Starity

Olvasol? II.

60 oldal 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. december 26. 07:50 #281
- törölt felhasználó -    
Ma jött meg Cassandra Clare Végzet Ereklyéi című sorozatának a zárókötete. A Mennyei tűz városa. Amint lehetőségem lesz rá nekiugrok.
4 felhasználónak tetszik: Nina 10, SmileyZ, Törpemókus, awwparadise
2014. december 26. 09:38 #282
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Idézet (Cute girl 998 @ 2014.12.24. 11:09)
Ez már megint csak gyors volt, már be is fejeztem, az elmúlt pár napban alig lehetett hozzám szólni, minden idegszálammal a könyvre figyeltem, annyira tetszett.  laugh.gif Jó kis könyv volt, most Kosztolányi fog következni.

Vagy mégsem. rohog.gif Nem tudtam megállni, hogy ne kezdjek bele Tasmina Perry Örökösnők című könyvébe, mondjuk nem is bántam meg, mert imádom, nagyon jó könyv, tipikus Perry.
2014. december 26. 10:27 #283
- törölt felhasználó -    
Gillian Flynn - Holtodiglan. Egy barátomtól kaptam karácsonyi ajándékba akinek a film nagyon tetszett.
2 felhasználónak tetszik: Cute girl 998, Törpemókus
2014. december 26. 20:54 #284
- törölt felhasználó -    
Idézet (NutellaHoney @ 2014.12.26. 07:50)
Ma jött meg Cassandra Clare Végzet Ereklyéi című sorozatának a zárókötete. A Mennyei tűz városa. Amint lehetőségem lesz rá nekiugrok.


Ma eljutottam a könyv feléig,de attól tartok ,hogy holnaptól nem lesz ennyi időm, pedig nagyon tetszik. Cassie minden alkotása csodálatod, de ez még annál is több. heart.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2014. december 26. 21:14 #285
- törölt felhasználó -    
Stephen King-Az.A világ egyik legjobb könyve!
2 felhasználónak tetszik: AFCfan, Jody
2014. december 26. 21:24 #286
- törölt felhasználó -    
Ali McNamara - From Notting Hill to New York ... Actually. Karácsonyi ajándékként kaptam, és rögtön neki is kezdtem ma. Az első rész (From Notting Hill with Love Actually) után egy teljesen más sztori, de eddig a 100 oldalig nem okozott csalódást. Aki szereti a romantikus könyveket, annak ajánlom. wink.gif
2014. december 27. 13:39 #287
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Barátnőm kölcsön adta az Isaac Marion - Eleven testek című könyvet, hogy olvassam el. Nem rajongok túlzottan a zombis történetekért, és még nagyon az elején tartok. De már csak azért is elolvasom.
Amibe beleakarok kezdeni az a karácsonyba kapott könyvem: Syndie Maison - Veszélyes játék című könyv.
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2014. december 27. 13:44 #288
- törölt felhasználó -    
Jelenleg Veronica Roth - A lázadó című könyvét olvasom, ami ugyebár a második része A beavatott-trilógiának. Nem volt egy okos döntés, hogy megnéztem az első részt filmben, mert Shailene Woodley arca minden egyes percben a szemem előtt ég, mint Tris, csak már rövidebb hajjal. Eddig nagyon tetszik, bár még csak majdnem a közepénél tartok. Mondjuk az első kötet már ennyi idő után is jobban megérintett. Majd meglátom, hogyan fog tetszeni később. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Nina 10, Törpemókus
2014. december 27. 17:39 #289
- törölt felhasználó -    
Darren Shan: Gyilkos születik (Larten Crepsley regényes története, 1. rész)
Fogalmam sincs, mit mondjak. Ez a könyv egy csoda. Hihetetlenül mesteri munka, lenyűgöző, ahogy Shan szövögeti benne a szálakat, és úgy alakította ki, hogy aki olvasta a Vámpírkönyveket, véletlenül se találjon valami eltérőt, amire esetleg később is utalás van. Komolyan nagyszerű, és a magyar változat borítója csak hab a tortán.
Darren Shan: Tengernyi vér (Larten Crepsley regényes története, 2. rész)
Még jobb, mint az első. Néhol még én is elgondolkoztam azon, hogy élheti túl Larten azt, ami elé éppen állították, vagy, hogy túléli-e egyáltalán (pedig egyértelmű, hogy túléli). Nagyszerűen van megcsinálva az egész, és az a kis csavar a hajón óriási - és egyben lesújtó.
Darren Shan: A végzet szentélye (Larten Crepsley regényes története, 3. rész)
Eszméletlen. Amikor My. Tiny elnevezte a kisbabát, még a hideg is kirázott. A franc gondolta volna, hogy ő lesz pont az a vámpír. Konkrétan semmi összefüggést nem gondoltam volna a Vámpírkönyvek alapján Larten és Gavner közé, de úgy látszik, tévedtem. Kurda felbukkanása is hihetetlenül jóra sikerült, és nagyon tetszik, hogy a drága Vancha ennyi szerepet kapott a történetben. Már csak Tiny törpe népsége hiányzik nekem, és az még homályos, hogy Westerrel mi lesz, mert a Vámpírkönyvekből nem rémlik.
Shan ismét csavaros kis sztorit hozott össze, tűkön ülve várom a negyedik részt, mert ahogy befejeződik a harmadik, az természetesen eléggé kíváncsivá tett. Aki szereti a jó kis vámpíros sztorikat, annak csak ajánlani tudom ezeket a könyveket. laugh.gif
Apropó, bocs a hülye megfogalmazásért, még éppen a harmadik könyv hatása alatt vagyok, és a józan gondolkodás ilyenkor nálam elképzelhetetlen. rolleyes.gif

Off:
Idézet (ilus1996 @ 2014.12.27. 13:39)
Barátnőm kölcsön adta az Isaac Marion - Eleven testek című könyvet, hogy olvassam el. Nem rajongok túlzottan a zombis történetekért, és még nagyon az elején tartok. De már csak azért is elolvasom.

Szerintem nem fogsz csalódni benne, nagyon klassz könyv, én már 3x elolvastam. És ne aggódj, nem lesznek benne durva dolgok. Szerintem egy nagyon édes kis történet, felspékelve szörnyekkel. laugh.gif
4 felhasználónak tetszik: ilus1996, AFCfan, Beyla, Rocket
2014. december 27. 20:58 #290
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Idézet
Szerintem nem fogsz csalódni benne, nagyon klassz könyv, én már 3x elolvastam. És ne aggódj, nem lesznek benne durva dolgok. Szerintem egy nagyon édes kis történet, felspékelve szörnyekkel. laugh.gif

Kezdek belemélyedni a könyvbe és rájövök, hogy még se annyira durva. Féltem ,hogy tele lesz véres jelenetekkel meg ilyesmi, de igazából érdekes dolgokat talál ki az író. Nyugi, folytatni fogom. smileeee.gif
2014. december 28. 15:52 #291
- törölt felhasználó -    
Nalini Singh - Látomás. Az első részt két nap alatt végeztem ki, mostanra pedig úgy beszippantott a sorozat egész világa, hogy biztos nem állok le, amíg el nem olvastam az utolsót is. laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2014. december 28. 17:39 #292
rammievengeance
rammievengeance
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.09.
Hozzászólás: 2007
Csatolások: 5022
Azonosító: 227324
Offline offline
Jelenleg Maggie Stiefvater-től a Hollófiúkat olvasom, és még igaz, csak a negyedénél tartok, de imádom. Adam a kedvenc karakterem, imádom a srácot, pedig... és... ahj, aki olvasta, tudja, mit érzek. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Törpemókus
2014. december 28. 23:09 #293
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Jelen pillanatban egyszerűen muszáj volt letennem a Beavatottat és kihagyni az utolsó pár fejezetet, annyira magával ragadott az új könyv, amit karácsonyra kaptam - Tim Weiner tollából "A CIA története - Hamvába holt örökség" című remekmű.

Vélhetően én estem túlzásokba, de annyi kémsorozatot és kémfilmet láttam az elmúlt tíz évben, hogy most már az igazság alapja is elkezdett érdekelni. Tényleg olyan az amerikai hírszerzés, mint ahogyan azt a filmekben láthatjuk? Valóban olyan extraübermega titkosan működnek? Vannak titkos kísérleteik is? A könyv eredeti, úgymond top secret dokumentumokon alapul, amelyeket a CIA archívumaiból vannak. Számtalan egykori hírszerző tiszt és legalább tíz igazgató interjúját öleli fel, s nyújtja át nekünk a kémhálózat legnagyobb titkait. '40-es évektől vezeti végig 911-ig és borzasztóan kitér a hidegháború okozta problémákra, valamint számtalan küldetési kudarcra. Számomra megdöbbentő, hogy engedtek megjelentetni egy ilyen művet, hiszen még csak a hatodik fejezetnél járok, de a szerző rendesen savazza hazája hírszerzését. Örülök annak, hogy anno figyeltem a töri órákon, hiszen már egy pár éve túl vagyok az érettségin és olyan történelmi kérdéseket boncolgat más perspektívából, amelyeket gimnáziumban tanultam.

10/10 - Erre mást nem lehet adni. Nem csak a CIA működéséről ad képet az olvasónak, hanem ok-okozati folyamatok tömkelegét összegzi és magyarázza. Egyáltalán nem egy könnyű olvasmány, és megértéséhez is kellenek a történelmi alapismeretek. Ajánlani tudom mindenkinek, mert ez a könyv új ismereteket is nyújthat. Érdemes elolvasni egyszer.
2014. december 29. 09:33 #294
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Már régen arra az elhatározásra jutottam, hogy elolvasom a Harry Potter trilógiát, ezért tegnap végre valahára elkezdtem az első részt, Harry Potter és a bölcsek köve című regényt, nos, fogalmazzunk úgy, hogy nem tudtam letenni, szegénykéből alig van már néhány oldal, úgy hogy egy kissé belelendültem. Nagyon tetszik, kimondottan érdekes, és erős sodrású regény, nagyon szerethető és humoros. Egy igazi remekmű. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2014. december 29. 11:13 #295
SmileyZ
SmileyZ
Happiest girl in the world ♥
 
StátuszHouse Of Wax ♥♥ Művész Úr ♥♥ Baywatch ♥♥ Sosem voltam még ennél boldogabb ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.12.
Hozzászólás: 8757
Csatolások: 33707
Azonosító: 122565
Offline offline
Elizabeth Gilbert - Ízek,imák,szerelmek heart.gif

Sok jó könyvet olvastam idén,de mind közül ez lett a kedvencem. heart.gif Nyár végén láttam a filmet és egyből tudtam,hogy ezt el kell olvasnom.Ami azt illeti mikor először láttam évekkel ezelőtt a könyvesboltban már akkor felkeltette az érdeklődésemet,de eddig nem sikerült elolvasnom és ennek borzasztóan örülök is. blush.gif Ez most kellett nekem. blush.gif Az írónő (az ő életének egy részéről szól a könyv is) sok dologban hasonlít rám,kivéve azt ahogyan a szerelmet látja.A múltban ezzel kapcsolatban sok hibát vétett,de a végére csak helyrehozta ezeket is.Tetszik ahogy látszódik a lelki fejlődése és gyógyulása ahogy halad a könyv blush.gif A könyv 3 részre van osztva,37 fejezettel:Itália,India,Indonézia.Bár sosem gondoltam volna,de számomra az Indiában játszódó rész tetszett a leginkább amikor az asramban van Liz.Nem tudnám megmondani miért de ez került hozzám a legközelebb. blush.gif Most csak könyvtárból vettem ki,de egyszer tuti megveszem majd magamnak. blush.gif Mellesleg érdekes,hogy a férfival való szerelme a filmben mennyivel túl van bonyolítva mint ahogy az a valóságban volt.Ilyenek vagyunk mi emberek - feleslegesen megbonyolítunk mindent.Pedig ez tényleg Happy End lett. blush.gif
3 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Törpemókus, Cute girl 998
2014. december 29. 11:39 #296
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Nicholas Sparks - Válaszúton
Sokkal jobban tetszett mint a 'Vissza Hozzád'. Valahogy itt a szereplők helyébe is sokkal könnyebben beleképzeltem magam, és Travis is sokkal szimpatikusabb volt mint mondjuk Dawson. Travis nagyon emlékeztetett egy férfira meg az ahogy a kapcsolatait látta. Szép könyv, nagyon tetszett. Egy valami volt ami talán kicsit rontotta nekem az összképet: Gabby-ék balesete, vagyis az ahogy ott írt, mindent belesűrített, össze-vissza írt mindent Sparks, ami furcsa mert ez nem jellemző az ő írásaira blush.gif
De ettől eltekintve nagyon tetszett minden benne heart.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2014. december 30. 14:50 #297
- törölt felhasználó -    
Cassandra Clare hihetetlen zárókötetet alkotott. Az érzelmek kavalkádja és a feszültség szinte az első oldaltól kezdve a tetőfokon volt. Egészen az utolsó oldalig. Jace vérében lévő Herondale viselkedése majdnem végig mosolyt csalt az arcomra. De csak majdnem. Az utolsó oldal által szerintem olyan pirosra sírtam a szemem amennyire az csak lehetséges. cray.gif "Zakariás testvér" azaz James , Tessa és Magnus végig Willt és a családját emlegették ,de soha nem mondták volna ki a nevét. heart.gif Talán Magnus Alecknek mondta egyszer. De Tessa sem említette és Jem sem árulta el Jacenek, hogy az egyik felmenője a parabatia volt. Megszakadt a szívem az esküvőn. Mindkettőn. Nem tudom mi lesz ez után Emmával vagy Churccel ,de brutális egy kötet volt. Clary és Jace szerelme kiteljesedhetett, és meglepetésemre Simon is vissza tért az árnyvadász világba. De a sok öröm mit is érhet, ha az akiért a szívem dobog , már rég meghalt és még csak nem is mondták el senkinek , hogy a Herondale család miért olyan különleges a sok halhatatlan szemébe.
Will...heart.gif
2014. december 30. 14:54 #298
- törölt felhasználó -    
Igen olavok, Az Éhezők Viadala 3. részét smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2014. december 30. 19:19 #299
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8750
Csatolások: 214557
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (NutellaHoney @ 2014.12.30. 14:50)
Cassandra Clare hihetetlen zárókötetet alkotott. Az érzelmek kavalkádja és a feszültség szinte az első oldaltól kezdve a tetőfokon volt. Egészen az utolsó oldalig.


Ha máskor spoileres az irományod, akkor jelezd előtte, kérlek. Vagy fehérítsd ki azt a részt.
Hogy ne offoljak: az új kiadásos Csillagok háborúját olvasom már egy ideje. smileeee.gif Bár most egészen belelendültem megint, szerintem holnap már ki is olvasom.
2014. december 30. 20:41 #300
Törpemókus
Törpemókus
Tʜᴇ Bᴀʟᴛɪᴄᴘᴜғғ Bᴏʏs
 
Státusz"Strong people don't put others down - they lift them up."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.04.
Hozzászólás: 3398
Csatolások: 158
Azonosító: 179420
Offline offline
Most éppen A hűségesnek álltam neki, de a szekrény legalsó polcán sorakozik egy nagy könyvkupac. Amikor azt mondtam anyának, hogy csak pár könyvet kölcsönzök ki a könyvtárból, még én sem gondoltam volna, hogy az a "pár" az öt vaskos könyvet jelent. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Nina 10
60 oldal 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!