Starity

Melyik a kedvenc zenei stílusod és miért?

13 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. február 10. 15:48 #181
kassidy
kassidy
visszatérő vendég
 
Státusz~ Covido ergo zoom ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.28.
Hozzászólás: 347
Csatolások: 10
Azonosító: 176704
Offline offline
Így nagyvonalakban metal... hogy miért? Mert a bandák maguknak írják a dalokat, nem egy csoport dolgozik rajta, aztán ők meg előadják és learatják a dicsőséget. A metal, mert ott nem az van, hogy tehetségesnek tartod magad, szóval bemész egy tehetségkutatóba és felfedeznek, és kész, hanem. Ha tehetségesnek tartod magad, akkor gyűjtesz még magad köré egy csapat tehetséges embert, összeálltok zenélni, és a nullától küzditek fel magatokat a csúcsig. A metal, mert a daloknak lelke van, nem csak egy sz*r, értelmetlen szövege. És végül a metal, mert... mert szeretem. wub.gif
5 felhasználónak tetszik: Darkness, itsjustme, Lilimooo, Szandiiii, Jody
2013. február 10. 15:49 #182
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (kassidy @ 2013.02.10. 15:48)
Így nagyvonalakban metal... hogy miért? Mert a bandák maguknak írják a dalokat, nem egy csoport dolgozik rajta, aztán ők meg előadják és learatják a dicsőséget. A metal, mert ott nem az van, hogy tehetségesnek tartod magad, szóval bemész egy tehetségkutatóba és felfedeznek, és kész, hanem. Ha tehetségesnek tartod magad, akkor gyűjtesz még magad köré egy csapat tehetséges embert, összeálltok zenélni, és a nullától küzditek fel magatokat a csúcsig. A metal, mert a daloknak lelke van, nem csak egy sz*r, értelmetlen szövege. És végül a metal, mert... mert szeretem.  wub.gif
A szívemből beszéltél meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: kassidy
2013. március 18. 16:03 #183
- törölt felhasználó -    
Idézet (Tuvok @ 2007.11.09. 23:45)
A pop-ra szavaztam, mert a "Mindent meghallgatok" az kicsit túlzás. De majdnem mindent smileeee.gif

Szóval nálad a pop mindent jelent , house-t,electro-t,dubstep-et , az igen xDD
2013. március 18. 16:19 #184
- törölt felhasználó -    
Én nagyon szeretem a pop-ot és a klasszikus rock-ot.
Hogy miért?Azt nem tudom.
2013. március 18. 23:08 #185
Zsu16
Zsu16
új tag
 
StátuszHa érdekel kérdezz :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.29.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 190631
Offline offline
A kedvencem a rock.
Azt hiszem mert ez kifejezi az érzéseimet és mert jobban át tudom érezni mint bármi mást mert olyan vagyok mint a zene
3 felhasználónak tetszik: Darkness, Szandiiii, MycySmiley
2013. március 19. 11:14 #186
Mesterzoli01
Mesterzoli01
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.19.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 198145
Offline offline
Ezt ne hagyjátok ki smileeee.gif

A Heineken kitölti a teret – úgy, ahogy még sosem láttad.
Az első 140 főre meglepetés vár.

Néhány perc, amire sokáig emlékezni fogsz. Küldd tovább!
http://www.facebook.com/events/262386940563900/
2013. április 09. 19:56 #187
dasom410
dasom410
visszatérő vendég
 
Státusz„Ismerd meg az ellenfeledet - és tudd meg, mi a kedvenc sportja!”~Nelson Mandela
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.30.
Hozzászólás: 377
Csatolások: 39
Azonosító: 195022
Offline offline
Pop, R&B. Mert nagyon tetszik és nagyon jó. smileeee.gif
2013. április 09. 20:02 #188
- törölt felhasználó -    
Lehet hogy írtam már ide, sebaj. Legközelebb kicsi szívecskémhez a rock n' roll áll, na meg a klasszikus, 60-70-80-90-es évek-beli rock-bandák (GN'R, Aerosmith, Rolling Stones, Led Zeppelin, sasasa). Utána szorosan követi a metal, belőle főleg a heavy, nu és a power, olyan bandákkal, mint az Iron Maiden vagy Slipknot. És miért is? Mert ez a két műfaj tökéletesen kifejezi azt, amilyen én vagyok. Az előadók, bandák javarészt a semmiből emelkedtek fel arra a csúcsra, mindezt tehetséggel és kitartással elérve. Nem volt fejlett technika, nem a YouTube nézettségek és Twitter-követők, Facebook lájkolók alapján döntötték el, hogy egy banda mennyire sikeres, tehetséges. A turnék még igazi turnék voltak, minden korosztály szerette ezeket a bandákat, nem csak a tinik. Főleg a nyolcvanas éveknek volt egy olyan feelingje, ami magával ragadott. Szeretek néhány mostani bandát is, de a múlt ezred az én asztalom. Persze imádom az igényes popot is, meg általában semmit nem vetek meg, amit nem csak úgy kidobtak a kezükből.
7 felhasználónak tetszik: Darkness, Lilimooo, dijansalihu, Szandiiii, MadHatter, MycySmiley, Jody
2013. április 11. 19:22 #189
lilluci8
lilluci8
×hungarianPrincess
 
Státusz"Stay alive"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.23.
Hozzászólás: 2278
Csatolások: 1
Azonosító: 196642
Offline offline
Mivel nagyon szeretem a telenovellákat,főle a spanyolokat ezért nagyon sok spanyol előadót ismerek.Ezért a spanyolt szeretem nagyon. biggrin.gif
2013. május 30. 15:38 #190
- törölt felhasználó -    
A Rock - ez a műfaj az, amelyik kifejez engem a legjobban. Szívemből szól, minden egyes szava igazság. Közelebb hozza az embereket,leírja minden fájdalmadat, kiadja a dühödet... És ha úgy van, ... megvigasztal.
3 felhasználónak tetszik: Darkness, Szandiiii, Jody
2013. május 30. 16:10 #191
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Metal. Miért? Milliónyi oka van, sokan azt hiszik, hogy csak a lázadásról szól. Nyugodtan meg lehet kövezni, de én nem így vélekedem. A metal egy életstílus. Egy olyan életmód, ami az igaz módja az életnek.
A valódi zene az életről szól. A fájdalomról és a bánatról, amit az ostobák okoznak nekünk, a gyűlöletről, aminek a lángját ők gyújtották be, de ugyanúgy szólhat az örömről vagy akár a szerelemről is, mert az is az élet, az egyetlen egy megkötés, hogy igaz legyen, igaz, őszinte és szívből jövő. Mindemellett az összetartásról és a kitartásról is szól. Hol máshol találsz ilyet?
Kitartás, kitartás mert a legtöbb zenész a létező legnyomorúságosabb körülmények közt tengődött, olyan helyzetekben, amikor csak magára számíthatott, aztán persze ők is fejlődtek, később már egymásra is számíthattak, itt lép be az összetartás. De csak egymásra. Nem sétáltak be egy fűtött terembe és nyávogtak egy kicsit, hogy valaki azt mondja, hogy 'Jó ez, mehetsz a rádióba'. NEM! Ők küzdöttek! Mocsokból és nyomorból tehetségük és kitartásuk hozta ki őket, ezért MINDEGYIKÜK hatalmas Tiszteletet érdemel.
Amit legjobban szeretek benne az mégis maga a létezése.Azt, hogy mindig milliónyi apró dolog szól és közösen ad valami mennyei szólamot, azt, hogy az a szólam a testem legmélyéig hatol, hol megnyugtat, hol erőt ad, mert MAGAMAT találom benne, az ő érzéseik olyanok, mint az enyémek. Sőt, a véleményem is ugyanolyan, azt, hogy nem csak szeretem, vagy megértem, hanem, átérzem a zenét.
Persze nem szabad elfelejtenem az 'utóhatását' sem, mert e csodának köszönhetően otthonra leltem, sőt családra. Egy olyan otthonra, ami mindig biztonságot nyújt, s egy olyan családra, ami mindig megért és megbocsát.
Röviden - igen, ez rövid - szólva ennyi.
9 felhasználónak tetszik: Saeder, kassidy, MooMoo, itsjustme, Szandiiii, MadHatter, TarjaNightwish, MycySmiley, Jody
2013. május 30. 16:14 #192
- törölt felhasználó -    
Idézet (Darkness @ 2013.05.30. 16:10)
Metal. Miért? Milliónyi oka van, sokan azt hiszik, hogy csak a lázadásról szól. Nyugodtan meg lehet kövezni, de én nem így vélekedem. A metal egy életstílus. Egy olyan életmód, ami az igaz módja az életnek.
A valódi zene az életről szól. A fájdalomról és a bánatról, amit az ostobák okoznak nekünk, a gyűlöletről, aminek a lángját ők gyújtották be, de ugyanúgy szólhat az örömről vagy akár a szerelemről is, mert az is az élet, az egyetlen egy megkötés, hogy igaz legyen, igaz, őszinte és szívből jövő. Mindemellett az összetartásról és a kitartásról is szól. Hol máshol találsz ilyet?
Kitartás, kitartás mert a legtöbb zenész a létező legnyomorúságosabb körülmények közt tengődött, olyan helyzetekben, amikor csak magára számíthatott, aztán persze ők is fejlődtek, később már egymásra is számíthattak, itt lép be az összetartás. De csak egymásra.  Nem sétáltak be egy fűtött terembe és nyávogtak egy kicsit, hogy valaki azt mondja, hogy 'Jó ez, mehetsz a rádióba'. NEM! Ők küzdöttek! Mocsokból és nyomorból tehetségük és kitartásuk hozta ki őket, ezért MINDEGYIKÜK hatalmas Tiszteletet érdemel.
Amit legjobban szeretek benne az mégis maga a létezése.Azt, hogy mindig milliónyi apró dolog szól és közösen ad valami mennyei szólamot, azt, hogy az a szólam a testem legmélyéig hatol, hol megnyugtat, hol erőt ad, mert MAGAMAT találom benne, az ő érzéseik olyanok, mint az enyémek. Sőt, a véleményem is ugyanolyan, azt, hogy nem csak szeretem, vagy megértem, hanem, átérzem a zenét.
Persze nem szabad elfelejtenem az 'utóhatását' sem, mert e csodának köszönhetően otthonra leltem, sőt családra. Egy olyan otthonra, ami mindig biztonságot nyújt, s egy olyan családra, ami mindig megért és megbocsát.
Röviden - igen, ez rövid - szólva ennyi.

Istenem. Ezt más meg sem fogalmazhatná szebben:)
4 felhasználónak tetszik: Darkness, Szandiiii, MadHatter, Jody
2013. május 30. 16:16 #193
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (ZitaTwilight @ 2013.05.30. 16:14)
Istenem. Ezt más meg sem fogalmazhatná szebben:)

Köszönöm blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandiiii
2013. május 30. 16:30 #194
- törölt felhasználó -    
Nekem egyértelműen a punkrock és poppunk, azon belül pedig a Green Day
Most bocs a kisregényért , de ezt le kell írnom (akit nem érdekel nyugodtan ugorja át a kommentem )
A Green Day tagjai 13 éves koruktól fogva, soha, egyetlenegy percre sem álltak meg, mindig a célon tartották a szemüket, és sose adták fel.
17 éves kora környékén Mike egyszerre zenélt, keményen tanult, és dolgozott, hogy el tudja tartani magát, mert a nevelőanyja egy semmirekellő volt. Saját erejükből másztak fel oda, ahol most vannak.
Kis koszos pubokban játszottak, annyi pénzért, hogy három koncertből jött össze egy sör ára. Nem volt pénzes producer, menedzser, vagy bárki más, aki támogassa őket. (Nevelő)Szülők, barátok elvesztése, halála... Minden bajt átvészeltek, és szívósan küzdötték magukat előre.
Akkoriban nagyon-nagyon sok olyan együttes volt, mint a Sweet Children/Green Day. Minden második tinédzser egy ilyesmi bandában játszott, és mind ugyanazt akarta. De hol vannak ezek most? Ki emlékszik pl. a Crummy Musiciansra? Vagy sok-száz más bandára, akiknek még a neve sem maradt fent az öbölbeli punk történelemkönyvében? Senki. A Green Day (és az Operation Ivy, de sajnos nekik is végük lett) azon kevés bandák közé tartozik, akik még mindig itt vannak, mert képesek voltak rá. Mert tudtak küzdeni az álmukért. Ennek eredménye volt, hogy (a zenéjüktől és hozzáállásuktól teljesen lenyűgözött) Larry Livermore és a Lookout Records felkarolta őket.
19 évesen már egy másik kontinensen (gy.k. Európában) turnézgattak. Nem volt puccos turnébusz, vagy hotelek... Általában igyekeztek összehaverkodni valakivel, akinél meghúzhatják magukat éjszakára. Ez gyakran sikerült, mivel jó arcok voltak, de ha nem... Akkor maradt a busz padlója. De még ha minden este pihe-puha ágyikóban alhattak volna, egy éppen-csak-hogy-felnőttnek akkor sem könnyű ilyen messze lenni az otthonától. Pláne, ha addig maximum a szomszédos városban járt. Azt, hogy a turné közepén ellopták az összes pénzüket, vagy hogy egy olyan országban ment tönkre a torzítópedáljuk, ahol három ember tudott angolul (és azok is ők voltak), már meg se említem.
Aztán jött a Kerplunk, és... hát igen, a Dookie. Ha te imádod a GD-t, akkor le sem kell írnom, hogy a Dookie milyen magaslatokba repítette a három kis koszos punk-kölyköt. Nagyon sokan szeretnek azon lovagolni, hogy a lemezkiadó-váltással eladták magukat, de azok sok mindenről megfeledkeznek... Például azt is nagyon kevesen tudják, hogy az első lemezek után még mindig a Lookout kapja a jogdíjakat, a fiúk csakis így voltak hajlandók belemenni a szerződésbe. A másik pedig az, hogy Larry Livermore is támogatta a kiadóváltást. Szerette a fiúkat, és nem akarta a saját, önös érdekei miatt elvenni tőlük ezt a nagy esélyt. Lehet mondani, hogy ilyen nincs, de akkor még igenis volt. Voltak olyan emberek, akiket nem a pénz irányított. De hiába igyekeztek önmaguk maradni, jött a sok gyűlölet, és a "Dögöljön meg Billie Joe" graffitik a Gilman Street falán. A Warning: -on lévő Castaway is ezért íródott. Billie Joe tudta, hogyha elkészíti ezt az albumot, akkor az összes régi punk haverja ki fogja tagadni. És ez az, ami a Green Day-ban nagyon lényeges: sose érdekelték őket a címkék, stílusok, skatulyák, hanem olyan zenét játszottak, ami nekik tetszett.
És ez után még sok mindent lehetne mondani... A Cigarettes and Valentines album eltűnését, az együttes szakadékra sodródását az American Idiot megjelenése előtt, vagy akár a közelmúlt történéseit... De igazából a kérdésedet talán már megválaszoltam. A Green Day azért lett híres, mert volt bennük egy olyan küzdő erő, és lelkesedés, ami csak nagyon kevesekben. persze ez még jó néhány hasonló bandára is igaz.

Maga a műfaj nekem nagyon tetszik, szimpatikus, a számok mondanivalóját át tudom érezni .. röviden ezért.
7 felhasználónak tetszik: Darkness, Lillaa98, MadHatter, Foley696, MycySmiley, riri17, Jody
2013. május 30. 18:18 #195
- törölt felhasználó -    
Idézet (Darkness @ 2013.05.30. 16:10)
Metal. Miért? Milliónyi oka van, sokan azt hiszik, hogy csak a lázadásról szól. Nyugodtan meg lehet kövezni, de én nem így vélekedem. A metal egy életstílus. Egy olyan életmód, ami az igaz módja az életnek.
A valódi zene az életről szól. A fájdalomról és a bánatról, amit az ostobák okoznak nekünk, a gyűlöletről, aminek a lángját ők gyújtották be, de ugyanúgy szólhat az örömről vagy akár a szerelemről is, mert az is az élet, az egyetlen egy megkötés, hogy igaz legyen, igaz, őszinte és szívből jövő. Mindemellett az összetartásról és a kitartásról is szól. Hol máshol találsz ilyet?
Kitartás, kitartás mert a legtöbb zenész a létező legnyomorúságosabb körülmények közt tengődött, olyan helyzetekben, amikor csak magára számíthatott, aztán persze ők is fejlődtek, később már egymásra is számíthattak, itt lép be az összetartás. De csak egymásra.  Nem sétáltak be egy fűtött terembe és nyávogtak egy kicsit, hogy valaki azt mondja, hogy 'Jó ez, mehetsz a rádióba'. NEM! Ők küzdöttek! Mocsokból és nyomorból tehetségük és kitartásuk hozta ki őket, ezért MINDEGYIKÜK hatalmas Tiszteletet érdemel.
Amit legjobban szeretek benne az mégis maga a létezése.Azt, hogy mindig milliónyi apró dolog szól és közösen ad valami mennyei szólamot, azt, hogy az a szólam a testem legmélyéig hatol, hol megnyugtat, hol erőt ad, mert MAGAMAT találom benne, az ő érzéseik olyanok, mint az enyémek. Sőt, a véleményem is ugyanolyan, azt, hogy nem csak szeretem, vagy megértem, hanem, átérzem a zenét.
Persze nem szabad elfelejtenem az 'utóhatását' sem, mert e csodának köszönhetően otthonra leltem, sőt családra. Egy olyan otthonra, ami mindig biztonságot nyújt, s egy olyan családra, ami mindig megért és megbocsát.
Röviden - igen, ez rövid - szólva ennyi.


meghajolo.gif
3 felhasználónak tetszik: Darkness, Szandiiii, MadHatter
2013. május 30. 18:23 #196
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (MooMoo @ 2013.05.30. 18:18)
meghajolo.gif

Köszönöm smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: MooMoo, Szandiiii
2013. május 30. 19:03 #197
itsjustme
itsjustme
Molkoholic
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.07.
Hozzászólás: 6609
Csatolások: 1000
Azonosító: 172899
Offline offline
alternatív, mivel imádok gondolkozni. mikor akár külföldi, akár magyar altert hallgatok, muszáj vagyok folyamatosan azon agyalni, vajon mire is gondolt az írója, mikor írta, milyen érzések lehettek benne, melyik sorral mire is akart utalni. imádom, hogy ennek kapcsán valamilyen szinten "megismerem" őket, hiszen aki ebben a műfajban zenél, az nem csak úgy leírja az ostobaságait, hanem tényleges mondanivalója van minden egyes szónak, sőt sokkal több van mögötte, mint aminek első hallásra tűnik. szükség van arra, hogy az ember képes legyen olvasni a sorok között, hiszen máshogy teljesen értelmét veszti a dolog.
nagyon sok ember nem szereti az alterzenét, sőt kifejezetten utálja, mert egyszerűen nem tudja értékelni, de ennek az egyetlen oka, hogy nincs olyan szinten, hogy képes legyen megérteni. ezt nem rosszból mondom, természetesen. de ez az egész egy életérzés, amit vagy érzel, vagy nem. ha nem, fölösleges is erőltetni, azonban ha mégis, akkor ez a műfaj tudja szerintem a legtöbbet nyújtani - a legtöbb mondanivalóval, a legmélyebb szövegekkel és a legeredetibb hangzásvilággal. meghajolo.gif

de természetesen imádom a rockot, a metalt és a különféle ágazatait, bár még főleg a nu metal szerelmese vagyok már lassan tíz éve.
3 felhasználónak tetszik: Darkness, Szandiiii, MadHatter
2013. május 31. 15:01 #198
- törölt felhasználó -    
Sokféle stílust meghallgatok, igazából nem is attól függ, milyen stílus, mert ha tetszik, akkor hallgatom, és nem titkolom el, mert "gáz". Rocknak elég sok alfaját szeretem (ebbe beletartoznak olyanok is, mint a grunge, az ír kocsmapunk, stb), de becsúszik néha rap/hiphop, és az egyik kedvenc együttesem meg szintipopot játszik. biggrin.gif
De hogy valami normális választ is adjak, kedvenc stílusomnak a nu metált tartom. Miért? Mert csak. Igazából egy csomó furán hangzó, értelmetlennek tűnő dolgot leírhatnék, mit vált ki belőlem, mikor hallgatom, de elégedjetek meg most annyival, hogy imádom a hangzásvilágát. happy.gif Csak úgy értenétek meg talán, mit jelent nekem, ha át tudnám adni az érzést, amit érzek, miközben hallgatom.smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Darkness, Szandiiii, MadHatter
2013. május 31. 15:04 #199
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3171
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Egyértelműen az arab. Gyönyörű háttér van a zenék alatt, az egyik leggyönyörűbb hangszerekkel dolgoznak, a szöveg is és a sok hajlítás meg magas hang ami még elvarázsol benne. De ha én most elkezdem sorolni, sosem fejezem be...
2013. július 02. 19:24 #200
- törölt felhasználó -    
Idézet (Saeder @ 2013.05.30. 16:30)
Nekem egyértelműen a  punkrock és poppunk, azon belül pedig a Green Day
Most bocs a kisregényért , de ezt le kell írnom (akit nem érdekel nyugodtan ugorja át a kommentem )
A Green Day tagjai 13 éves koruktól fogva, soha, egyetlenegy percre sem álltak meg, mindig a célon tartották a szemüket, és sose adták fel. 
17 éves kora környékén Mike egyszerre zenélt, keményen tanult, és dolgozott, hogy el tudja tartani magát, mert a nevelőanyja egy semmirekellő volt. Saját erejükből másztak fel oda, ahol most vannak. 
Kis koszos pubokban játszottak, annyi pénzért, hogy három koncertből jött össze egy sör ára. Nem volt pénzes producer, menedzser, vagy bárki más, aki támogassa őket. (Nevelő)Szülők, barátok elvesztése, halála... Minden bajt átvészeltek, és szívósan küzdötték magukat előre. 
Akkoriban nagyon-nagyon sok olyan együttes volt, mint a Sweet Children/Green Day. Minden második tinédzser egy ilyesmi bandában játszott, és mind ugyanazt akarta. De hol vannak ezek most? Ki emlékszik pl. a Crummy Musiciansra? Vagy sok-száz más bandára, akiknek még a neve sem maradt fent az öbölbeli punk történelemkönyvében? Senki. A Green Day (és az Operation Ivy, de sajnos nekik is végük lett) azon kevés bandák közé tartozik, akik még mindig itt vannak, mert képesek voltak rá. Mert tudtak küzdeni az álmukért. Ennek eredménye volt, hogy (a zenéjüktől és hozzáállásuktól teljesen lenyűgözött) Larry Livermore és a Lookout Records felkarolta őket. 
19 évesen már egy másik kontinensen (gy.k. Európában) turnézgattak. Nem volt puccos turnébusz, vagy hotelek... Általában igyekeztek összehaverkodni valakivel, akinél meghúzhatják magukat éjszakára. Ez gyakran sikerült, mivel jó arcok voltak, de ha nem... Akkor maradt a busz padlója. De még ha minden este pihe-puha ágyikóban alhattak volna, egy éppen-csak-hogy-felnőttnek akkor sem könnyű ilyen messze lenni az otthonától. Pláne, ha addig maximum a szomszédos városban járt. Azt, hogy a turné közepén ellopták az összes pénzüket, vagy hogy egy olyan országban ment tönkre a torzítópedáljuk, ahol három ember tudott angolul (és azok is ők voltak), már meg se említem. 
Aztán jött a Kerplunk, és... hát igen, a Dookie. Ha te imádod a GD-t, akkor le sem kell írnom, hogy a Dookie milyen magaslatokba repítette a három kis koszos punk-kölyköt. Nagyon sokan szeretnek azon lovagolni, hogy a lemezkiadó-váltással eladták magukat, de azok sok mindenről megfeledkeznek... Például azt is nagyon kevesen tudják, hogy az első lemezek után még mindig a Lookout kapja a jogdíjakat, a fiúk csakis így voltak hajlandók belemenni a szerződésbe. A másik pedig az, hogy Larry Livermore is támogatta a kiadóváltást. Szerette a fiúkat, és nem akarta a saját, önös érdekei miatt elvenni tőlük ezt a nagy esélyt. Lehet mondani, hogy ilyen nincs, de akkor még igenis volt. Voltak olyan emberek, akiket nem a pénz irányított. De hiába igyekeztek önmaguk maradni, jött a sok gyűlölet, és a "Dögöljön meg Billie Joe" graffitik a Gilman Street falán. A Warning: -on lévő Castaway is ezért íródott. Billie Joe tudta, hogyha elkészíti ezt az albumot, akkor az összes régi punk haverja ki fogja tagadni. És ez az, ami a Green Day-ban nagyon lényeges: sose érdekelték őket a címkék, stílusok, skatulyák, hanem olyan zenét játszottak, ami nekik tetszett. 
És ez után még sok mindent lehetne mondani... A Cigarettes and Valentines album eltűnését, az együttes szakadékra sodródását az American Idiot megjelenése előtt, vagy akár a közelmúlt történéseit... De igazából a kérdésedet talán már megválaszoltam. A Green Day azért lett híres, mert volt bennük egy olyan küzdő erő, és lelkesedés, ami csak nagyon kevesekben. persze ez még jó néhány hasonló bandára is igaz. 
Maga a műfaj nekem nagyon tetszik, szimpatikus, a számok mondanivalóját át tudom érezni .. röviden ezért.


Köszönöm! meghajolo.gif
Ezt ennél szebben meg sem lehetne fogalmazni. : ) Élmény volt olvasni, komolyan.
13 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!