Starity

Ezeket mindenképp tudnod kell a másságról

17 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. augusztus 28. 21:20 #61
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2014.08.28. 19:28)
Nem azt mondom, hogy le kell nyomni az ember torkán a homoszexualitást és a jogaikat (hahahahahaa, milyen jogokról is beszélünk


Pedig ezt teszik, lassan már a ropizacskóról is ez köszön vissza. Mi van azokkal, és azok jogaival, akik nem kiváncsiak erre? Nem azt mondom, hogy nem fogadják el ezt, csak egyszerűen nem kiváncsiak a témára. TV, rádió, újság, internet, mindenhol ez repül az ember képébe. A létező minden módon le akarják nyomni az ember torkán, akkor is, ha az adott személy teljesen érdektelen. Bennem ez kelt ellenérzést, az akaratosság, az eröltetés. Visszájára hat az egész, mintha kötelező lenne. Az iskolában is azt utálta mindenki, ami kötelező volt. Lehet, hogy az egész világ már évtizedek óta túl lenne a dolgon és nem is lenne ez téma, ha nem ennyire görcsösen próbálnák mindenkire ráéeröltetni ezt a fenenagy elfogadást. Ha valaki odajön az utcán és rám akar beszélni valamit (aláirást, vegyél valamit, vegyél részt valamiben) és azt mondom kösz nem érdekel, majd harmadszor is odajön erölködve, hogy csak egy percet szánjak rá és hallgassam meg - na akkor elkezdheti szedegetni a fogait a járdáról ... Ne eröltesse senkire senki az akaratát, különben a másik 'oldal' jogai sérülnek ... vagy a fogai ...

A felvonulás szerintem meg igen is provokáció, méghozzá tudatos és szándékos, a mégnagyobb nyilvánosság érdekében, ez pedig a szervezők bűne, akiknek ez az érdekük, nem a csordának, aki vonul a tömeggel. A politikai részébe nem mennék bele, ugysem sokan értenék, de az is vastagon mögötte áll a dolognak. Vannak, akiknek érdekük az ellentétek szítása. Ha elfogadásra vágynak, vonuljanak fel úgy, mint bárki más egy rendezvényen, de nem ezt teszik. Kirekesztik saját magukat egy ilyen felvonulással, megbélyegzik saját magukat, hogy melegfelvonulás, aztán rínak, hogy nem fogadják el őket. Fordítva vannak agyilag bekötve, hogy erre még ennyi év után sem jönnek rá. Vannak meleg ismerőseim, haverjaim, ők ugyanezt mondják a felvonulásról. Ezt csak azért jegyzem meg, mielőtt nekemestek, hogy az utálat beszél belőlem, pedig nem, csak a józan ész.
Ráfogják az emberre, hogy elítéli őket, holott csak nem kiváncsi a témára. Engem sem szeret vagy fogad el mindenki, ahogy másokat sem, mégsem lobbizunk érte, hogy márpedig szeress vagy fogadj el. Nem szeretsz? Nem fogadsz el? Teszek rád magasról, de ezért nem megyek felvonulni ...
6 felhasználónak tetszik: Elody, Törpemókus, Beyla, An_d_a, AFCfan, icarlyluv
2014. augusztus 28. 21:20 #62
- törölt felhasználó -    
én nem ítélem el őket smileeee.gif
2014. augusztus 28. 21:22 #63
- törölt felhasználó -    
Köszönet a cikkért! Én teljes mértékben elfogadok minden embert...Egyébként a kis srác a videóban mikor megkérdezte/mondta, hogy JB megkérte a srác kezét..:)Egyébként sok kedvencem "meleg", pl Jonathan Groff, Chris Colfer, fent említettek stb, sőt ismerek is illetőt személyesen. Ha egy ítélező, áskálódó ember tudná, mekkora kő esett le a szívéről, mikor elmondta...és nem ismerek nála őszintébb, szeretet teljesebb embert a világon.
2014. augusztus 28. 21:23 #64
Dicci
Dicci
visszatérő vendég
 
Státusz"Lehet, hogy a tetted tulajdonképpen késleltette a folyamatot"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.12.
Hozzászólás: 360
Csatolások: 0
Azonosító: 169110
Offline offline
Nekem nincs bajom a melegekkel, sőt van nagyon sok cuki pár, viszont a gyerekvállalásban nem tudom az ő érdekeiket feltétlen szem előtt tartani. Egy gyereknek sztem kijár h egy apja és egy anyja legyen, de ehhez hozzátartozik h kevés meleg párt ismerek akiket láttam volna hosszasabb gyermeknevelésben.
Úgy gondolom és ez a másik véglet, hogy akik hívők, őket sem kell addig elítélni, míg mások életét nem kívánják befolyásolni, illetve általánosítani akármelyik oldalra-az a bűn!
2014. augusztus 28. 21:25 #65
Vanus94
Vanus94
visszatérő vendég
 
StátuszIf you have Ghost you have everything.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.16.
Hozzászólás: 225
Csatolások: 170
Azonosító: 162205
Offline offline
Általában egy hírességnél sem zavar, ha a saját neméhez fűződik, pl Adam Lambertet is imádom. Az átlag homoszexuálisokkal sincs semmi különösebb bajom, viszont azt elég bizarrnak tartom, hogy gyerekük legyen.
2014. augusztus 28. 21:31 #66
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Érdekes, jó cikk lett! meghajolo.gif
2014. augusztus 28. 21:33 #67
PuppySasha34
PuppySasha34
visszatérő vendég
 
StátuszI'M A FUCKING UNICORN AND I DON'T BELIEVE IN HUNMANS
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.06.
Hozzászólás: 124
Csatolások: 0
Azonosító: 230957
Offline offline
Én soha nemitelek el senkit azért amilyen az emberek ugy jok ahogy vannak smileeee.gif
2014. augusztus 28. 21:39 #68
CUKI97
CUKI97
Cillianiac
 
StátuszNeked is marcipánból van a szíved? (Smaragdzöld)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.13.
Hozzászólás: 1225
Csatolások: 0
Azonosító: 134771
Offline offline
_ToTo_, egyetértek.
Nem természetellenes? biggrin.gif Ha Darwin élne, másként vélekedne. xd Igazság szerint, mindenféle homofób megnyilvánulástól mentesen: igenis természetellenes (amennyiben a természetesség az ember -és állatvilágban is a különböző felek szembenállását jelenti az életben, a szaporodásban és egyebekben).
Nem provokatív? Dehogynem! Nagyon is az. Ennyi erővel a heterók is tarthatnának felvonulást, verhetnék a mellüket, hogy de büszkék.
Mielőtt valaki elkezdené, hogy milyen csúnya homofób vagyok, igazság szerint igyekszem kikerülni a témát, de ez a cikk igenis reagálásra késztetett. biggrin.gifD
És kíváncsi leszek, miféle zavarokkal fog küzdeni az a gyermek, akinek két apja, vagy két anyja van. Arról nem is beszélve, hogy a környezetet tekintve minek teszik ki a szülők a gyerekeket.
Igazság szerint sok régebbi magyar és sok külföldi színész, zenész is homoszexuális volt, de az embereket ez nem zavarta, nem szólaltak fel ellene annyira nyíltan és durván - pedig az se ma volt! Vagy nyilvánvaló volt, vagy nyílt titok, de nem támadták őket úgy, mint ahogy ma teszik, mivel nem kérkedtek ezzel a tulajdonságukkal. Éltek a maguk világában - jóllehet zseniális művészek voltak - és nem mondták el fűnek-fának mindezt. Oké, egyrészt, mert (például) a hatvanas években történt, de nagyrészt azért, mert ez magánügy! Senki se kíváncsi a szomszédom nénikéjének a kórságos macskájának a postásának az életművére. Ennyi. pardon.gif
4 felhasználónak tetszik: Elody, _ToTo_, Beyla, icarlyluv
2014. augusztus 28. 21:40 #69
LilyCollinsForever
LilyCollinsForever
visszatérő vendég
 
StátuszThe Vampire Diaries<3:$$*.*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.18.
Hozzászólás: 298
Csatolások: 4
Azonosító: 219515
Offline offline
Tökéletes igaz és 100%ig egyetértek és szerintem mindenkinek el kéne ezt fogadni,és a világe gy fokkal jobb és szebb lenne:)<3PEACE
2014. augusztus 28. 21:40 #70
mercibabus
mercibabus
új tag
 
StátuszHa koronára áhítozol, tudd is viselni a súlyát.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.18.
Hozzászólás: 71
Csatolások: 1
Azonosító: 151327
Offline offline
Érdekes cikk! Én nem ítélem el a melegeket, sőt meleg párti vagyok! biggrin.gif Ők is ugyan olyan emberek mint mi! biggrin.gif
2014. augusztus 28. 21:41 #71
CUKI97
CUKI97
Cillianiac
 
StátuszNeked is marcipánból van a szíved? (Smaragdzöld)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.13.
Hozzászólás: 1225
Csatolások: 0
Azonosító: 134771
Offline offline
Mielőtt valaki elkezdene támadni, én nem bántani akarom a melegeket, csak tényként írtam mindarról, ami megtalálható a cikkben. Én azokról a melegekről írtam, akik ezt enyhén szólva feltűnően szóvá teszik.
És, egyébként: az egyik közeli barátnőm leszbikus. Így nehezen lennék homofób....
2014. augusztus 28. 21:51 #72
x Maite_Sandra x
x Maite_Sandra x
anxious kitty
 
StátuszHope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.10.
Hozzászólás: 3074
Csatolások: 76
Azonosító: 143003
Offline offline
Atya világ, nagyon hálás vagyok ezért a cikkért. w00t.gif Ezt annyi embernek ajánlanám, hogy olvassák el, te jó ég... Én régóta támogatom és védem őket, ha bárki leszólja őket, én visszaszólok. Végülis valamilyen szinten közéjük tartozom (ha mondhatjuk így), mert biszex vagyok. A családom nagyon hajlik a 'bunch of homophobes' fogalom felé, ezért ők ezt nem tudják, de én már régóta tudom. Nagyon örülök ennek a cikknek. Remélem páran elgondolkoznak rajta. És tetszett, hogy ilyen szépen le lett írva, hogy ez nem betegség, nem bűn, és nem lehet megváltoztatni. És a szerelem az szerelem, ha a saját nemét szereti valaki, akkor tegye. Amúgy sem az én dolgom, hogy ki kit szeret. Mégegyszer ezer köszönet a cikkért! meghajolo.gif
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Jolie_77, itsjustme
2014. augusztus 28. 21:53 #73
itsjustme
itsjustme
Molkoholic
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.07.
Hozzászólás: 6609
Csatolások: 1000
Azonosító: 172899
Offline offline
köszönöm a cikket, öröm volt olvasni, és gratulálok hozzá. meghajolo.gif

Idézet (Agüero10 @ 2014.08.28. 19:33)
Nem hiszem el,hogy egyre süllyed a világ,hogy lehet ilyenekről írni,nem vagyok rájuk kíváncsi!És ez a Lovato sem teljesen ép elméjű!

pont a magadfajta szűklátókörű senkik miatt tart ott a világ, ahol. gratulálok az iszonyúan érett hozzáállásodhoz, büszke lehetsz magadra. smileeee.gif

de természetesen úgy, hogy fingja nincs az embernek a helyzetről, és arról, hogy min mennek keresztül azok az emberek, akiknek mondjuk meg kell küzdeni a másságuk elfogadásával, illetve elfogadtatásával könnyű is pofázni. tudod milyen érzés bevallani a családodnak, hogy "más" vagy, és látni rajtuk a csalódottságot, a hitetlenkedést? dobtak már el az állítólagos barátaid csak azért, mert nem tudják elfogadni azt, amilyennek születtél, és amiről te nem tehetsz? elképzelésed sincs semmiről, egyszerűen látsz valamit, ami nem megszokott - nem "nem normális" - fujjogsz, mert mások is azt teszik, és gondolkodás nélkül mész a tömeg után. sajnálom, de ez szánalmas.

ha épp férfival vagyok együtt, nyugodtan nyalhatjuk-falhatjuk egymást, meg is d*ghat az utcán, mert a tévében heterókat láttok, ezért nem találjátok undorítónak, de ha épp nővel lennék, mindenki leköpne és lehordana mindennek? nem tudom, nekem jobban felfordul a gyomrom, ha azt látom, hogy egy tizennégy éves kisfiú ledugja a nyelvét a tíz éves "barátnője" torkán, mint ha szembe jön velem két férfi, akik fogják egymás kezét, és közben beszélgetnek...

azt pedig a homoszexualitás mennyire természetes vagy épp természetellenes, szerintem nem pont nektek kellene eldönteni. rolleyes.gif
9 felhasználónak tetszik: MadHatter, Szandi0820, Fan-ily6889, joe_r, janet7, JBT1, AFCfan, Jolie_77, icarlyluv
2014. augusztus 28. 21:54 #74
TheTruthAboutLove
TheTruthAboutLove
folklore
 
Státuszgive me my dawns back
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 4209
Csatolások: 58
Azonosító: 203823
Offline offline
Jó cikk lett. smileeee.gif cs.vera45: Szerintem egyáltalán nincs igazad.. Mert nincsenek elfogadva. Az emberek tele vannak gyűlölettel.
2014. augusztus 28. 21:57 #75
cs.vera45
cs.vera45
 
StátuszAzt hiszem elmegyek szedni egy kis hidrogén-peroxidos alpakát...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.13.
Hozzászólás: 794
Csatolások: 0
Azonosító: 197734
Offline offline
Egyáltalán nincsenek tele gyűlölettel. Csak hiszed, mert ezt nyomják le mindenki torkán. Az legtöbb ember nem gyűlölködik, mindössze kicsit furcsának találja. Gondolj bele, kicsit az is. Mivel az ember eredetileg arra van kitalálva, hogy szaporodjon, az az alap, és a természetes, hogy ezt kicsit furcsának tartja. Az, hogy manapság a legtöbben már propagálják a devianciát, és nem nem tekintenek automatikusan picit máshogy a homoszexuálisokra, az csak a környezeti hatások eredménye.
Persze nem kell gyűlölködni. Legtöbben nem is teszik. Aki igen, az pedig egy gyűlölködő típus, és nem csak a melegekkel, hanem mással kapcsolatban is ugyanúgy gyűlölködik.
2 felhasználónak tetszik: An_d_a, _ToTo_
2014. augusztus 28. 21:59 #76
cs.vera45
cs.vera45
 
StátuszAzt hiszem elmegyek szedni egy kis hidrogén-peroxidos alpakát...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.13.
Hozzászólás: 794
Csatolások: 0
Azonosító: 197734
Offline offline
_ToTo_-val és CUKI97-el viszont egyetértek.
2014. augusztus 28. 22:00 #77
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Idézet (cs.vera45 @ 2014.08.28. 21:57)
Egyáltalán nincsenek tele gyűlölettel. Csak hiszed, mert ezt nyomják le mindenki torkán.

És mivel ezt lenyomják, részben azért is gyűlölik őket...
2014. augusztus 28. 22:06 #78
- törölt felhasználó -    
Idézet (johanna92 @ 2014.08.28. 20:21)
El vannak fogadva? Ilyen általánosan ki tudod ezt jelenteni? Tapasztalatom szerint nincs igazad. ^^" Van, aki elfogadja, van, aki nem, és Magyarországon nagyon sokan még mindig NEM fogadják el a másságot. Az egy dolog, hogy Magyarországon nem végeznek ki érte, de ettől függetlenül az ember környezetében bőven vannak olyanok, akik megvetik a másságot és undorodnak tőle. Ez pedig befolyásolja, hogy viselkednek veled.

meghajolo.gif
2014. augusztus 28. 22:07 #79
RutaPrimroseLove
RutaPrimroseLove
 
Státusz*bow wow wow*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.17.
Hozzászólás: 697
Csatolások: 5
Azonosító: 202135
Offline offline
örülök, hogy ma már ilyen témáról is tudunk olvasni smileeee.gif
2014. augusztus 28. 22:07 #80
lizzy1307
lizzy1307
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.15.
Hozzászólás: 9
Csatolások: 0
Azonosító: 231539
Offline offline
Régen azt hitték a lobotómia mindent gyógyít... ohmy.gif
17 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!