felhasználó -    
Mióta legutóbb itt jártam:

Stephen King – Napnyugta után
Dr. Csernus Imre – A kiút
Stephen King – Tom Gordon, segíts!
Gayle Forman – Ha maradnék (Ha maradnék 1.)
Paulo Coelho – A Piedra folyó partján ültem, és sírtam
Joe Hill – A szív alakú doboz


Illetve volna még egy link, amelyet a figyelmetekbe ajánlanék Joe Hill - Szarvak, és a blog első születésnapja kapcsán rolleyes.gif Ez pedig egy lehetőség, hogy megnyerd a Szarvak c. regényt.
5 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Christo, Törpemókus, Beyla, iannina
2014. október 19. 08:26 #166
- törölt felhasználó -    
Mishelle Zink-A prófécia
A legújabb szerzeményem. Indításnak remek,kiváncsi vagyok mit hoz majd kis Michelle belőle.
2014. október 19. 13:05 #167
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7940
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Jelenleg 3 könyvet is, egyik izgalmasabb, mint a másik biggrin.gif

Meteorológia alapjait, Csillagászati Földrajzot és Népesség-és Településföldrajzot. És imádkozom, hogy megmaradjon valami biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2014. október 19. 13:12 #168
menthol
menthol
killer queen
 
StátuszDet är de som går vilse som hittar de nya vägarna
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.16.
Hozzászólás: 5095
Csatolások: 183
Azonosító: 206342
Offline offline
Katie Price Angel-jét olvasom most (angolul)
Nem valami nagy irodalom, meg kell hogy mondjam. Egy-két rész kifejezetten fura, az egyik karaktert meg legszívesebben megfojtanám annyira irritáló. De ettől függetlenül egész jó könyv, könnyen lehet vele haladni és szórakoztató.
2014. október 19. 16:44 #169
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Gillian Flynn- Holtodiglan. Már nagyon régóta szerepel a kívánságlistámon, és most, hogy befejeztem a Fájdalmas titkokat, elkezdtem. Igazán remek könyv, imádom. wub.gif
2 felhasználónak tetszik: Récy98, Törpemókus
2014. október 20. 18:03 #170
Récy98
Récy98
 
StátuszWake me up when September ends
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 2574
Csatolások: 99
Azonosító: 175977
Offline offline
Elakadó Lélegzet
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2014. október 21. 15:45 #171
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2014.10.15. 17:11)
F. Scott Fitzgerald műve,a Nagy Gatsby egyik példánya került a tulajdonomba,és bevallom nem nagyon kedvelem az ilyen klasszikus olvasmányokat,már nagyon régóta  vártam a pillanatot,hogy elkezdhessem a könyvet. De a kiolvasásig még várnom kell.

Vége befejztem. A könyv csodálatos volt. Szerencsére más volt ,mint a film és még is olyan világot festet le ami hihetetel és még is igaz. A hatalalom és az a múlt pótolhatalansága igen komoly művet alkotott,de még is képes voltam megérteni,és nagyon örültem ,hogy egy komolyabb alkotáshoz is szerencsém volt.
2014. október 21. 18:29 #172
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Természetesen!Nem is én lennék....általában magyar regényeket, most pl.az Álarcosbált.(Szabó Magdától ) thumbup2.gif
1 felhasználónak tetszik: Cute girl 998
2014. október 22. 15:47 #173
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Tegnap jött meg Budapestrõl Leiner Laura: Késtél címû könyve, valamint ma érkezett meg Az Útvesztõ trilógia 2.része, James Dashner: Tûzpróba c. regénye. wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2014. október 22. 16:41 #174
- törölt felhasználó -    
Ma hozta meg a futár a Serena című könyvet. Már nagyon vártam. Sokat hallotam Ron Rash könyvéről,és reménylem az őszi szünetben lesz elég időm,és akkor hozzá kezdek.
1 felhasználónak tetszik: Cute girl 998
2014. október 26. 17:38 #175
Törpemókus
Törpemókus
Tʜᴇ Bᴀʟᴛɪᴄᴘᴜғғ Bᴏʏs
 
Státusz"Strong people don't put others down - they lift them up."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.04.
Hozzászólás: 3398
Csatolások: 158
Azonosító: 179420
Offline offline
Jelenleg a Blood Red Roadot (Vérvörös út) olvasom Moira Youngtól, pedig az Odüsszeiát kéne. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2014. október 26. 22:34 #176
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Mikor lenne időm normális könyveket olvasni inkább olvasok valami nyálas könyvet nagynéném polcáról, úgyhogy most jelenleg Johanna Lindsey - Foglyom vagy szerelmem c. könyvét olvasom ami néhol tök perverz meg fura, de azért olvasom. rohog.gif Fél óra alatt végeztem Jeff Kinney - Egy ropi naplójával, ami amúgy öcsém könyve de tetszenek benne a képek és tök aranyos is. laugh.gif A harmadik könyvnek nem tudom a címét, mert még csak most kezdem el olvasni és nem néztem meg a címét sem mert anyáé, ő pedig elhagyta a borítót. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Cute girl 998
2014. október 27. 13:46 #177
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2014.10.19. 16:44)
Gillian Flynn- Holtodiglan. Már nagyon régóta szerepel a kívánságlistámon, és most, hogy befejeztem a Fájdalmas titkokat, elkezdtem. Igazán remek könyv, imádom. wub.gif

És... befejeztem. Fogva tart az első betűtől az utolsóig, képtelen voltam letenni, FOLYAMATOSAN csak olvastam, annyira jó volt, mindenkinek csak ajánlani tudom. De persze nem maradtam könyv nélkül, ma reggel kezdtem el Sarah Dessentől az Altatódalt. Dessen stílusát nagyon szeretem, remek írónő. heart.gif
2014. október 27. 16:11 #178
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2014.10.22. 16:41)
Ma hozta meg a futár a Serena című könyvet. Már nagyon vártam. Sokat hallotam Ron Rash könyvéről,és reménylem az őszi szünetben lesz elég időm,és akkor hozzá kezdek.

Az,hogy egy ötszáz oldalas könyv olvasása öt napig tartson. Nálam újdonság. De sajnos nem volt annyi szabadidőm,mint terveztem. Viszont befejeztem. Ron Rash hihetetlen gonoszt alkotott. Brutális szerző. Természetesen brutálisan jó,de nem tudom máshogy szavakba önteni. A könyv fordulatos és kiszámíthatatlan volt. Tegyük fel azt az elejétől sejtettem,sőt az elejétől is teljesen nyilvánvaló,hogy Serena a világ leggonoszabb nőszemélye. Nem tudom,hogy szegény Jacob megszületésén én is kiakadtam volna ennyire a helyében,de fantasztikus volt,ahogy Ron mindent megfogalmazott. Eleinte fel sem tudtam fogni,hogy e hűséges férj még a halál kapujában is arra gondol,hogy mindent helyre hoz a feleségével...Őszintén Pemberton visszatérése még meg is lepett. A könyv általában nem tartalmazott hihetetlen happy end-es közhelyeket ezért amikor az őr vallomásával szembesültem tényleg meglepődtem. A Serena című könyv ténylegesen felnőtteknek ajánlott. Van egy kimenetele és komolysága,de szerintem akkor is minden korosztály számára csodálatos tud lenni.
2014. október 27. 22:17 #179
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Még csak most akarok belekezdeni:
Susan Elizabeth Phillips: A szeretőm a First Lady
Danielle Steel - Palomino
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2014. október 27. 22:27 #180
RocketQueen98
RocketQueen98
visszatérő vendég
 
StátuszSokkal könnyebb lenne eladni a lelkem, ha meg tudnám találni.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.28.
Hozzászólás: 130
Csatolások: 29
Azonosító: 225057
Offline offline
Ritka pillanatok egyike de végre nekiálltam a Vámpírkrónikáknak ^^ vampire.gif
60 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!