Starity

Olvasol? II.

60 oldal 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. december 01. 18:24 #241
- törölt felhasználó -    
Nem rég kaptam , meg A.Meredith Walters legújabb könyvet. Find you in the dark névre keresztelt könyvet , másnéven Utánad a Sötétben. Igaz, még csak az első 120 oldalig sikerült eljutnom - kemény egy nap alatt - és még vár rám háromszáz ,de már most teljesen leköti a fantáziavilágom.
2 felhasználónak tetszik: Blackbird03, Cintii
2014. december 03. 07:48 #242
Blackbird03
Blackbird03
 
StátuszIf you read, you will know that I have not written anything here.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.24.
Hozzászólás: 752
Csatolások: 284
Azonosító: 161100
Offline offline
Pont a hétvégén fejeztem be Mihail Bulgakov A Mester és Margarita című könyvét.
Azt hiszem, hogy valóban egy nagyon jó könyv. Egy kicsit durva. Egy kicsit meglepő. Egy kicsit gondolkodtató. Egy kicsit romantikus. Egy kicsit izgalmas. Egyszóval minden megvan benne. Az elvont figuráknak szerintem egyenesen a kedvenc könyve lehet, mert annyira más, mint a többi könyv, hogy az valami hihetetlen. És nagyon jó. Egyszerűen az a könyv kötelező. Ez nem holmi ifjúsági regény. Ez egy komolyan groteszk egyben durva könyv. Nekem tetszett. Ötletes, fordulatos. És nagyon rágja az agyad, hogy mi lesz, vagy hogy mi is van...
1 felhasználónak tetszik: AFCfan
2014. december 03. 08:27 #243
SmileyZ
SmileyZ
Happiest girl in the world ♥
 
StátuszHouse Of Wax ♥♥ Művész Úr ♥♥ Baywatch ♥♥ Sosem voltam még ennél boldogabb ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.12.
Hozzászólás: 8757
Csatolások: 33707
Azonosító: 122565
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2014.11.29. 16:43)
Jay Asher: Tizenhárom okom volt
Nagyon régóta el szeretném olvasni ezt a könyvet, ma reggel jutottam el odáig, hogy el is kezdjem. Már az első soroknál valósággal magába szippantott a könyv, nem tudok ellene mit tenni, imádom. Hihetetlenül jól van megírva, egy pillanatra sem esel ki a sztoriból, minden gondolatodat lefoglalja. Egy jó tanács: ne kezdd el, ha nincs sok időd olvasni. Én is csak száz oldal után tudtam letenni egy kis időre. Abszolút együtt érez az ember Hannah-val. Kimondhatatlanul tetszik, csak ajánlani tudom.
Egyébként is hiányzott már nekem egy könyv a jelen időből Az arany ember után, ami egyáltalán nem volt rossz, sőt.
10/10  heart.gif


Örülök,hogy van itt még valaki akinek hasonlóan tetszett a könyv mint nekem. blush.gif Én még 2011-ben olvastam el,a suliban,így nekem kicsit tovább tartott (szünetekben olvastam,mert a könyvet az egyik osztálytársamtól kaptam kölcsönbe),de aztán annyira nem tudtam letenni,hogy volt,hogy órán is olvastam,amit első padban megoldani kicsit nehéz volt,de nekem sikerült. rohog.gif Nem csak magáért a könyvért voltam oda,de a borító hátoldalán található írásért is.Többször elolvastam,annyira magával ragadott.Tudod ez a nincs Rewind gombos szöveg blush.gif A könyvet még mindig nem sikerült megvennem,de nem mondtam le róla,mert nekem "tetszett",már amennyire egy ilyen témájú könyvre azt lehet mondani,hogy tetszett.Nekem viszont egy valami volt amit nem értettem,miért mondta azt a srác,hogy Hannah-nak nem volt temetése? Csak volt már neki. blush.gif
2 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, House Of Wax
2014. december 03. 17:09 #244
- törölt felhasználó -    
Ma kezdtem el olvasni Leiner Laura - Akkor szakítsunk könyvét, és eddig nekem tetszik, imádom a könyveit. De majd meglátjuk milyen lesz a végére.
2014. december 04. 05:32 #245
- törölt felhasználó -    
Markus Zusak-tól olvasom a Könyvtolvajt.
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2014. december 04. 18:04 #246
- törölt felhasználó -    
Idővel be is fejeztem A.Meredith Walters -most már kijelenthetem -remekművét. Find You In The Dark - Utánad a Sötétbe. Teljesen biztos vagyok benne , hogy csak erőteljes spoilerezés mellet tudom majd kifejteni a véleményemet,de a könyv valami brutál volt. Nevettem ,sírtam , nevettem és végül megint csak sírtam rajta. Az igaz szerelem tökéletes megformázása , egy igaz szerelemé ami tragédiába torkollik. Clay és Maggie románca több mint egy gimnazista szerelem. Egyértelműen több volt. Az igaz és örök szerelmet öntötte szavakba Meredith. Egy szerelmet ami nem tarthatott örökké. Clay pszihésen beteg volt , és Meg elhitte , hogy a szerelem megmenthetni. A könyv eseményit tekintve én is el akartam hinni. De mindig és mindenhol ott volt ,ott van , ott ólálkodik minden sarokba a sötétség. Beárnyékol mindent. Szavakba nem tudom öntetni mennyire gyönyörű , igazi , őrült és brutális volt a könyv. Igaz az utolsó pillanatban tényleg elhittem , hogy Clay öngyilkossága sikkerrel járt, az elmegyógyinzétet sem adott kevésbe valóságszerű véget a könyvnek.
2014. december 05. 13:40 #247
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
Pár perccel ezelõtt fejeztem be Becca Fitzpatrick Csitt; csitt sorozatának harmadik kötetét, a Silence - Vihar elõttet. Már majdnem egy hónapja vettem meg a könyvet, viszont sajnos csak most tudtam befejezni a hosszú hétvégémnek hála. Lenyûgözõ volt a könyv, akárcsak az elõzõ részei, ismét értek meglepetések... És, ha lehet csak még jobban beleszerettem Foltba. A szerelmi történetük Norával csodálatos, alig várom, hogy a kezembe tarthassam a befejezõ kötetet.
2014. december 06. 15:15 #248
- törölt felhasználó -    
Anyukám folyamatos kérlelése miatt, ma elkezdtem egy magyar író könyvét, méghozzá Mikszáth Kálmán , Szent Péter esernyőjét.
2 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Nina 10
2014. december 06. 15:16 #249
- törölt felhasználó -    
most olvasom másodjára Leiner Laurától a Késtélt!!imádom heart.gif !!
2014. december 06. 15:21 #250
- törölt felhasználó -    
Még egy régebbi kötelező olvasmányt kezdtem el megint, Móra Ferenctől a Rab ember fiait.
2014. december 06. 16:05 #251
- törölt felhasználó -    
Kicsit sok lenne mindent megosztani azóta, hogy legutoljára itt jártam, szóval a jelenleg olvasott könyveimet írnám le. Az eddigiek az aláírásomban lévő linken találhatóak smileeee.gif

Jelenleg:
Stephen King - Mr. Mercedes
Dosztojevszkij - Bűn és bűnhődés


Illetve természetesen a vizsgákra való felkészítő könyvek, meg egyebek biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Beyla, AFCfan
2014. december 06. 21:20 #252
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Van egy újabb kis listám jobbnál jobb könyvekről, amelyeket kivégeztem. biggrin.gif
A Részlegesek trilógia befejező kötete a Romok és az Angelfall - Angyalok bukása is nagyon tetszett, pörgött a cselekmény, nehezen lehetett letenni őket. Utóbbinak folytatása is lesz, jejj. laugh.gif
Ez a Kés a zajban egy nagyon fura és különc darab az ifjúsági regények között, elég komoly olvasmány, a nyelvezete pedig néha kiborító, főleg ha egyszerre sokat olvasok belőle. Van még két része, valamikor beiktatom azokat is, de egyenlőre elég volt ennyi belőle. biggrin.gif
Egy kis sci-fire is rákattantam, a Kalibán háborúja a Térség trilógia 2. része, nemsokára sorozat is lesz, amire nagyon kíváncsi leszek. Bitang jó sci-fi, ajánlom a rajongóknak. wink.gif A Mass Effect könyvek is jók, amíg nem tudok játszani a játékokkal, legalább olvashatom. Darth Maul főszereplésével olvastam a Vadászó árnyék című SW kötetet, ami durván kiakasztott. Nálam az csak annyit tesz, hogy marha jó volt. A másik könyv ami kiakasztott az az Útvesztő folytatása a Tűzpróba. Az milyen könyv már, ami minden fejezet után kiakaszt?? Komolyan az a könyv letehetetlen volt, amit Dashner csinált a szereplőivel, tutira végig a szívatás megy, de olyan stílusosan megírva, hogy az nem igaz.
King új könyve egy jó kis krimi, a Mr. Mercedes. Amúgy nekem nagyon bejön ez az igényes kötés, ami az új King regényeknél a módi, könyvbe épített könyvjelzővel meg minden (hozzáteszem, minden könyvet könyvjelzővel kéne gyártani), viszont ezzel a kemény borítással marha nehezek. biggrin.gif Nem könnyű őket nap mint nap cipelni a metrón.
Bevallom, hogy a Lexikonnál először a borítóra lettem figyelmes, utána olvastam el, hogy miről szól. De tényleg, nagyon király a borító és egyébként egy elég érdekes és izgalmas könyv, kicsit szabadabb nyelvezettel.
Jelenleg pedig Kingtől még olvasom a Halálos árnyékot, ami iszonyat jó, úgy kaptam kölcsön. Egy nagy baj van a kölcsönkapott könyvekkel: vissza kell majd őket adni. biggrin.gif
És még olyan hosszú a listám, omg jön az újra kiadott Star Wars trilógia stb...

6 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, joe_r, Nina 10, Cintii, Beyla, Szandi0820
2014. december 07. 10:11 #253
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Tegnap fejeztem be a Jane Eyre-t, ami jobb volt, mint amire számítottam, nekem nagyon tetszett, szívesen megnézném filmen is.
Végre el tudtam kezdeni a Napos oldalt Matthew Quick-től, és meg kell mondjam, jól választottam, nagyon-nagyon jó, csak úgy árad a pozitív gondolkodásmód a regényből, rögtön megfogott. Nagyon ajánlom mindenkinek, érdemes elolvasni. heart.gif
1 felhasználónak tetszik: Cintii
2014. december 07. 16:05 #254
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2014.12.07. 10:11)
Tegnap fejeztem be a Jane Eyre-t, ami jobb volt, mint amire számítottam, nekem nagyon tetszett, szívesen megnézném filmen is.
Végre el tudtam kezdeni a Napos oldalt Matthew Quick-től, és meg kell mondjam, jól választottam, nagyon-nagyon jó, csak úgy árad a pozitív gondolkodásmód a regényből, rögtön megfogott. Nagyon ajánlom mindenkinek, érdemes elolvasni. heart.gif

El kezdtem a könyvet reggel fél nyolckor, ebéddel/tanulással megszakítva az olvasást most fejeztem be. 322 oldal, ennyi idő alatt. Nevettem, és megkönnyeztem, imádtam minden sorát. Nem tudok mást mondani, köszönöm, hogy olvashattam.
2014. december 07. 19:17 #255
Cintii
Cintii
sibunator ♥
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.06.
Hozzászólás: 3530
Csatolások: 56210
Azonosító: 126514
Offline offline
Ma olvastam ki a Ha maradnékot. Imádtam. wub.gif
3 felhasználónak tetszik: Nina 10, Cute girl 998, Szandi0820
2014. december 07. 20:35 #256
elin.
elin.
visszatérő vendég
 
Státuszblackbird singing in the dead of night take these broken wings and learn to fly.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.15.
Hozzászólás: 238
Csatolások: 19
Azonosító: 211858
Offline offline
Thomas Mann - Mario és a varázsló
2014. december 08. 16:10 #257
- törölt felhasználó -    
Nem rég kezdtem bele a Ha az enyém lennél című könyvbe. Már az elején is tombolnak az indulatuk és a szenvedély, ezért nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a végén belőle.
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Cute girl 998
2014. december 09. 18:59 #258
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
A Napos oldal után éles, váratlan fordulat. Reggel Isabel Wolff: Mesés ruhák kalandjai című könyvébe kezdtem bele, eddig nagyon jónak tűnik, bár kicsit vánszorgós az eleje, nem köti le az embert teljesen. Később bővebb véleményt foguk tudni adni róla. Mellesleg ismét kinéztem magam egy pár könyvet, Az üvegburát, és a Vizet az elefántnak címűeket. heart.gif
2014. december 10. 18:41 #259
- törölt felhasználó -    
Nemrég olvastam ki Patrick Ness-Kés a zajban c. könyvét.Hát mit ne mondjak,egyszerűen elragadó volt.
De most olvasom Janne Teller Semmijét.Mindjárt kiolvasom.Még 10 oldal.Már régóta el szerettem volna olvasni,de sajnos csak most lett rá időm!Ugyan,durva és nehezen emészthető könyv azért mindenkinek csak ajánlani tudom.Ugyebár egy gyerek kijelenti,hogy semminek nincsen értelme ám a többi gyerek igenis bebizonyítja,hogy van!Elkezdenek fontos dolgokat gyűjteni.A játékből komoly dolog lesz!Akkor kezdődik a durva rész amikor egy lány szüzességét kérik,majd másnak a halott ôccsét,valakinek az ujját vagy egy kutyának a fejét!Kegyetlen könyv,de megéri elolvasni!
10/10
1 felhasználónak tetszik: Cute girl 998
2014. december 10. 19:54 #260
- törölt felhasználó -    
Kifejezetten hamar a könyv végére értem. És okkal. A Ha az enyém lennél egy olyan szinten tüzes és sistergető könyv,hogy komolyan csodálom , hogy nem kaptak lángra a lapok. Az árulás soha nem végződhetne jó véggel,de Ash és Beau története nem erről árulkodik. Abbi minden egyes érzelmes remek meg tudott fogni. Két szemszögből írta le a könyvet így még jobban át tudott jönni a fiúk mennyire nem azt teszik amit gondolnak. De bevallom egy kicsit hiányzott Sawyer. A gondolatait nem sok esélyem volt megismerni a csalódásával kapcsolatban. Viszont nagyon érdekel. blush.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
60 oldal 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!